Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli się lubi modele AKG K701 702 Q701 to zdecydowanie polecam Arioso. Bez szumów, brumów, piękny dźwięk z tymi słuchawkami. Full organiczny przekaz i bez mulenia i brudku charakterystycznego dla tańszych wzmaków (jak np Espressivo które lubię ale Arioso jest zwyczajnie lepsze)

 

IMG_8893.jpg

 

Ładny wzmak :)

Dual mono?

Ile to cudo kosztuje?

Edytowane przez Baele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba podkreślić że ten Arioso z tego co wiem był specjalnie dla Maćka robiony, dodane wejście słuchawkowe, normalny model jest wzmakiem stereo tylko.

Wygląd ma fajny...

http://feliksaudio.pl/pl/products.php

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

Nie, ale jest też dostępna wersja dual mono - 2 razy droższa :) Ta ze zdjęcia kosztuje między 3 a 4K. W zależności od opcji. Ale ponieważ to trioda bezpośrednio żarzona i zasilana napięciem zmiennym, to przy słuchawkach o wyższej skuteczności powoduje lekki brumek. Ale już wszystkie Grado, HE6, AKG są ciche niczym skała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednie żarzenie nie musi być źródłem brumu. Piotr Ryka ma wzmacniacz na 2A3 z biasem pod 45-ki, z dedykowanym zasilaczem lampowym, i nic mu nie brumi.

Ale on ma zasilanie w osobnej obudowie :( I ten jego zasilacz lepsiejszy pewnie. Tutaj sam konstruktor to omówił mi. Tyle że ten brum na kolumnach 95dB już nie występuje. Tylko tak od 97dB skuteczności w górę...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brum w lampiaku w dużej mierze zależy od sposobu prowadzenia masy. Ćwiczyłem to w praktyce. Schemat ASL Twin Head Mk III jest do znalezienia w sieci łącznie z zasilaczem. Nie wiem jak transformator zasilający, ale cała reszta jest dual mono. W zasilaczu na każdy kanał jest dwupołówkowy prostownik lampowy i stabilizator złożony z lampy sterującej i lampy mocy. Po 3 bańki na kanał. Wzmacniacz ma triodę sterującą + trioda wyjściowa mocy, czyli po 2 bańki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

attachicon.gif_DSC7035ok.jpg

 

Shuguang! Od kilku dni w Virtusie, fantastyczne brzmienie:-)

 

Pzdr

A jakie miales wczesniej?

Napisz pare slow porownania....

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze za wcześnie na ostateczne oceny dzwięku. Lampy grały dopiero około 10 godzin łącznie. Niestety brak czasu ale...o tym, że Virtus dobrym wzmacniaczem jest to wiadomo :-)

Zaczynałem od KT88 EH, szybko je zmieniłem na 6550 TungSol. To bardzo dobre lampy, gdyby nie ciekawość nie miałbym się zbytnio do czego przyczepić. Może jedynie do przestrzeni.

Shuguang KT88-Z...ten duet w moim przypadku wywołał zachwyt absolutny. Pierwsze założenie słuchawek tuż po zamontowaniu nowych lamp uświadamia, że mamy doczynienia z dzwiękiem wysokiej próby. Słychać zdecydowaną przewagę nad TungSolami. Bardzo szlachetne granie, nasycona średnica, bogactwo barw, przestrzeni i szczegółów/szczególików. Bas jest nieco odchudzony w porównaniu do lamp TS. Góra zdecydowanie łagodniejsza, aksamitna. Ogólnie mam wrażenie, że na tą chwile skraje pasma są minimalnie ale to minimalnie cofnięte. Nie tak że ich nie słychać ale są nieco w tle za średnicą - to po kilku godzinach grania a pełnie swoich możliwości pokazują po minimum 100h grania. To lampy ciemniejsze i cieplejsze niż TungSol. Bardzo wiele dobrego wniosła także zmiana IC na Argentum SCG-6/4E Silver Exculsive.

Damskie wokale brzmią cudownie a w pudła rezonansowe instrumentów akustycznych można wręcz zaglądać :-)) Nawet ostatnie płyta Gojiry - Magma brzmi bardzo dobrze! ( tak na marginesie, bardzo dobra płyta!! )

 

Ja jestem cholernie zadowolony, słuchawek nie chce się zdejmować. Dla mnie to strzał w 10! Kiedyś rozważałem zmianę DAC'a. Teraz kompletnie nie czuję takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w virtussie od razu poszedlem w ayony. Chwalone bardzo... ale sam nie moge potwirrdzic czy zaprzecxyc bo nie porownywalem wlasnie z innymi...

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TungSol 6550 to bardzo bezpieczny i dobry wybór, nie zrobią nic złego z dźwiękiem. Zakup ich nie jest też zbyt dużym wydatkiem. Plasują się dokładnie pomiędzy EH a Shuguang. W moim systemie wniosły wielką poprawę i przyjemne lampowe brzmienie w stosunku do EH. Jednak przesiadka na Shuguang KT88-Z wyraznie wskazuje ich miejsce w szeregu. Być może pojawię się z nimi ponownie na jakimś meet'cie :-)

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć lampiarze, może Wy mi pomożecie. W moim Little Dot MkVI+ jako lampy sterujące mam wsadzone 6SN7 (CV181-II PSVANE na zmianę z NOS GE 6SN7). Jedne kupiłem ze wzmacniaczem, drugie dokupiłem na bazie polecanek z head-fi. Teraz dokupiłem trzecią parę Tung-sol V-99. Przeczytałem jednak dzisiaj, że oryginalnie w LD mkVI+ montowane były 6SL7, które mają dużo większy gain. Na Head-fi wszyszcy wsadzają jednak 6SN7. Czy to dobra droga, czy lepiej może jednak poszukać odpowiednich 6SL7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem nie jestem, ale oczywiście się wypowiem. :)

6SL7 zagrają głośniej, a 6SN7 lepszym dźwiękiem w podobnej klasie cenowej. Taki NOS 6SL7 za 300 zł pobije 6SN7 za 50 zł, ale najlepszych i najdroższych 6SN7 żadna 6SL7 nie pobije jakością dźwięku. Inna sprawa, że dobra sztuka to 1,5 tysia...

Ja używam 6SN7 RCA z lat 50. za ok. 200 zł i jestem bardzo zadowolony w darkvoice.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przecież 6SL7 i 6SN7 to dwie różne lampy chociaż wyglądają podobnie :-)

To że działają w tej samej podstawce to nie znaczy ze działają prawidłowo, po prostu są pino zgodne ale parametrami już nie, wystarczy popatrzeć w dane katalogowe i porównać charakterystyki.

Ale cóż audiofilizm kieruje się swoimi teoriami, stosowanie KT88 lub 6550 w układzie bez transformatora wyjściowego to tragedia.

Wzmacniacz słuchawkowy można zrobić także na GM70 lub GU81 a są to wspaniale prezentujące się lampy, świecą wspaniale :-)

 

Do porządnego "napędzenia" słuchawek wystarczy maleńka trioda 6C45P z odpowiednim transformatorem, taki wzmacniacz nie jest widowiskowy jak wzmacniacz na KT88 ale gra według mnie wspaniale.

Edytowane przez bomarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Ale czy to oznacza, ze właściwe dla LDmk6 6sl7 powinny zagrać lepiej niż n-ki?

Obawiam się że to nie jest prawidłowe dopasowanie. Te lampy różnią się. Możliwe że w konkretnych torach ludzie odbierają to jako lepszy dźwięk ale tak z inżynieryjnego punktu widzenia nie jest. Tak samo jak ludzie podłączają wzmaki o dużej impedancji wyjściowej do jasnych słuchawek i cieszą się że jest więcej basu, ale damping factor spada :/

Najlepiej zapytaj producenta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się tez dołącze z moim WBA Virtus plus platinum Svetlana jako lampy mocy i Silver Shields REFLEKTOR jako driver ..... Narazie przestałem żaglowca lampami :)

I ciagle nie potrafię się pozbyć WBA mastera ....... pierwsze lampa jaka miałem :)

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Asknet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności