Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj wstawiwszy do LD ruskie lampy mocy 6H13C, odpowiednik 6SA7 czy 6080.

Trochę brumią cholery (dlatego nie zostaną) ale zejście basu i jego ilość mają niesamowitą. Średnica świetna. Góra trochę za szorstka i mało rozdzielcza, ale ten bas...

attachicon.gifP1190539.JPG

 

będziesz je sprzedawał? to sparowana kwadra?

Jakby co to daj znać kiedy i za ile? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te ruski są tanie, nie zawsze brumią...

 

i polecam i hornet9 i sklep lampy.elektronowe

 

uczciwie i solidnie i nie zedrą skóry

 

a bym zapomniał...

akurat psvane ecc81 najtaniej, nowe są na allegro, stówkę mniej niż w lampy.elektronowe

 

http://allegro.pl/lampa-psvane-treasure-mark-ii-12at7-t-12at7-ecc81-i6353551038.html

 

i chyba mam też parę na zbyciu...

 

aczkolwiek z ecc81 polecam marconi, tyle że 6 stów na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i kolejne lampki jadą.

Tym razem lampy mocy: 4 x NOS General Electric 6AS7GA z lat 60-tych.

6as7gagenb.jpg


Podłączyłem te GE 6AS7GA do wzmaka i stwierdzam, że to bardzo średnicowe lampy. Skrajne zakresy są przykrócone i nieśmiałe. Do muzyki rozrywkowej się raczej nie sprawdzą ale słucham teraz Stefano Battaglia solo i jestem pełen podziwu. Takiego fortepianu nie słyszałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, choć nie znam człowieka, że lekka palma odbija po sukcesach poza granicami kraju... Znaczy się mieliśmy dobre wzmacniacze za małe pieniądze, teraz czas równać do audio-ferajny w kwestii cen. Nie piszę, że to źle, niech człowiek zarobi na swojej pracy jak najwięcej, źle ew. dla polskich klientów. Naturalna kolej rzeczy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu idą zamówienia z zachodu...

 

a w ofercie nie było wzmaka słuchawkowego dobrze powyżej 1000$... znaczy firma niehajendowa jakaś :)

 

no ale zawsze jest człowiek ciekawy jak Euforia gra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specyfikacji brak, foto... też :)

 

może Euforię kupuje się w euforii?

 

cena eszpresziwo skoczyła do 1600...

 

Eszpresziwo to jest lepsza lokata kapitału niż akcje

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kupował może lampy z ebay'a?

Jest jakieś ryzyko? Czy są jacyś sprawdzeni sprzedający?

W Polsce tych lamp co potrzebuję jest jak na lekarstwo.

 

Czy ktoś może wie, gdzie kupić adaptery do lamp?

http://forum.mp3store.pl/topic/144513-k-adaptery-do-lamp-z-6c8g6h8g-do-6sl76sn7/

@Synthax, Ty chyba kiedyś takich szukałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, choć nie znam człowieka, że lekka palma odbija po sukcesach poza granicami kraju... Znaczy się mieliśmy dobre wzmacniacze za małe pieniądze, teraz czas równać do audio-ferajny w kwestii cen. Nie piszę, że to źle, niech człowiek zarobi na swojej pracy jak najwięcej, źle ew. dla polskich klientów. Naturalna kolej rzeczy.

Head-fi działa, są ludzie którzy wydziwiają z lampami wkładają co się da przez adaptery.

A ta Euforia to ulepszona Elise, bardzo podobna konstrukcja z eliminacją wad i lepszymi elementami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dziś od rana trwa bój między dwoma setami lamp:

GE 6SN7GTB + GE 6AS7GTA

attachicon.gifP1190569.JPG

oraz RCA 6SL7GT + RCA 6AS7G

attachicon.gifP1190574.JPG

Na krzyż jakoś nie chcą grać tak dobrze,

 

Tuberolling to jest choroba :) Bardzo przyjemna choroba. Ja kupowałem lampy na ebay - jedne nawet z Brazylii, jedne z USA. Za każdym razem wszystko w 100% porządku. RCA mocy takie jak u Ciebie - grey plate. Z przodu miałem w końcu VT99 Tung Sola - właśnie z adapterami - kupiłem je razem z lampami u nas na forum.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności