Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Każdego by rozwalił, bo jest niesłyszalny nawet dla samego pianisty.
Czy ja wiem?...
Odpal sobie kawałek Buka z płyty Home i powiedz mi co tam słychać default_smile.png
Edit: ta płyta z tego co widzę specjalnie została nagrana w taki sposób żeby takie rzeczy było słychać. Poprzednią nagrano "klasycznie", z mikrofonem pewnie siedzącym pod klapą fortepianu.
Nie wiem jak Ty, ale ja musiałem parę lat katować pianino/fortepian jako instrument dodatkowy w szkole muzycznej i doskonale wiem, że grając na fortepianie wydaje się różne dźwięki poza tym ze strun. Skrzypienie taboretu, odgłos naciskania i puszczania pedałów, sprężyny z bebechów instrumentu, oddech pianisty, wreszcie stukanie palców (zwłaszcza gdy się ma dłuższe paznokcie, a kobiety mają często) - to wszystko powoduje że muzyka staje się bardziej żywa, organiczna, emocjonalna.
Sam czasem pukam w klawisze casio teraz, kiedy rozgryzam jakieś kwestie harmonii i wiesz co?... W prawej mam dlugie paznokcie, bo do gitary się przydają, w lewej krótkie bo wręcz przeciwnie. I wyobraź sobie, że to słyszę default_smile.png
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie gram. U mnie w domu tylko żona gra i czasem dzieci się bawią klawiaturą. Słychać wszystkie dźwięki, które wymieniłeś poza dźwiękiem uderzania palców o klawisze
Może dlatego że żona ma krótkie paznokcie zawsze.
Ja też nie gram. To co kiedyś umiałem już się zapomniało.
Rzuć uchem na tą Bukę. Warto. Fajnie nagrane :)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, hammerh34d napisał:

Ja też nie gram. To co kiedyś umiałem już się zapomniało.
Rzuć uchem na tą Bukę. Warto. Fajnie nagrane :)

Ja z ciekawości posłuchałem...w  tle słyszę pewne dźwięki.. tylko czy to uderzenia palców to nie wiem (bo nie mam takiego doświadczenia), generalnie fajnie to nagrane, wieczorem puszczę na dużym stereo i posłucham :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, tam nie ma typowych smaczków, tylko powsadzali mikrofony w różne dziwne miejsca pianina i nagrali kilka ścieżek. Palców to tam nie słychać; to są dźwięki mechanizmu młoteczkowego (dźwignie, popychacze, tłumiki, występy oporowe itd., szuranie filcu, stukanie samych klawiszy...) nagrane pewnie osobno i "na sucho".

Słuchane na gejfonowych pchełkach:D. Siemensy były zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na "F major" te dźwięki są tak obecne, że chwilami nieznośne. Najwięcej słychać popiskiwania mechanizmów obrotowych, co się na ośce młoteczek kiwa. Do tego zawiasy od pedałów, w sumie najbardziej piskliwy dźwięk gdzieś pośrodku. Natomiast to stukanie mógłbym uznać za uderzanie paznokciami w klawisze, tylko przestrzennie mi się to jakoś nie zgrywa z tym, które klawisze są wciskane, ale w sumie nic nie wiemy o ustawieniu mikrofonów. Stukanie paznokci jest zresztą wymieszane jeszcze z czymś, jakby niektóre tony miały rozklekotany mechanizm, i coś uderzało w drugie coś zanim tamto przekaże energię dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, audionanik napisał:

Palców to tam nie słychać; to są dźwięki mechanizmu młoteczkowego (dźwignie, popychacze, tłumiki, występy oporowe itd., szuranie filcu, stukanie samych klawiszy...) nagrane pewnie osobno i "na sucho".

Słuchane na gejfonowych pchełkach:D. Siemensy były zbędne.

 

 

Godzinę temu, bob2000 napisał:

Ktoś nerwowo wyjada resztki jogurtu drewnianym patykiem do lodów.

 

Godzinę temu, majkel napisał:

 Najwięcej słychać popiskiwania mechanizmów obrotowych, co się na ośce młoteczek kiwa. Do tego zawiasy od pedałów, w sumie najbardziej piskliwy dźwięk gdzieś pośrodku. Natomiast to stukanie mógłbym uznać za uderzanie paznokciami w klawisze, tylko przestrzennie mi się to jakoś nie zgrywa z tym, które klawisze są wciskane, ale w sumie nic nie wiemy o ustawieniu mikrofonów. Stukanie paznokci jest zresztą wymieszane jeszcze z czymś, jakby niektóre tony miały rozklekotany mechanizm, i coś uderzało w drugie coś zanim tamto przekaże energię dalej.

 

I jak tu was nie kochać J. Już nigdy fortepian nie zagra mi tak po prostu, bez szurania i stukania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham tego Frahma i ryj mi się jarzy default_smile.png Ale on szeleści!
Edit: Do tej pory zwykle słuchałem go na dużym systemie, ale to co mam teraz po prostu mnie zamiata.
Nie wiem czy bardziej to zasługa fallowa czy Majkela, pewnie obu na raz, ale jest tak pięknie, że chyba nie ma to znaczenia default_biggrin.png
Bajdełej, czy wiecie gde on gra na una corda? Czyli tym szalonym pianinie z 1 struną na każdy klawisz?... default_smile.png



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, audionanik napisał:

Najprawdopodobniej, ale głowy se nie dam uciąć, bo rzeczywiście dość porobione.

I na tym polega wyższość YT nad Tidalem.😀 Do F major jest teledysk w 4K choć na pewno nie tam był dźwięk nagrywany, gdzie ona siedzi. Z instrumentem też do końca nie wiadomo, ale fortepiany na wolnym powietrzu też można spotkać, więc jak jej dali pianino, to chyba nie dla picu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, majkel napisał:

To jest pianino. Z dużym przebiegiem liczonym od ostatniej konserwacji.

Właściwie to wszystko jedno, mój uraz rozciąga się na teraz na pianina, fortepiany i klawesyny. Wy tam w Krakowie macie szczęście, że w Waszej filharmonii tramwaje zagłuszają te wszystkie nieprzyjemne odgłosy. Chyba że coś się zmieniło w ostatnim czasie, chętnie przyjmę jakieś wieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, domil napisał:

Wy tam w Krakowie macie szczęście, że w Waszej filharmonii tramwaje zagłuszają te wszystkie (nieprzyjemne) odgłosy.

Niestety podobną recenzję naszych filharmoników wystawiły kiedyś koleżanki i koledzy mojej żony zza wschodniej granicy:D. No, ale tam poziom edukacji muzycznej i potem występów, wykonań koncertów stoi na nieosiągalnym dla nas pułapie.

23 minuty temu, domil napisał:

Chyba że coś się zmieniło w ostatnim czasie

Nie było mnie w środku kilka lat, ale nie sądzę żeby coś się zmieniło...a teraz to w ogóle - srandemia.

 

26 minut temu, domil napisał:

mój uraz rozciąga się na teraz na pianina, fortepiany i klawesyny.

Czemuż to? Przecież te wspomniane odgłosy, owszem istnieją, ale na tym "Buka" zostały specjalnie dograne, żeby uzyskać efekt "wejścia w instrument", i żeby była taka pustka wokół, a w niej artystka taka samotna, biedna i w ogóle...no wiesz...

Natomiast kiedy Twój uraz rozciągnie się w końcu na lampy w torze słuchawkowym, to dobierzemy Ci porządny wzmak półprzewodnikowy.

Także ten...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już dwie pary.
Myślę jak te adaptery stuningować.
Może się uda.
Na razie chyba zniszczylem Thomsony, bo po wpięciu parki psvane przez adaptery w wersj rozebranej (ale zaizolowanej ofkors) umarł mi jeden kanał, ale wstał po zmianie lamp mocy.
Pomierzę Thomsony wieczorem, ale raczej poszły do piachu. Dziwne - styk był, zarzenie działało...
No nic. Okażesie. Parę stów w plecy, nowe doswiadczenia :)

 

Edit: Dobra, mam. Teraz 3 tygodnie czekania i zobaczymy co dalej...

https://www.aliexpress.com/item/4001053362280.html

Edytowane przez hammerh34d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hammerh34d napisał:

Ej, ale fajna ta buka czy nie?...
Mnie się podoba default_smile.png
 

No fajna.

Takie klimaty, czyli proste dźwięki, nieskomplikowane linie melodyczne, echo/pitu-pitu/plum-plum zawsze się dobrze "sprzedadzą", bo z reguły się podobają, mi nawet też:D.

Ale wtórna ta płytka, jak cholera - laska nasłuchała się podczas imprez ścieżek z "Fortepianu" i "Amelii" (tutaj to już pojechała momentami "na żywca" łącznie z tonacją); wzięła se odpowiedniego dźwiękowca, dobrała se od nazwiska stylowe pseudo i heja, robimy klimatyczną płytę z klimatyczną otoczką:D.

No i na tej Buce są co najmniej dwie ścieżki z pianinem (słychać trzy ręce), żeby zatuszować prostotę.

Godzinę temu, The Grand Wazoo napisał:

A Kasza pewnie się czai z ostrzeżeniami...

Napisałbym w muzyce, ale nie działa. Może nie oberwę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności