Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie, że wtórna. Do Agnes Obel, Maxa Richtera i Nilsa Frahma też. Ale miła dla ucha, a przez to że momentami przesadzona ma swój specyficzny urok.

 

Panowie, tak se czytam o lampach, a że jestem laikiem (choć jakieś mierniki i lutownicę mam) to już nie wiem - czy 6sn7 jest "elektrycznie" akceptowalnym zamiennikiem 6922 dla woo wa2?... Wiem, że nie ma ich w instrukcji, ale widziałem sporo postów ludzi wrzucających wa2 z zapiętymi 6sn7... Jednak ubicie Thomsonów mnie mocno zaniepokoiło (jestem przekonany że nie żyją... choć pomierzę je dopiero po pracy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audionanik napisał:

Napisałbym w muzyce, ale nie działa. Może nie oberwę:D

 

Właśnie, o co chodzi z tą Muzyką? Ja tam czasem zaglądam do poszczególnych wątków przez Googla, ale to trochę jak wchodzić do mieszkania przez okno. Co się stało że normalnie wejść się nie da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paanowie  ......jestem  po  lekturze   38  stron  tego   wątku  ,   wiec  tak   niby   mógłbym  zostac  przyjety  do  klubu ?....

  a  teraz  koniec   z   żartami  -----  piekne  i  poczciwe  wasze   lampowe   terminatory ,  jest   Sinus   jest  Felek  i   lampy   z  brazylii  ,  a  ja  chciałbym  spytać   o   model   Eufonika h7    ,   jak  rozumiem   to  nowa  firma    cenowo  akceptowalna  ,    i  zatem  czy    warto sie    tym   modelem  interesowac .  mam  sluchawy   -   akg  702 ,  bdynamic  990 pro   { 250 ohm} .  superlux hd330  {  150  ohm} i  dwa planary     400i     i hf  580  sa  niskoomowe  wiec     moga   byc  tylko    do tranzystora .    ............kupic    nie  kupic  oto  jest  pytanie ....

  nigdy   nie    sluchalem  lampy ,  ale  z   postow  wynika  ze    warto  zaryzykowac ........

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, pomuszcie ;)

Wziąłem miernik i chyba moje piękne chińskie adaptery są zrypane, bo wygląda na to że nogi mają pozwierane na pałę jakoś, każdy inaczej.

Wie ktoś gdzie znajdę instrukcję jak powinien przewodzić adapter 6sn7-6922?

Na reklamację i zwrot kasy za popsute lampy od chinola z ebaya raczej nie liczę....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.12.2020 o 14:38, pilotKA napisał:

Paanowie  ......jestem  po  lekturze   38  stron  tego   wątku  ,   wiec  tak   niby   mógłbym  zostac  przyjety  do  klubu ?....

  a  teraz  koniec   z   żartami  -----  piekne  i  poczciwe  wasze   lampowe   terminatory ,  jest   Sinus   jest  Felek  i   lampy   z  brazylii  ,  a  ja  chciałbym  spytać   o   model   Eufonika h7    ,   jak  rozumiem   to  nowa  firma    cenowo  akceptowalna  ,    i  zatem  czy    warto sie    tym   modelem  interesowac .  mam  sluchawy   -   akg  702 ,  bdynamic  990 pro   { 250 ohm} .  superlux hd330  {  150  ohm} i  dwa planary     400i     i hf  580  sa  niskoomowe  wiec     moga   byc  tylko    do tranzystora .    ............kupic    nie  kupic  oto  jest  pytanie ....

  nigdy   nie    sluchalem  lampy ,  ale  z   postow  wynika  ze    warto  zaryzykowac ........

 

Chyba powinieneś zareklamować klawiaturę bo spacja Ci sie spod kontroli wymyka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że mój OTL Sinus Audio z powodzeniem radzi sobie nawet z IEMami :D 

Podłączyłem właśnie Pinnacle P1 i nic cisza jak makiem zasiał, nic nie szumi, nic nie brumi, a muzyka płynie sobie jak należy, mocnym, dźwięcznym strumieniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostateczne rozwiązanie kwestii 6AS7/6080.

 

Tung Sol (Chatham) 6520 - #1

 

To jest nic innego jak wersja premium 6AS7. Elektrycznie jest to właściwie 6AS7. Sonicznie to też właściwie 6AS7, tylko jest cichsza, trochę lepsza technicznie, ma czarniejsze tło. Nie wiem czy mi się zdaje ale lepszą separacje. Cała reszta opisu jest taka sama jak w przypadku Tung-Sola 6AS7. Jest to dla mnie miejsce 1 z całej rodziny. To po prostu gra.

 

Lampy niestety są niezwykle trudno dostępne, polowałem dobrych kilka lat na sprawdzoną parę.

 

 

Czarny Koń - GEC A2293. Z przejściówką do 6AS7. Czyli 2 takie GECe, zamiast jednej 6AS7. Razem 4 lampy.

 

I tutaj zaliczyłem opad szczęki a to mi się rzadko zdarza w audio. Na początku były bardzo dobrze a potem tylko lepiej. Te lampy się wyraźnie wygrzewają (miałem zupełne nówki). To jest coś pomiędzy GEC 6AS7 a GEC 6080. Jakby w pół drogi. Natomiast przez to, że to rozwiązanie nieznane i mało używane - są tanie. Adaptery można nabyć na ebayu za okolo 70 PLN sztuka. Same lampy w zaleźności od "dobrości" za około 300-600 PLN 4 sztuki.

 

Natomiast to na pewno i niewątpliwie jest brzmienie GECa. Niewymuszona otwartość, spójność a dodatkowo miks prezentacji GEC 6AS7 z 6080. Sztos.

 

Na tym kończę zabawę z rodziną 6AS7/6080. 

 

Finalnie zostały u mnie: (nie wiem czy to ostateczny kształt)

Tung-Sol 6520 - najlepsza konwencjonalna lampa z Rodziny jak dla mnie

RCA 6AS7 - po prostu lubię czasem trochę więcej dociążenia i upust wysokich :), typie przy tym noga

GEC A2293 - totalny czarny koń stawki, sztos!

Toshiba 6080 - syzyf do wszystkiego, zniesie nawet nagrania z youtube'a 128kbps i naprawdę dobrze sobie z tym radzi. Super słodkość. Małe piniondze. Najlepszy stosunek jakość/cena z rodziny w mojej ocenie.

Edytowane przez fallow
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, fallow napisał:

Czarny Koń - GEC A2293. Z przejściówką do 6AS7. Czyli 2 takie GECe, zamiast jednej 6AS7. Razem 4 lampy.

Zrobisz zdjęcie jak to wygląda na wzmacniaczu?

i podasz link do tego adaptera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Corvin74 napisał:

Zrobisz zdjęcie jak to wygląda na wzmacniaczu?

i podasz link do tego adaptera?

Pewnie.

 

Adapter -> https://www.ebay.pl/itm/1pc-Dual-Gold-GEC-A2293-CV4079-instead-6AS7-6080-tube-adapter-For-Darkvoice/202458646139?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

 

Najlepsza oferte na lampy ma ten b.zaufany sprzedawca. Kupilem od niego wiele lamp. Mam rowniez i te:

https://www.ebay.pl/itm/A2293-CV4079-GEC-NOS-BOXED-VALVE-TUBE/271178940257?hash=item3f23863f61:g:UokAAOSwoc5dep~R

 

To wersja CV KB/Z dla brytyjskiej armii. Te z naklejką "GEC" tez się zdarzają ale wychodza drożej. . Nie wiem czy sonicznie jest różnica, jeszcze do tego nie doszedłem. 

 

5F088A2B-DEBE-40BA-A43F-025A75D039EF.jpeg

DCE923A6-5A87-41AE-9128-365ECC2E060A.jpeg

Edytowane przez fallow
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to niezły numer, bo ja te adaptery z kwadrą GEC 2293 dostałem w komplecie od gościa, od którego kupiłem niedawno La Figaro. Dał mi sporo lamp i nie zdążyłem wszystkich podłączyć. Tych nawet nie planowałem, bo wydawały mi się dziwne z tymi adapterami... Dzisiaj je podłączę.

 

Zdjecie2.thumb.jpg.5704c38dd79ed461932b392d39051546.jpg

W sumie nie zapisywałem się z La Figaro tutaj. Po chwili przewartościowania (sprzedałem prawie cały sprzęt) po nabytkach zostałem zasadniczo z tym):

 

Zdjecie.thumb.jpg.79e7f0557f2dc034eb930d92f39da6ad.jpg

 

 

La Figaro to fenomenalny wzmacniacz. Dzięki @fallowza polecenie!

 

Chciałbym jeszcze spróbować posłuchać Meze z Euforią i może Woo WA 6, ale tu już mi się nie spieszy. Słuchał moze ktos i może się podzielić? W każdym razie lampy rządzą:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pipol, hilfe.

Walczę z adapterami z 6sn7 na 6922.

Kupiłem na ****ju jako 6sn7-ecc88 ale ledwo wchodzą do Woo, bo za szerokie; niby da się odpalić i żarzenie działa, ale efekt próby był destrukcyjny dla lamp mocy. Mam już dłuższe nóżki, przyszły dziś z Chin, ale nie wiem czy mi się chce lutować, bo po zniszczeniu pary Thomsonów nie jestem pewny czy adaptery są dobrze polutowane wewnętrznie. Z pobieżnej zabawy miernikiem wychodzą mi jakieś dziwne rzeczy, mam wrażenie że w jednym adapterze jedna dziura zasila 3 nogi i w ogle kanał :)

Na płytce w środku napisało 6sn7-12au7.  Na tyle na ile jestem w stanie wygooglać, to jednak chyba nie do końca to samo jest co 6922/ecc88, choćby z uwagi na napięcie żarzenia. Czy ktoś może mi pomóc i wytłumaczyć która dziurka powinna być zwarta z którą nóżką?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, bpiotrow13 napisał:
[mention=30909]hammerh34d[/mention]jakieś wąskie masz te cokoły w Wa2 z tego co piszesz teraz i wcześniej. Miałem wa22 (cokoły powinny być takie same) i nie było problemu..
 
12au7 to chyba zamiennik ecc82?

Pierwszy z brzegu cytat:
 
First of all the 6922 works with a filament voltage of 6.3 V, both 12AX7 and 12AU7 run at 12.6 V. They can also run at the half of their voltage, provided that you short pins 4 an 5. Anyway, for most applications 6922 is conceived for different applications than previous ones.
 
Krótko mówiąc, raczej EDIT: TAK, masz rację, to nie są zamienniki. Stąd moje rozterki właśnie.
 
A co do cokołów... Zaraz wrzucę fotaski.
Poziom gniazda dla 6922 jest 3 mm poniżej poziomu "dziury". Adapter wchodzi w dziurę na styk, ale nóżki są za krótkie żeby styk był dobry.

Nie wydaje mi się, żeby coś było psute we wzmacniaczu, ale to tylko@fallow wie.

95af4db160b817585710f9461fb32a8c.jpg7c5a8b0cc0ef213e4caa8affc2d9194e.jpg1808e72b95f64e4b224b3055765b00f7.jpg

Edytowane przez hammerh34d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hammerh34d napisał:

Pierwszy z brzegu cytat:
 
First of all the 6922 works with a filament voltage of 6.3 V, both 12AX7 and 12AU7 run at 12.6 V. They can also run at the half of their voltage, provided that you short pins 4 an 5. Anyway, for most applications 6922 is conceived for different applications than previous ones.
 
Krótko mówiąc, raczej EDIT: TAK, masz rację, to nie są zamienniki. Stąd moje rozterki właśnie.
 
A co do cokołów... Zaraz wrzucę fotaski.
Poziom gniazda dla 6922 jest 3 mm poniżej poziomu "dziury". Adapter wchodzi w dziurę na styk, ale nóżki są za krótkie żeby styk był dobry.

Nie wydaje mi się, żeby coś było psute we wzmacniaczu, ale to tylko@fallow wie.

95af4db160b817585710f9461fb32a8c.jpg7c5a8b0cc0ef213e4caa8affc2d9194e.jpg1808e72b95f64e4b224b3055765b00f7.jpg

 

 

Nie mam juz WA22, ale ja u siebie jakoś chyba płycej te gniazda miałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bpiotrow13 napisał:

A to niezły numer, bo ja te adaptery z kwadrą GEC 2293 dostałem w komplecie od gościa, od którego kupiłem niedawno La Figaro. Dał mi sporo lamp i nie zdążyłem wszystkich podłączyć. Tych nawet nie planowałem, bo wydawały mi się dziwne z tymi adapterami... Dzisiaj je podłączę.

 

Zdjecie2.thumb.jpg.5704c38dd79ed461932b392d39051546.jpg

W sumie nie zapisywałem się z La Figaro tutaj. Po chwili przewartościowania (sprzedałem prawie cały sprzęt) po nabytkach zostałem zasadniczo z tym):

 

Zdjecie.thumb.jpg.79e7f0557f2dc034eb930d92f39da6ad.jpg

 

 

La Figaro to fenomenalny wzmacniacz. Dzięki @fallowza polecenie!

 

Chciałbym jeszcze spróbować posłuchać Meze z Euforią i może Woo WA 6, ale tu już mi się nie spieszy. Słuchał moze ktos i może się podzielić? W każdym razie lampy rządzą:)

 

Meze posluchaj z Lucarto Songolo, to doskonała synergia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bpiotrow13 napisał:

Dzięki, a coś więcej powiesz o Twoich wrażeniach?

Już pisałem kilkukrotnie tutaj na forum, ale nie chce mi się szukać. Gram na tej konfiguracji od poltora roku, a w miedzyczasie parowałem Empyreany z wieloma innymi wzmakami, głównie lampowymi. Na kilku z nich dało się słyszeć przypadłości, za które niesłusznie są krytykowane, czyli mułowatość, rozwlekły bas, za ciężka średnica, brak powietrza.

Żadnej nie uświadczysz na Songolo. Tutaj da się poczuć, że słuchawki łapią odpowiednią synergie, a wzmak pozwala im rozwinąć skrzydła. Grają niesamowicie szybko, precyzyjnie, w zwarty sposób i to już na skórzanych padach. Nie jest to techniczne granie, a spójny, bardzo muzykalny przekaz, z odpowiednim wypełnieniem. Świetna, szeroka scena, piękne, zwłaszcza damskie wokale. Na srebrze brak jakichkolwiek ostrości, na miedzi odpowiednio pogrubione faktury dźwiękowe, ale bez przedobrzenia. To pierwsza moja kombinacja wzmak/sluchawki, na ktorej zarówno agresywana elektronika typu d'n'b jak i jazzowe/bluesowe kawałki wypadają po prostu wyśmienicie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lsd napisał:

Już pisałem kilkukrotnie tutaj na forum, ale nie chce mi się szukać. Gram na tej konfiguracji od poltora roku, a w miedzyczasie parowałem Empyreany z wieloma innymi wzmakami, głównie lampowymi. Na kilku z nich dało się słyszeć przypadłości, za które niesłusznie są krytykowane, czyli mułowatość, rozwlekły bas, za ciężka średnica, brak powietrza.

Żadnej nie uświadczysz na Songolo. Tutaj da się poczuć, że słuchawki łapią odpowiednią synergie, a wzmak pozwala im rozwinąć skrzydła. Grają niesamowicie szybko, precyzyjnie, w zwarty sposób i to już na skórzanych padach. Nie jest to techniczne granie, a spójny, bardzo muzykalny przekaz, z odpowiednim wypełnieniem. Świetna, szeroka scena, piękne, zwłaszcza damskie wokale. Na srebrze brak jakichkolwiek ostrości, na miedzi odpowiednio pogrubione faktury dźwiękowe, ale bez przedobrzenia. To pierwsza moja kombinacja wzmak/sluchawki, na ktorej zarówno agresywana elektronika typu d'n'b jak i jazzowe/bluesowe kawałki wypadają po prostu wyśmienicie.

Super, a powiedz jeszcze na jakich wzmakach sluchales? Ciekawe dla mnie wszystkie doswiadczenia, ale szczegolnie woo audio wa 6 se, wa22 lub euforia, choc szystko bedzie cenne.

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam pomierzone te chińskie adaptery i jestem wściekły.
Między ECC82 a ECC88 faktycznie większej różnicy w adapterze nie musi być, kwestia dotyczy napięcia żarzenia, triody mają taki sam pinout.
Se zrobiłem rozpiskę, może komuś się przyda.
Anyway, Chinczycy mnie wydymali na kilka stów. Nie lubię ich.
Ups. Pomyka w arkuszu. Edit: Poprawiona. Nie wydaje mi się, żeby dało się to w jakikolwiek sposób uratować default_sad.png

76fd522f8390e78626f12ffc7b94b3cf.jpg

Also: Thomsony przyszlifowane, tym razem wyszło mi bardzo schludnie:

b5480d12885b0e1bdc354929821c2973.jpg

Edytowane przez hammerh34d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności