Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Corvin74 napisał:

Mam jeszcze GS1000 ale u mnie na topie są Hifiman Arya, ale z tego co czytałem ADX5000 mogłyby mi się spodobać, jak to się trochę wszystko unormuje pójdę ich posłuchać. Wolisz otwarte czy zamknięte słuchawki?

Tych akurat nie słuchałem, zdecydowanie wolę otwarte. Zamknięte z musu, chociaż są jedne które naprawdę mnie urzekły i to właśnie Fostex TH900mk2, normalnie lubię inne brzmienie, znacznie bardziej neutralne, ale TH900 dobrze uzupełniają właśnie takie bardziej neutralne słuchawki.

 

6 godzin temu, pabloj napisał:

 

Mogłem nie pytać :D

O lampowym konwerterze USB/SPDIF pierwsze słysze i patrze po netach właśnie co to jest.

https://www.ebay.pl/itm/USB-spdif-SE-tube-convertor-pcb-abbasaudio-ECC88-6DJ8-2X-EAA91-EC86-ver-4/362843900582?hash=item547b2e8aa6:g:OkwAAOSwXAFdv0Uz

To jest wersja 4, ja korzystam z v3

 

13 minut temu, Name44 napisał:

Też nie słyszałem o czymś takim i już nadrabiam zaległości.

Czy ADX5000 wycofali z produkcji? Wszędzie brak... 

Nie, dalej sa otwartym flagowcem ATH i w produkcji, pewnie pozostana jeszcze lata podobnie jak kiedys AD2000. To nie sa zbyt popularne sluchawki w naszym kraju.

https://www.audio-technica.com/en-eu/headphones/best-for/audiophile?product_list_order=price&product_list_dir=desc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Name44 może będzie jakiś egzemplarz na miejscu. Jak porównywałem je przed rokiem z L5k, testówka ADX5k była dostępna bez zamawiania. Nawet widziałem je chyba w lipcu br. w drugim salonie, jak jechałem po AP2000Ti. Jestem ciekaw wrażeń z AWKT :) Życzę miłych odsłuchów! 

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988 No dziś będzie wiadomo co mają w salonie, czekam na sygnał i informacje.  Ze względu na cenę słuchawek w pierwszej kolejności zainteresuje się ADX5000 bo L5K to istny kosmos cenowy🙂 

@fallow Dziękuję za przypomnienie o tych słuchawkach ATH. Teraz jak sięgam pamięcią chyba ich słuchałem na AVS jakieś trzy lata temu na ich formowym stoisku w strefie słuchawek. Mimo, że warunki były podłe to chyba bardziej mi przypadły do gustu niż D8000 ( i dalej nie jestem ich fanem ), które to wtedy miały chyba swoją premierę.

 

Pzdr

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fallow napisał:

 

Ja mam wersję v2. Wymieniałeś na nowszy model? Nie wiem czym się różnią, ale jest to naprawdę dobry konwerter. Nawet Hugo 2 zyskuje z nim bardzo dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Name44 L5k zapewne można nabyć już tylko na rynku wtórnym, bo były limitowane do 500 egzemplarzy. ADX5k warto sprawdzić, mają bardzo dobrą ergonomię i dźwiękowo są dość ciekawe :)  Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na tyle ciekawe dla mnie, ze okazały ze "siadly" mi bardziej niz HE1000, D8000 i wiele innych otwartych z przedzialu do 20K. Nie wiem czy technicznie, kiedys przywiazylem do tego wieksza wage co jest lepsze pod jakim katem, dzisiaj chyba najbardziej zalezy mi na kulturze grania, potwietrzu, przejzystosci i wygodzie. Do zamknietych nie ma co ich nawet porownywac bo fizyki sie nie oszuka. Porownujmy jednak zamkniete z zamknietymi a otwarte z otwartymi. Osobiscie, za ciekawe w brytyjski sposob uwazam  takie stwierdzenia, ze cienka obudowa z rutenu w Edition 5 Unlimited powoduje ze graja prawie jak pol-otwarte :) Graja jak sluchawki zamkniete, bo sa zamkniete, driver nie wymienia powietrza w komorze.

 

Ja to w ogole uważam, że powinno się zabronić (w tym mnie) wypowiadania o słuchawkach które użytkuje się mniej niz 6 miesiący. Gdybym mial sygnaturke, to faktycznie wywalilbym z niej sluchawki ktore mialem krocej niz te kilka miesiecy.

 

Osobiscie, chetnie posluchalbym za to nowych GS3000 o ktorych cos strasznie licho na forach. Jakos zupelnie nie jestem fanem sluchawek ktore mocno czuje na glowie np. Audeze lub PS1000, takie ciezkie sluchawki sa dla mnie ciezkie do przejscia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Spawn napisał:

 

To chyba musisz popatrzeć (chyba że już jesteś po) na elektrostaty ze wskazaniem na SR-L700 :)

Dzieki za trop, ale dobrze mi z tym co mam. Nie ciagmnie mnie jeszcze do Staxa, po prostu mi za dobrze. Moze kiedys, podobala mi sie Omega :) 

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłem od @lsd lampki 12AU7 PSVANE Treasure MK II. Wpięte już do Sinusa Dualmono 2A3. Grają bardzo zacnie. Dociążone, muzykalne, czyste i bardzo holograficzne granie. Nie ma wstydu przy NOSach z wysokiej półki.

Z tej okazji "rodzinna" okolicznościowa fotka w duecie z lampami mocy 2A3 PSVANE Treasure MK II😉

 

IMG_20201121_1016051.jpg

 

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Eternal Seeker Pod kolumny, ale moc tylko 10W, jednak to w pełnej lampie chyba na 'więcej' wystarcza z tego co kiedyś czytałem. Można też podłączyć Hifimany 6 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak tak na pałę.
Znacie Woo WA2?...
Nie wszystkie 6080 do niego pasują, bo ma stosunkowo wąskie "dziury" na cokoły.
Kupiłem kiedyś cztery 6080  GE, z napisem Made in USA w jakimś polskim sklepie. Nie parowali, przysłali 3 GE a czwartą HGW jaką. (Edit: Mullarda. Sprawdziłem właśnie)
Dwie z tych GE miały w miarę zbliżone parametry napisane na pudełkach. No to chciałem włożyć i... Nie zmieściły się. Trafiły do szuflady na wiele miesięcy.
Dziś się wkurzyłem, wziąłem "szczypce boczne" i poobryzałem nimi na chama cokół pod blaszaną opaską. Weszły. Zastąpiły bardzo przyzwoite 6n13s.
I powiem Wam, że szczęka mi opadła.
Te lampy mają o ile pamiętam z sieci opinię kiepskich, suchych, bez wyrazu.
Podpinam pod WOO LCD2C i efekt jest taki, że zrobiło się lżej, jaśniej, nieznacznie ale dostrzegalnie bardziej szczegółowo, a do tego bas stał się wyraźniej widoczny, lepiej odseparowany od reszty, przez co robi wrażenie większego. 
Takk ze ten. Wrzucę zaraz fotkę przykładowej lampy

073b7a4a8b180850b9e61a4d9afa19e0.jpg

Edit: Porównanie z RCA 6080 (mam parkę) pokazało mi wyraźnie czemu fallow pisze że RCA są słabe. No kurde... są słabe. Matowe i bez wyrazu. Ruskie znacznie lepsze...

Edit 2: Po lewej GE, po prawej RCA. Elektrody GE błyszczą, ale są prawie czarne.






626e4f22bd55cf300d202d115f1994ec.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fallow , sorki że wywołuję i że post pod postem, ale czy masz jakiś patent na szerokie cokoły i woo?
Nie chcę obgryzać kolejnych lamp, a widzę że sporo z polecanych przez Ciebie 6080 takie ma...

 

Also: Wsadziłem w Woo E88CC Tesli gold pin. I się załamałem. Buczy jak porypany. Szybko wróciłem do Sylvani, które są cichutkie.

Co polecisz na sterujące? :D

 

Edytowane przez hammerh34d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno dokupiłam Valvo E88cc i jestem przyjemnie zaskoczona. Względem Ampereksów, które na razie trafiły to szuflady, dźwięk zrobił się bardziej nasycony i jednocześnie trochę chłodniejszy, surowszy. Ampereksy wydają się przy nich delikatniejsze i odrobinę posłodzone.

Bardzo jestem ciekawa jak się do nich mają Sylvanie, nie miałam jeszcze okazji ich posłuchać,

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności