Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ho,ho...to chyba ładnie kosztują, pewnie ciepłe granie jak RCA...pogratulować!

Jak tam Robert, nie brumi Ci LD 6 +?, poradziłeś sobie z tym jakoś?

Dlatego go kupiłem, bo nie brumi. :)

Przed zakupem słuchałem na 3 setach lamp mocy i 2 sterujących i cisza na HEk (35ohm/90dB).

Ale podłączyłem PM-3 (26ohm/102dB) i słychać delikatny brum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ho,ho...to chyba ładnie kosztują, pewnie ciepłe granie jak RCA...pogratulować!

Jak tam Robert, nie brumi Ci LD 6 +?, poradziłeś sobie z tym jakoś?

Dlatego go kupiłem, bo nie brumi. :)

Przed zakupem słuchałem na 3 setach lamp mocy i 2 sterujących i cisza na HEk (35ohm/90dB).

Ale podłączyłem PM-3 (26ohm/102dB) i słychać delikatny brum.

 

No tak to z lampkami jest jakbyś FAD podłączył to dopiero by grało i to bez DACa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co, nie wierzycie mi?

 

 

 

 

 

Ja sobie też nie...

Ja Ci wierzę. Trzeba wydać kilka tysięcy na lampy, aby się w końcu przekonać, że to przestarzała i niedoskonała technologia, a najlepsze i najdroższe lampy są po prostu zbliżone brzmieniowo do półprzewodników. No chyba, że ktoś szuka czarów (jak czasem ja), ale do tego wystarczą luźne siatki lub np. pokrzywione anody :); nie trzeba baniek za 2k/sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Audionanik no, odarł całą magię lampowego grania kilkoma zdaniami :)

Nic nie zastąpi magii zapalonych lamp w ciemnych pokoju...dodaje +10 do przekazu muzycznego.

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie nieważne czy lampa, czy tranzystor czy tzw. układy dyskretne. Ważne co konkretnie i w jakiej aplikacji, to wszystko zagra na bdb poziomie. Np. takie lampy 2A3 stawiam na równi z bdb układem na buforze diamentowym x 2sk170/74 oraz bdb zrobionym wzmakiem na opkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dziś otrzymane lampy sterujące RCA 6SL7GT.

W zestawie z lampami mocy też RCA 6080 dało to bardzo gładki, ciepły i spokojny dźwięk, ale wyszło z tego takie trochę masło maslane - mało energii, życia, blasku.

Ale wyciągnąłem z szafy zakupione ze wzmacniaczem lampy mocy Thompsona 6080WA, które schowałem ze względu na lekką ostrość na górej średnicy wtedy z ruskimi driverami 6H9C.

I jak to razem zagrało!

Basior przepotężny. Szybkość, separacja, faktura, detal, oblane ciepłą barwą i podane z wysoką kulturą. Mniam

P1190397.JPG

O takie hajendy mi chodziło. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie cudeńko. Słuchałbym :)


 

Co, nie wierzycie mi?





Ja sobie też nie...

Ja Ci wierzę. Trzeba wydać kilka tysięcy na lampy, aby się w końcu przekonać, że to przestarzała i niedoskonała technologia, a najlepsze i najdroższe lampy są po prostu zbliżone brzmieniowo do półprzewodników. No chyba, że ktoś szuka czarów (jak czasem ja), ale do tego wystarczą luźne siatki lub np. pokrzywione anody :); nie trzeba baniek za 2k/sztuka.

 

Pewnie, że przestarzała i niedoskonała. Jednak ma czarujące brzmienie i wybitni gitarzyści w znakomitej większości grają na lampowych headach. Ale granie a słuchanie to co innego,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

T1? HE1000 to zupełnie inna klasa :)

Szkoda czasu na T1 ;)

@Baele, masz już swoje (trzecie) HEki?

 

 

Nieeee :(

Jeszcze jakieś 3-4 miesiące muszę się wstrzymać :(

 

Na razie nie mogę się otrząsnąć z szoku jak dobre są HE-4 :woot:

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności