Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Bywalec
Dnia 6/18/2017 o 16:26, saudio napisał:

W końcu trochę czasu i mały upgrade wzmaka, teraz stukanie w stolik czy położenie pilota,

nie powoduje słyszalnego efektu na słuchawkach, stukanie w obudowę też mocno wytłumione.

Jeżeli chodzi o zmiany w dźwięku ..... hmmmm ...:ph34r:

DSC040322.jpg


Co to za podstawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maiłem kiedyś na testach takie metalowe chyba ceraballs ale nie miałem wtedy lampiaka,

z Taurusem Auralica jedyne co się poprawiało to wentylacja.

Przy vibrapodach nic się nie przenosi na lampy, na fabrycznych nóżkach położenie pilota

na stoliku było słychać teraz można pukać i nic, pukanie w obudowę też jest wytłumiane

choć nie całkowicie.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Po ostatnich szaleństwach cenowych (Dubielx2, Feliksx5:woot:), już myślałem że polski firmament lampowo-słuchawkowy na dobre zasnuły zatrute opary chciwego kapitalizmu.

Na szczęście w Krakowie wstaje nowa gwiazda, która chyba rozświetli mrok i przywróci nadzieję na uczciwe relacje producent-odbiorca...

...i nie mam tu na myśli amatorskiej twórczości (typu Miniwatt) lecz porządnie, bezpiecznie i profesjonalnie wykonane wzmaki, a wiem co mówię, bo z SinusAudio miałem już do czynienia przy okazji wzmaków kolumnowych - bardzo wysoka jakość (w środku).

Ja już nie używam dynamików, ale myślę, że dla fanów oteeli i dobrej roboty, to świetna okazja (sam chyba też przetestuje); ten z lewej - 6n6p, z prawej 6n13s (tak jak np.hv-1 Dubiela):

image.png

 

Dane od producenta:
Cena pierwszego modelu na 6n6p + ECC82 - 1380zł
Cena drugiego modelu 6n13S + ECC82 - 1680zł
Zasilacze stabilizowane - kondensatory Rubycon
Kondensatory w torze audio - Mundorf EVO Oil i Nichicon
Rezystory 1%
Potencjometr ALPS niebieski
Wzmaki mogą wystąpić w wersji dual mono dopłata + 400zł.
Kolor obudowy dowolny z palety RAL - mat lub połysk.
 
Także tego...;)
 

 

PS

Ten na 6n6p raczej do wysokoimpedancyjnych, drugi w zasadzie już od ok.30ohm.

Edytowane przez audionanik
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś do czynienia z tym cudem:

http://www.xduoo.com/xduoo/En/ProductView.Asp?ID=21

 

Widzę że @bigmaras ma to w ofercie i zastanawiam się czy trzyma relację cena/jakość tak samo jak inne produkty xDuoo? Jeśli tak to może być hicior.

 

UPDATE:

Wygląda na to, że to nie czysta lampa ale z tranzystorem :(

Edytowane przez ZenekHajzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, nsk napisał:

Ktoś się jednak zgodził robić za te 2 zł/h? Mów, gdzie haczyk nanik, toż to niemożliwe! W dzisiejszych czasach?!

Feliks wtedy żenił espressivo po sześćset zeta - to było hobbystyczne zajęcie miłego starszego pana; no i dźwiękowo espressivo też jest taki se.

Tu mamy do czynienia z ceną imo uczciwą, tzn znacznik przeciąganej między producentem i klientem liny, znajduje się obecnie w polu neutralnym, więc sędzia może odtrąbić remis, a obie strony mogą rozejść się w poczuciu dobrze zawartej transakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności