Skocz do zawartości

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Zear napisał(a):

Dzięki, szkoda bo piękna płyta... Na Spotify jest cały... Można im to jakoś zgłosić żeby uzupełnili?
 

 

Zgłosić zawsze można, to nic nie kosztuje :)A czy i jak zareagują, to już inna sprawa. Tidal generalnie ma ciągle pod górę, jeśli chodzi o kasę.

 

EDIT

 

A tak przy okazji, trochę z innej beczki, ale nadal o Tidalu. Jak ktoś by podpisywał przypadkiem umowę z Netią, to niech koniecznie nie zapomni zaznaczyć na umowie "Tidal w cenie". Ja właśnie dostałem nowiuśką umowę na internet z telewizją i mam Tidala HiFi na 2 lata gratis. Zawsze to parę groszy zostanie w kieszeni...

Edytowane przez SlawekR
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Zear napisał(a):

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego ten album

https://tidal.com/album/685387

Nie ma na Tidalu wszystkich ścieżek, a na Apple Music są?
Na Spotify też wygląda na pocięty
Wiecie dlaczego?

 

Tidal z udziałem w rynku globalnym na poziomie poniżej 2% nastawia się chyba na bardziej popularną (komercyjną?) muzykę. 

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni promują głównie jakieś rapsy. Mimo że miałem w tidalu polubione same metale, dziwadła i progresy, w sugestiach ciągle miałem po uszy głównie ciemnobrązowych panow obwieszonych złotymi łańcuchami nawijających jakieś bzdury do czyichś sampli. Dlatego z ulgą ich pożegnałem kiedy tylko zdarzyła się okazja...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, hammerh34d napisał(a):

Oni promują głównie jakieś rapsy. Mimo że miałem w tidalu polubione same metale, dziwadła i progresy, w sugestiach ciągle miałem po uszy głównie ciemnobrązowych panow obwieszonych złotymi łańcuchami nawijających jakieś bzdury do czyichś sampli. Dlatego z ulgą ich pożegnałem kiedy tylko zdarzyła się okazja...

Dokładnie z tego samego powodu odpuściłem sobie tidal. Spotify wcale doskonale nie jest ale ciągłe gwałcenie moich uszu tym przeszło wszystko 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, hammerh34d napisał(a):

Oni promują głównie jakieś rapsy. Mimo że miałem w tidalu polubione same metale, dziwadła i progresy, w sugestiach ciągle miałem po uszy głównie ciemnobrązowych panow obwieszonych złotymi łańcuchami nawijających jakieś bzdury do czyichś sampli. Dlatego z ulgą ich pożegnałem kiedy tylko zdarzyła się okazja...

 

A dziwisz się?

 

Szczególnie w kontekście tej informacji, za Wikipedią,cytuję:

 

"Serwis wystartował 28 października 2014 roku dzięki szwedzko-norweskiej grupie Aspiro. W 2015 roku grupa została przejęta przez przedsiębiorstwo Project Panther Ltd., której właścicielem jest amerykański raper Jay-Z, za kwotę 466 milionów koron szwedzkich."

 

To chyba sporo tłumaczy w kwestii sugerowanego contentu,  jakiś sentyment do konkretnego gatunku muzyki czy cuś... Nie, skąd, to na pewno przypadek :) 

 

Edytowane przez SlawekR
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audionanik napisał(a):

Zdarzało mi się wypić kilka lampek wina przy tidalu, ale nigdy nie zostałem zgwałcony. Chyba jestem wyjątkowo asertywny. Próbowałeś może słuchać tych płyt na które masz ochotę?

Tak, próbowałem :) aczkolwiek i do Spotify i do Tidala mam jakąś przypadłość że obie apki potrafią zaserwować wyjątkowo dziwne miksy na podstawie jednego kawałka. A Tidal na siłę cisnął mi rapsy i inne dziwne gatunki które nijak nie były zbliżone do tego co się mogło teoretycznie podobać. Nie działało wciskanie przycisku nie interesuje itp. - dlatego też porzuciłem Tidala dwa lata temu i nie potrafię wrócić mimo lepszej jakości.

Spotify z kolei regularnie zapomina serduszka które zostawiam przy ulubionych utworach. Mimo to wygodniej mi idzie odsłuch ze Spotify niż z plików w pamięci telefonu. I często udaje się przypadkiem odnaleźć znane-nieznane kawałki.  

Jak już jesteśmy przy algorytmach to YT uwziął się mocno na Rojka i Depeche Mode i nawet jak włączę metalowe młócenie to często potrafi jako następne zaserwować Beksę Rojka albo Enjoy the Silence Depeszów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Płyt na które mam ochotę mogę słuchać w każdym serwisie.
Dla mnie streaming to poza wygodą łatwość odkrywania nowej, fajnej muzyki. Spotify niestety jest miszczem w podpowiadaniu nowości i układaniu fajnych playlist, Deezer robi to gorzej, Quobuz robi to specyficznie, Roon robi to fatalnie. Ale Tidal robi to monotematycznie. Nieważne czego słuchasz i kogo obserwujesz, w sugestiach masz rapsy :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, hammerh34d napisał(a):

Tidal robi to monotematycznie. Nieważne czego słuchasz i kogo obserwujesz, w sugestiach masz rapsy :D

Serio? Mi nigdy nie zasugerował rapu :D Zawsze są to zbliżone kawałki do wcześniej przesłuchiwanych, a że rapu nie słucham, to nigdy go nie dostałem w sugerowanych.

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, hammerh34d napisał(a):

Kurde, szkoda że screenów nie mam.
Serio, wchodząc w Tidala miałem w sugerowanych same rzeczy których nie slucham.

Może jak zakładałeś profil dodałeś setkę najpopularniejszych raperów z Polski, USA i krajów azjatyckich i tak Tidal sugeruje się teraz Twoim pierwotnym wyborem a że gust się człowiekowi zmienia to teraz podpowiedzi Tidala nie trafiają w dyszkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle nie korzystam z sugestii jakichkolwiek algorytmów; nie będzie automat pluł mi w twarz.

30 minut temu, hammerh34d napisał(a):

odkrywania nowej, fajnej muzyki.

Nie ma dużo nowej, fajnej muzyki. Jest bardzo mało nowej, fajnej muzyki. Ewentualnie trochę nowych, ciekawych brzmień doszukałby się. Dlatego właśnie przeważnie słucham klasyki, a od tej eksperta mam w domu.

 

30 minut temu, hammerh34d napisał(a):

Płyt na które mam ochotę mogę słuchać w każdym serwisie.

Czyli że w tidalu też?

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w tidalu tez. Ale po co mam mieć tidala, skoro inne serwisy poza płytami których chce słuchać oferują też podpowiedzi które bywają fajne?
Dla mnie nowej fajnej muzyki jest na tyle dużo, że nie mam czasu wszystkiego przesłuchać. Przy czym nowa to dla mnie względnie nowa muzyka, której nie znałem. Kapela grająca od 5 lat może być nowa default_wink.png



Edit: Co ja piszę... Kapela która nie istnieje od 10 lat może być nowa. Jak na przykład kiedy odkryłem Psyopus.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, The Grand Wazoo napisał(a):

 

Tidal z udziałem w rynku globalnym na poziomie poniżej 2% nastawia się chyba na bardziej popularną (komercyjną?) muzykę. 

 

image.png

Myślałem, że Tidal ma większy udział. Co prawda nigdy się tym nie interesowałem. ale czytając fora audio zawsze jest pisanie o Tidalu, sądziłem więc, że jest na drugim czy trzecim miejscu, a tu go wcale nie ma.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, hammerh34d napisał(a):

Tak, w tidalu tez. Ale po co mam mieć tidala, skoro inne serwisy poza płytami których chce słuchać oferują też podpowiedzi które bywają fajne?

Do edukacji YT (Music) i tyle, albo i nie tylko edukacji. W Tidalu szybko wyłączyłem Autoodtwarzanie, czy jak to się tam zwie, bo słowa "podobne" oni nie rozumieją. 

2 godziny temu, Rafacio napisał(a):

Myślałem, że Tidal ma większy udział. Co prawda nigdy się tym nie interesowałem. ale czytając fora audio zawsze jest pisanie o Tidalu, sądziłem więc, że jest na drugim czy trzecim miejscu, a tu go wcale nie ma.

Fora audio to często miejsca, gdzie ludzie chcą się poczuć elitarnie. Słuchać tego, co wszyscy, to wstyd i obciach. Mnie zdziwił niski wynik YT Music, ale to pewnie przez to, że wszyscy kojarzą rurę z przekazem opartym głównie o ruchomy obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, majkel napisał(a):

Mnie zdziwił niski wynik YT Music, ale to pewnie przez to, że wszyscy kojarzą rurę z przekazem opartym głównie o ruchomy obraz.

Nie jest tak źle :) 

Meanwhile, Google’s YouTube Music grew by more than 50% over the year leading up to Q2 2021, making it the only Western streamer to have increased its overall share of the global market.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yt music?...
Mam z tym podobnie jak pewien profesor, który zrugał na seminarium studentkę za to, że ta powiedziała że uczyła się z poradnika lekarza ogólnego, mówiąc że to straszna kicha. Studentka na to sprytnie zapytała, czy czytał ta książkę, a on na to zripostował:
- Wie pani... To jak z ****em. Nigdy nie jadłem, ale coś mi mówi żeby nie próbować.

Edit: żeby nie było... Poradnik lekarza ogólnego to nie była zła książka, a ja ma świadomość że mój wstręt do yt nie jest do końca racjonalny. Ale yt ogólnie serwuje w 90% straszny szit, a bez adblocka jest zwyczajnie nieoglądalne, więc korzystam z niego rzadko i bardzo wybiórczo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, hammerh34d napisał(a):

Yt music?...
Mam z tym podobnie jak pewien profesor, który zrugał na seminarium studentkę za to, że ta powiedziała że uczyła się z poradnika lekarza ogólnego, mówiąc że to straszna kicha. Studentka na to sprytnie zapytała, czy czytał ta książkę, a on na to zripostował:
- Wie pani... To jak z ****em. Nigdy nie jadłem, ale coś mi mówi żeby nie próbować.

Ja nie chcę nic mówić, ale ci od YT (Music) to są ci sami, co od Androida. W sumie powinienem podejść, że Apple nie, bo to, a Android nie, bo tamto, i dalej poginać z Nokią na przyciski. 

 

Przypadek pana profesora przypomina mi zakładanie, jak to coś nie gra, bo to nie jest ę ą, a potem nagle niespodzianka, że takie małe g. a tak gra. Znane tematy z tego forum. Tylko, że ten pan nie będzie się miał jak przekonać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, hammerh34d napisał(a):

Oczywiście, że to nie przypadek. Ale działając w ten sposób nie będą zdobywać nowych klientów, tylko umoszczą się w czarnej niszy.
Gdyby roon gadał z Deezerem, to w ogóle nie mial bym rozterek. No ale.

 

Nie wiem jak teraz, bo nie używam, ale dawniej Deezer miał świetny system rekomendacji. Dużo ciekawej muzyki dzięki niemu odkryłem. Youtube Music też sobie radzi nie najgorzej w kwestii rekomendacji. Ale to nie dziwne, bo za nim stoi cały aparat Google inwigilacji użytkownika i dużo wie o naszych preferencjach. A że nisko stoi w ogólnych rankingach, myślę że nie przebija się w świadomości użytkowników. Ja mam Yt premium, żeby nie oglądać wszechobecnych reklam, ale opcji Music praktycznie nie używam. Jakoś nie..... bo nie :) Człowiek ma zakodowane w świadomości że Youtube to obraz i już. 

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności