Skocz do zawartości

Tidal


all999

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, hammerh34d napisał(a):

Detaliczny?...
Dla mnie apple music to zwykłe chamskie U. Faktycznie, może się wydawać detaliczny bo ma dużo góry, ale chyba nie o to chodzi?...

Hmm, Ty piszesz o tonalności. Ja bardziej o rozdzielczości i powietrzu między instrumentami :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2022 o 12:16, Najner napisał(a):

Można go tak odebrać, aczkolwiek moim zdaniem po prostu chłodniejszy i bardziej detaliczny od Spotify (zarówno Tidal jak i Apple Music). Czasami trochę na siłę, a czasami brzmi super, zależy od nagrania.

Tak, w sumie to masz rację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Tidala HiFi od kilku dni m.in. na iBasso DX160. Wszystko śmigało poprawnie do momentu kiedy zachciało mi się wrzucać aktualizację Lurkera. Po tym Tidal z ustawioną jakością na HiFi nie odtwarza utworów. Muszę zmienić w globalnych ustawieniach jakość streamingu na High i wtedy wsio gra. 

 

Pogrzebałem na headfaju i rok temu mieli ten sam problem a rozwiązaniem był powrót do fabrycznego softu w DX160 lub zainstalowanie starszej wersji Tidala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio doświadczyłem znanego już tutaj problemu, jak to sobie scena poszła na bok. Porównałem z innym serwisem i wszystko, co tam działo się centralnie na wysokich tonach, w Tidalu poszło sobie na jedną stronę, nie pamiętam nawet którą, a cały dźwięk miał lekki efekt głowy w rondlu. Delikatny, ale w porównaniu jednak obecny. Czyli dalej nie poprawione. Zastanawiam się tylko, czy to jest pokichane w aplikacji, która się aktualizuje na PC chyba co dwa tygodnie, czy mają źle skompresowane niektóre zbiory na serwerze, bo zdecydowana większość utworów gra mi normalnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Szczurov napisał(a):

Spox ale odkąd nie ma kont na aliexpress to nie ma szans na założenie w polsce. Próbowałem przez wszystkie Vpny itp. ale przy dodawaniu karty/paypala jest napisane że płatność się nie powiodła.

 

Ja kupuję w tym sklepie.

https://ricard-shop.sellix.io/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YT Music Premium, Panie. I nie ma reklam na YT. Znów wracam do poglądu, że gra to ciut lepiej niż Tidal. Po prostu trzeba było coś przestawić w Codec Tweak Tool dla windowsowego miksera audio, który Tidal omija swoim trybem Exclusive, a Firefox nie. 
W dodatku są tam rzeczy, których nawet ruskie torrenty nie mają
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Zear napisał(a):
16 godzin temu, szwagiero napisał(a):
W dodatku są tam rzeczy, których nawet ruskie torrenty nie mają emoji7.png

Co tam można ciekawego znaleźć więcej niż w Tidalu?

NPR tiny music concert, Paste Studio, KEXP i masę innych kanałów. Wykony live w znakomitych realizacjach i z niepowtarzalnym, kameralnym klimatem. Live'y na Tidalu to margines, w odpadowej jakości zazwyczaj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, majkel napisał(a):

NPR tiny music concert, Paste Studio, KEXP i masę innych kanałów. Wykony live w znakomitych realizacjach i z niepowtarzalnym, kameralnym klimatem. Live'y na Tidalu to margines, w odpadowej jakości zazwyczaj.

NPR słucham czy oglądam i są niesamowite. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, hammerh34d napisał(a):

Tak, KEXP jest super.
Moje ulubione wykonanie Song to the siren przez Brendana Perry na przykład:)

Ale to takie bootlegi są właściwie. A ja mam tyle oficjalnych płyt do odsłuchania jeszcze, że na pewno mi życia nie wystarczy:)
 

Te kanały pełnią dla mnie rolę poznawczą. Jak coś załapie, to szukam albumów. Poza tym ja nawet nie używam już słowa "mam" bo tak samo mam w necie jak mam na dysku. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-WA czy The Roots w NPR, gus gus razy kilka w KEXP czy Rahim Alhaj, Moon Hooch lub Lucky Chops w Paste Studios, a to tylko mała próbka sposobu przedstawienia muzyki, jakiej prawie nie ma na albumach. To jest trochę tak jak porównać kobietę, która właśnie wyszła spod prysznica owinięta w sam ręcznik do tej samej pani, kiedy już siedzi za biurkiem w pracy, wymuskana i odziana, dostrojona do czasu i miejsca, itp. Nie neguję sensu albumów, ale one mi się najlepiej sprawdzają w samochodzie. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zgadzam. Ostatnio zapodałem sobie Agnes Obel z Berlina z YT i byłem pozamiatany - ale głównie tym, że brzmi praktycznie identycznie jak na albumie :D
Ale w moim przypadku sprawa jest zamknieta, bo z przyczyn ideowych nie mam zamiaru płacić za yt premium. Google przegina maksymalnie wymuszając taki zakup, yt bez adbloka nie nadaje sie do uzytku w ogole, więc na złość mamie odmrożę sobie uszy i nie ma takiej opcji ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności