Skocz do zawartości

AKG K7XX


Karmazynowy

Rekomendowane odpowiedzi

Zwaliła mnie z nóg ta analiza z DT880. Pozytywnie oczywiście, znam je doskonale (wersja pierwsza 600Ohm) i dobrze je wspominam.

Czy próbowaliście porównywać stockowy kabel np. do Audeos w tych k7xx, czy uważacie, że dopiero wyprócie wszyskich kabli było by bardziej spektakularne :)

Edytowane przez necrosinner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie niewiele o nich od Ciebie ale gdzieś tam w podświadomości zanotowałem, że scenowo AKG lepiej umiejscowiają instrumenty/dźwięk i jest jeszcze szerzej. Od paru dni czytam tylko o nich, więc może i miało znaczenie reszty toru, gdzieś tam. W każdym bądź razie jak przyjadą to sprawdzę na własnych uszach. A jak się sprawdzą to HD650 pewnikiem pojadą w świat (bo jednak ten ich kocyk ostatnio nieco mnie irytuje).

A jaki był wpływ kabla od Audeos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam już tego kabla. Sprzedałem razem z q701.

Moze ja Tobie w mailu pisałem... A moze masz szatańskie zdolności czytania w myślach...

Scena w k7XX jest znacznie wieksza niż w dt880. Znacznie. Zakładając zaraz po k7XX dt880 miałem klaustrofobiczne wręcz odczucia. Tutaj była najwieksza różnica. Byłem mocno zdumiony. Bas oczywiscie k7XX tez był wiekszy i cięższy. Ale on się troszkę przez te 15 h - celowo ich specjalnie nie wygrzewałem, by Tobie zostawić przyjemność, zmniejszył, więc moze jeszcze się utemperuje. No i k7XX cieplejsze i ciemniejsze względem dt880. Wiecej grzechów nie pamiętam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie recka 7XX z bezpośrednim porównaniem do K612 i DT990 - może już w przyszłym tygodniu. :)

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recka nie będzie mojego autorstwa, ale mojego egzemplarza, na Twoim Muzo. :P

 

Nie wiem, przestałem wygrzewać, tylko słucham - mam gdzieś 50-60h na liczniku, jedyna zmiana jaką zanotowałem to bardziej równy dźwięk. Z pudełka grały nerwowo.

 

Będą jeszcze 2 partie 7XX dla Massdropa, ale z tego co pisali już tylko dla Stanów, bez międzynarodowej wysyłki.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I teraz tak: z jednej strony - co recenzja, to inna, a z drugiej, jak się uważnie wczytać... ;) kwestie języka są chyba ważniejsze jeszcze niż kwestie (percepcji) ucha...

 

wypowiadam się jako były właściciel k701 , q701 , k7XX i aktualny k612

 

ale wniosek jest dla mnie jeden - jako jednego z czterech recenzentów : prócz Grubbego, Necrosinnera i Evila

 

NIC

NIC

NIC

 

nie zastąpi własnego odsłuchu

 

trud nasz jest daremny :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Pod względem przechodzenia z analityczności i przestrzenności w muzykalność wygląda to w zasadzie tak samo, jak chronologia wypuszczania kolejnych modeli przez AKG:

K701/702 -> Q701 (lekki posmak ciepłoty) -> K702 65th (jeszcze cieplej i bardziej basowo, większa wygoda, seria limitowana) -> K712 (potanione K702 65th, takie same granie i wygoda) -> K7XX (potanione K712 PRO, takie same granie i wygoda, seria limitowana).

 

Przypominam też, że słuchawki z serii 700/600/500 można spokojnie modyfikować i prowadzić w stronę ciepłoty samodzielnie. Swoje Q701 miałem pod koniec egzystencji u mnie zmodyfikowane tylko materiałem akustycznym od strony ucha, bez odblokowywania bassportów i grzebania w środku muszli. Te manewry również mam u siebie opisane.


Tak czy inaczej jeszcze raz dzięki za możliwość ich opisania i ostatecznie postawienia sobie między nimi znaku równości (na moje ucho oczywiście, YMMV ;) ).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam nad sensem porównywania słuchawek do innych, które się kiedyś miało. Moim zdaniem takie porównanie, żeby było miało wartość to musi być robione łeb w łeb. Piszę o tym dlatego, że sam się łapię na tym jak różnie odbieram te same słuchawki w zależności od dnia czy innych czynników, nie mówiąc już o dłuższej przerwie w ich słuchaniu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie - pamiec jest niestety bardzo zawodna. Tak jest ze wszystkim sprzetem. Oczywiscie czasem ma sens takie odniesienie sie, aby przyblizyc komus obraz (moze mial do czynienia z tymi drugimi) - ale zawsze warto zaznaczyc czy takie porownanie robimy z pamieci czy AB. Aby wlasnie czytelnik mogl sobie sam wziac pod uwage margines bledu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie - pamiec jest niestety bardzo zawodna. Tak jest ze wszystkim sprzetem. Oczywiscie czasem ma sens takie odniesienie sie, aby przyblizyc komus obraz (moze mial do czynienia z tymi drugimi) - ale zawsze warto zaznaczyc czy takie porownanie robimy z pamieci czy AB. Aby wlasnie czytelnik mogl sobie sam wziac pod uwage margines bledu.

 

Z pamięci to trochę tak jakby porównywać smak potrawy, którą się kiedyś jadło z jedzoną dzisiaj i mówić, że tamta była bardziej słodka i mniej kwaśna. Oczywiście takie wnioski można dokonać ale czy na pewno są prawdziwe, może wtedy inaczej odbierało się smak na tle innych potraw.

Edytowane przez kartonik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pelna zgoda...

acz pomoc moze w tym staly punkt odniesienia, co zawsze praktykuje. Wtedy juz latwiej i z wieksza pewnoscia mozesz stwierdzic w ktora strone cos idzie. Oczwiscie nie tak precyzyjnie jak w testach AB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności