Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, porównywaliście stockowe kable? Zwróćcie uwagę, że na tym cienkim nie ma żadnego logo. Specjalnie dołączyli słaby kabel, żeby ten właściwy wydawał się zdecydowanie lepszy. I faktycznie różnica jest ogromna. Podejrzewam jednak, że to nie gruby jest taki dobry, a po prostu cienki jest specjalnie "popsuty".

 

Potwierdzam. Testowałem dogłębnie.

Kabel AQ brzmi świetnie, jednakowoż urwałbym komuś jajka za jego konstrukcję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zwróciłem uwagę, że cienki kabel stockowy ,,gra" słabiej od grubszego. W początkowej fazie wygrzewania nie mogłem się jeszcze zdecydować, ale teraz już nie mam wątpliwości.

 

Z tych które posiadam, najlepszą robotę robi (co nie jest żadnym zaskoczeniem) solid core, miedź, 8 żył od Jimmy Dragona. Szczegółowość i czystość na zdecydowanie lepszym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem dziś jeszcze z AQNH i LCD-2 pf; wsjo napędzane z Mojo.

Jak LCD bardzo lubię i podoba mi się granie "z wygarem" tak ciężko byłoby mi się rozstać z NH i pozostać w objęciach Audeze.

 

 

W punktach o NH:

  • Grają jak dobre kolumny. Dobre to albo papierowy full range z alnico, albo 2-3 way ze... zgadnijcie czym (zaskoczę was: alnico + papier). Np. ja szukałem czegoś o takim brzmieniu od baaardzo dawna. Dla wielu ludzi będzie to mokry sen audiofila (nie mylić takiego stwierdzenia z tym, że słuchawk isą idealne).
  • NH to trochę takie HD800 dla normalnych (niegłuchych) ludzi.
  • Takie EL8 od ałdeze zostają przy NH zmielone na papkę, wyplute, zmielone ponownie i... sami zgadnijcie.
  • Po lekkim wygrzaniu po prostu nie ma ma możliwości żeby bez zażycia LSD pomylić LCD z NH!
  • Egzemplarz faktycznie nowy (NH) vs taki z 300h+ przebiegu, ma się jak pies do jeża.
  • Pełnej oceny dokonam po 1500-2000h przebiegu. Według mojej najlepszej wiedzy tyle potrzeba dla przetwornika o konstrukcji takiej jak w NH. Pocieszające jest to, że takie drivery utrzymują parametry akustyczne nawet i 40 lat po ich ukształtowaniu.
  • Budowa NH jest całkowicie modułowa i o ile ten konretny model będzie w produkcji to będzie można sobie dokonywaćróżnych drobnych napraw. Takie jest oficjalne stanowisko firmy - bardzo mi się ono podoba.

Żeby nie było, że kręcę hajp - powyższe piszę gdy potężnie boli mnie głowa (po kilkudniowej migrenie - elo) i jestem nastawiony kompletnie defensywnie do różnych audiofilskich smaczków ;)

Nie wiem co bym kupił gdyby nie NH. Chyba T1.2; tutaj cena jeszcze mieści się w granicach rozsądku.

 

Dobra, bo nie chce mi się nadmiernie uzewnętrzniać. To, co chcę dla potomności przekazać to to, że AQNH GRAJĄ NICZYM NAJLEPSZE WINTYDŻOWE KOLUMNY Z PAPIEROWYMI DRIVERAMI. Myślę, że będzie to cenna wskazówka nie tylko dla mnie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Thar - jednak PM-2 lepsze ? Bo te Hawki sprzedajesz..

 

Po dłuższym namyśle i wielu porównaniach PM-2 zostają, a Hawki lecą dalej ;) Czystość wokali, punktowy bas, lepsza rozdzielczość - bardziej analityczne granie to jednak mój styl. Po dłuższym odsłuchu Oppo i założeniu NH, wydały się mi się one zdecydowanie zbyt ciemne jak na moje preferencje. Tak więc próba przestawienia się na inną sygnaturę w moim przypadku nie wypaliła.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

NH to trochę takie HD800 dla normalnych (niegłuchych) ludzi.

 

Możesz rozwinąć? NH mają jakiekolwiek cechy wspólne z HD800? To chyba przeciwieństwo, wnioskując po opisach NH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

NH to trochę takie HD800 dla normalnych (niegłuchych) ludzi.

 

Możesz rozwinąć? NH mają jakiekolwiek cechy wspólne z HD800? To chyba przeciwieństwo, wnioskując po opisach NH.

 

 

90% opisów tych słuchawek w sieci to opisy egzemplarzy niewygrzanych. Takie mam wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem AQNH jest ich pozycjonowanie rynkowe, że zagrają nawet z portable, czyli w sumie do tego zostały stworzone - tu już takie ciche domniemanie. Dajcie im warunki jak HD800 to się okaże, że:

- rozdzielczość co najmniej nie gorsza

- zakres sopranu równiejszy, ciągnący wyżej i lepiej odmieniony przez przypadki

- potrafią zachrypnąć tam, gdzie trzeba (a wiele modeli Sennheisera trudno do tego zmusić)

Na pewno HD800 mają lepiej ogarnięte to, co się dzieje od basu po zaczątki średnich tonów, do tego bardziej rozpostartą scenę. Dodam jeszcze, że dla mnie najlepiej HD800 grają w towarzystwie o takiej sygnaturze, która zrobiłaby z NightHawków młot pneumatyczny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Soundman1200

To prawda wielu na forach zagranicznych porównywało Hawki z HD800 co mnie zaciekawiło, więc pożyczyłem Hawki...

Zaskoczenie było, bo gdzie tu podobieństwa?....raczej przeciwieństwa.

Hawki są do bólu muzyczne, bez sybilacji na górze, nasycone ,gęste, ale dostatecznie detaliczne...

HD800 z torem do kilku tys. będą w tyle pod względem wygładzenia i melodyjności...

Pewnie z torem za 10tys i więcej szala przechyla się na stronę HD800, ale Kowalskiego na to nie stać.

Dla mnie Hawki w swojej śmiesznej cenie 2tys i podłączone pod budżetowy wzmak/ combo lub nawet komórkę to obecnie najlepsze słuchawki jakie można kupić, gdy szuka się głównie muzyki a nie skrzypienia krzeseł.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

NH to trochę takie HD800 dla normalnych (niegłuchych) ludzi.

 

Możesz rozwinąć? NH mają jakiekolwiek cechy wspólne z HD800? To chyba przeciwieństwo, wnioskując po opisach NH.

 

 

Podobny sposób grania; nazwałbym go "akustycznym". Obie słuchawki bardziej przypominają "kolumny na głowę" niż tradycyjne słuchawki. W obu przypadkach rzuca się na uszy napowietrzona scena; imho HD800 robi to w sposób spektakularno-przesadny, a NH - wyważony.

Moje biedne uszy HD800 kłują przesadnie wyeksponowaną wysoką średnicą, a NH - nie. Są imho "równiejsze w przekazie". Gdzie im tam (NH) do ciemnego grania w stylu Audeze...

NH są mniej spektakularne przy pierwszym odsłuchu ale mnie lepiej się ich słucha na dłuższą metę.

 

Z jednej strony obie słuchawki mają podobne cechy, a patrząc na sprawę szerzej: nie wiem jak mam komuś wytłumaczyć, że NH grają jakby pomiędzy LCD-2, LCD-3, z cechami scenicznymi charakterystycznymi dla HD800... No jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem AQNH jest ich pozycjonowanie rynkowe, że zagrają nawet z portable, czyli w sumie do tego zostały stworzone - tu już takie ciche domniemanie. Dajcie im warunki jak HD800 to się okaże, że:

- rozdzielczość co najmniej nie gorsza

- zakres sopranu równiejszy, ciągnący wyżej i lepiej odmieniony przez przypadki

- potrafią zachrypnąć tam, gdzie trzeba (a wiele modeli Sennheisera trudno do tego zmusić)

Na pewno HD800 mają lepiej ogarnięte to, co się dzieje od basu po zaczątki średnich tonów, do tego bardziej rozpostartą scenę. Dodam jeszcze, że dla mnie najlepiej HD800 grają w towarzystwie o takiej sygnaturze, która zrobiłaby z NightHawków młot pneumatyczny.

 

Dokładnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

NH to trochę takie HD800 dla normalnych (niegłuchych) ludzi.

 

Możesz rozwinąć? NH mają jakiekolwiek cechy wspólne z HD800? To chyba przeciwieństwo, wnioskując po opisach NH.

90% opisów tych słuchawek w sieci to opisy egzemplarzy niewygrzanych. Takie mam wrażenie.

Ile Twój egzemplarz ma na liczniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś miał okazję porównać z Fidelio X1?

 

Zwłaszcza na czymś mocniejszym X1 potrafią fajnie wyeksponować średnie (względem tego co na słabych sprzętach, bo na pewno nie względem HD600 ;) ).

 

Zabierze je ktoś na meet warszawski? Chętnie bym posłuchał :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajne są te AQNH. Zababyłem druga parę - do biura =)

Kupiłeś nowe? Jak różnice?

 

 

Kupiłem od jednego z kolegów na forum, kilkutygodniowe. Różnic raczej nie będzie bo przebiego podobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee, to za 2590.00 to one nie grają dobrze.

Dobre były w klasie do 2000.00 :)

 

Swoją drogą przyszedł mi do głowy machiaweliczny pomysł. Zróbmy strajk - zero zakupów przez 3 miesiące. I ceny wszystkich nauszników na polskim rynku powinny się obniżyć :)

 

kto się przyłącza?:)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeee, to za 2590.00 to one nie grają dobrze.

Dobre były w klasie do 2000.00 :)

 

Swoją drogą przyszedł mi do głowy machiaweliczny pomysł. Zróbmy strajk - zero zakupów przez 3 miesiące. I ceny wszystkich nauszników na polskim rynku powinny się obniżyć :)

 

kto się przyłącza? :)

 

Ja już się przyłączyłem - nie widzę już w tej chwili nic na rynku co mogłoby mnie zainteresować :)

Skupiłem się na słuchaniu muzy ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Synthax

Nawet setka użytkowników mp3store nie wpłynie na rynek :P Prawda jest prosta im coś droższe tym z reguły sprzedawca chce większą marżę. Przykładowo jakby mieli 10zł ze sprzedaży słuchaw za 100zł, to w przypadku słuchaw za 2000zł, chcieliby zarobić więcej niż 10zł :P Bo wtedy jaki sens sprzedawać drogie rzeczy, poza tym droższych ludzie kupują dużo mniej.

W przypadku NH ta marża całkiem spora chyba, skoro robienie zniżek 600zł się wciąż opłaca.

 

po ile one są? 1990 czy 2599? bo co tydzień inna cena na stronie sklepu Top HiFi...

Na usta nasuwa się odpowiedź - po tyle ile zapłaci kupujący :P

 

Ja już się przyłączyłem - nie widzę już w tej chwili nic na rynku co mogłoby mnie zainteresować :)

Skupiłem się na słuchaniu muzy ;)

Audeze Sine ponoć wymiatają ;) Z recki headfonics odniosłem wrażenie, że to bardziej muzykalne HE500 i lepsze ;)

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności