Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

@Synthax, podawanie informacji na podstawie jakiego materiału opisujący doszedł do takich a nie innych wniosków odsłuchowych niestety nie jest normą. Polemika i tak prawie zawsze kończy się stwierdzeniem, że opinia jest subiektywna :D

Edytowane przez MGH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niski bas? Zum Beispiel Nina Sky "Runaway" zaraz na początku utworu. NH to grają z palcem w gniazdku, co najwyżej z większym akcentem na obwiednię (niepełnym zejściem).

Niestety, dharmy mają pełny dźwięk, przy którym hołki w tym kawałku zaczynają grać basem, ale subbas jakby z drugiego pokoju.

 

W Solar Sailer podobnie . Ten bas jest kiepski, po prostu kiepski, brak mu wypełnienia, masy. Jakiś kartonowy taki.

Edytowane przez Fatso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś przywołał Edition 5 - ja ich będę bronił, bo potrafiły grać wspaniale - przestrzeń, holografia, precyzja, a przy tym spora muzykalność. Problemem IMO było ciśnienie, które wytwarzały. Jak słuch się do tego przyzwyczaił, to grały wspaniale.Co prawda rzeczywiście założenie po nich innych słuchawek było przykre (pamiętam swoje rozczarowanie, jak jechałem z nimi jak z mistrzami świata do Fatso, a potem założyłem 009, a potem jeszcze założyłem SWSy - dzień później były w komisie, a SWSy w paczce do mnie). Może z NH też jest tak, że ucho musi się do nich dostosować i potem grają świetnie? A może po prostu nie, ale chciałoby się, żeby tak grały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz:

 

 

Hawki znów miażdżą poprawnym odwzorowaniem basu. Porównuję głównie do referecnyjnych systemów stereo do których mam dostęp. Z aktualnie dostępnych mi słuchawek: FLC8 / Westone W40 / HD 380 / LCD-2 / AKG 240 -- Hawki dają radę najlepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz:

 

 

Hawki znów miażdżą poprawnym odwzorowaniem basu. Porównuję głównie do referecnyjnych systemów stereo do których mam dostęp. Z aktualnie dostępnych mi słuchawek: FLC8 / Westone W40 / HD 380 / LCD-2 / AKG 240 -- Hawki dają radę najlepiej :)

 

Sorry, bas dudni i jest dominujący. I dominująco kartonowy. Przłom midbasu i średnicy jest tak nieznośny, w połączeniu ze świdrującym wokalem, że nie byłbym w stanie tego dłużej słuchać. Skupiłem się na fragmencie od 1:18 do 2:37

 

Kraftwerk - początek brzmi jakby się membrana przesterowywała. Bardzo nieprzyjemne dudnienie midbasu. Przez cały utwór te dźwięki dominują nad resztą.

To wyraźnie mają problem, czy to te na welurach ?

 

Nie, to jest mam wrażenie, pełna seria.

Edytowane przez Fatso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję raz ostatni (ciężki utwór dla klocków stereo):

 

 

U mnie bas na wszystkich niskich freq. jest jak najbardziej w odpowiednich proporcjach.

 

Słodki Jezu w morelach, ale dudni.

 

Żartowałem, ale na pewno dudni :lol:

 

 

 

 

Tak na poważnie to ten subbas strasznie sybiluje.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszę w nim problemów. bas jest szybki, z generatora, zmiany wyraźne. Problem mam tylko z tym pstryknięciem palcami w lewej słuchawce. Nie potrafię na Hołkach powiedzieć czy to snap czy klaskanie. Poza tym dopiero w okolicach 3m taki dziwny jednostajny bas zakrywa lekko inne częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tego taki, ze lepiej sie wstrzymac z zakupem tych "jedynych" nausznikow do pokazania sie u nas audeze sine, podobno kolejny juz "kiler" w swojej cenie.

 

Nie liczyłbym na szał.

 

Panie, teraz to same killery wychodzą...tylko zakładasz potem na głowę i zamiast paść trupem to zostajesz z miną kretyna.

 

Dokładnie. Wysyp drogich nauszników a i tak wybitne konstrukcje sprzed lat niepokonane.

 

Trzeba też brać poprawkę na to że masa ludzi rzuca się na nowości, a to dopiero czas pokazuje które z nich są warte zainteresowania.

 

Jeśli Sine są tańsze niż EL8 to w ogóle bym je sobie odpuścił bo jest masa lepszych nauszników i tańszych.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności