Skocz do zawartości

DAC i wzmacniacz do Q701 do 2-3k zł


zoomer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od niedawna jestem posiadaczem AKG Q701. Teraz pora kupić coś, dzięki czemu będą dobrze grały Mój stary NuForce oczywiście nie daje rady z tymi słuchawkami.

 

Poszukuję: DACa z ampem lub DAC + amp osobno.

Budżet: 2000-3000zł

Słucham: wszystkiego, ale głównie rocka/metalu

 

Poszukałem i poczytałem sporo na ten temat i najbardziej rozważam kupno Black Pearl - pytanie jaki DAC do tego? Zaznaczam, że koniecznie na USB.

Widzę, że na forum często się poleca SMSL SD-793, ale on nie jest na USB.

 

Mógłby ktoś coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Black Pearl rzeczywiście powinien być do nich dobry. Mocy do napędzenia starczy, a lekko V-kowaty charakter powinien dobrze skomponować się z tymi słuchawkami.

Co do DAC-a to niestety nie doradzę - jadę na UAE23 (w domu) i HA info (w pracy) i póki co mi starcza ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można w tej kwocie wejść już w dobry DAC DIY i jakiegoś klona lub ogarnąć jakiś DAC ze wzmacniaczem razem :) Z klonem raczej wyjdzie to lepiej, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby całość zmontować w jedną obudowę :) Jakbyś był zainteresowany robótkami DIY, to śmiało możesz pisać PW, chętnie też pomogę w zakresie sprzętów które miałem okazje posłuchać.

 

P.S.

Z producentem Black Pearl mam bardzo dobry kontakt, jednak on DAC'ami się nie zajmuję (w sensie produkcją, jedynie modowaniem), ale mogę zrobić DAC, on wzmacniacz i całość wklepać w jedną obudowę :)

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu głównych wymagań: 2-3k zł oraz DAC+amp, od razu przyszedł mi na myśl zakup używanego Burson'a HA160 z daciem na pokładzie w postaci jednej bardzo dobrze i zgrabnie wykonanej skrzynki. Nie wiem jak z synergią w połączeniu z Q701.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Black Pearl albo jej "następcy" - Headonica, bardzo dobrze pasuje zmodowany Audiophonics U-Sabre. Działa toto przez USB, potrzebne tylko okablowanie, skądinąd też możliwe do nabycia w firmie Ear Stream. :) Zresztą DAC jest tak mały, że można wykombinować jakieś krótkie złączki RCA między niego, a wzmacniacz. Zostaje nabyć dobry kabel USB. Ja takiego U-Sabre mogę kupić w ramach zamówienia, podrasować i dostarczyć. Ogólny poziom jakości dźwięku będzie wyższy niż dowolnego znanego mi "wszystko w jednym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja polece ph25.2 + rDac (uzywka - wiec sumarycznie sie zmiescisz w 3k). Co do rDac to nie porownam z powyzszymi propozycjami Audiophonics czy DAC DIY od kolegow bo nie mialem styczności. ale ja sobie rDaca bardzo chwale... gdybys mogl naciagnac budzet to podejrzewam ze fajnie by sie jeszcze peachtree dac itx tu spisal. ale tego w tym zestawieniu nie slyszalem.

 

ph25.2 duzo bardziej mi sie podobal od klona i BP, zwlaszcza jesli chodzi o q701. tu akurat zestawienie z k701:

http://hd-opinie.pl/2615,audio,music-hall-ph25-2-akg-k701-synteza-dobrego-brzmienia.html

 

zalezy co lubisz - ph25.2 nieco ociepla i slodzi dzwiek. fajnie zaokragle gore. mi to bardzo odpowiadalo wlasnie z q701... tu masz jeden akapit o nim w testach wlasnie na q701 i dt990:

http://forum.mp3store.pl/topic/116646-wzmacniacz-stacjonarny-rapture-amp/

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie chce się osiągnąć efekty.

 

> Jeśli ma być ocieplony i osłodzony dźwięk w formie DAC + AMP = Matrix Quattro DAC.

 

> Jeśli chce się wyciągać skraje i osiągać maksymalną możliwą kontrolę = Matrix Quattro AMP + jakiś DAC.

 

> Jeśli chce się mieć po prostu świetny wzmacniacz bez koloryzacji i z maksymalną dynamiką = Rapture AMP + jakiś DAC. Z Q701 najlepsze efekty dawało się uzyskać po drobnych modyfikacjach, które tym słuchawkom służą perfekcyjnie.

 

Osobiście od Black Pearl wolałbym wyraźnie tańszego FCLa, często i gęsto polecanego na forum. Resztę $ zaś doinwestować w DACa i cieszyć się bardzo mocnym i wyważonym combo.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Black Pearl albo jej "następcy" - Headonica, bardzo dobrze pasuje zmodowany Audiophonics U-Sabre. Działa toto przez USB, potrzebne tylko okablowanie, skądinąd też możliwe do nabycia w firmie Ear Stream. :) Zresztą DAC jest tak mały, że można wykombinować jakieś krótkie złączki RCA między niego, a wzmacniacz. Zostaje nabyć dobry kabel USB. Ja takiego U-Sabre mogę kupić w ramach zamówienia, podrasować i dostarczyć. Ogólny poziom jakości dźwięku będzie wyższy niż dowolnego znanego mi "wszystko w jednym".

Czy ten DAC również jest do nabycie u Ciebie?

Czy mógłbyś wycenić mi poszczególne elementy (DAC, kabel USB, złączki RCA, Perłę)? Może być na priv jeśli wolisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności