Skocz do zawartości

Wzmacniacz stacjonarny Rapture Amp - hyde park i luźna dyskusja


soulreaver

Rekomendowane odpowiedzi

 

Natomiast niewątpliwie jestem ciekaw, jak na wysokim gainie Rapture radzi sobie z planarami - tymi trudnymi?

 

Sprawdziłem na TDS5 i na godz. 11/11:30 nie dało się słuchać bo było za głośno. Kurcze blade, jaką średnicę mają te słuchawy!

 

 

No mają niezłą, ale pomyśl jaką mają HP/YH-1, YH-100, YH-1000 - to jest dopiero średnica :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a to ile modeli było ? chyba że chodzi o 0004 egzemplarz

 

chodzi o czwarty egzemplarz, zdecydowalem sie gdy byla tylko jedna recenzja :)

Can't be .... wziąłeś po mojej, epistolarnej ?

 

 

 

Natomiast niewątpliwie jestem ciekaw, jak na wysokim gainie Rapture radzi sobie z planarami - tymi trudnymi?

 

Sprawdziłem na TDS5 i na godz. 11/11:30 nie dało się słuchać bo było za głośno. Kurcze blade, jaką średnicę mają te słuchawy!

No mają niezłą, ale pomyśl jaką mają HP/YH-1, YH-100, YH-1000 - to jest dopiero średnica :)

Szwagiero , od wczoraj mam hd560 oviation mk2 - jestem w klubie vintage ? ;) bardzo pozytywnie słuchawki mnie zaskoczyły - średnica , przestrzeń, barwa, szczegółowość - sluchane z Ican ifi nano i z Rapture - z Rapture też hd600 dla odniesienia - i tak, to są zupełnie inaczej grające słuchawki, ale... kwestia gustu/humoru, które "lepsze". Generalnie jestem w dużym szoku. I ten kabel długi pozwolił mi gdy z Rapture grały, położyć się... Kimnąlem, rzecz jasna, to u mu mnie wyznacznik jakości ;) a do hd600 krótki kabel wziąłem , ze sknerstwa ;) to sobie najwyżej Rapture słuchając kimać mogę na biurku ;) Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Number Ten.

 

IMG201407_ewnrsnq.jpg

 

Coś bym napisał na szybko, bo mam go od 2h ale chcę ochłonąć więc wrażeniami z jego użytkowania podzielę się za kilka dni.

 

Na razie... Na razie jestem w ciężkim szoku i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Number Ten.

 

IMG201407_ewnrsnq.jpg

 

Coś bym napisał na szybko, bo mam go od 2h ale chcę ochłonąć więc wrażeniami z jego użytkowania podzielę się za kilka dni.

 

Na razie... Na razie jestem w ciężkim szoku i tyle.

Zapomniałeś wpiąć słuchawki...

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Number Ten.

 

IMG201407_ewnrsnq.jpg

 

Coś bym napisał na szybko, bo mam go od 2h ale chcę ochłonąć więc wrażeniami z jego użytkowania podzielę się za kilka dni.

 

Na razie... Na razie jestem w ciężkim szoku i tyle.

Zapomniałeś wpiąć słuchawki...

 

To dla tego Thomm jest w ciężkim szoku.

A poważnie ile dałeś jeśli to nie tajemnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Number Ten.

 

IMG201407_ewnrsnq.jpg

 

Coś bym napisał na szybko, bo mam go od 2h ale chcę ochłonąć więc wrażeniami z jego użytkowania podzielę się za kilka dni.

 

Na razie... Na razie jestem w ciężkim szoku i tyle.

Zapomniałeś wpiąć słuchawki...

 

 

Słuchawek nie wpiąłem, bo robiłem zdjęcie na szybko zaraz po tym jak go odebrałem. ;) Za to teraz już są w Rapture wpięte :)

 

 

Number Ten.

 

IMG201407_ewnrsnq.jpg

 

Coś bym napisał na szybko, bo mam go od 2h ale chcę ochłonąć więc wrażeniami z jego użytkowania podzielę się za kilka dni.

 

Na razie... Na razie jestem w ciężkim szoku i tyle.

Zapomniałeś wpiąć słuchawki...

 

To dla tego Thomm jest w ciężkim szoku.

A poważnie ile dałeś jeśli to nie tajemnica.

 

 

 

To żadna tajemnica, bo nawet Evil już o tym pisał w tym wątku. Pierwsze 10 egzemplarzy Mikołaj sprzedawał za 2k. I tyle właśnie za niego dałem.

 

Tyle tylko, że (wiem, narażę się) ten sprzęt na "dzień dobry", po krótkim odsłuchu gra jak coś kilka razy droższego.

 

Dobrze, na szybko, pierwsze wrażenia: kosmiczna dynamika, całkowita transparentność, idealnie czarne tło. I coś, co mnie rozwaliło: Q701 podpięte pod Rapture dostają takiej kapitalnej miękkiej, analogowej poświaty zachowując przy tym swoją detaliczność. Takiego "bursztynu" w brzmieniu. Nie wiem jak Mikołaj to zrobił, nie interesuje mnie to. Ale zrobił. I wzmak udał mu się wybitnie.

 

 

A teraz możecie mnie zjechać za hype itd. ;) Tyle, że ja wiem, co mi leży na biurku i jak gra. A gra wybitnie. Jak sprzęt za grube tysiące (i nie boję się tego słowa). Ten wzmak nic nie koloryzuje, niczego nie dodaje od siebie.

 

I już wiem dlaczego Ryka się tak nad nim rozpływał, chociaż miał "tylko" RTM. A ja słucham Finala.

Edytowane przez Thomm
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja się modlilłem dużo w intencji, aby wzmak mu się udał. Bo kasę wyłożyłem w ciemno i wcale mi drugi (czyli Rapture) nie był do niczego potrzebny... :D Ja mam tam jakieś chody u Pana B. chyba... Czyli cudem Mikołaj go złożył, jak część forum zakłada, nie własnymi siłami. Jam ten cud wymodlił ;) ... ;)

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manuelu, ja też wyłożyłem kasę w ciemno. Poniekąd w ciemno sugerując się tylko opiniami osób mających kontakt z pierwszymi dwoma egzemplarzami i to w wersji RTM. Teraz już wiem, że naprawdę było warto. A cena, którą trzeba wyłożyć na Rapture jest po prostu śmieszna biorąc pod uwagę to, co się w zamian dostaje.

 

I nie, nie masz chodów u Pana B. tylko Mikołaj zaprzedał duszę diabłu - co mu zresztą dzisiaj napisałem.

 

;)

 

Adele "Someone Like You (live)". 701 z tym wzmakiem. Masakra. Ja się chyba nie położę spać, a jutro muszę iść do pracy. Tak to gra, po prostu. No kompletnie inne słuchawki, inny dźwięk. I chyba jeszcze nie do końca to rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manuelu...

 

I nie, nie masz chodów u Pana B. tylko Mikołaj zaprzedał duszę diabłu - co mu zresztą dzisiaj napisałem.

 

;)

 

A guzik. Diabeł u Pana B. w domu robi, a to w piecu pali :D a to drwa narąbie...

Jedno nie przeczy drugiemu...

"Jam jest ten, który zła pragnąc dobro czyni"

czy jakoś tak, jak w prologu do Mistrza i Małgorzaty Bułhakow pisał ;)

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Manuelu...

 

I nie, nie masz chodów u Pana B. tylko Mikołaj zaprzedał duszę diabłu - co mu zresztą dzisiaj napisałem.

 

;)

A guzik. Diabeł u Pana B. w domu robi, a to w piecu pali :D a to drwa narąbie...

Jedno nie przeczy drugiemu...

"Jam jest ten, który zła pragnąc dobro czyni"

czy jakoś tak, jak w prologu do Mistrza i Małgorzaty Bułhakow pisał ;)

 

 

 

Czyli (parafrazując Bułhakowa) mógłbym napisać o sobie:

 

"Jam jest ten, który dobra pragnąc zło czyni".

 

Bo jak już chcę dobrze to... wychodzi jak zawsze :E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz tylko patrzeć jak Tomek wymieni słuchawki po jakimś czasie na takie, które same sobą sprzętu nie "dławią". Ja z kolei nie wiem jak on zrobił, że wersja niby non-ortho steruje genialnie LCD-2F tak jak to słyszę. Warto było czekać by to ze sobą połączyć. Ale cóż, pewnie to "problem" bo słuchawki niewygrzane ;) itd...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubo, ale Ty przecież wiesz już jakie słuchawki mam w planach i na jakie zaczynam odkładać kasę ;)

 

Fakt, 701 jednak trochę Rapture ograniczają :E

 

Edit: a teraz napiszcie mi: "Tomek, kolacja i spać bo jutro idziesz do pracy!"

 

Bo ja naprawdę podłączony pod Rapture nie mogę się zmusić do zdjęcia słuchawek z uszu.

 

No dobra, jeszcze tylko "Innuendo" Queen i idę jeść/spać.

 

Chyba...

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem Tomku, że sam też nie sądziłem, że Q mogą tak dobrze zagrać, także tutaj rozumiemy się kompletnie. Też się w nich zasiedziałem pierwszego wieczoru. Tam się pojawia taki swego rodzaju pierwiastek, magiczny i magnetyczny. Ale to chyba tyczy się wszystkich lepszych słuchawek podpiętych wreszcie pod coś sensownego.

 

Tak, pisałeś, ale waga i scena będą kontrastowały na tle Q ;). Prawdopodobnie wypali jednak mod z customową opaską, znacznie grubszą od standardowej, więc będzie można w nich siedzieć wyraźnie dłużej. No nic, temat za jakiś czas będzie na pewno weryfikowany w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ja z kolei nie wiem jak on zrobił, że wersja niby non-ortho steruje genialnie LCD-2F tak jak to słyszę...

Bo zapewne wersja ortho to ma nie LCD2, czy HE-6 ale YH1000 solidnie napędzać - wg Szwagiero to najbardziej wymagające słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubo, mody 701 będą. Za jakiś czas.

 

:)

 

Natomiast gdybym na chwilę obecną zrobił ślepy test gdzie siedemsetjedynki byłyby podpięte pod dwa różne tory czyli pod wyjście słuchawkowe ST i pod Rapture to dałbym sobie głowę uciąć (tracąc ją, niestety), że ktoś mi w międzyczasie podmienił słuchawki. Owszem, wzmak ma znaczenie większe lub mniejsze. Tutaj to już jest przepaść. Bo ja się cały czas zastanawiam czy mam jeszcze na głowie Q701 czy już coś innego... Bez względu na rodzaj muzyki, którą teraz Rapture katuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O opasce pisałem w kontekście 2F. Zwykłe podłożenie gąbki robi różnicę, a więc winowajcę wskazuje to jednoznacznie.

Do Q szczerze rekomenduję kabel + spróbować koniecznie poczwórnej flizy na każdą słuchawkę. Działa jak złoto, można się zdziwić. Łączyłem to z usuniętymi wkładkami foamowymi za czarnymi sitkami, które poszerzały scenę. W takiej konfiguracji pojechało to do Manu, ocenić będzie mógł efekty w poniedziałek. Aktualizację artykułu zrobiłem naturalnie odpowiednio wcześniej, wszystko notując bardzo skrupulatnie i treściwie (mam nadzieję).

 

Tak samo było przy RTM, tam nie ma czego porównywać. Niestety TPA jest jak dla mnie najsłabszym elementem ST/STX, a raczej fakt, że poza hardmodami nic się z tym fantem nie da zrobić. Ten sam układ w takim Iconie HD/HDP daje już znacznie bardziej radę, ale też nie ma tutaj nawet czego porównywać, dwa różne światy, dwie klasy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek! Odłaczamy sie od Rapture i idziemy spać / jeść. Jutro do pracy!

 

 

Wiesz co? Jak mało kto potrafisz człowieka sprowadzić na ziemię :|

 

:P

 

To może pójdziemy na kompromis? Zjem kolację ze słuchawkami podłączonymi pod... wiadomo co. A potem pójdę spać odłączony od... wiadomo czego.

 

 

Żarty żartami, ale naprawdę trudno się od dobrych słuchawek podłączonych pod ten wzmak oderwać. To trochę jak z seksem - kto raz spróbuje...

 

 

edit: zjadłem, kładę się spać. Tyle, że kilka minut temu Mikołaj mnie "pocieszył", że świeży Rapture jeszcze nie gra tak może, bo musi się wygrzać :|

 

 

Hmmmm...

Edytowane przez Thomm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności