Skocz do zawartości

Vibez


getz

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystanie z ogg na Vibezie moim zdaniem przypomina troche masochizm. :(

Zero zalet , a same wady Zmula menu , zjada dwa razy szybciej baterie , a przekonanie

ze ogg powyzej 224 kb/s jest znaczaco lepsze niz inne konkurencyjne kompresje - obslugiwane

przez Vibeza - mp3 lub WMA tez wydaje mi sie zupelnie falszywe . Wreszcie

- ripowanie do ogg zajmuje dwa razy wiecej czasu niz do dowolnego innego formatu.

Ja sie dowiedzialem o tym odtwarzaczu wczoraj w Digg.

 

Szkoda ze jest kiepski w odtwarzaniu Ogg, cala moja kolekcja jest w tym formacie bo jestem fanem otwartego oprogramowania. Mam Samsung YP-C1 ktory dziala na jedna baterie AA i odtwarza przez okolo 10 godzin [wystarczy na przejazd pociagiem TLK z Warszawy do Gdanska i spowrotem]. Do tego ma wbudowana funkcje SRS WOW.

 

Bede sledzil ten forum i zdecyduje sie na Vibez jezeli wyjdzie firmware polepszajacy Ogg. Musze przyznac ze mi sie bardzo podoba design.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja sie dowiedzialem o tym odtwarzaczu wczoraj w Digg.

 

Szkoda ze jest kiepski w odtwarzaniu Ogg, cala moja kolekcja jest w tym formacie bo jestem fanem otwartego oprogramowania. Mam Samsung YP-C1 ktory dziala na jedna baterie AA i odtwarza przez okolo 10 godzin [wystarczy na przejazd pociagiem TLK z Warszawy do Gdanska i spowrotem]. Do tego ma wbudowana funkcje SRS WOW.

 

Bede sledzil ten forum i zdecyduje sie na Vibez jezeli wyjdzie firmware polepszajacy Ogg. Musze przyznac ze mi sie bardzo podoba design.

 

A kto powiedzial ze jest kiepski w odtwarzaniu ogg? Problemem jest tylko szybkosc dzialania menu spowodowana wiekszymi wymaganiami ogg w stosunku do procesora oraz wlaczonym oszczedzaniem energii. Jakosc ogg na vibez'ie jest IMHO wyzsza niz na iRiverze Txx czyli bardzo przyzwoita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze jest kiepski w odtwarzaniu Ogg, cala moja kolekcja jest w tym formacie

bo jestem fanem otwartego oprogramowania.

Powiedzenie że Vibez jest kiepski w odtwarzaniu ogg to spore nadużycie

- bo spowolnienie interface nie ma żadnego wpływu na funkcje i jakość strony audio .

Jest to najwyżej irytujący drobiazg - "estetyka cierpi " - chyba że ktoś znajduje większą

frajdę w bezustannym bawieniu się interface`em niż słuchaniu muzyki. :)

 

Więcej na ten temat możesz znależć w dyskusji w tym wątku >

 

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...view=getnewpost

 

PS Ups . Dawindyk mnie wyprzedził . :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przez to "ograniczenie mocy" (w wyniku którego menu działa wolniej) bateria działa tyle samo odtwarzając pliki Ogg Vorbis co pozostałe... nie? O_o

 

Niet, mimo wszystko autonomia przy OGG jest marna i zauwazalnie duzo slabsza niz przy FLAC -> nie robilem jeszcze testow ktore wykaza dokladna roznice ale OGG w Vibezie lezy na lopatkach :/ Praktycznie wybor stratnego formatu ogranicza sie do MP3/WMA no ale dobze ze jest FLAC -> w sumie to on jest glownym docelowym formatem dla tego playera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przez to "ograniczenie mocy" (w wyniku którego menu działa wolniej) bateria działa tyle samo odtwarzając pliki Ogg Vorbis co pozostałe... nie? O_o

 

Niet, mimo wszystko autonomia przy OGG jest marna i zauwazalnie duzo slabsza niz przy FLAC -> nie robilem jeszcze testow ktore wykaza dokladna roznice ale OGG w Vibezie lezy na lopatkach :/ Praktycznie wybor stratnego formatu ogranicza sie do MP3/WMA no ale dobze ze jest FLAC -> w sumie to on jest glownym docelowym formatem dla tego playera.

 

No to mamy zdecydowanie rozne doswiadczenia. Ja ostatnio przerobilem wszystkie ogg na grajku na FLAC'i i autonomia zwiekszyla sie jakies 15-20% wiec nie przesadzalbym z ta marnoscia. Marnie to by bylo jakby wylaczyli program oszczedzajacy energie. Natomiast ogolnie mogliby popracowac nad autonomia Vibez'a bo w porownaniu z Z5F wypada kiepsko dosyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się podpytać CPU , ale Samsung YP-Z5 może tez nie byc taki doskonały

jeżeli odgrywasz na nim ogg powyżej Q6 .

 

Kiedy szukałem dla kogoś nowego firmware własnie na tego Samsunga to pamietam

że na francuskim forum ktoś się żalił że otrabiono że nowy firmware

wydłużył czas pracy z 35 do 40 godzin , a jego player pracuje góra 8-9 godzin.

 

I to niestety tak jest :( > autonomię playera podaje się zwykle dla plików MP3 128 kb/s

, 50 % mocy , wygaszonym ekranie itd.

 

Wyższy bitrate zużywa baterię znacznie znacznie szybciej i najsmieszniejsze jest

to że różnice autonomii różnych playerów przy takich kompresjach są znacznie mniejsze

niż "wyżyłowane" nominalne dane podane dla 128 kb/s .

 

Kiedyś zrobiłem taki test i bardzo zdziwiło mnie to że Sony NW-A 3000 ( nominalna autonomia do 35 h)

potrafił pociągnąć na zapętlonym pliku MP3 - ponad 30 godzin , podczas

gdy realnie - przy takich plikach które na nim trzymałem > równych lub większych

od 256 kb/s , bateria wyczerpywała się po około 8 -u . I to niezależnie czy odgrywałeś

na nim pliki w ATRAC , AAC , MP3 czy WMA .

 

W rezultacie NW-A 3000 trzymał wiec mi krócej niż iHP-120 (z oryginalną baterią 1300mAh)

na Rockboxie (około 10-11 h ) - mimo że autonomia nominalna tego modelu Irivera jest dwa

razy krótsza niż Sony wynosi nie 35 h tylko "skromne " 16. :D

 

Z Vibezem zrobiłem do tej pory niedawno tylko jeden test bateryjny , kiedy miałem

wrażenie że miernik bateryjny trochę się rozkalibrował i pokazuje szybsze zjadanie

baterii niż było w istocie . Wynik - trochę ponad 10 h na plikach ogg Q8 Q9 , FLAC i mp3 320 kb/s

( nie wiem w jakiej proporcji- bo odpaliłem shuffle playback- i Vibez sam sobie dobrał

repertuar ) zupełnie mnie zadowolił .

 

Trzeba też pamiętać o tym , że akumulator w Vibezie jest malutki i ma tylko 550mAh pojemności :(

 

> podczas gdy w iHP 1x0/3x0 1300 mAh ( a można zamontować samemu 2300 mAh

- usmiecham się w strone CPU ) , w Karmie 1650 mAh , a w Samsugu YP-Z5 830 mAh.

 

Z jednej strony prowadzi to do mało odkrywczego wniosku że z pustego i Salomon nie naleje ,

alez drugiej pokazuje że " ekonomicznoscią " i optymalizacją pracy Vibeza nie jest naprawde tak zle . :)

 

PS. Zapomniałem dodać że po tym tescie baterii kiedy wyczerpałem ją do zera nie miałem

problemu z naładowaniem Vibeza , a specjalnie podpiąłem go do USB komputera

a nie sieciowej ładowarki . Co prawda przez około 3 minuty komputer nie wykrywał mi playera

, ale kiedy po tym czasie bateria się trochę już naładowała , Vibez się sam włączył i został

oczywiście od razu " zauważony " przez komputer . Nie ma więc prawdopodobnie (odpukać :) )

w wypadku Trekstora problemu z powtórnym ładowniem kompletnie "wyzerowanego " akumulatora .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Samsungu mam tylko OGG q8 i na prawde autonomia jest powalajaca - srednio starcza mi to na 32-34 h sluchania.

 

Co do problemow z Samsungiem jakiegos ludka - mogl trafic na jakas widliwa baterie bo Samsung na prawde daje rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We would like to suggest some futures & changes in new Vibez DAP firmware release

 

1. Remove menu lags while playing OGG files and decrease battery drain for this format

2. Add custom button settings

3. Add one-button hold function (quick push to activate, keep depressed for several seconds to unlock)

4. Increase battery life

5. Text file support (with national characters)

6. Add feature of recording to lossy formats like mp3 or wma

7. Improve stability, remove some bugs and glitches

8. Add Audible support

9. Add podcast support (possibility to exclude podcast from DJ or embed Podcast category in DJ)

 

-> stosowanie wykrzykników jest nietaktowne, a pisanie w trybie przypuszczającym sugeruje, że się nie jest pewnym własnych oczekiwań

 

Generalnie było OK i zrozumiale, moja wersja jak wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no juz dawno mature pisalem z ang a teraz juz sie wzialem za to bo akurat mam przerwe w parcy no nic proponuje zeby max do jutrzejszego wieczora wersja majkela stala sie nasza oficjalna i zaczniemy wysylanie tego do supportu.

 

Dzieki majkel juz zapomnialem jak sie pisze formalnie :/ to pewnie przez gadu-padu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol... to są bardzo poważne wymagania... O_o

 

ad. 1) usunięcie laga i wydłużenie czasu grania plików Ogg wzajemnie się wykluczają... chyba że równocześnie nastąpią poprawki bardzo niskiego poziomu optymalizujące pracę procesora

ad. 4) to co wyżej, to będzie wymagało poważnej optymalizacji (nie wiadomo czy to co widać juz nie jest efektem optymalizacji... w końcu bateria ma tylko 500mAh a odtwarzacz działa jakby nie patrzeć ponad 10h - tyle co T30 na baterii 900mAh)

ad. 5) to będzie wymagało rozległej ingerencji w firmware i dodanie obsługi nowego ficzera i strony kodowej

ad. 6) może procesor nie jest w stanie kompresować strumienia audio w locie, albo architektura odtwarzacza to uniemożliwia?

ad. 9) to ponownie może (ale nie musi) wymagać głębszej ingerencji - aby np. folder Podcast, Podcasts, Speech, Audible, Audiobook, Audiobooks (i takie same tagi) wyeliminować z "odtwarzaj wszystko" i "DJ Mode"... hmm...

 

... nie wierzę żeby programiści trekstore sobie z tym poradzili... O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie) Wiesz KHRoN ale co to za logika zeby sie ograniczac ? Przeciez jak ktos chce to potrafi nie powiemy im zeby nam dodali tylko customowe buttony i bedziemy skakac jak malpki w cyrku z tego powodu.

5) Ze strona kodowa to po prostu trzeba UTF8 dodac i tyle w koncu muzyka nie pochodzi tylko z USA to logiczne :/

6) Karma potrafila zapisywac do innych formatow niz WAV bo nie wiem?

9) Moga ale nie musza ale nie mozna nie zauwazyc czegos tak szalenie popularnego jak podcast

 

Poza tym podsumowujac uwazam ze mieli i tak wystarczajaco czasu zeby zrobic cokolwiek a nie ma nic. Jesli sam kupowal bys Vibeza to powiedz szczerze czy cos takiego jak np UTF8 nie bylo by dla Ciebie wazne? To ze moze to zajac duzo pracy nie znaczy ze mamy z tego zrezygnowac! :)

 

##EDIT##

 

Kurcze w sumie to nie wiemy czy programisci TrekStora sa odpowiedzialni za to firmware czy moze ktos od Sigmatela? Getz wiesz cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We would like to suggest some futures & changes in new Vibez DAP firmware release

 

1. Remove menu lags while playing OGG files and decrease battery drain for this format

2. Add custom button settings

3. Add one-button hold function (quick push to activate, keep depressed for several seconds to unlock)

4. Increase battery life

5. Text file support (with national characters)

6. Add feature of recording to lossy formats like mp3 or wma

7. Improve stability, remove some bugs and glitches

8. Add Audible support

9. Add podcast support (possibility to exclude podcast from DJ or embed Podcast category in DJ)

 

-> stosowanie wykrzykników jest nietaktowne, a pisanie w trybie przypuszczającym sugeruje, że się nie jest pewnym własnych oczekiwań

 

Generalnie było OK i zrozumiale, moja wersja jak wyżej.

 

Dla mnie "most important" z tych pukntów są w kolejności : 2, 7, 1, 3.

 

Reszta jest mi obojętna, ale fajnie jak by sie udało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie oznacza ze nie mozna tego zrobic w inny sposob nie przesadzajmy panowie...

 

OK siegnalem do briefa i tak

Nie mamy informacji o supporcie dla FLAC a jednak w Vibezie FLAC mamy

Mamy support dla enc mp3,wma,wav a w Vibezie tylko WAV

Jest info o supporcie dla localized fonts ale nigdzie nie widze info jakoby UTF8 nie bylo wspierane

 

Ogolnie jest duzo nie jasnosci wiec do konca product brief ufac nie mozemy wiec ja bym tak szybko nie mowil ze UTF8 jest nie mozliwe etc etc etc

 

##EDIT##

 

@KHRoN

 

Z tym UTF8 specjalnie powiedzialem bo wiem ze Ty go potrzebujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"localized fonts" może znaczyć zarówno "vibez ma czcionkę z różnymi narodowymi znakami" jak również "jest w stanie wyświetlać znaki narodowe w wybranej (gdzieś w menu) stronie kodowej" - tak jak wszystkie irivery po wyborze "język: polski" zaczną poprawnie wyświetlać ogonki w tagach ID3v1 plików...

 

tylko że irivery, Karma czy iPod mają wsparcie dla unikodu (dlatego dla ID3v2 nic się nie wybiera a czcionka z nawet! kompletem znaków japońskich, chińskich i koreańskich jest na każdym odtwarzaczu), a vibez nie... nie wiem też jak to jest z odtwarzaczami iAUDIO, bo często widziałem w tagach wielce wymowne i rozumiane w dosłownym słowa znaczeniu "krzaczki" -_-

 

[edit] dokładnie, jak inaczej mam napisać "Пётр Ильич Чайкoвский", "日本語" czy choćby "W półśnie" albo "Tak było, jest i będzie" ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. 1) usunięcie laga i wydłużenie czasu grania plików Ogg wzajemnie się wykluczają... chyba że równocześnie nastąpią poprawki bardzo niskiego poziomu optymalizujące pracę procesora

No to sobie sam odpowiedziałeś ;)

ad. 4) to co wyżej, to będzie wymagało poważnej optymalizacji (nie wiadomo czy to co widać juz nie jest efektem optymalizacji... w końcu bateria ma tylko 500mAh a odtwarzacz działa jakby nie patrzeć ponad 10h - tyle co T30 na baterii 900mAh)

Zapomniałeś, że bateria Vibeza ma średnie napięcie robocze 3.7V, a NiMH AAA ~1.2V. Miarą energii nie są amperogodziny, tylko watogodziny (=3600 J). Z tego wynika, że bateria Vibeza daje średnio 3.7V*500mAh = 1.85Wh, AAA to 1.2V*900mA = 1.08Wh

ad. 5) to będzie wymagało rozległej ingerencji w firmware i dodanie obsługi nowego ficzera i strony kodowej

KHRoN, przestań się bawić w adwokata Trekstora. Klient nic kompletnie nie wie o procesorach, programowaniu, kompresji stratnej i innych magicznych zjawiskach, natomiast wie, czego oczekiwać po playerze, i co by chciał w nim mieć. My to staramy się zebrać.

ad. 6) może procesor nie jest w stanie kompresować strumienia audio w locie, albo architektura odtwarzacza to uniemożliwia?

Jestem niemal pewny, że masz rację, ale co nas to obchodzi? Mamy takie oczekiwania i już, a Trekstor niech staje na głowie, albo się tłumaczy, że nie może, nie chce, nie potrafi...

ad. 9) to ponownie może (ale nie musi) wymagać głębszej ingerencji

:wacko:

... nie wierzę żeby programiści trekstore sobie z tym poradzili... O_o

Czy ja wierzę? Sam się domyśl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra koniec kombinacji oto tresc do wyslania do TrekStora:

 

We would like to suggest some futures & changes in new Vibez DAP firmware release

1. Remove menu lags while playing OGG files and decrease battery drain for this format
2. Add custom button settings
3. Add one-button hold function (quick push to activate, keep depressed for several seconds to unlock)
4. Increase battery life
5. Text file support (with national characters)
6. Add feature of recording to lossy formats like mp3 or wma
7. Improve stability, remove some bugs and glitches
8. Add Audible support
9. Add podcast support (possibility to exclude podcast from DJ or embed Podcast category in DJ)

 

Wrzucamy to wszystko w formularz -> http://trekstor.de/en/products/detail_mp3....d=66&page=7

 

Prosze Was abyscie zrobili to ja najliczniej jesli to ma w ogole odniesc jakis skutek.

Mam rowniez prosbe zeby wrzucic to na forum head-fi do watku o Vibezie.

Ja wrzuce to na dapreview do watku o Vibezie oraz na Riovolution.

Good luck!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności