Skocz do zawartości

Vibez


getz

Rekomendowane odpowiedzi

nie "we" tylko "I" (chyba że ktoś cierpi na zwielokrotnienie jaźni)

 

nie "lags" tylko "lag" (pisze się: menu lag)

 

przypisywanie funkcji klawiszom to "binding" bezokolicznik "bind" (tak jak w grach)

 

przemyślcie to jeszcze raz: KTÓRY przycisk można by wybrać na funkcję "aby zablokować wciśnij krótko"... chciałem spytać który ze stu przycisków, które posiada Vibez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

CPU- podziękowania za przygotowanie wishlisty :)

 

Ciekawe czy dostaniemy wszyscy taka samą jednobrzmiącą zadawkową

odpowiedz od supportu Trekstora ( czytaj wygenerowaną przez komputer ) .

 

Mam jednak nadzieję że nie . :)

 

Co do Unicodu - to KHRoN ma rację - jest to związane z ograniczeniami platformy STMP3600

- Sigmatel nie zaimplementował takiej możliwości w swoim SoC-u. unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

getz - masz pewnosc co do tego ze unicode w STMP3600 nie bedzie supportowany?

 

Co do naszego tematu fw do Vibeza - poprosilem czlowieka ktory jest na CeBIT aby zerknal na ich stanowisko i zapytal o nowe firmware tak zeby zaatakowac ich ze wszystkich stron :) Bede reportowal czy moj plan sie podowiodl (tzn czy czlowiek dotarl do nich). Mam nadzieje ze tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto co sie ruszylo w temacie nowego fw:

(za riovolution)

 

"Dear Cody,

thank you for requesting information from your TrekStor Service Team.

We are aware of the problem with the sample rate but the software of the vibez isn´t able to support the sample rate of 48 Khz yet.

We are working on that problem and trying to solve it with a new firmware.

We know that you as customer have the choice and we thank you for having decided for TrekStor.

Kind regards,

Horst Jackemann

TrekStor Service Team"

 

To pierwsza taka "konkretniejsza" odpowiedz, mozemy wywnioskowac ze cos sie dzieje i nowe fw powstaje (tylko czemu tak dlugo?). Wczesniejsze odpowiedzi to byly typowe szablonowe podziekowania i zapewnienia ze requesty zostale przekazane developerom. Temat dotyczy jak widzicie informacji ktora jest sprzeczna - na stronie TrekStora mozna znalezc info o takim samplingu a jednak tak na prawde nie ma takowego w Vibezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vibez vs Ifp 895

 

Na moje ucho (raczej słabe) różnice są bardzo niewielkie. Słuchałem tylko chwile nowego albumu Brodki (mp3 320 kbps).

Barwa dźwięku w Ifp jest trochę cieplejsza, basu może jest minimalnie więcej. Vibez wypada lepiej pod względem detali,

które stoją na naprawdę świetnym poziomie, gra dźwiękami krótszymi, ale dynamika moim zdaniem na tym nie cierpi.

 

Ogólnie jeśli ktoś myśli o przesiadce z serii ifp na flagowy produkt Trekstora to nie ma czego sie obawiać, na pewno nie

będzie rozczarowany, chyba, że ja jestem głuchy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam następujące pytanie do posiadaczy Vibeza: który format bezstratny (kodek, typ kodowania, bitrate) brzmi najbliżej (a może nieodróżnialnie) formatów bezstratnych (FLAC)? Interesuje mnie to, gdyż byłaby to jakaś podpowiedź przy zakupie kolejnego playera. Vibez też wchodzi w grę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majkel czy naprawdę myslisz ze uslysze różnice miedzy bezstratnymi formatami ?? :)

Nie słyszę między najwyższej jakości AAC lub ogg Q9 na laptopie i HD 595, a pytam jak to jest na Vibezie? @getz zachwala wma 320kb/s, ale akurat na laptopie różnica jest, podobnież przy wma VBR 98. Chcę po prostu wiedzieć, czy jest sens pakować się w player, który odtwarza bezstratne? Chodzi mi po głowie T50 lub clix 2, a na pewno żaden z nich z ogg Q9 nie będzie miał problemów, ale jeśli FLAC jest czymś więcej, to stąd moje pytanie. Mój laptop to nie hi-fi, choć skądinąd porządny model i q7 od q8 idzie na nim odróżnić na niektórej muzie. Ostatnio jeszcze w innym wątku @ogórek z @getzem stwierdzili, że Q8 to nie to, co FLAC na Karmie, a ja im wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zacząłem przesłuchiwać wszystkie płyty, które miałem do tej pory zripowane do formatu stratnego... tym razem we FLAC-u...

 

... normalnie niebo a ziemia O_o np. Enigma brzmi teraz zupełnie inaczej, teraz dopiero słychać dosłownie "wszystko"... ale testy porównawcze z wysokiej jakości MP3/WMA/Ogg/MPC/AAC (MPC i AAC po konwersji do FLAC) w toku ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uwazam ze jesli jest mozliwosc to powinno sie z FLACa korzystac - teraz kiedy pojemne nosniki danych to nie rarytas - tym bardziej. W ogole spojrzcie na FLACa jako na inwestycje w przyszlosc - jesli macie mozliwosc to ripujcie albumy ktorych miec nie bedziecie do FLACa bo kto wie czy za 12 mies nie staniecie sie posiadaczami na prawde dobrego sprzetu audio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majkelu - ja myslę że w przypadku kompresji także nie bezwzględnej

przewagi jednego czy drugiego kodeku > bardzo wiele zależy i od

charakterystyki zródła ( playera ) i od natury słuchawek .

 

Vibez to raczej anlitycznie grający player i kiedy dodasz posiadające

podobne cechy Shure E 500 oraz kompresje ogg - to tej bezpośredniości

-przynajmniej mi -zaczyna po prostu brakować . ( ale wezcie poprawkę że

muzyka której przeważnie słucham jazz i klasyka - ma trochę mniej

tej bezpośredniości niż rock na przykład )

 

Z kolei D 2 - jak wynika z opisów ma wyrazny "przechył" w drugą stronę

> jego dzwięk je bezpośredni ,bardzo ocieplony ( a moze nawet nieco "przegrzany")

- ale precyzja dzwieku to chyba nie jest jego mocna strona .

 

Spójrz zresztą na "obiektywne " testy dzwięku Cowona porobione przez Rosjan

(pierwszy dla MP3 320 kb/s drugie dla WAV - otrzymanie wyniki są zresztą zblizone )

 

MP 3 >> http://www.techome.ru/catalog/article.asp?d=18969

 

WAV >> http://www.techome.ru/catalog/article.asp?d=18968

 

Wygląda więc na to że Vibez i Cowon to playery z dwóch zupełnie róznych szkół brzmieniowych

i w dodatku sporo zależy jakich będziesz do nich używał słuchawek .

 

Kompresja jaka pasuje do zestawu Vibez + słuchawki X , wcale nie musi najlepiej zagrać

na tandemie Cowon D 2 + słuchawki Y. :huh:

 

 

Kończąc - wydaje mi się po prostu że nie należy budować domu zaczynając od dymu z komina

Lepiej i łatwiej dopasować jakąś kompresje do konkretnego playera i słuchawek i niż działać w drugą stroną.

 

A D2 przejął od Vibeza tytuł DAP-a który obsługuje najwiekszą liczbę kompresji

, więc jeżeli zdecydujesz się właśnie na Cowona , na pewno coś do niego właściwego

znajdziesz . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to fajna sprawa tym bardziej jak dodadza support dla D2 to bede mogl sluchac sobie kilku old schoolowych punkowych albumow i nie tylko bo do tej porty tylko w domu moglem to robic - unikam transcoding miedzy stratnymi formatami jak ognia :) Dzieki za info KHRoN

 

BTW Kto z WAS wyslal formularz do supportu TrekStora ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głównym atutem formatu MPC jest (poza jakością zbliżoną do Ogg i AAC) bardzo małe zużycie energii - coś jak różnica między formatami APE a FLAC... więc odtwarzacz będzie także działał nieco dłużej niż odtwarzając pliki Ogg (pewnie tyle co podczas odtwarzania plików MP3)

 

[edit] zapomniałem powiedzieć, że meizu m6 mający firmware 2.xxx odtwarza pliki Lossless WMA - teraz ze wsparciem dla Unikodu (UTF-8 w plikach TXT) i wszystkimi poprawkami, jeszcze żeby miał gapless i był by idealny ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie ma go nigdzie - ani w europie ani w USA co do tego czy ma kabel to ma ;) Ale to wszystko co wiadomo - ja rowniez czekam na niego i na stacje dokujaca. Widac TrekStor nie daje rady podobnie jak z firmaware... amazon mowi ze 15 mial byc pilot i nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten przewodowy pilot jest pierwszy ma mojej liscie "most wanted" :)

 

w parze z krotkim kablem od e500 to bedzie swietne rozwiązanie :rolleyes:

vibez w kieszeni, a wszystkim steruje sobie z pilota.

 

Gadałem z kolesiem z allegro który teraz sprzedaje Vibeza na allegro,

napisał, ze u dystrybutora wisi informacja "dostępne wkrótce", przybliżonych cen też nie zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upadles na glowe - jak sie ma fundusze to jest najlepsze wyjscie bo co komu po suchych faktach - najfaniej sie samemu przekonac co jest lepszym produktem. Ja czekam na Twoje uwagi zarowno odnosnie Vibeza jak i D2 <- pisz jak najwiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności