Skocz do zawartości

Vibez


getz

Rekomendowane odpowiedzi

Jest cos takiego w D2 pod haslem all bondary bodajze - wszystkie katalogi jedzie po kolei z danego nadrzednego D2 (pamiec wewnetrzna Cowona D2) albo D2_EXT (karta SD) <- nie ma mozliwosci zeby w trybie nawigacji po folderach otworzyl wszystko czyli i zawartosc D2 i D2_EXT.

 

W obu playerach masz dynamiczne playlisty - to czego nie miales w T10 - musisz tylko zaczac korzystac z nich i juz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A mnie sprzedawca poinformował, ze ta sama ładowarka kosztuje 29 zł - ale i tak o wiele bardziej opłaca się kupić za 1/3 ceny na allegro - chyba nie ma żadnej różnicy?

 

A macie panowie futerały do Vibeza? Mógłby ktoś zarzucić zdjęciami? Bo dostałem info o jakimś skin bag i strech bag (po 24 zł), ale tylko z promocyjnymi czarno-białymi zdjęciami i nie wiem jak to wygląda w realu.

 

Chcesz zdjecia z vibez'em w srodku? :) O strechbag'u zapomnij - nadaje sie tylko do przenoszenia. Skinbag jest jedynym rozsadnym rozwiazaniem jako ze przezroczysta folia umozliwia korzystanie z ekranu jednoczesnie go chroniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O strechbag'u zapomnij - nadaje sie tylko do przenoszenia. Skinbag jest jedynym rozsadnym rozwiazaniem jako ze przezroczysta folia umozliwia korzystanie z ekranu jednoczesnie go chroniac

 

No właśnie to mnie zastanawiało, bo na tych "zdjęciach" podejrzanie to wyglądało. Dzięki za info. Jakoś mając sprzęt prawie dwa razy droższy od T10 chce się go automatycznie chronić za wszelką cenę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze jest to ze w creative z dyskiem i ipodach jest to wlasciwie od ich pierwszego odtwarzacza ;) - z tym ze ipody sa pozbawione edycji, generalnie jako wzor obslugi takich playlist uchodzi moim zdaniem seria nomad jukebox 1 2 i 3

- jak dodajesz album to dodaje takie "drzewko" w ktorym jest zawartosc albumu i caly album jest traktowany jako oddzielny item - przesuwajac go przemieszczasz caly album, nie mozesz zmieniac kolejnosci wewnatrz albumu, ale mozesz wywalic z niego piosenki

- jak dodajesz piosenke to dodawana jest piosenka i jest oddzielnym itemem

- nie pamietam jak jest z artystami i gatunkami, ale jakos podobnie

 

strasznie mnie denerwowal brak takich playlist na wiekszosci grajkow

 

btw, nie wiem jak t10, ale t30 ma quick playlists, ktore dzialaja mniej wiecej w taki sposob ze dodajesz pojedynczo piosenki i robi sie playlista

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PsiCore

menu -> lista odtwarzania -> dajesz potem w prawo (albo srodek) i masz : wstaw tutaj/dodaj na koncu.../dodaj do kolejki/zmien pozycje itd.

 

Dzięki Radzique - oczywiście szukałem nie w tym miejscu.

 

Czy oprócz problemu z zamulaniem przy odtwarzaniu plików .ogg macie inny problem, który polega na tym, że przy szukanie na zasadzie "wykonawcy", "albumy" (pewnie coś jeszcze, ale już nie sprawdzałem) nie wyświetlają się wszystkie albumy z tymi plikami? Przeszukując po "Folderach" nie ma takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy oprócz problemu z zamulaniem przy odtwarzaniu plików .ogg macie inny problem, który polega na tym, że przy szukanie na zasadzie "wykonawcy", "albumy" (pewnie coś jeszcze, ale już nie sprawdzałem) nie wyświetlają się wszystkie albumy z tymi plikami? Przeszukując po "Folderach" nie ma takiego problemu.

 

niet, takich problemów nie ma.

 

Pewnie masz źle "otagowane" pliki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się fakt, że przy wzmacnianiu basów (nawet niewielkim) w wielu piosenkach pojawia się delikatne bzyczenie - na flat EQ jest wszystko normalnie. Jak grają wszystkie instrumenty to to nie przeszkadza, ale jak gra jakieś intro z np. samym pianinem to już drażni. Coś da się z tym zrobić bez używania wzmiacniaczy lub cmoy, czy może jest to wada mojego sprzętu? Szkoda byłoby się rozstawać z Vibezem z tego powodu, bo bardzo spodobało mi się jego brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się fakt, że przy wzmacnianiu basów (nawet niewielkim) w wielu piosenkach pojawia się delikatne bzyczenie - na flat EQ jest wszystko normalnie. Jak grają wszystkie instrumenty to to nie przeszkadza, ale jak gra jakieś intro z np. samym pianinem to już drażni. Coś da się z tym zrobić bez używania wzmiacniaczy lub cmoy, czy może jest to wada mojego sprzętu? Szkoda byłoby się rozstawać z Vibezem z tego powodu, bo bardzo spodobało mi się jego brzmienie.

Sprawdź to na innym playerze i na Vibezie na innych słuchawkach. Bzyczenie byłoby czymś bardzo dziwnym po stronie elektroniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się fakt, że przy wzmacnianiu basów (nawet niewielkim) w wielu piosenkach pojawia się delikatne bzyczenie - na flat EQ jest wszystko normalnie. Jak grają wszystkie instrumenty to to nie przeszkadza, ale jak gra jakieś intro z np. samym pianinem to już drażni. Coś da się z tym zrobić bez używania wzmiacniaczy lub cmoy, czy może jest to wada mojego sprzętu? Szkoda byłoby się rozstawać z Vibezem z tego powodu, bo bardzo spodobało mi się jego brzmienie.

 

Zmniejsz szerokosc pasma dla basow i sasiadujacej czestotliwosci - przy domyslnych 4 sa takie wlasnie efekty (wystarczy zmniejszyc do 2.4-2.2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się fakt, że przy wzmacnianiu basów (nawet niewielkim) w wielu piosenkach pojawia się delikatne bzyczenie - na flat EQ jest wszystko normalnie. Jak grają wszystkie instrumenty to to nie przeszkadza, ale jak gra jakieś intro z np. samym pianinem to już drażni. Coś da się z tym zrobić bez używania wzmiacniaczy lub cmoy, czy może jest to wada mojego sprzętu? Szkoda byłoby się rozstawać z Vibezem z tego powodu, bo bardzo spodobało mi się jego brzmienie.

 

Zmniejsz szerokosc pasma dla basow i sasiadujacej czestotliwosci - przy domyslnych 4 sa takie wlasnie efekty (wystarczy zmniejszyc do 2.4-2.2)

A trzeba pamiętać że największy interwał jaki człowiek jest w stanie usłyszeć to ledwie 10 oktaw

( bo tyle dokładnie się zawiera pomiędzy 20 Hz a 20 kHz - a to i tak wyłącznie teoretycznie

> użyteczna w muzyce skala to około 8 oktaw -45 Hz - 15kHz. )

 

Dlatego nawet jeżeli wszystkie 5 podbić będzie miało te 2.2 - 2.4 oktawy - to będą one na siebie

częściowo nachodzić - bo w sumie jest to aż 11 -12 oktaw - czyli więcej niż potrzeba .

 

To oczywiście i tak lepiej niz podbijanie aż "20 oktaw" ( 5 x 4Q) :D - ale i w takich ustawieniach

kryje sie spora przesada.

 

Nie wiem dlaczego ustawienia fabryczne Vibeza mają na starcie szerokość podbić równą aż 4 Q.

Identyczne dziwactwo EQ na stracie miała też Karma i od początku alarmowałem że

to jakies niedopatrzenie - bo to na pewno nie jest właściwe ustawienie :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmniejsz szerokosc pasma dla basow i sasiadujacej czestotliwosci - przy domyslnych 4 sa takie wlasnie efekty (wystarczy zmniejszyc do 2.4-2.2)

 

Mam ustawione 2.4 dla 40 Hz - zniżanie nic nie daje.

 

Sprawdź to na innym playerze i na Vibezie na innych słuchawkach. Bzyczenie byłoby czymś bardzo dziwnym po stronie elektroniki.

 

Na Cresynach i Vibezie - ten sam efekt.

 

Na UM2 i Cresynach na T10 - brak tego efektu lub bardzo cichutki (ale to może być omam słuchowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się dzieje na wszystkich utworach czy tylko jakimś konkretnym - może w tym utworze bas naprawdę tak brzmi...?

 

W różnych utworach. Tak jak pisałem, nie zauważam tego, gdy jest głośna muzyka (bo to zagłusza), tylko jak gra coś "cichego", np. pianino na początku "Down Again" Chimairy, czy "Sleep Forever" Taster's Choice. Na T10 tego nie ma. Co ciekawe, podobną rzecz zauważyłem na zestawie audio w samochodzie i nigdy nie wiedziałem, skąd to cholerstwo się bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odetchnąłem z ulgą - udało mi się pozbyć tego bzyczenia. Do końca nie jestem pewien jak to zrobiłem - użyłem ustawień gościa na stronie o EQ podanej przez Mister Jaszczuka i lekko zmodyfikowałem na swoje potrzeby. No i bzyczenie zniknęło jak ręką odjął :) Wreszcie mogę się znowu kontemplować muzyką, a nie słuchać roju pszczół ;)

 

Swoją drogą kolejna dawka marudzenia ;):

 

1. Fakt faktem, dużo jest w Vibezie jakichś skrzypów, czy innych pseudozwarć. Ale da się z tym żyć.

2. Wam też ta srebrna pokrywa się rusza lekko?

3. Dzisiaj zdarzyło mi się dziwna rzecz - słuchając muzyki player się "zakrztusił", poprzerywał podczas utworu, aż w końcu zapuścił go od początku. To wszystko sam z siebie, bo miałem włączoną blokadę.

 

Jeśli w końcu wyjdzie ten firmware i naprawią ten ogrom bugów to będzie cud, miód i orzeszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja klasycznie ponarzekam na TrekStora - czas juz najwyzszy aby obublikowali firmware bo to zaczyna byc totalnym olewaniem klienta - 6 mies pracuje niby i zero efektow ja bez dwoch zdan jestem zalamany, nic im nie wychodzi - poczawszy od dodatkow ktore spozniaja sie juz ponad 3 tyg po firmware - ciesze sie ze mam D2 ehh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj narzekacie na tego biednego Vibeza, oj narzekacie :(

 

Ja żadnych niepożądanych dźwięków nie słysze, bzyczenia, trzasków itd. :blink: Jedyne co faktycznie słychać to prace dysku,

ale to tylko do poziomu jakiś 3-4 kresek na skali i to na IEM'ach. myślę, że na pchełkach czy ogólnie mniej czułych słuchawkach

ten problem znika.

Co do tylnej klapki to owszem, trochę luzu ma, ale szczerze wisi mi to, i to dla mnie nie byłby żaden argument decydujący

o kupnie bądź nie tego playera.

Największe problemy Vibez ma faktycznie od strony software, ale też nie ma co dramatyzować. U mnie problemy kończą sie na

zamulaniu na ogg'ach i jednym problemie który opisałem wcześniej, mianowicie zniknięciem 9 gigowego katalogu z playera :wacko:

 

Bądźmy dobrej myśli i miejmy nadzieje, że nowy firmware wszystko załatwi :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no ja juz nie wytrzymalem i napisalem do TrekStora otwarcie ze czuje sie oszukany i prosze zeby chociaz powiedzieli czy nowe firmware w ogole bedzie bo nie chce sie dluzej ludzic ze bedzie OK. Niech postawia sprawe jasne i powiedzmy sobie szczerze 6 mies to chyba wystarczajaco duzo czasu aby chociaz naprawic ogromny BUG z OGG...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności