Skocz do zawartości

Vibez


getz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

No dobra chlopaki wishlist kompletujemy ja ostatecznie proponuje cos takiego:

 

1. usuniecie laga menu przy odtwarzaniu ogg i poprawienie autonomii pracy przy OGG

2. customowe ustawienie przyciskow

3. blokowanie jednym przyciskiem

4. optymalizacja autonomii

5. support dla txt

6. zmiana ustawien dyktafonu (zapis do MP3)

7. poprawienie stabilnosci

8. wsparcie dla audible

9. wsparcie dla podcastow

 

Zgloscie uwagi jakies maks do jutra i zrobi sie translate tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wynika to z większej pradozernosci ogg'ow ?

wedle mnie vorbis moze zjadac baterie nawet trzy razy szybciej ale niech dziala sprawnie.

 

co do radia, to mimo wszystko mam wrazenie ze radio w ifp lepiej zbieralo niz iAudio U3 na tych samych sluchawkach,

(super.fi). Na westonach w ifp jest niezle nawet, w poznaniu wiekszosc stacji trzyma stereo.

 

Dawindym ale przeciez ten skinbag nie chroni wyswietlacza, a chodzi mi wlasnie o zabezbieczenie

go, jak i calego Vibez przed rysami od kluczy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana procka do niczego tu nie jest potrzebna , bo w Samsungu

YP-Z5 który dokładnie ma i procek i DAC identyczny jak Vibez

udało się w koncu tak dopracowąć odtwarzanie ogg , ze w tej chwili

nie ma z nim najmniejszych kłopotów :)

 

( CPU jako posiadacz - obok Vibeza - własnie YP-Z5 może o tym zaświadczyć )

 

W dodatku Samsung nie kupił w całosci " referancyjnej" platformy software`owej na STMP3650

, tylko stworzył - dzieki pracy własnych programistów - własny firmware i w tej chwili moze

się wydawac że pod wzgledem obsługi ogg jest ona sprawniejsza niz "referencyjna" platforma SDK.

 

Może się wydawać - po podkreslam to po raz enty - to że interface Vibeza muli przy ogg

nie jest spowodowane tym że procek nie wyrabia , a tylko tym że PMU (Power Management Unit)

> chip odpowiedzialny za zasilanie wszystkich układów ( w tym procesora ) ciągnie z akumulatora

przy odtwarzaniu ogg odrobinę za mało pradu . Ma zaprogramowane widocznie że więcej nie może

- i jeżeli ten "bug " polega tylko na tym , to oczywistą rzeczą jest że łatwo mozna to zmienić.

 

Trekstor musi tylko chcieć . :huh:

 

Przy podpięciu do zasilacza , czy do USB komputera ( jako MTP ) - tez o tym pisałem w tym

wątku kilka razy - przy odtwarzaniu ogg interface chodzi równie płynnie jak przy MP3

czy WMA >wszyscy posiadacze Vibeza mogą to samemu bez problemu sprawdzić.

 

Nie jest to więc wina procka , tylko zbyt "ekonomicznych" ustawień PMU ( korzystnych dla akumulatora

, a niekorzystnych dla płynności pracy interface`u ) . Q.E.D. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom dokladine tak sie zycie potoczylo ze stalem sie fanem Sigmatela a dokladniej STMP3650 :)

 

Samsung nie ma zadnych problemow jest do tego gapless no i z tego tytulu ze im sie chcialo to poprawili autonomie o 5 h wiec jest potencjal...

Poza tym mamy nowe wersje roznych bibliotek - np taki FLAC w wersji 1.1.4 ma znacznie poprawione dec/enc bo napisane od nowa i to bezposrednio przelozy sie na autonomie... <- to jest kierunek dla TrekStora!

 

Jest tak jak pisze getz - po prostu CPU przy OGG musi pracowac na wyzszej f a PMU nie daje mocy zwiekszonej tylko idzie schematem ktory ma dla MP3 i FLAC (ktory ma bardzo male wymagania sprzetowe w porownaniu z OGG) i po prostu mocy nie starcza na wszystko.

 

Z drugiej strony uwazam ze to juz jest doslownie kpina pracowac (jesli w ogole pracuja) nad firmware tak dlugo przy tak razacych bledach bo jesli pominiemy OGG to jest na prawde duzy problem ze stabilnoscia a to juz jest sprawa priorytetowa - swojego Vibeza mam od polowy grudnia a wiec zaraz beda 4 mies - w tym czasie nie doczekalem sie zadnego upgrejdu oprogramowania - caly czas mamy wersje z listopada... A Samsunga natomiast mam lekko ponad 2 mies i w tym czasie mialem juz 3 upgrejdy firmware w tym tak kluczowe jak zwiekszenie autonomii o 5 h i true gapless <- od razu widac potencjal obu firm tym bardziej ze dla TrekStora Vibez to produkt ktory moze ich wepchnac na zupelnie inny poziom jakosciowy i dac zupelnie nowa klientele - smutne, dla mnie nawet bardzo smutne jak oni ta klientele traktuja - wchodze na ich strone kazdego dnia i jedyne co sie zmienia to kolejne testy w ktorych Vibez byl i pokazal sie ze swietnej strony - tylko nikt w tych testach nie ocenil firmware a szkoda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mowiac o FLACu myslalem o tym co powinni zrobic developerzy TrekStora - 1.1.4 moze duzo dac dobrego zobaczccie changelog i sprawdzcie sami w praktyce - na prawde super zmiany!

 

##EDIT##

 

No widzicie chlopaki ja majac gentoo o takich kluczowych dla mojego zycia zmianach jak nowy FLAC wiem max 12 h po ukazaniu sie paczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawindym ale przeciez ten skinbag nie chroni wyswietlacza, a chodzi mi wlasnie o zabezbieczenie

go, jak i calego Vibez przed rysami od kluczy itd.

 

Jak to nie chroni? Tam jest przeciez stosunkowo gruba folia - nie wiem nawet czy nie chroni przez to lepiej

 

 

o kurde, nie wiedziałem :blink: . myślałem ze wyświetlacz jest odkryty. Zastanowie sie więc, dzięki za rade ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... poziom 5, utwór: "eRa - [The Mass #05] If You Shout [3:49]"

 

FLAC 1.1.2 - 25.9MB

FLAC 1.1.4 - 25.5MB

 

... zawsze to zysk ;) przyrostu prędkości na oko nie widać, ale zakładam że jakbym siedział z zegarkiem w ręku to też by się znalazł... :]

 

---

 

BTW polecam ciekawą "zabawę edukacyjną" - skompresować sobie płytę do jakiegoś "egzotycznego" formatu (ATRAC, VQF, mp3PRO czy nawet AAC czy MPC etc.), a potem do FLAC i słuchać - można się dowiedzieć "co by było gdyby" (np. gdyby TwinVQ jakimś sposobem "wyprzedziło" MP3, albo czy MPC faktycznie brzmi tak "audiofilsko") :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW polecam ciekawą "zabawę edukacyjną" - skompresować sobie płytę jakiegoś "egzotycznego" formatu (ATRAC, VQF, mp3PRO czy nawet AAC czy MPC etc.), a potem do FLAC i słuchać - można się dowiedzieć "co by było gdyby" (np. gdyby TwinVQ jakimś sposobem "wyprzedziło" MP3, albo czy MPC faktycznie brzmi tak "audiofilsko") :]

A nie prościej sobie zrobić ABX w foobarze2000?

 

mpc jest przereklamowane przez fanów "twórczości niezależnej". Gdyby był mniej prądożerny od ogg Vorbis, to może wtedy mógłby wypłynąć na szerokie wody obszarów ~200kb/s, bo tylko tam błyszczy.

 

[edit]

Zajarzyłem z tym FLACem. Ma zagrać na Vibezie.

[/edit]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie prościej sobie zrobić ABX w foobarze2000?

 

NIE!!1 bo dzięki temu mogę sobie wieczorem łazić i słuchać muzyki, wyobrażając sobie że mam odtwarzacz SONY (ATRAC) czy "jakiś odtwarzacz, który nie istnieje" (VQF) albo Thomson (mp3PRO)... i wtedy się zastanawiam, czy naprawdę chciał bym mieć taki odtwarzacz... ;]

 

a foobara ze sobą nie wezmę ;p

 

> mpc jest przereklamowane

 

ja o tym doskonale wiem ;]

 

> Gdyby był mniej prądożerny od ogg Vorbis

 

oj... stop - w tym miejscu trzeba przyznać, że mniej prądożerne jest chyba tylko MP3...

 

> ~200kb/s

 

to inna sprawa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MPC się nie przebiło z powodu (starej) licencji nie pozwalającej na wykożystanie w projektach komercyjnych, zamkniętego źródła i "hermetyczności" formatu (brak gwarancji że format będzie się rozwijał, że nie zniknie) ale także z innych powodów, np. do dziś nie można "przewijać" utworów (wciąż czekamy na SV8... albo choć SV7.5 - nie liczę już od ilu lat)...

 

no i (kiedyś, wtedy konkretnie) naruszało patenty MP2, na bazie którego powstało jako MP+ ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Licencja sie zmienila, do przewijania sa patche i praktycznie kazdy silnik ktory supportuje MPC umozliwia jego przewijanie, patentow juz nie naruszamy ale to wszystko duzo za pozno sie stalo kiedy OGG bylo juz solidnie zakorzenione - a szkoda konkurencja to dobra rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale MPC (MP+) powstało na bazie MP2, więc są to dość "nieskomplikowane" algorytmy (nawet biorąc pod uwagę wszelkie "optymalizacje") ;]

 

 

 

> praktycznie kazdy silnik ktory supportuje MPC umozliwia jego przewijanie

 

nie prawda - SV7 (kontener MPC) nie obsługuje przewijania... na komputerze "przewijanie" polega na szybkim dekodowaniu utworu od początku do miejsca, gdzie chcemy przewinąć (w końcu procesor ma potężny zapas mocy) a na Rockboksie odbywa się to metodą "brute-force" (prędkość x2)

 

taki "ficzer" (przewijanie) ma dojść, kiedy tylko zostanie ukończony SV8 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK KHRoN fakt z tym przewijaniem masz racje ale szkoda mimo wszystko MPC bo moze przy 2 formatach (MPC i OGG) rozwoj bylby dynamiczniejszy... kto wie :)

 

Jak juz sie rozgadalismy to zerknijcie na http://flake-enc.sourceforge.net/ (szczegolnie Ty KHRoN bo nie wiem czy znasz) tak w ramach poszerzania wiedzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol O_o czyżby FLAKE był dla FLAC tym, czym aoTuV dla Ogg Vorbis...?

 

ciekawe jak się ma FLAKE do wersji 1.1.4

 

[edit] a jak z kompatybilnością ze starym dekoderem (np. Karma)? jest pełna, czy "taka sobie"? nie mogę tego ze strony wyczaić O_o

 

[edit2] plik FLAKE jest o 50KB mniejszy niż FLAC 1.1.4 (25.5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zescie syf w tym watku zrobili. niech ktorys z adminow przeniesie wszystkie wypowiedzi na temat oog vs. mpc i ogolnie kodekow do jakiegos innego tematu. nie zebym sie czepial, ale jest to jedyny watek o vibezie, ma 64 strony, i coraz trudniej znalesc w nim porzadane informacje.

podpisuję się pod tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności