Skocz do zawartości

Vibez


getz

Rekomendowane odpowiedzi

"now playing" powinno być po wciśnięciu środka kółka, a nie jakiśtam podgląd piosenek., takie moje zdanie :)

W takim razie możecie sobie zarezerwować ten środek kółka dla swoich potrzeb -

ja i tak mam problemy z wcelowanie w niego swoim swoim krzywym paluchem. :D

 

Niech świadczy o tym fakt że blokuje player zawsze korzystając z opcji w menu ,

a nie przez kombinację klawiszy poweru i środka kółka bo tak mi jest po prostu łatwiej.

Ale deblokadą muszę już robić poprzez wciskanie środka i wcale mi się

to nie podoba. :(

 

Dlatego dla mnie idealnym rozwiązanie byłoby takie gdyby zamieniono

funkcje klawiszy po srodkiem kółka i tego na "godzinie 18"

 

Myślę że gdyby tak się stało z blokadą i deblokowaniem Vibeza nie byłoby

już żadnego problemu. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

święte słowa!! mnie się zdarzyło już kilka razy, że po deblokadzie piosenka się stopowała, czy nawet wracała do początku. blokada klawiszsy nie została za bardzo dopracowana. może dobrym rozwiązaniem byłoby zrezygnowanie z kombinacji dwóch klawiszy, a np. przytrzymanie jednego na jakieś 2sek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam az przysle mi gwarancje i paragon - na razie z kazdym dniem trace zaufanie ...

 

hmm, widze ze nie tylko ty masz problemy z tym paragonem. :blink:

Ja całe szczeście dostałem. Ogolnie karty gwarancyjnej nie ma (chyba), podstawą gwarancji jest dowód zakupu.

 

A jak jest z "tyłami" waszych vibez'ow ?? Mój nigdy nie spadł, jest noszony zawsze w kieszeni, czasem leży sobie na biurku,

a widać na nim ryski. Szczerze to nie wiem skąd sie wzieły :unsure::angry: . Najlepiej to widać na tym zdjęciu

 

gallery_3005_88_59751.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyklei?em w te dwa miejsca które s?

-je?eli po?o?ym Vibeza na p?askim - "punktami podparcia" bardzo

ma?e , okrag?e naklejki z "Sandiskowym szczurkiem"

(czy cokolwiek to jest :D ) , które wyb?bni?em od kolegi

- dumnego posiadacza C-240 .

 

I po prawie ju? trzech miesi?cach u?ywania Vibeza wygl?da

to znacznie lepiej ni? si? spodziwa?em :rolleyes: - mam podobnie

jak Radzique jakies ma?e ryski , ale wcale nie przebywa ich w sposób

zauwa?alny . Z tym ?e cz?sto nosz? Vibeza w

pokrowcu od mp3 Walkmana Sony. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam az przysle mi gwarancje i paragon - na razie z kazdym dniem trace zaufanie ...

 

hmm, widze ze nie tylko ty masz problemy z tym paragonem. :blink:

Ja całe szczeście dostałem. Ogolnie karty gwarancyjnej nie ma (chyba), podstawą gwarancji jest dowód zakupu.

...

 

Jestem cierpliwy - jeszcze. Gosc wydawal sie sympatyczny ale slownosc nie jest jego najmocniejsza strona ... Paragon dostales od razu czy Ci dosylal?

 

A jak jest z "tyłami" waszych vibez'ow ?? Mój nigdy nie spadł, jest noszony zawsze w kieszeni, czasem leży sobie na biurku,

a widać na nim ryski. Szczerze to nie wiem skąd sie wzieły :unsure::angry: . Najlepiej to widać na tym zdjęciu

 

gallery_3005_88_59751.jpg

 

Moj jest prawie idealny - wiekszosc czasu spedza w skinbag'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ponawiam pytanko:

 

Ktos kupil co z tych dodatkow:

FM Card, pokrowiec, ladowarka ??

 

Moze ktos sie pochwali i napisze cos....

 

Hmm poza tym proponuje Wam byscie napisali mail do supportu trekstora z pytaniem kiedy nowe firmware i ew napiszcie co wam sie nie podoba / co byscie chcieli. Ja juz takie listy 2 napisalem jeden do global support drugi do pl support - przekazali niby moje spostrzezenia. Musimy ich zmobilizowac zeby w koncu sie wzieli do roboty jest juz marzec praktycznie a dalej firmware nie ma CeBIT zaraz :/ Troche olewactwo myslalem ze w lutym to juz sie czegos doczekam jak widac ni widu nie slychu a ostatnie firmware z listopada... jest co poprawiac - wezmy pokazmy ze istniejemy i ze czegos wymagamy to nie sztuka sprzedac elektronike uzytkowa i olac konsumenta!

 

##EDIT##

Moze bedzie mozliwosc zamontowania akku o wiekszej pojemnosci - w koncu za te kilka mies na pewno chiniole beda w stanie zrobic taki sam tylko pojemniejszy...

 

Jak trzeba to tutaj napisze szablon po ang zebyscie mogli wyslac gotowy do trekstora list z uwagami tylko sobie ustalimy co bysmy potrzebowali co nam przeszkadza etc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ponawiam pytanko:

 

Ktos kupil co z tych dodatkow:

FM Card, pokrowiec, ladowarka ??

 

Moze ktos sie pochwali i napisze cos....

 

Ja mam pokrowiec (skinbag) - w sumie nie bardzo jest co pisac o nim :) Dosc dobrze chroni przed zarysowaniem ale jako ze uniemozliwia krecenie kolkiem to trzeba sie do niego przyzwyczaic. Radio, ladowarka i pilot sa w planach - prawdopodobnie zaraz po tym jak sie pojawi pilot (w polowie marca)

 

Hmm poza tym proponuje Wam byscie napisali mail do supportu trekstora z pytaniem kiedy nowe firmware i ew napiszcie co wam sie nie podoba / co byscie chcieli. Ja juz takie listy 2 napisalem jeden do global support drugi do pl support - przekazali niby moje spostrzezenia. Musimy ich zmobilizowac zeby w koncu sie wzieli do roboty jest juz marzec praktycznie a dalej firmware nie ma CeBIT zaraz :/ Troche olewactwo myslalem ze w lutym to juz sie czegos doczekam jak widac ni widu nie slychu a ostatnie firmware z listopada... jest co poprawiac - wezmy pokazmy ze istniejemy i ze czegos wymagamy to nie sztuka sprzedac elektronike uzytkowa i olac konsumenta!

 

Nie widze problemu z napisaniem czegos - uzgodnijmy tylko wspolne stanowisko. Latwiej bedzie ich przekonac do czego jesli wszyscy beda prosic o to samo

 

##EDIT##

Moze bedzie mozliwosc zamontowania akku o wiekszej pojemnosci - w koncu za te kilka mies na pewno chiniole beda w stanie zrobic taki sam tylko pojemniejszy...

 

Jak trzeba to tutaj napisze szablon po ang zebyscie mogli wyslac gotowy do trekstora list z uwagami tylko sobie ustalimy co bysmy potrzebowali co nam przeszkadza etc

 

Rozumiem ze z bateria to strzal w ciemno? Bo przy ogg to ja z lekka pozera ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynamy jak dla mnie trzeba:

- laga podczas korzystania z ogg

- autonomie pracy

- trzeba zrobic wsparcie dla podcastow (tzn jakos trzeba je wykluczac z DJa)

- audiobooki - temat jak wyzej + wsparcie dla audible

- bardziej customowa konfiguracja przyciskow

- przegladarka plikow tekstowych

- bardziej customowy dyktafon - mozliwosc zapisu do mp3 a najlepiej do ogg a nie tylko wav :/

 

Na ta chwile to tyle moich uwag - piszcie swoje dyskutujmy i cos wspolnie stworzymy i potem kazdy to wysle im. Sprobojemy jeszcze zmobilizowac ludzi na Riovolution, daprewiev i head-fi

 

Co do baterii to strzal w ciemno ale pewnie powinna sie pokazac za jakis czas taka mozliwosc zeby wrzucic tam cos o wiekszej pojmnosci.

 

Narazie FLAC ma najwiekszy sens ale tutaj jest taki temat ze FLAC zuzywa mniej akku generalnie bo dysk bierze malo jak pisal getz ale dysk musi pracowac czesciej wiec jest wieksze prawdopodobienstwo ze moze sie uszkodzic przypadkiem gdy np uderzycie nie typowo w playera ale to tylko dywagacje - biora sie z tego faktu ze latwiej zbuforowac 8 MB niz 24 MB bo te 24 MB musimy brac na kilka razy wiec chcemy czy nie dysk musi sie odpalic. Tylko taka czysta teoria - w H320 nigdy nie mialem problemu z tym poza tym uwazam ze OGG to na flasha jest OK a na taki dyskowy player to idealny jest FLAC ktory jest na prawde super wydajny przy dekodowaniu :) No ale mimo wszystko musimy tego TrekStora przycisnac bo OGG za bardzo uzywalny nie jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wlasnie Vibez zrobil taki numer ze mam ochote go rozdeptac, albo wyrzucic przez okno !!

po kolei :

slucham sobie muzyki we wyrze, lece utworki jeden po drugim, akurat album U2, nagle ciach, wylaczyl sie,

mowie moze bateria, ale wciskam power normalnie sie odpalil, wskaznik akku na polowie, probuje wlaczyc

jeszcze raz to U2, co sluchalem przed chwila i nic. Wchodze w konserwacja i uszkodzone pliki, jest pare

utworow, ale o dziwo tych co przed chwila normalnie sluchalem. Wywalilem je. Pronuje wlaczyc jakakolwiek muzyke

i nic, zanim sie zaczal utwor to vibez stoi na pauzie. Wchodze w konserwacja, robie aktualizuj baze danych.

Okazalo sie ze wyparowal mi jeden wielki folder "muzyka" w ktorym mialem bodajze 9 gb muzyki zywcem zgranej

z dysku po Karmie. zostalo tylko pare folderow ktore ostatnio dodalem via Media Monkey.

W stanie pamieci widac jakby ten folder jeszcze był, ale fizycznie go na dysku nie ma. Media monkey tez pokazuje ze jest

1 gb muzyki.

 

ogolnie nie byloby tragedii gdyby nie fakt ze potrzebowalem miejsca na dysku ostatnio i wywalilem caly ten folder 9 gb

z dysku. I tym sposobem duuuza czesc mojej kolecji poszla sie pie**olić !!

Jestem wciekły !! wrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie wiem ja nigdy problemow takich nie mialem w ogole to w sumie zadnych nie mialem. Tylko musze powiedziec ze zawsze muzyke dodaje w trybie UMS bez zadnych programikow typu MM czy WM tudziez iTunes. Czy to pod windowsem czy linuxem zawsze UMS i kopiowanie przez TC... Ale kurcze radzique wspolczuje Ci. Wez moze sproboj odpalic chkdsk i sprawdz dysk swojego Vibeza - dlugo to trwa strasznie ale warto IMHO.

 

Poza tym najgorsze w tym wszystkim moze byc to ze winne jest prawdopodobnie firmware - jesli sie okaze ze dysk jest OK to na 99.99% tak jest i tutaj kolejny raz TrekStor nie wiem na co czeka. Bedziemy musieli opisac Twoje problemy bo narazie wiecej % daje ze to soft. Wkurza mnie cos takiego bo przez takie bledy zaden user nie zna dnia ani godziny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wlasnie Vibez zrobil taki numer ze mam ochote go rozdeptac, albo wyrzucic przez okno !!

 

W stanie pamieci widac jakby ten folder jeszcze był, ale fizycznie go na dysku nie ma. Media monkey tez pokazuje ze jest

1 gb muzyki.

 

ogolnie nie byloby tragedii gdyby nie fakt ze potrzebowalem miejsca na dysku ostatnio i wywalilem caly ten folder 9 gb

z dysku. I tym sposobem duuuza czesc mojej kolecji poszla sie pie**olić !!

Jestem wciekły !! wrrrr

Ozesz :ph34r:

 

Współczuje Radzique - masz jakiegoś wyjatkowo felernego Vibeza. :huh:

 

Mój nigdy nie pokazał aby jakikolwiek plik był uszkodzony . (

a takie rzeczy zdarzają mi się czasami na Karmie zwłaszcza z plikami ogg)

 

I muszę zaznaczyć że transferowałem na Vibeza muzyke wszelkimi możliwymi sposobami - zarówno

pod MTP jak i UMS , "ręcznie" i za pomocą Media Monkey ,Magix MP3 Maker a nawet

WMP 11 . Wszystkimi tymi programami także usuwałem niepotrzebne już mi pliki

muzyczne - nigdy nie było z tym problemu .

 

(ale - co prawda -nigdy nie kasowałem muzyki z poziomu samego playera :huh: )

 

Co więcej Vibez nie ma tak jak Sandisk czy inne dwu-systemowe playery UMS /MTP

że plików przesyłanych w trybie MTP nie widać pod UMS i vice versa.

 

PS . Jeżeli używasz Vibeza pod UMS to podepnij go do komputera i sprawdz

może czy ten folder który "wyparował" nie znajduje się aby w koszu .

Mało prawdopodobne żeby tak było , ale co szkodzi sprawdzić ? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vibez jest już dostępny w Media Markt (przynajmniej wrocławskim). Ale ceny nie są zbytnio zachęcające: 8GB - 699 zł, 12GB - 899 zł.

 

Podotykałem sobie trochę zabawkę i powiem, że wygląda przecudnie, a i ergonomia niezła. Mam tylko wrażenie, że kółko chodzi za luźno. Szkoda, że bateria była wyczerpana, bo nie mogłem sobie sprawdzić menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie dało sie uratować nic. Jeszcze wczoraj przywróciłem ustawienia fabryczne i wrzuciłem to co mi zostało na dysku.

ogólnie nie jest źle bo przepadło tak naprawdę może z dziesięć bliskich mi albumów :(, resztę mam ale w gorszej jakości.

pozbyłem się więc w większości, tak nieleżących Vibezowi ogg'ow :)

 

Ogolnie cala sytuacja byla dziwna. Nie chcialo mi sie sprawdzac dysku, ale jestem prawie pewnien ze dysk jest ok, a zawinil software.

Skojarzylem na poczatki jak mi Vibez umarl na jakies 30 min, to błąd wyskoczył podczas kopiowania końcówki, możliwe ze właśnie kopiując

owe albumu U2. Moze faktycznie cos z nimi bylo nie tak :huh: . Na moje nieszcescie ten caly zbiorczy folder bez podkatalogów przegrywałem

jeszcze jak nie miałem media monkey i 9 gb bylo w jednym folderze, a wygląda na to ze vibez usunął wszystkie pliki z folderu w którym były

uszkodzone utwory.

Media monkey jest pod tym względem fajny ze synchronizując muzyke tworzy katalogi nazwane wg albumu i artysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm do moich "zachcianek" w nowym firmware dorzucam jeszcze zapomniany support dla UNICODE!

 

Ja dodalbym:

 

- lepsze odtwarzanie ogg (potrafi "chrupnac" raz na jakis czas),

- brak spowolnien menu przy odtwarzaniu ogg

- po wejsciu do menu klawisz menu powinien dzialac jako kursor do gory a nie ponowne wejscie do menu (bardzo utrudnia to obsluge grajka w futerale)

- sprawdzenie EQ bo jednak mam wrazenie ze charczy na custom

 

Moze cos wiecej sobie przypomne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

standardowo :

- lepsze wsparcie dla ogg

- większe możliwości w customizacji menu i przycisków

(po wcisnieciu, środka przejscie do now playing, lock i unlcock w inny sposob - mozliwy

do zrobienia jedna ręką)

 

sprawdzenie EQ bo jednak mam wrazenie ze charczy na custom

 

moze masz włączone wzmocnienie/auto gain ? mnie sie wydaje to w parze z eq moze trzeszczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzenie EQ bo jednak mam wrazenie ze charczy na custom

 

moze masz włączone wzmocnienie/auto gain ? mnie sie wydaje to w parze z eq moze trzeszczeć.

 

Sprawdzalem w obu wersjach i na obu ustawieniach autogain - brak roznic. Zmniejszenie glosnosci pomaga ale ta metoda srednio mi odpowiada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem w obu wersjach i na obu ustawieniach autogain - brak roznic

 

AGC się włącza tylko wtedy kiedy jest możliwosć podbicia głosnosci nagrania .

Przy silnie skompresowanej muzyce popowej ( w tym także tej z rockowym "odchyleniem ")

- z średnim poziomem głosności nagraniaod - 2 dB do -5 dB ponizej poziomu clippingu cyfrowego

takiej możliwości oczywiscie nie ma , wiec AGC w ogóle się włącza

( niski poziom AGC to w Vibezie +3 dB podbicia RMS nagrania , wysoki +6 dB)

 

Dawindyk > jezeli słyszysz zniekształcenia to moim zdaniem może to byc spowodowane tym że:

 

1) Nieswiadomie przestawiłeś pitchbend na predkość nieznacznie wiekszą lub mniejszą niż 100 %

Pamiętam że na Dapreview był taki przypadek że facet skarzył się że Vibez gra zle, a po tygodniu

okazało się że cały czas słuchał muzyki puszczonej z predkoscią 98%.- wiec jeżeli słychać

jakies zniekształcaenia proponuje zawsze zaczynać od sprawdzenia pitchbend`u. :D

 

2) Poszalałeś z ustawieniami EQ. :) Pamietaj że nie wolno tak ustawiac parametrycznego

EQ aby parabole podbijanych pasm wyraznie na siebie nachodziły i kolidowały ze sobą

Na wszelki wypadek wklejam rysunki iluztrujace jak ustawienia parametrycznego EQ

przekładaja się na pasmo przenoszenia

 

parmet3.gif

 

a03_kb.gif

 

Ważną sprawą jest też aby zbyt ostro nie podbijać pasma wybrzmień

góry pasma przenoszenia- czyli czestotliwosci pomiedzy 5. kHz- a 9 kHz.

 

Większość modeli słuchawek i tak jest bardzo podbite w tym pasmie i nakładanie

dodatkowej korekty przez player prowadzi czesto to sybilizacji , albo jeszcze wyrazistszych

zniekształceń.

 

standardowo :

- lepsze wsparcie dla ogg

- większe możliwości w customizacji menu i przycisków

(po wcisnieciu, środka przejscie do now playing, lock i unlcock w inny sposob - mozliwy

do zrobienia jedna ręką)

 

Moja wishlista Vibeza jest prawie taka sama jak ta którą sformułował Radzique.

 

1)- Zlikwodowanie "mulenia" interface`u przy odgrywaniu Ogg

 

2) - Możliwość takiego "customowego " przypisania klawisza na "godzinie o 18"

aby kombinacja jednoczesnego wcisnięcia właśnie tego klawisza i przycisku power

powodowała blokadę Vibeza

 

150pxtrekstorvibez066f8qf2.png

 

3) Postulat Radzique`a > mozliwość takiego customowego przypisania przycisku w środku kółka aby

nacisniecie go odsyłało bezposrenio do > Now Playing screen. Ale także w druga stroną z Now Playing do Main Menu.

 

Umożliwi to łatwe i płynne przechodzenie pomiędzy jednym ekranem interface`u

który pełni przede wszystkim role funkcjonalną (Now Playing ) i drugim - nazwijmy go " informacyjnym "

 

4) Możliwość włączania i wyłączania Vibeza przyciskiem "power" przy włączonym holdzie.

 

5) Optymalizację zasilania i wydłużenie autonomi Vibeza - to zawsze się przyda . :rolleyes:

 

Jednoczesnie proponuje żebysmy wypracowali wspólny consensus i ograniczyli się do najwyżej

do trzech lub czterech głównych dezyderatów i rzeczy które sa naprawdę możliwe do spełnienia

Zapisywanie nagrywanej muzyki do ogg to na przykład fajny postulat , ale na swiecie nie ma

do tej pory żadnego urządznia które by to potrafiło , i jestem niestety w 100% przekonany że

Vibez też tego nigdy się nie doczeka :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja lista usprawnien i poprawek Vibeza:

 

- blokowanie Vibeza przy pomocy jednego klawisza, tak jak jest zrobione wlaczanie i wylaczanie tzn. dluzsze przycisniecie blokuje/odblokowuje. Fajnie jakby mozna bylo wybrac sobie klawisz oraz czasy reakcji na lock/unlock.

 

- automatyczny keylock po zadanym czasie.

 

- zmiana trybu wyswietlania okladek albumow np. na taki jak w Sansie - normalnie maly "album art" a pod nim napisy, po wcisnieciu wybranego klawisza powiekszenie na caly ekran. Moim zdaniem duzo lepsze rozwiazanie niz to Vibezowe.

 

- reczne ustawianie trybu MSC/MTP lub Auto.

 

- zauwazylem, ze Vibez podczas odtwarzania nigy nie gasi calkowicie ekranu. Troche energii mozna by bylo zaoszczedzic bo i tak bez podswietlenia niewiele widac.

 

- po zakonczeniu nagrywania z mikrofonu Vibez przechodzi w tryb "pierdzenia", pomaga dopiero wylaczenie i ponowne wlaczenie. ;)

 

No i na koniec cos malo realnego:

Marzy mi sie tryb equalizera ktory zmienia plynnie ustawienia wraz ze zmiana glosnosci. Czesto jest tak, szczegolnie na nizszych poziomach glosnosci, ze sluchawki albo brzmia zbyt "cienko" albo sa "zamulone", podczs gdy przy normalnej lub dużej glosnosci radza sobie dobrze. W sumie teoretycznie nie jest to jakis duzy problem (wymaga troche obliczen). Mozna by bylo "pokazac" ustawienia EQ dla dwoch dowolnie wybranych przez uzytkownika poziomow glosnosci. Pomiedzy tymi punktami jedna charakterystyka EQ plynnie przechodzila by w druga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności