Skocz do zawartości

Vibez


getz

Rekomendowane odpowiedzi

W takim razie niedługo się wybiorę do Saturna i jak Vibez dalej będzie to sobie go kupię. :) Myślałem jeszcze trochę nad iRiverem x20 ale on jest chyba jeszcze większy od Vibeza i nie do końca wiadomo ile trzeba na niego jeszcze czekać, a większy wyświetlacz mi jest do niczego niepotrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W takim razie niedługo się wybiorę do Saturna i jak Vibez dalej będzie to sobie go kupię. :) Myślałem jeszcze trochę nad iRiverem x20 ale on jest chyba jeszcze większy od Vibeza i nie do końca wiadomo ile trzeba na niego jeszcze czekać, a większy wyświetlacz mi jest do niczego niepotrzebny.

 

Przede wszystkim wg. opinii Ksy gra gorzej od Txx czyli gorzej od Vibez'a. Jesli ekran Cie nie interesuje to nie ma sensu zebys sie interesowal X20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wg. opinii Ksy gra gorzej od Txx czyli gorzej od Vibez'a.
Dawindyk- umówmy się - w klasie markowego sprzętu w tej chwili trudno mówić ze coś gra zdecydownie lepiej

lub gorzej - choć na pewno może grać inaczej. Codec Texas Instruments (24 bitowy ) którego uzywa X 20

choć jaśniejszy i grajacy mniej bezpośrednim dzwiekiem niż Wolfson z T -series lub Juniora

- na pewno nie jest zły . Ten sam chip siedzi przecież na przykład w Cownie X5 . Wszystko zalezy od preferencji

Jeżeli dokupisz do takiego playera ciemne słuchawki to powinieneś być zadowolony .W kazdym razie w jedynej

dotychczasowej recenzji z X 20 z CNET-Asia napisano że player ma wysoka jakośc dzwieku charakterystyczną

dla wszystkich produktów Irivera :D

 

wtd Napisano Dzisiaj, 10:43

W takim razie niedługo się wybiorę do Saturna i jak Vibez dalej będzie to sobie go kupię.

Myślałem jeszcze trochę nad iRiverem x20 ale on jest chyba jeszcze większy od Vibeza

i nie do końca wiadomo ile trzeba na niego jeszcze czekać, a większy wyświetlacz mi j

est do niczego niepotrzebny.

 

WTD - mógłbyś przy okazji rozejrzeć się czy nie ma w tym Saturnie akcesoriów do Vibeza

Pokrowców , akumulatora , karty FM , a może nawet stacji dokujacej ? :rolleyes:

Z góry dziękuje :)

 

 

CO by dużo nie pisać ... akcja była Gruba, ale od Ep-ów Jeśli ktoś będzie zainteresowany mogę opisać proces fabrykacji.

 

A pomysł się wziął stąd: How to mod ...

Tylko, że trochę przerobiony na Polsko-Studenckie warunki i zamiast wymyślnych zatyczek,

musiały wystarczyć z Tesco za 7 złotych. No i odrobina fantazji

 

Fudi - świetna robota . Ja też "kombinowałem" przez pierwsze pół roku używania IEM-ów

nad zaadaptowaniem tipsów od Ep-ów czy Ex-ów na IEM-y . Przy uzywaniu soft-flexów od Shure

zaczynały mnie boleć po około 45-minutach , godzinie uszy. Teraz na szczęście przyzwycziłem

się już do tipsów wchodzących głeboko do srodka kanału słuchowego. (jednak to nie tylko

znacznie lepsza izolacja , ale po prostu także lepszy dzwęk )

 

Co do ekonomcznej strony takiego przedsięwziecia to pamietaj że na naszym forum - głównie dzięki

uprzejmosci Forza Lazio który podejał się organizacji takiego zadania- były już dokonywane na eBayu

zbiorowe zakupu tipsów wszelakiego rodzaju ( a na Westone pasują przecież także końcówki

Shure czy od Etymoticów Er 4 - nie jesteś skazany na Comply ) i przy takim zakupie "kontrolowanym" cena

pary tipsów nie jest wcale taka wysoka ( 7 - 8 zł mniej wiecej ) W najbliższym czasie szykuje

się zbiorowe zamówienie nowych czarnych piankowych tipsów Shure - mają one kształt comply

ale są ponoc wygodniejsze i znacznie trwalsze , można je myć itd . Jeżeli temat Cię interesuje

, to zagladaj jak najczęsciej na nasze forum i staraj się trzymać rękę na pulsie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fudi - świetna robota ... głeboko do srodka kanału słuchowego. (jednak to nie tylko

znacznie lepsza izolacja , ale po prostu także lepszy dzwęk )

 

Dziękuję seredecznie :)

Ja teraz mam plany zaadoptowania stoperów ... tylko muszę jeszcze wymyśleć jak to wszystko zrobić. A jak już się uda to postaram się założyć gdzieś wątek z foterelacją z 'produkcji', czy coś ;)

 

Co do ekonomcznej strony takiego ... Jeżeli temat Cię interesuje

, to zagladaj jak najczęsciej na nasze forum i staraj się trzymać rękę na pulsie. :)

 

Będę na pewno trzymał. Tym nie mniej będę się musiał jeszcze konsulotwać, bo moje ucho jest dosyć specyficzne, a nie koniecznie chcę kupować coś co potem będzie leżało.

 

WTD kupuj śmiało. Tylko polecam wybranie się do Złotych Tarasów, bo na przykład w Arkadii go nie ma. Byłem wczoraj czy przedwczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim wg. opinii Ksy gra gorzej od Txx czyli gorzej od Vibez'a.
Dawindyk- umówmy się - w klasie markowego sprzętu w tej chwili trudno mówić ze coś gra zdecydownie lepiej

lub gorzej - choć na pewno może grać inaczej. Codec Texas Instruments (24 bitowy ) którego uzywa X 20

choć jaśniejszy i grajacy mniej bezpośrednim dzwiekiem niż Wolfson z T -series lub Juniora

- na pewno nie jest zły .

 

Sansa tez nie jest zla - co nie znaczy ze bralbym ja pod uwage pomimo atrakcyjnej ceny. Z tego co pamietam to Ksy pisal ze dzwiek jest zamulony i duzo mniej szczegolowy niz w serii T. WYnik koncowy to jednak czesto cos wiecej niz suma skladnikow

 

Ten sam chip siedzi przecież na przykład w Cownie X5 . Wszystko zalezy od preferencji

Jeżeli dokupisz do takiego playera ciemne słuchawki to powinieneś być zadowolony .W kazdym razie w jedynej

dotychczasowej recenzji z X 20 z CNET-Asia napisano że player ma wysoka jakośc dzwieku charakterystyczną

dla wszystkich produktów Irivera :D

 

W recenzjach CNET'u wszystko ma dobra jalosc - lacznie z produktami BOSE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć że zdziwiłeś mnie opinią o E - 200 series :o

 

Ja co prawda nigdy go nie słyszałem , ale używałem około tygodnia

Sanse C-240 -która ma prawie dokładnie ten sam SoC i codec co E 200 series.

 

I był to zdecydownie najcieplejszy mp3 player - ( a ścislej z balansem tonicznym przesunietym

bardzo ku dołowi i grający bardzo długim dzwiekiem ) z jakim przyszło mi obcować. :huh:

A podpinłem do niego naprawdę bardzo wiele różnych słuchawek - w tym Grado SR 60 SR 225

Sennheisery HD-600 (było ciężko :lol: ) i HD-650 , Shure E4 i E-500 .

 

Nawet Sony NW-A nie gra tak ciepło i kolorowo jak C 200 series -do tego stopnia że

trzeba jednak dzwiekowi Sansy zarzucić pewien brak precyzji

- to chyba nie jest player do IEM-ów . Sony zresztą też słabo się do nich nadaje .

 

Może słuchałeś Sansy na " europejskim" poziomie volume a nie na ustawieniach normal ?

( te w ostatnich firmware mozna przełączac z poziomu ustawień menu odtwarzacza

-zdaje się że wzmacniacz playera wtedy na zupełnie innych ustawieniach - bo charakter

dzwieku rzeczywiście się zmienia - brakuje nie tylko głośności , ale trochę inna jest też mikrodynamika )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sansa E też gra długimi dźwiękami, ale jest to dźwięk wypłukany, bez emocji. Słuchałem egzemplarza kupionego w USA, utwory różnej maści. Jest zimny, analityczny, ale przestrzennie kładzie większość flashowych iAudio i serię T iRivera. Całokształt dźwięku może nawet lepszy od ipoda Nano II, bo w tym to chyba nic pozytywnie brzmiącego nie ma. No ale krótko go słuchałem. Co do Sony zgodzę się, że są mało szczegółowe, ale cieplutkie, nawet taki NW-E003. Co do wpływu SoCa to nie widzę związku, już to iriver udowodnił serią ifp, a następnie T, że cała odpowiedzialność za brzmienie spada na część analogową. Przypomnę po raz nie wiem który, że różnice w brzmieniu ifp i Txx są takie same na plikach muzycznych jak na (lepszej jakości) audycji radiowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale napisałem przecież że one mają nie tylko ten sam SoC PortalPlayera 5024 (5022B )

ale także identyczny tor analogowy > DAC/codec z zintegrowanym wzmacniaczem

produkcji AustriaMicrosystems -AS 3514

 

>> http://www.austriamicrosystems.com/03produ...tion_AS3514.htm

 

Dlatego tak zdziwiłem się Twoją opinią . :huh: Mam diametralnie odmienne wrażenia - przynajmniej

w odniesieniu do C-240 , bo ten odtwarzacz poznałem dosyć dobrze.

 

Ale cóż - w samej naturze dzwieku leży to że odbieramy go bardzo subiektywnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale napisałem przecież że one mają nie tylko ten sam SoC PortalPlayera 5024 (5022B )

ale także identyczny tor analogowy > DAC/codec z zintegrowanym wzmacniaczem

produkcji AustriaMicrosystems -AS 3514

Ja tylko przypomniałem pewną ogólną zasadę. :) Nie wiem jak gra Sansa C240, po prostu trzeba by porównać z Sansą E.

Tak w ogóle to gdzieś odwiedzałem słownik opisu dźwięku, i mało mi się mieści w głowie, żeby jedna osoba odbierała jako zimne to, co inna odczuwa jako ciepłe. Są pewne granice subiektywności, po przekroczeniu których obserwujemy już objawy kliniczne. Ciemne jest ciemne, jasne jest jasne, rozlane nie jest szczegółowe i vice versa. Posłuchaj tej Sansy E, ja może gdzieś dorwę serię C200. Zresztą playery SanDiska średnio mnie emocjonują. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ja mam powiedzieć :D Jest tyle rzeczy na świecie o których nie sniło się nawet

filozofom.

 

Ja mam jeden powazny argument -zabrałem Sanse C 240 na meet u Duke`a przed swiętami

i to był w zasadzie jedyny player na których HD-600 nie grały przerazliwie jasno

Nawet Karma nie była w stanie odrobinę ocieplic tych słuchawek i to zarówno sama jak i

z przenośnymi ampami które mieliśmydo dyspozycji ( 2 Cmoye + PA2V2)

iFP -ek Krecika i Forzy w ogóle prawie nie było słychać , a tandem C 240 -HD600 wytwrzał

jednak coś , co choć trochę przypominało normalny dzwięk :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem przelotem w centrum dzisiaj i wstąpiłem na chwilę do złotych tarasów, akcesoriów żadnych do Vibeza nie zaobserwowałem sam Vibez jest obecnie droższy niż był na otwarciu-teraz stoi po 679pln. I jakoś w sumie nie jestem do końca przekonany czy go brać. Z drugiej strony żadnej lepszej alternatywy obecnie nie widzę, wśród zbliżających się premier też nic co by przyciągnęło moją uwagę nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam- tak myślę - ciekawą informację .

 

Do tej pory jedyną metodą podpięcia Vibeza po Win XP jako pełny UMS była korekta

wpisów w rejestrze komputera.

 

Otóż nie trzeba tego robić w ten sposób

Wystarczy inny prosty trik związany z menadżerem urządzeń. :rolleyes:

 

1. Open Windows' Device Manager

2. Find the vibez in the list of devices

3. Right-click and select "Update Driver..."

4. Choose "Install from a list or specific location (Advanced)", then click Next

5. Choose "Don't search. I will choose the driver to install.", then click Next

6. Make sure that "Show compatible hardware" is checked

7. There should be two "Models" available, "MTP Device" and "USB Mass Storage Device", choose whichever one you want to switch to, then click Next

8. Wait for Windows to do it's thing then click Finish

 

Proste ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony żadnej lepszej alternatywy obecnie nie widzę, wśród zbliżających się premier też nic co by przyciągnęło moją uwagę nie ma.

 

cowon iaudio x7 ? chociaz na jego temat malo wiadomo, wazne ze tworcy wspolpracuja ze zwyklymi "smiertelnikami" przez co ich urzadzenie ma byc bardzo dopracowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Vibeza :)

 

niedawno pozegnalem kuriera.

pierwsze wrazenia bardzo pozytywne, skubaniec jest jednak strasznie niefotogeniczny i w rzeczywistosci jest naprawde maly, smukly i zgrabny ! moim zdaniem wymiarowo jest lepszy od ifp.

 

narazie kopiuje muzyke, 12 gb wyjdzie jakos w 40 min. myk Getza zadzialal i jest ums :).

 

musze sie przyzwyczaic do kolka bo pare razy wcisnalem nie to co trzeba, kwestia czasu.

ogolnie narazie jestem zadowolony bardzo, zobaczymy jak to to zagra :).

 

odezwe sie jutro bo nie mam neta w mieszkaniu i pisze z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze krotko: moj vibez zdechl !!!

 

jak zostalo do zgrania 3 min to wyskoczyl jakis blad w windowsie.

na vibezie zniknelo `zapisuje` i pojawilo sie `laduje`. poczekalem chwile i odpialem od usb. na ekranie caly czas zostalo laduje.

czekam, czekam i nic. zdjalem klapke, wcisnalem reset, ekranik bialy sie pojawil i zaraz `replace cover`. no to zalozylem klapke i nic.

lezy teraz jak trup, nie reaguje na nic czrny ekran i tyle. podpialem do ladowarki sieciowej i tez nic.

ogolnie wielka lipa i nie wiem co robic, jestem zalamany :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze krotko: moj vibez zdechl !!!

 

jak zostalo do zgrania 3 min to wyskoczyl jakis blad w windowsie.

na vibezie zniknelo `zapisuje` i pojawilo sie `laduje`. poczekalem chwile i odpialem od usb. na ekranie caly czas zostalo laduje.

czekam, czekam i nic. zdjalem klapke, wcisnalem reset, ekranik bialy sie pojawil i zaraz `replace cover`. no to zalozylem klapke i nic.

lezy teraz jak trup, nie reaguje na nic czrny ekran i tyle. podpialem do ladowarki sieciowej i tez nic.

ogolnie wielka lipa i nie wiem co robic, jestem zalamany :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze krotko: moj vibez zdechl !!!

 

jak zostalo do zgrania 3 min to wyskoczyl jakis blad w windowsie.

na vibezie zniknelo `zapisuje` i pojawilo sie `laduje`. poczekalem chwile i odpialem od usb. na ekranie caly czas zostalo laduje.

czekam, czekam i nic. zdjalem klapke, wcisnalem reset, ekranik bialy sie pojawil i zaraz `replace cover`. no to zalozylem klapke i nic.

lezy teraz jak trup, nie reaguje na nic czrny ekran i tyle. podpialem do ladowarki sieciowej i tez nic.

ogolnie wielka lipa i nie wiem co robic, jestem zalamany :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisze krotko: moj vibez zdechl !!!

 

jak zostalo do zgrania 3 min to wyskoczyl jakis blad w windowsie.

na vibezie zniknelo `zapisuje` i pojawilo sie `laduje`. poczekalem chwile i odpialem od usb. na ekranie caly czas zostalo laduje.

czekam, czekam i nic. zdjalem klapke, wcisnalem reset, ekranik bialy sie pojawil i zaraz `replace cover`. no to zalozylem klapke i nic.

lezy teraz jak trup, nie reaguje na nic czrny ekran i tyle. podpialem do ladowarki sieciowej i tez nic.

ogolnie wielka lipa i nie wiem co robic, jestem zalamany :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności