Skocz do zawartości

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Osobisty odsłuch zawsze jest w takiej sytuacji konieczny, a opinie służyć do wyłonienia tych produktów, które prawdopodobnie spełnią nasze oczekiwania i wybierzemy je do porównań.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tytus1988 napisał:

Osobisty odsłuch zawsze jest w takiej sytuacji konieczny, a opinie służyć do wyłonienia tych produktów, które prawdopodobnie spełnią nasze oczekiwania i wybierzemy je do porównań.

Jednak słuchawki planarne najlepiej jak wygrzane.

Zastanawiałem się nad DIY planarnymi. Był tutaj jeden model DIY planarnych z tego co pamiętam.

jd 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dj1978 napisał:

HEDDphone, recenzja jak zwykle napisana pierwszej wody polszczyzną😉

https://hifiphilosophy.com/recenzja-heddphone/

 

Funkcja "pisanie z dyktowania" powinna być zabroniona :P

 

...albo przymus pisania recenzji do 1000 znaków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu i ... wydaje się dość trafna,, to co jest w nich ciekawe to spójność pasm, moim zdanie słuchając ich nie rozbieramy dźwięku, o góra jest lepsza, średnica schowana itd.... jest taka spójność, która może wydawać się nudna, ale po dłuższym odsłuchu taka po prostu naturalna. Gdyby nie ta głębia sceny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od wczoraj na testach Audeze XC i Pathos Aurium. No gra to razem przyjemnie, ewidentnie Pathos  wycofuje wokale bo i na moich Oppo pm3, które znam na wylot oraz na XC od razu słyszę ten efekt. Co mi się najbardziej podoba w Pathosie to góra i dół. Środek mnie jak na razie nie porwał, wolałem Audeze XC z Moon 230, zdecydowanie średnica piękniejsza, wokale miały to "coś" co ruszało no i były wyraźnie  bliżej. Średnica z Moon 230 wyraźnie bardziej rozdzielcza, czytelna od Pathosa Aurium. Pathosek ma bardzo ładne soprany i dobry jakościowo basik ale jakoś referencyjnie to on też faktur nie różnicuje, wręcz powiedziałbym że to poziom Questyle 400i albo i ciut gorzej tyle, że równiej, bez tego wyraźniejszego  efekciarstwa na basiku z Questyle 400i. Dzisiaj w nocy ciąg dalszy krytycznych testów :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Adam 76 napisał:

z chińsjiego taniego szitu (nazwy wolę nie podawać :))

Ja mam (między wieloma innymi) taką "kartę" na USB zakupioną za 10zł i powiem, że jak na swoją cenę to gra rewelacyjnie. Jako DAC oczywiście, bo jak się podepnie słuchawki to już tak dobrze nie jest.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to szukam planarnych lekkie wygodne, Fostex t60rp trzeba podobno napędzić jakimś wzmacniaczem słuchawkowym. Są inne opcje wygodnych z dobrym dźwiękiem które nie trzeba napędzać wzmacniaczem słuchawkowym który odpali z telefonu mobilnego lub odtwarzacza mp3 player?

Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Jeżeli miałbym je czymś napędzić to jaki wzmacniacz słuchawkowy polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, marco-polo napisał:

Ja to szukam planarnych lekkie wygodne, Fostex t60rp trzeba podobno napędzić jakimś wzmacniaczem słuchawkowym. Są inne opcje wygodnych z dobrym dźwiękiem które nie trzeba napędzać wzmacniaczem słuchawkowym który odpali z telefonu mobilnego lub odtwarzacza mp3 player?

To nie tak, że z telefonu (muzycznego) czy DAPa nie będzie wystarczająco głośno, ale raczej więcej mocy potrzeba, żeby w pełni wykorzystać ich potencjał.

Można spróbować jakiegoś mocnego DAPa po balansie, wtedy już powinno być OK.

 

Łatwiejsze do napędzenia są Takstary, ale do lekkich to one nie należą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie dzisiaj miałem na głowie Monolith M1060 jak głowę trzyma się prosto to ok ale po 2 godzinach to nie jako że kark nie dałby  rady ale kręgi szyjne.

Ogólnie wiem że problem z Dapami czy Dacami jest taki że po x użytkowaniu potrzebna jest bateria. Do lampek to przeważnie 12.6 volta bo każda lampka napędzana jest 6.3 volta a jak są 2 to razem 12.6 Volta. Bo rozumiem wtedy że nie tylko ohmy mają wpływ na to ale też ile zjada miliwolt czy jakoś tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marco-polo napisał:

Ja to szukam planarnych lekkie wygodne, Fostex t60rp trzeba podobno napędzić jakimś wzmacniaczem słuchawkowym. Są inne opcje wygodnych z dobrym dźwiękiem które nie trzeba napędzać wzmacniaczem słuchawkowym który odpali z telefonu mobilnego lub odtwarzacza mp3 player?

Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Jeżeli miałbym je czymś napędzić to jaki wzmacniacz słuchawkowy polecacie?

Hej,

nie masz stacjonarnego toru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, paratykus napisał:

Hej,

nie masz stacjonarnego toru ?

Mam s.m.s.l ad18 , fx-audio x6, używam czasem little bear b4 z japońskim kablem i z australijskim bursonem 5vi-Dual i lampki Raytheon marki U.S.A. Fiio M3K, Xduoo x10 , Hifiman SuperMini, dużo by wymieniać. Wcześniej wstawiałem zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, marco-polo napisał:

Mam s.m.s.l ad18 , fx-audio x6, używam czasem little bear b4 z japońskim kablem i z australijskim bursonem 5vi-Dual i lampki Raytheon marki U.S.A. Fiio M3K, Xduoo x10 , Hifiman SuperMini, dużo by wymieniać. Wcześniej wstawiałem zdjęcia.

Pytałem w kontekście tego, że chcesz planary z dapa pędzić...

Dapy nie są do dużych słuchawek, a te co są to nie są wtedy portable, bo im bateria znika w oczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, paratykus napisał:

Pytałem w kontekście tego, że chcesz planary z dapa pędzić...

Dapy nie są do dużych słuchawek, a te co są to nie są wtedy portable, bo im bateria znika w oczach.

Jednak są comba player-dap. Tak podpięcie pod stacjonarny. Szukam ciekawego dapa Burson sprzedają w standardzie z ne-5522 czy jakoś tak ale Japońskie muses podobno też są dobre. Za dużo tego wszystkiego a można trafić perełki w średniej półce. Chcę spróbować Japońskie Fostexy, bo Francuskie Focale to trochę drogo. Przeważnie muszę i tak zamawiać z ebaya. XingXiang jakoś tak. Po prostu czego nie zamówię z zagranicznych sklepów online muszę dopłacić 25% ceny + przesyłka.

Chyba że macie inne pomysły. Hifiman Sundara to ktoś z was nie polecał. Monolith M1060C closed mi się podobają ale pewne też ciężkie i jeżeli mają ten sam mechanizm co M1060 to trochę lipa na mp3store je zachwalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, paratykus napisał:

Pytałem w kontekście tego, że chcesz planary z dapa pędzić...

Dapy nie są do dużych słuchawek, a te co są to nie są wtedy portable, bo im bateria znika w oczach.

Przecież większość  Dap-ów spokojnie obsługuje słuchawki do 300 Ohm. 

Raczej wielkość słuchawek nie robi różnicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, mrbudyn napisał:

Przecież większość  Dap-ów spokojnie obsługuje słuchawki do 300 Ohm. 

Raczej wielkość słuchawek nie robi różnicy. 

Pisząc "Dapy nie są do dużych słuchawek" miałem na myśli ich zapotrzebowanie na pokarm.

Problemem tego Forum i wszystkich podobnych na świecie jest to, że wszyscy (no, 90%) parują dapy ( z definicji urządzenia do słuchania "mobilnego") z prądożernymi potworami. Producenci nastawiają swoje antenki na potrzeby rynku i produkują kolejne potwory.

To jest jakaś ogólnoświatowa mania 😉

Chyba tylko Sony się temu nie poddało. I dzięki temu ich dapy pracują długo na jednym ładowaniu, ale co się jakiś grajek od nich pokaże to jedno z pierwszych pytań jest : ile ma na wyjściu ...

A, jest jeszcze Cowon, który przy niezbyt wielkich gabarytach i niezłym wyjściu ma długi czas pracy na baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i działają 10 godzin minimum. Fostexy są 50 ohmowe. Przejdźmy do meritum na temat słuchawek. Pytanie czy dynamiczne czy planarne, które są bliżej drogi do raju gdzie można wycisnąć z nich więcej jak uczta wikingów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, marco-polo napisał:

No właśnie i działają 10 godzin minimum. Fostexy są 50 ohmowe. Przejdźmy do meritum na temat słuchawek. Pytanie czy dynamiczne czy planarne, które są bliżej drogi do raju gdzie można wycisnąć z nich więcej jak uczta wikingów.

Hmmm, chcesz po prostu planary do dapa?

A nie może być coś małego np.iSine?

Evil je z M1 pędził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności