Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra... przesadziłem z tymi ohami i ahami nad HE-4xx. A może inaczej to ujmę... dalej są świetne, ale nie są w stanie zastąpić innych słuchawek w mojej kolekcji. Każda z par daje coś czego nie dają inne,  porównywałem do HD58X i K712 pro, każda z nich jest co najmniej na tym samym poziomie. Kwestia preferencji, muzyki, nastroju. Hifimany dają duże źródła dźwięków, nasycenie, gładkość. AKG ciepło i scenę, a senki fajną dynamikę i holografie. Nie ma szans by wybrać zwycięzcę. Jedyne rozwiązanie to wziąć dobry album i słuchać go na 3 różne sposoby. ;)

Pozostaje czekać na HF-580, by zobaczyć jak one soboe radzą.

Edytowane przez MrBrainwash
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MrBrainwash napisał:

Kwestia preferencji, muzyki, nastroju. [...] Nie ma szans by wybrać zwycięzcę

 

Miło przeczytać, że kolejna osoba odkryła oczywistą prawdę. Jeszcze żeby udało się to reszcie forum, może ukróciłoby to odwieczne dyskusje "które lepsze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MrBrainwash napisał:

Dobra... przesadziłem z tymi ohami i ahami nad HE-4xx. A może inaczej to ujmę... dalej są świetne, ale nie są w stanie zastąpić innych słuchawek w mojej kolekcji. Każda z par daje coś czego nie dają inne,  porównywałem do HD58X i K712 pro, każda z nich jest co najmniej na tym samym poziomie. Kwestia preferencji, muzyki, nastroju. Hifimany dają duże źródła dźwięków, nasycenie, gładkość. AKG ciepło i scenę, a senki fajną dynamikę i holografie. Nie ma szans by wybrać zwycięzcę. Jedyne rozwiązanie to wziąć dobry album i słuchać go na 3 różne sposoby. ;)

Pozostaje czekać na HF-580, by zobaczyć jak one soboe radzą.

Dlatego nie wyrzucam słuchawek które w szufladzie się gnieżdżą bo ostatnio słuchałem najlepiej znanych utworów dzwiękowo i potrafiłem określić w których coś jest ma więcej basu lub mniej czy są jaśniejsze czy ciemniejsze. Jak grają na lampce czy tranzystorze. Czy na muzyce klasycznej lepiej sobie radzą czy na rocku. Po co przepłacać wystarczy dostrzec różnice.

Jak to powiedzenie audiofanatyka brzmi: " Nie uwierzysz dopóki nie posłuchasz na własnej głowie". Tak o to zawsze portfel nigdy nie jest gruby.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2020 o 18:36, marco-polo napisał:

Ja będę się przymierzał do jednych z modelu Fostex. Wiem może pisałem to z kilka razy. Podoba mi się granie HE-400i podobno najbliżej zbliżone do nich dźwiękiem jest model 50mk3 oczywiście chodzi mi o planary. Macie jakieś sugestie który model jest najbliżej nich? Chodzi mi o scenę, niepodbity bas, nie za jasne żeby w uszach mi nie świszczało i mogą być trochę ocieplone.

T50mk3 po prostym modzie (zaklejanie z zewnątrz) i zmianie padów całkiem dobrze wpisują się w te wymagania.

https://forum.mp3store.pl/topic/89926-bądź-bohaterem-w-swoim-audio-czyli-dzisiaj-sam-zrobiłem/?do=findComment&comment=1662281

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwashPogratulować podejścia. Bo jak się jest niepoprawnym perfekcjonistą to różne demony człowienia potrafią napadać od czasu do czasu. A tak na spokojnie można słuchać muzyki. A nie sprzętu na muzyce. 

 

Ja niejednokrotnie jak miałem więcej niż jedną parę słuchawek nie mogłem wyłonić jednoznacznego zwycięzcy. Jakieś "różnice klas" nie przemawiają do mnie. Z jednej strony niby logiczne, że sprzęt droższy czy taki, na którego powstanie włożono najwięcej czasu i środków, ma szansę zagrać obiektywnie lepiej dla większości słuchających. Z drugiej strony nie ma co na siłę wszystko udowadniać i wyliczać procentowo. Dlatego ja coraz bardziej doceniam recenzje Piotra Ryki, bo podstawowe założenie celebracji zakupu nowej pary słuchawek one spełniają, czytać jest co, a wnioski trzeba wysnuwać samemu. 

 

Ostatnio jak miałem T1v1, AudioQuesty NightHawki Carbon i Aeony Closed to nie mogłem wskazać które najlepsze. Każde miały swój urok. O Hawkach napisano już chyba wszystko, Beyery lubię za surowość i taką mimo wszystko normalność a Aeony dawały mi mniej więcej to, co kiedyś Brainwavzy HM5. 

Jednocześnie przy porównaniach wychodziły wady wszystkich z osobna. 

A teoretycznie Hawki powinny być najgorsze, bo najtańsze i przez cenę tak a nie inaczej pozycjonowane. Szczególnie po promocji, gdzie używane można kupić np. w granicach 900 złotych. A przecież to flagowce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Undertaker napisał:

Ostatnio jak miałem T1v1, AudioQuesty NightHawki Carbon i Aeony Closed to nie mogłem wskazać które najlepsze. Każde miały swój urok. O Hawkach napisano już chyba wszystko, Beyery lubię za surowość i taką mimo wszystko normalność a Aeony dawały mi mniej więcej to, co kiedyś Brainwavzy HM5. 

Jednocześnie przy porównaniach wychodziły wady wszystkich z osobna. 

A teoretycznie Hawki powinny być najgorsze, bo najtańsze i przez cenę tak a nie inaczej pozycjonowane. Szczególnie po promocji, gdzie używane można kupić np. w granicach 900 złotych. A przecież to flagowce. 

Powyżej pewnej granicy cenowej to już bardziej upodobania słuchającego się liczą niż tzw "klasa" sprzętu. Co innego jakbyś porównywał słuchawki do 500zł, to wtedy potrafi być bardzo różnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może za rok czy za dwa spróbuje podejścia do fostexów albo jakieś inne ciekawe planary się pojawią. To co mam gra mi wybornie i nie daje rady się nasłuchać. Planary dla mnie to raczej skok w bok z ciekawości i dla uzupełnienia. Nie przeszkadza mi brak punchu w he4xx w muzyce której słucham. Dla mnie średnica i sposób prezentacji kradną show w tych słuchawkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu się właśnie zgadzam z opinią, że po dłuższym czasie poznawania słuchawek wychodzą i tak ich jakieś wady, jakieś niuanse które przemawiają, że i tak dawniej na jakichś tańszych słuchawkach np średnica nam się bardziej podobała to też fakt, że nastrój czy inne czynniki w naszym mózgu które przemawiały w innym czasie o przyjemności z któregoś odsłuchu.

Skracając ten wpis też do tej pory nie potrafię jednoznacznie wyłonić killera w moich przerobionych słuchawkach, z jednej strony planary HE560 dają ogólną jakość na nieco wyższym poziomie co "słuchawki do 600zł" to znowu tracą na tym, że coś jest nie tak z ich nachalna, ostrawą wyższą średnicą której nie miały tak zaprezentowanej słuchawki od Beyera.

Nie idzie znaleźć złotego środka, dlatego myślę nad czymś jeszcze droższym a może to ślepa uliczka...

 

Chociaż mimo wszystko bardzo ciągnie mnie do wysokiego "SQ" by samemu sprawdzić co było nieosiągalne przez słuchawki z klasy budżetowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Aro91 napisał:

Chociaż mimo wszystko bardzo ciągnie mnie do wysokiego "SQ" by samemu sprawdzić co było nieosiągalne przez słuchawki z klasy budżetowej.

Nic. Oczywiście nie mam na myśli słuchawek za kilkanaście złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.04.2020 o 10:20, Perul napisał:

T50mk3 po prostym modzie (zaklejanie z zewnątrz) i zmianie padów całkiem dobrze wpisują się w te wymagania.

https://forum.mp3store.pl/topic/89926-bądź-bohaterem-w-swoim-audio-czyli-dzisiaj-sam-zrobiłem/?do=findComment&comment=1662281

 

Mam zapytanie czy ktoś myślał o przeniesieniu elementów z budy  plastikowej do drewnianej i zmianie  jacków oraz kabla w T50rp MK3 i poddanie jakimś modom? Czy lepiej dopłacić i te T60RP zakupić? Zastanawiałem się nad T60RP  ale potrzeba je podobno dobrze napędzić jakimś wzmacniaczem słuchawkowym. Mają cenę bliską hifiman Sundara. Obydwie sztuki są nauszne. Ogólnie oprócz tych miałbym na oku Monolith 1060C zamknięte. Fostex TH610 podobno nie są rewelacyjne. Jeżeli mielibyście wybrać to które bo jeżeli różnice są minimalne to po co przepłacać. Chodzi mi też żeby nie uciskały na głowie. Jeżeli blisko tych ceny są jakieś beyerdynamic to też zaryzykowałbym bo wszystkie modele są komfortowe. Z beyerdynamic to widziałem DT 990 Edition 32 ohmy czy otwarte są lepsze od zamkniętych czy różnice są niewielkie? Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marco-polo napisał:

Zastanawiałem się nad T60RP  ale potrzeba je podobno dobrze napędzić jakimś wzmacniaczem słuchawkowym.

T50 i T40 mają taki sam przetwornik i potrzebują napędzenia takiej samej klasy. Inna sprawa, że T60 z racji drewnianej muszli na pewno inaczej grają.

Ja osobiście poszedłbym w T50rp MK3, bo to najtańsza opcja, a dźwiękowo można je kształtować modami i padami w bardzo dużym zakresie.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Perul napisał:

T50 i T40 mają taki sam przetwornik i potrzebują napędzenia takiej samej klasy. Inna sprawa, że T60 z racji drewnianej muszli na pewno inaczej grają.

Ja osobiście poszedłbym w T50rp MK3, bo to najtańsza opcja, a dźwiękowo można je kształtować modami i padami w bardzo dużym zakresie.

 

 

Dobre posunięcie i dobra odpowiedź. Ogólnie to jak mam kilka sztuk planarów to różnice są niewielkie. Różnice uzyskuje się podczas podłączenia do wzmacniaczy słuchawkowych które posiadają op-ampy które wpływają na dźwięk oraz kable. Argony są odmianą T50rp MK3 ale można je z modować chyba taniej. Czy ten mod polecacie? https://www.ebay.pl/itm/Fostex-T50RP-Headphone-Modification-Mod-Kit-Mk2-and-Mk3-models/280973848427?hash=item416b58af6b:g:eWMAAOSwv0tU90vZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marco-polo napisał:

Dobre posunięcie i dobra odpowiedź. Ogólnie to jak mam kilka sztuk planarów to różnice są niewielkie. Różnice uzyskuje się podczas podłączenia do wzmacniaczy słuchawkowych które posiadają op-ampy które wpływają na dźwięk oraz kable. Argony są odmianą T50rp MK3 ale można je z modować chyba taniej. Czy ten mod polecacie? https://www.ebay.pl/itm/Fostex-T50RP-Headphone-Modification-Mod-Kit-Mk2-and-Mk3-models/280973848427?hash=item416b58af6b:g:eWMAAOSwv0tU90vZ

Można je zmodowac dużo taniej. MK3 nie wymagają nawet rozkręcania, żeby fanie zagrać - zmiana padów plus zaklejenie taśmą otworów wokół piankowego krążka robi większość efektu.

Owszem wygłuszyć można (ale można to też zrobić sporo mniejszym kosztem niż w aukcji), czy zrobić rekabling wewnętrzny, żeby to jeszcze poprawić, ale nie jest to niezbędne, żeby się nimi cieszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marco-polo napisał:

To jeżeli nie przepłacać x2 za planarne słuchawki to skuszę się też na Beyery - planarne i dynamiczne.

 

Według mnie trochę bez sensu posuniecie, bo ani T50 nie są jakieś rewelacyjne, ani Beyer'y szału nie robią. Osobiście wolałbym jedną parę, która gra na wyższym poziomie, niż "startowy". ;)

 

Od siebie polecam HF-580, bo nie są wymagająca odnośnie toru, a grają już konkretnie, jak na swoją półkę.

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, saudio napisał:

Kolejna recka HEDDphone https://www.headfonia.com/heddphone-review/ 

Trochę z tą różnicą pomiędzy single i balance przegina, gdyby nie ta głębia nie wychodząca poza linię oczu, trzeba poczekać jak dopracują następną wersję.

Czy ja dobrze przeczytałem że Topping okazał się lepszy od Nimbusa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności