Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, pankracy_waw napisał:


A słuchałeś z eq i na kablu z poza zestawu. Strasznie uparty z tym lightning jesteś widzę.

Słuchawki wykorzystywałem przenośnie i stacjonarnie. Przenośnie po lighting, stacjonarnie z PC.

Na kablu jack przez rok szukałem źródła do nich, od najtańszych po wielokrotnie droższe od samych słuchawek aż w końcu się poddałem. Nic nie zagrało tak jak mnie do tego słuchawki przyzwyczaiły. Korzystałem z reveal i jako proteza lighting jest akceptowalny, ale te ustawienia nie działają np. pod Tidal. Ktoś kiedyś pisał, że bardzo fajnie mu isine grały z Hugo2. Na taki krok się nie zdecydowałem, wolałem wymienić słuchawki. Do wymiany kabla nie doszło. W ten element toru inwestuje po dobraniu źródła pod słuchawki.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Palpatine napisał:

Słuchawki wykorzystywałem przenośnie i stacjonarnie. Przenośnie po lighting, stacjonarnie z PC.

Na kablu jack przez rok szukałem źródła do nich, od najtańszych po wielokrotnie droższe od samych słuchawek aż w końcu się poddałem. Nic nie zagrało tak jak mnie do tego słuchawki przyzwyczaiły. Korzystałem z reveal i jako proteza lighting jest akceptowalny, ale te ustawienia nie działają np. pod Tidal. Ktoś kiedyś pisał, że bardzo fajnie mu isine grały z Hugo2. Na taki krok się nie zdecydowałem, wolałem wymienić słuchawki. Do wymiany kabla nie doszło. W ten element toru inwestuje po dobraniu źródła pod słuchawki.

 

Żadne źródło nie zagra takiej karykatury, aby wyrównać isine, chyba że popsute ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, majkel napisał:

Nie wiem, czy wszyscy mają świadomość, ale magnetostaty nie operują membraną jak elektrostaty. One nią falują. Co ścieżka, siła elektromagnetyczna jest skierowana w przeciwnym kierunku. Mam na myśli proste odcinki grupy ścieżek.

No nie do końca, bo co druga para magnesów ma odwrotnie bieguny, właśnie po to, by membrana pracowała jako całość (jakieś tam falowanie z racji nierównomierności pewnie jest). Bez tego powstałe fale dźwiękowe by się (częściowo) wygaszały. Chyba Yamaha coś kiedyś kombinowała z falowaniem, ale obecnie się tego nie stosuje. Jedynie MrSpeakers ma w dużych przetwornikach harmonijkową membranę, ale to po to by wychylała się nawet przy brzegach, czyli pracowała całą powierzchnią, a nie głównie środkiem.

Przynajmniej na tej zasadzie działały prototypy przetworników, które kiedyś zrobiłem (z racji braku czasu i kasy, projekt stoi od lat).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszczę wam, ja mogę udźwignąć jakieś 2000zł za słuchawki a mażą mi się LCD 3 ....Kupił bym kiedyś używane ,nawet za 5000zł ,ale najpierw trzeba mieć 7500zł na wypożyczenie nowych żeby posłuchać przed zakupem. 😔😔😪

20200601_081313.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, folab napisał:

Zazdroszczę wam, ja mogę udźwignąć jakieś 2000zł za słuchawki a mażą mi się LCD 3 ....Kupił bym kiedyś używane ,nawet za 5000zł ,ale najpierw trzeba mieć 7500zł na wypożyczenie nowych żeby posłuchać przed zakupem. 😔😔😪

 

Zainteresuj się nadchodzącym meetem we Wrocławiu. Może ktoś będzie mógł zabrać LCD3. Wtedy wrzucasz graty do auta i testujesz bez pośpiechu.

2 godziny temu, folab napisał:

Też tak macie że aby sprzęt zagrał sensownie to musi przynjamniej godzinę sobie pograć ? 

20 minut powinno wystarczyć na rozgrzanie lamp, no chyba, że masz na myśli inny klocek ;)

Edytowane przez lsd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, folab napisał:

LCD 3 ....Kupił bym kiedyś używane ,nawet za 5000zł

Lepiej te pięć klocków przeznaczyć na ethery flow imo; a jeszcze lepiej na AR-H1, tylko nie każdemu ich sygnatura może odpowiadać - floły jednak bezpieczniejsze.

 

3 godziny temu, folab napisał:

Też tak macie że aby sprzęt zagrał sensownie to musi przynjamniej godzinę sobie pograć ? 

Scalaki nie muszą się grzać, lampy z 15 - 20 minut; niektóre półprzewodnikowe wzmaki na elementach dyskretnych i w klasie A tak góra pół godziny (Bryston BHA-1); mózg audiofila zależnie od stopnia wytrenowania i aktualnej formy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, folab napisał:

Też tak macie że aby sprzęt zagrał sensownie to musi przynjamniej godzinę sobie pograć ? 

Nie. Pojedyncze minuty najwyżej i podejrzewam, że chodzi o "reset" elementów ferromagnetycznych wskutek przepływu prądu lub sygnału. Wcześniej ich miałem mniej w systemie, to dźwięk był jak trzeba praktycznie od kopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lsd napisał:

Zainteresuj się nadchodzącym meetem we Wrocławiu. Może ktoś będzie mógł zabrać LCD3. Wtedy wrzucasz graty do auta i testujesz bez pośpiechu.

20 minut powinno wystarczyć na rozgrzanie lamp, no chyba, że masz na myśli inny klocek ;)

Kiedy Wrocław ,gdzie jakieś informacje ?

Możliwe że wydaje mi się że po godzinie gra lepiej , ale już na pewno muszę dosyć mocno podgłośnić żeby muzyka wciągała żeby obraz był namacalny . Czy dobrze spasowany zestaw musi grać wciągająco już od niskich poziomów głosności czy nie ma takiej zasady ?

Na wrocławskie spotkanie miejsc brak,chętnie bym odwiedził kogoś we Wrocławiu kto ma słuchawki LCD3 czy coś w tej klasie,musiał bym zabrać mojego Cayin i żródło czyli troszkę czasu by było potrzeba na ustawienie zabawek i posłuchanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, folab napisał:

Możliwe że wydaje mi się że po godzinie gra lepiej , ale już na pewno muszę dosyć mocno podgłośnić żeby muzyka wciągała żeby obraz był namacalny . Czy dobrze spasowany zestaw musi grać wciągająco już od niskich poziomów głosności czy nie ma takiej zasady ?

Jeśli chodzi o planary, to tak, powinny grać trochę głośniej, żeby pokazać swoją "magię" inaczej są takie "zwyczajne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, mrosin72 napisał:

Miałem i Ether Flow C 1.1 i LCD3 - jak musiałbym mieć jedne to jednak wybrałbym LCD3🙂

 

 

Podobnie u mnie. Flowy miałem rok LCD-3 miałem 3 lata. Jakbym miał zostać z jednymi to byłyby to Audeze xhoć Ethery to bardzo dobre, lekkie słuchawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Chcheckitout napisał:

Mi też nie. Dwa razy były w serwisie. Dwójki raz

To właśnie brałem również pod uwagę proponując jednak Ethery.

Ethery wg mnie oferują też nieco wyższą jakość dźwięku; sygnatura, styl grania to już kwestia upodobań, które stanowią zawsze argument ostateczny.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Była taka aukcja na ebay-u. https://www.ebay.pl/itm/Audeze-EL-8-Closed-Back-Headphone-Black/254611600515?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649

Taka niska cena, trochę mnie zdziwiła bo przecież Audeze w cenie klasowej to nie ma tanich słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, pekin93 napisał:

Mam je na liście. Słyszałem że są dość awaryjne, ale może coś poprawili? a może to nie ten model? Po ile średnio chodzą używki? 

Nie mam pojęcia. Awaryjne to są Acoustic Research AR-H1, które bym bezapelacyjnie polecił, gdyby właśnie nie to. Jak by na to nie patrzeć, to tanie planary od HiFiMana mają mocno specyficzny dźwięk, stąd polecam AR lub LCD jako coś przyjemnego i normalnego. LCD2 Classic będą nawet łatwiejsze w doborze toru, a AR-H1 dodatkowo warto lekko zmodyfikować.

 

Jest jeszcze opcja w postaci HE-400i, ale trzeba im wymienić kabel, bo firmowy jest mówiąc delikatnie niezbyt szczegółowy i pojęcie sceny w nim praktycznie nie istnieje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności