Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na LCD 2F nie mogłem wytrzymać dłużej niż 20-30 min. Ale to może tylko moja głowa. Tak czy siak przetworniki w tych planarach do lekkich nie należą, dlatego warto sprawdzić samemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na LCD 2F nie mogłem wytrzymać dłużej niż 20-30 min. Ale to może tylko moja głowa. Tak czy siak przetworniki w tych planarach do lekkich nie należą, dlatego warto sprawdzić samemu
Grado Ciebie rozpuściły ;p

- Tapatalk

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Tytus1988 napisał:

 

Dziękuję za podzielenie się opinią. Miałem przyjemność w salonie posłuchać trochę czasu LCD-XC i bardzo miło otulały moje uszy. Są dość ciężkie, ale przynajmniej pierwsze wrażenie z ich ergonomią, rozkładem masy było jak najbardziej "in plus". Nie wykluczam, że jestem przyzwyczajony od dłuższego czasu do dość masywnych i dlatego moja opinia jest taka jest w tym względzie dość łagodna. 

Mialem kilka podejsc do Audeze i naprawde szczere chęci, ale po stricte pierwszych pozytywnych wrażeniach muzycznych zawsze pojawiała się ergonomiczna katorga. LCD-XC dobrze leżą, ale jak pozostałe modele, są choletnie ciężkie i kark po godzinie zaczyna protestować.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Weird_O rozumiem ;) 

 

@lsd tak długo ich nie miałem, bo wtedy testowałem też Twoje Audio Technici, które zbyt skutecznie odwracały moją uwagę od innych słuchawek ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, timecage napisał:

Rozpadające się pady Oppo? Nie jakoś bardziej niż pady w innych słuchawkach. Więcej jest może o nich, bo wycofane z produkcji i oryginalne pady słabo dostępne.

Z tego co odrobinę wiem o Twoich preferencjach proponowałbym spacer do TopHiFi i odsłuch LCD2Classic, tak na początek.

 

Mniej więcej o to mi chodziło, co do Oppo. Pałąki też się rozpadały, zdaje się. W sumie nieważne, bo wydaje mi się, że byłyby dla mnie za gęste. Nie chcę drugich HD650.

Top Hifi to faktycznie chcę odwiedzić, ale myślałem na początek o LCD-1. A jeszcze może warto poczekać na wersję zamkniętą. Czyli rozumiem, że akurat co do Audeze mamy najmniej zastrzeżeń co do jakości.

13 godzin temu, vonBaron napisał:

Brainvawz Alara, Monolith M1060, stare Hifimany, jest tego trochę

Dzięki za sugestie. Przyjrzę się. Nie miałem świadomości, że coś takiego jak Alara istnieje. 😳

 

@Perul całkiem serio myślę też o sprawdzeniu tych Takstarów. Tylko brak odpinanego kabla mnie osłabia. Musiałbym cię poprosić o upgrade, ale wtedy żegnaj gwarancjo. :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rotgut napisał:

Mniej więcej o to mi chodziło, co do Oppo. Pałąki też się rozpadały, zdaje się

 

Nic się nie rozpadało :) W oppo łuszczyły się pady i opaska z materiału skóropodobnego. I moim zdanie na tą dolegliwość cierpiały tylko słuchawki z początku produkcji, a potem to poprawili. Miałem dwie pary oppo w swojej historii, obie mocno użytkowane i w żadnej z nich nic się nie łuszczyło ani tym bardziej rozpadało ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, euter napisał:

 

Nic się nie rozpadało :) W oppo łuszczyły się pady i opaska z materiału skóropodobnego. I moim zdanie na tą dolegliwość cierpiały tylko słuchawki z początku produkcji, a potem to poprawili. Miałem dwie pary oppo w swojej historii, obie mocno użytkowane i w żadnej z nich nic się nie łuszczyło ani tym bardziej rozpadało ;)

Do czasu - każde skóropodobne prędzej czy później się łuszczą, nie tylko oppo. Dlatego (między innymi) wolę słuchawki na welurach ;).

 

8 minut temu, Rotgut napisał:

 

@Perul całkiem serio myślę też o sprawdzeniu tych Takstarów. Tylko brak odpinanego kabla mnie osłabia. Musiałbym cię poprosić o upgrade, ale wtedy żegnaj gwarancjo. :] 

Kabel fabryczny trochę je ogranicza, ale nie jest to tragedia. Poza tym zależy na jakie gniazdka się przerobi, bo do niektórych nie trzeba nic rozwiercać (np do tych, które zastosowałem u siebie) i w razie co można przywrócić stan fabryczny.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RotgutMoże ktoś źle podpiął kabel (tam ten mechanizm niby prosty ale skomplikowany)? Co do odkształconego pada, to ja nie miałem tego w swoim egzemplarzu. 

Na promocji chyba dają nowe a nie powystawowe, żeby w razie czego wymienić jakby było coś nie tak? Gwarancja przecież jest. 

 

Audeze też się nieraz obrywało tu i ówdzie z tego co widziałem. 

 

Choć jakby się człowiek postarał to na wszystko znajdzie się jakieś "ale". A to, że te Beyery z serii pro nie trzymają brzmienia, a tam gdzieś padają przetworniki, inni kombinują i zmieniają co roku produkt, coś poprawiają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Undertaker to było przy wtyku. Ogólnie totalny duperel. Ale jakieś uczucie, że coś z jakością nie jest idealnie, zostaje. @pabloj też chyba jak dostał, to coś nie tak było z kablem.

 

 

@Rafacio stawia sprawę jasno: garażowa produkcja. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaze, kamienice, stare maszyny, niska jakosc itd, a ja przez ostatnie dwa dni sie powstrzymuje zeby przy  Grado RS1e nie wcisnac na sklepie guzika "zamow". Tak sobie mam ochote... zakupic :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu nie ma co ukrywać, że garażówka. Ale niektóre pomysły jak te z nitinolem ciekawe. Pady też mega wygodne i dla mnie lepsze niż większość innych skórkopodobnych. 

Hifimany HE560v1 które ostatnio miałem też były ciekawe i bardzo wygodne. Ale opaska się łuszczyła, plastiki gdzieś nadpękały, a pady? Pod względem wygody super, ale one są klejone a nie zszywane i zwyczajnie puszczały od środka :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@John Grado A ja odwrotnie. Chyba mi się udziela ogólnonarodowa histeria, bo mam jakiś opór przed kolejnym zakupem i z tyłu głowy: może trzeba iść naprawdę zakupić pół tony papieru i to tam jeszcze w sklepach zostało. Diabli wiedzą, jaki kryzys ekonomiczny nam koronaszaleńswo przyniesie, a ja zostanę z szufladą słuchawek... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rotgut napisał:

@John Grado A ja odwrotnie. Chyba mi się udziela ogólnonarodowa histeria, bo mam jakiś opór przed kolejnym zakupem i z tyłu głowy: może trzeba iść naprawdę zakupić pół tony papieru i to tam jeszcze w sklepach zostało. Diabli wiedzą, jaki kryzys ekonomiczny nam koronaszaleńswo przyniesie, a ja zostanę z szufladą słuchawek... :P

No dobra, nie kupię. A jak za tydzień umrę i nie posłucham? Ja w tę stronę kombinuję ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, John Grado napisał:

No dobra, nie kupię. A jak za tydzień umrę i nie posłucham? Ja w tę stronę kombinuję ;) 

Ja bym kupował, za tydzień będziesz musiał 10% więcej zapłacić, bo inflacja 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po kształcie muszli to ten sam przetwornik co w Takstarach HF580.

Na plus względem Takstarów: drewniane muszle , odpinany kabel, opaska na głowę.

 

1 godzinę temu, retter napisał:

Tonalność ok, brak sceny.

Z czego słuchałeś, może za mało mocy stąd brak sceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2020 o 08:03, retter napisał:

Muszle podobne do Sendy audio które są na dropie.

Tonalność ok, brak sceny.



- Tapatalk
 

Zeos je do czegoś porównywał chyba do Sendy Aiva i powiedział chyba że to to samo tylko 100$ taniej bo wykonanie trochę uboższe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, capriIII napisał:

Widzę że Chiny mają opracowany jeden planarny sterownik i wkładają do kilku modeli.

Ja to rozumiem, bo on i tak jest lepszy od zdecydowanej większości amerykańskich lub chińsko-amerykańskich. Przynajmniej w sferze dźwięku.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Zastanawiam się nad jakimiś budżetowymi słuchawkami planarnymi jeżeli nie są gorsze od typowych słuchawek z magnesem neodymowym. W moim kraju wszystkie zakupy z poza kraju to cło i dorzucają koszt przesyłki  do produktu razem z cłem. Patologia. Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności