Skocz do zawartości

Fanklub Stax i słuchawek ES


Ermac

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, pablo650 napisał(a):

Moim zdaniem, nie tylko rozdzielczość jest mocna stroną Staxów, prezentacja średnicy i wokali , jest wyjątkowa, mikro dynamika  i szybkość, również jest świetna. A prezentacja przestrzeni w nagraniach chyba też nie jest zwyczajna,

Wykonanie Omeg, również jest bardzo dobre i nie zapominajmy o komforcie samego odsłuchu, to są bardzo wygodne słuchawki do długich odsłuchów.

 

We wszystkim pełna zgoda. Potwierdzam, że komfort mają topowy, dla mnie pierwsza trójka (Susvara, Omegi i Empy).

 

 

9 godzin temu, pablo650 napisał(a):
23 godziny temu, NuYam napisał(a):

Nie spodziewałem się że te Susvary tak zmiażdżą 007 w Twoim porównaniu.

To chyba zbyt pochopna ocena, Jak rozmawiałem z @Tytus1988, na temat 007 i Susvar, to on również potwierdzał że Staxy wcale nie maja się czego wstydzić.

Tak więc nie ma tu żadnego miażdżenia, po drugie, trzeba by porównać granie na innym wzmacniaczu i sprawdzić czy nie jest lepiej, bo może jest. 🙂

 

O miażdżeniu nigdy nie mówiłem, a raczej o deklasacji w pewnym aspekcie tak dla mnie ważnym - Omegi do wszelkiej maści elektroniki nie są dla mnie pierwszym wyborem.

 

9 godzin temu, pablo650 napisał(a):
W dniu 17.11.2023 o 23:23, RadekBe napisał(a):

Susvara to kompletna paczka. Cudowna tonalność, wybitna holografia i przestrzenność grania niejako z natury - jak widzisz to ważny dla mnie parametr. Susvary mają jeszcze jedną cechę - niepodrabialny,  aksamitny sposób podania dźwięku, który zawsze mnie relaksuje. W nich niczego nie szukam, nie męczę się próbując znaleźć obiekt w przestrzeni - ona to robi i jeszcze dokłada więcej.

Tak aby porównanie było uczciwe, to trzeba by porównać Susvary do Stax SR-X9000  i wtedy jest zachowana równowaga budżetowa.🙂

 

Pewnie tak, ale pytanie było o zestawienie 007 mk2 z Susvarami. Niestety nie miałem okazji posłuchać X9000 i pewnie długo nie będę miał z racji ich nikłej dostępności. A nie zależy mi jakoś specjalnie. Na tą chwilę chcę skupić się na Susvarze i wokół nich budować tor. Chcę wręcz pozostać z jednym torem słuchawkowym, ogólnie to nie jestem fanem skakania między słuchawkami. U mnie nawet gdy są dwie pary powoduje to chęć do porównań i nerwicę :). A wolę skupić się na słuchaniu muzyki. Dlatego też ostatnio pożegnałem się z HE1000se, Omegi 2  prawdopodobnie sponsorować będą Envy i trafią na sprzedaż. Mają u mnie szczególne miejsce ale siła wyższa ;).

 

9 godzin temu, saudio napisał(a):

Mówienie o prądzie w przypadku elektrostatow jest trochę nie na miejscu, bo tu brakuje napięcia. 
i w przypadku Bondów to im większe tym lepiej grają, nie jest łatwo zrobić żródło które jest w stanie szybko zmieniać napięcie rzędu kilkuset voltów i nie chodzi o 200 czy 500, ale coś okolice >700 w piku o ile dobrze pamiętam, a i to nie jest pp.

 

Fakt. Candada była budowana dla  mnie pod 007ki właśnie. 400V rms, 1200 p-p, 12.5mA. Porównywana była bezpośrednio z T8000 i wypadła bardzo korzystnie w porównaniu do wielokrotnie droższego sprzętu STAXa.

 

8 godzin temu, Pioj napisał(a):

Mnie jeszcze bardzo ciekawi dźwięk warwick bravura M1. Ciekawe jak się ma do dźwięku flagowych planarów. Są dość popularne na zachodzie, a przynajmniej bardziej niż u nas. Podobno mają bardzo dobry jakościowo i ilościowo bas, czyli cecha dość unikalna jak na słuchawki ES. I podobno brzmią bardzo naturalnie, ale fajne byłoby porównanie z czymś czego słuchałem, np: susvara albo HE1000

 

Miałem na kilka wieczorów, słuchałem. Pierwsze wrażenie było pozytywne, choć bez szału. Niestety odpadły ze wględu na fatalną konstrukcję pałąka, który cisnął głowę tak niemiłosiernie, że 15 minut nie dało się w nich wysiedzieć. A bałem się rozginać, bo pożyczne :). Także nie wypowiem się w tym aspekcie.

 

Pamiętajmy także, że Omegi 2 mają naprawdę konkretny bas jak na elektrostaty. Midbas jest wręcz podbity ale zmodyfikowałem swoje modem BluTack i się uspokoiło :).

 

 

 

Edytowane przez RadekBe
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, RadekBe napisał(a):

O miażdżeniu nigdy nie mówiłem, a raczej o deklasacji w pewnym aspekcie tak dla mnie ważnym

Ale to @NuYam tak napisał, to jest jego zdanie.🙂

 

15 godzin temu, RadekBe napisał(a):

Pewnie tak, ale pytanie było o zestawienie 007 mk2 z Susvarami. Niestety nie miałem okazji posłuchać X9000 i pewnie długo nie będę miał z racji ich nikłej dostępności. A nie zależy mi jakoś specjalnie.

Ja również ich nie słuchałem, chociaż nie ukrywam że chętnie bym ich posłuchał.

15 godzin temu, RadekBe napisał(a):

Chcę wręcz pozostać z jednym torem słuchawkowym, ogólnie to nie jestem fanem skakania między słuchawkami. U mnie nawet gdy są dwie pary powoduje to chęć do porównań i nerwicę :).

To tutaj jesteśmy bardzo zgodni, ja również jestem zwolennikiem jednego ale konkretnego toru. Jednak jak komuś mało, to nie mam z tym problemu, może mieć nawet kilka i w pełni to akceptuję.

15 godzin temu, saudio napisał(a):

Akurat Staxowy T8000 podobno nie należy do najlepszych wzmacniaczy dla Staxów, ale to tylko zasłyszane opinie.

Też słyszałem takie wiadomości, jednak dla mnie T8000, jest chyba zbyt wysoko wyceniony i gdybym miał go kupić , to wolał bym chyba używać jednak wzmacniacza i korzystać z jego końcówek mocy z przystawką dopasowującą.🙂

Edytowane przez pablo650
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2023 o 22:36, bakus1233 napisał(a):

Ja też nie. O 007 mam takie wyobrażenie, że można je wsadzić do jednego koszyka z HE90, staxami 009 itp.

 

007mk1 są podobne do 009/s oraz nowego Orfeusza (HE90 nie miałem jeszcze okazji słuchać), chociaż prezentują bardziej imponujące walory sceniczne (szczególnie w odniesieniu do wysokości kreowanych przestrzeni) i rozdzielczość. 

 

W dniu 19.11.2023 o 14:06, Pioj napisał(a):

Mnie jeszcze bardzo ciekawi dźwięk warwick bravura M1. Ciekawe jak się ma do dźwięku flagowych planarów. Są dość popularne na zachodzie, a przynajmniej bardziej niż u nas. Podobno mają bardzo dobry jakościowo i ilościowo bas, czyli cecha dość unikalna jak na słuchawki ES. I podobno brzmią bardzo naturalnie, ale fajne byłoby porównanie z czymś czego słuchałem, np: susvara albo HE1000

 

Bravury są dźwiękowo podobne do neutralnie strojonych planarów (HEKi, czy Solitaire P) oraz dawnych lambd STAXa (z dodatkiem planarnego basu). Jeśli ktoś preferuje cięższe brzmienia, jest przyzwyczajony do planarnego przekazu, ale chciałby też uświadczyć elektrostatycznej szybkości dźwięku, holografii, z wysokim poziomem technikaliów zbliżonym do Susvary, to jest to z pewnością opcja godna rozważenia. Słuchałem ich rok temu na AVS, jak i w tym u @kurop - są warte uwagi, chociaż osobiście oczekuje od elektrostatów zdecydowanie większego wyrafinowania dźwiękowego (szczególnie na sopranach). Dla mnie bardziej elektrostatycznie zagrały bezpośrednio odsłuchiwane po nich Susvary.

 

W przypadku T8000 to lepiej wypadały na nim X9000 od 009, których brzmienie najkrócej można byłoby określić w skrócie: na górze kolce, na dole karton, a po środku klimaty pustynne z fatamorganą (jasno, sucho i do tego praktycznie bez wypełnienia z lekką mgiełką), chociaż lepiej napędzone grają zjawiskowo i nawet cieplejszy SRM-T1 jest dla nich dobrym towarzyszem. Dużo bardziej przypadły mi wtedy do gustu lambdy L700 oraz L500 w połączeniu z SRM-400s, które oferowały przekaz zdecydowanie lepiej wypełniony od basu po górę, dynamiczniejszy oraz całościowo muzykalniejszy. 

 

23 godziny temu, saudio napisał(a):

Corina ma dość dobry bas, jest lepiej niż w 009, coś w podobie do 007. Wokale brzmią na nich niezwykle, góra nie jest tak podniesiona jak na Staxach, można nawet powiedzieć że jest stonowana, ale nie brakuje detali i rozdzielczości, nie męczą jej uwydatnieniem. Bardzo ciekawe słuchawki, do tego wygoda hybrydowych padów, choć pewnie nie każde ucho się zmieści. No i trzeba im dać dużego napięcia. Nie słuchałem Shangri-La ale Coriny najbardziej mi podchodzą z elektrostatów.

 

Dziękuję Stefanie za podzielenie się spostrzeżeniami na temat Coriny🙂👍🥇 Na AVS nie dawał sobie z nimi rady zarówno Phantom od iFi oraz wzmacniacz Hifimana Shangri La Jr, chociaż i tak potrafiły zaoferować więcej basu od podłączonego do niego słuchawek Shangri La Sr. Jestem przekonany, że optymalnie napędzone grają pięknie. 

 

W dniu 19.11.2023 o 12:35, pablo650 napisał(a):

Moim zdaniem, nie tylko rozdzielczość jest mocna stroną Staxów, prezentacja średnicy i wokali , jest wyjątkowa, mikro dynamika  i szybkość, również jest świetna. A prezentacja przestrzeni w nagraniach chyba też nie jest zwyczajna,

Wykonanie Omeg, również jest bardzo dobre i nie zapominajmy o komforcie samego odsłuchu, to są bardzo wygodne słuchawki do długich odsłuchów.

Nie wiem czy w Staxach właściwe słowo to scena, ja bym powiedział że to jest przestrzeń, która w zależności od tego jak jest zrealizowane nagranie, tak jest wygenerowana przez słuchawki, a czy ona jest duża, po prostu jest, można się poczuć jakby się było uczestnikiem dużego koncertu, albo kameralnego występu Unplugged.

Ja słucham na SRM 500T i również nie mogę powiedzieć że brakuje im prądu. Bardzo dobre połączenie 007MK2 i 500T.

Mamy zestaw za jakieś 20K, który może spokojnie konkurować z konkurencją o wiele droższą i gra na bardzo wysokim poziomie.🙂

 

 

To chyba zbyt pochopna ocena, Jak rozmawiałem z @Tytus1988, na temat 007 i Susvar, to on również potwierdzał że Staxy wcale nie maja się czego wstydzić.

Tak więc nie ma tu żadnego miażdżenia, po drugie, trzeba by porównać granie na innym wzmacniaczu i sprawdzić czy nie jest lepiej, bo może jest. 🙂

 

Tak aby porównanie było uczciwe, to trzeba by porównać Susvary do Stax SR-X9000  i wtedy jest zachowana równowaga budżetowa.🙂

 

 

Jak najbardziej potwierdzam, że 007 mk1 mają swój urok i osobiście uwielbiam ich brzmienie. U mnie wyparły ostatecznie w obecnej konfiguracji nawet HD800, oferując znakomite walory sceniczne w połączeniu z bardzo naturalnym dla mnie w odbiorze tembrem. Na pewno nigdy się nie rozstaniemy :) Przyznaję, że chciałbym porównać w przyszłości X9000 szczególnie z HE90, a jeśli się uda też Shangri La Sr, który też jest znakomity. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

6 godzin temu, Tytus1988 napisał(a):

Jak najbardziej potwierdzam, że 007 mk1 mają swój urok i osobiście uwielbiam ich brzmienie. U mnie wyparły ostatecznie w obecnej konfiguracji nawet HD800, oferując znakomite walory sceniczne w połączeniu z bardzo naturalnym dla mnie w odbiorze tembrem. Na pewno nigdy się nie rozstaniemy :) Przyznaję, że chciałbym porównać w przyszłości X9000 szczególnie z HE90, a jeśli się uda też Shangri La Sr, który też jest znakomity. 

 

 

@Tytus1988 Po pierwsze podziwiam, za umiejętność zestawienia z pamięci tak wielu modeli słuchawek. Widać, że to Twoja pasja. Co wiąże się z drugą sprawą - także umiejętnością nie popadania w słuchawkomanię na rzecz muzyki - wiem, bo dzielisz się nią bez przerwy. Ja mam z tym cały czas problem. Gdy zbyt skupiam się na kolejnych odsłuchach, przestaję pasjonować się muzyką. Stąd chęć/konieczność posiadania jednej pary :)

I ostatnie - będę miał wyrzuty sumienia gdy je sprzedam. Wiesz dobrze z naszych rozmów jak uwielbiam swoje Omegi 2. Do jeszcze niedawna były niepobite przez wiele nowszych modeli, z któymi miałem okazję się odsłuchać. To właśnie po bezpośrednich porównaniach z Twoimi mk1 poddałem mk2 modyfkacji BluTack celem zrówania z pierwowzorem.

 

Ale cel nadrzędny jest jeden - muzyka. A do niej potrzebuję jednej pary i dlatego obuduję ją odpowiednim torem :).

Edytowane przez RadekBe
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RadekBe bardzo dziękuję za miłe słowa🙂👍 W ostatnim czasie też się postarałem trochę ograniczyć ilość słuchawek, aby kreowanej przez nie muzyczne światy mogły cieszyć Kolegów :)

 

Uważam Radku taki krok za bardzo dobry, bo radość płynąca z muzyki jest najważniejsza. Jeśli coś w tym przeszkadza, należy to zmienić :)

 

Wiem, że bardzo lubisz swoją Omegę i nie dziwię się, bo gra pięknie zarówno w jednej, jak i drugiej odsłonie🎶🥇🎶

 

Mam nadzieję, że uda się jak najszybciej zrealizować marzenie związane z zapewnieniem odpowiedniego wzmacniacza do Susvar🙂

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominacie podstarzałych pracowników biurowych uzależnionych od tłuszczu, cukru i soli z galopującą nadwagą, którzy podczas spożywania słodkiego deseru na bazie śmietany trzydziestki, po obiedzie złożonym z rosołu i tłustej karkówki z ziemniakami oraz zasmażaną kapustą dywagują nad koniecznością ograniczenia cukru białego na rzecz brązowego - kiedy przechodzą do stolika kawowego padają nawet bardzo twarde deklaracje.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audionanik napisał(a):

Przypominacie podstarzałych pracowników biurowych uzależnionych od tłuszczu, cukru i soli z galopującą nadwagą, którzy podczas spożywania słodkiego deseru na bazie śmietany trzydziestki, po obiedzie złożonym z rosołu i tłustej karkówki z ziemniakami oraz zasmażaną kapustą dywagują nad koniecznością ograniczenia cukru białego na rzecz brązowego - kiedy przechodzą do stolika kawowego padają nawet bardzo twarde deklaracje.

 

Ale się uśmiałem, o matko :-D. Dzięki, you made my day.

Ale proszę nie demotywować otłuszczonych, którzy rzucili hasło że chcą się odchudzać! Od małych kroczków się zaczyna i wierzę, że uda się zrzucić trochę z tej 'nadsłuchawkowości' :)

Edytowane przez RadekBe
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, NuYam napisał(a):

Hej

Chce wymienić sobie kabel w Stax L-300 na ten od 007.

Robił ktoś takie zabiegi?

Ten standardowy też bym przerobił co bym mógł je porównać.

Wiem, że tego się nie robi itd, ale ja chciałbym spróbować na ile to zmienia dźwięk i mieć doświadczenie.

Ulala ... sporo zachodu bo w obydwu modelach kabel jest na stałe, a więc gruba ingerencja i koszty. Najlepiej wstawić nowe gniazda w muszlach i wtyki na kablach od L300 i 007 może wzorując się na jakimś modelu z odpinanym kablem np. L500 MK2 zaopatrując się w oryginalne części Staxa. Tylko Wiktor z sąsiedniego forum pisze :
 

Cytat

Ewentualny recabling nie rozwinie się, ponieważ Stax nie udostępni złączy innym rzemieślnikom.

a więc chyba pomysł upadł bo wstawianie innych gniazd będzie skutkowało wyglądem dzikiej kaczki w tak specyficznych z wyglądu Staxach.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Dzięki uprzejmości @Tytus1988miałem znowu przyjemność stanąć naprzeciw Staxów 009. Dobra, już pisałem, że one to najlepsze co słyszałem, ale dodam, że nie wiedziałem, że potrafią zejść na basie równie nisko jak Abyssy 1266, a do tego wyciągać ten zakres w perfekcyjnie neutralny sposób :)

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, NuYam napisał(a):

Czym sie różni dzwięk L-300 w stosunku do l-700? Czy to są te same przetworniki tylko inny kabel i paląk? Jeśli inne na czym poleg ata różnica?

Jak to dokladnie się ma i czy warte jest dopłaty?

 

Inne są też użyte pady. Czy ten sam przetwornik nie mam pojęcia, ale L700 grają zdecydowanie "lepiej", swobodniej, szczegółowiej, z naturalną muzykalnością. Tyle mi przynajmniej mówi pamięć o nich :).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Szykuje się następna nowość od Stax, Stax SR-X1

https://stax-international.com/products/sr-x1/

https://staxaudio.com/earspeaker/srs-x1

 

Źródła podają wersję konstrukcję muszli okrągłą. 

Czyżby L300 idą w niepamięć ? Cena atrakcyjna, tylko trzeba posłuchać.

Pierwsze informacje obiecujące.

 

Galeria:

https://www.head-fi.org/threadgallery/stax-sr-x1-new-entry-model.971680/

 

Edytowane przez mrbudyn
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Pioj napisał(a):

Jak zrobią w tej cenie elektrostaty które umieją grać subbas to jestem na tak. Bo zejście w SR-L300 prawie zerowe.

Tak, masz rację. 

Podejrzewam że, będą delikatnie lepsze od L-300. Ale trzeba poczekać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności