Skocz do zawartości

Fanklub Stax i słuchawek ES


Ermac

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, pabloj napisał(a):


Narazie powiem coś, może dość kontrowersyjnego dla wielu, ale wiele utworów przyjemniej mi się słucha z Beyer DT880 600Ohm + Little Dot MK3SE, niż Stax L700 + SRM D10 ;)

 

Wedle moich nikłych wspomnień z odsłuchu D10 był on dość "ekscytujący". L700 wydaje mi się lepiej współpracują z czymś spokojniejszym, u mnie grały z energizerem na lampach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@timecageZ D10 jest bardzo chudo w średnicy (tej środkowej głównie) jak dla mnie, brak masy instrumentów, o niskim basie nie wspomne bo Staxy z tego słyną i to można jeszcze wybaczyć, sam mam L300 od dawna. Nie podłączałem jeszcze do SRM 252s, a myślę też o podpięciu ifi iTube2 do D10 i może się grubo poprawić ale do tego muszę kupić przejściówke 3.5mm do 2RCA bo nie mam. Na 90% jestem właśnie przekonany, że do L700 trzeba lampy lub hybrydy przynajmniej.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pabloj napisał(a):

@timecageZ D10 jest bardzo chudo w średnicy (tej środkowej głównie) jak dla mnie, brak masy instrumentów, o niskim basie nie wspomne bo Staxy z tego słyną i to można jeszcze wybaczyć, sam mam L300 od dawna. Nie podłączałem jeszcze do SRM 252s, a myślę też o podpięciu ifi iTube2 do D10 i może się grubo poprawić ale do tego muszę kupić przejściówke 3.5mm do 2RCA bo nie mam. Na 90% jestem właśnie przekonany, że do L700 trzeba lampy lub hybrydy przynajmniej.

 

No to nie, D10 wyraźnie im szkodzi. L700 uwielbiałem za pełną muzykalną średnicę, wspaniały ale nie nachalny bas i gładką, ale szalenie szczegółową górę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pabloj napisał(a):

Na 90% jestem właśnie przekonany, że do L700 trzeba lampy lub hybrydy przynajmniej.

Nie pamiętam, jak się nazywa energizer lampowy Staxa, ale z nim L700 dla mnie były kompletnie rozmemłane. Zamulone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, timecage said:

 

No to nie, D10 wyraźnie im szkodzi. L700 uwielbiałem za pełną muzykalną średnicę, wspaniały ale nie nachalny bas i gładką, ale szalenie szczegółową górę.

Z jakim ampem?

 

Generalnie można lubić takie granie jakie jest z D10, ale on dla mnie zbytnio nie jest, to dla miłośników maksymalnej klarowności, holografii, czystości i słyszenia drgań każdego talerza, kosztem gitar i mocy.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, pabloj napisał(a):

Z jakim ampem?

 

Generalnie można lubić takie granie jakie jest z D10, ale on dla mnie zbytnio nie jest, to dla miłośników maksymalnej klarowności, holografii, czystości i słyszenia drgań każdego talerza, kosztem gitar i mocy.

 

Ja miałem SRM-006t z jakimiś lampami od GE.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłączyłem dziś Staxowy D10 do swojego daca SMSL M400 i muszę przyznać, że jest lepiej :) Pełniej, potężniej, po prostu lepiej. Nie wiem czy to zasluga nieco większego niż standardowe napięcia w M400 czy co (bo impedancje wyjściową ma też wyższą) ale na tej samej głośności na gałce D10, jest od razu głośniej niż na D10. Staram się jakoś wyrównać mniej więcej porównując Daca D10 z M400, ale za każdym razem wychodzi mi, że na tym drugiej brzmi to dla mnie bardziej satysfakcjująco. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kilka słów na temat wzmacniacza energisera stax 252s.

 

Wymieniłem wewnętrzne kabelki w tym wzmacniaczu i zaczął grać większym, bardziej nasyconym dźwiekiem 3d.
Ale nadal problemem jest trochę taki techniczny, suchy posmak, wcześniej było też płasko, przed wymianą okablowania.

Nie jest to zły amp, ale w porównaniu do stax srm-313 brzmi płasko i wypłowiale w standardzie.
Prze długi czas używalem tylko srm-252s i tego w ogóle nie słyszałem, ale teraz już wiem, że może mieć duże znaczenie w ocenie staxów.
To powoduje też wybór daców do niego, ja nawet odrzuciłem kiedyś metrum acoustic octave bo brzmiał z nim za szkliście, bo myślałem, że staxy są jak lupa która wszystko pokazuje, ale nie jest to do końca prawda, bo one też mają swój dźwięk i synergię.
Wzmacniacz Srm -313 jest o wiele bardziej naturalny i spokojny, prawidłowy, przezroczysty, ale jednocześnie przyjemniejszy.
Może to tranzystory może transformator lub jakość komponentów w 252s, ale na pewno słuchawki L300 brzmią lepiej z 313.

 

Edytowane przez NuYam
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem SRM-212, 252s, 006ts i 007tII. Z tymi dwoma małymi Staxy grają w pewien specyficzny sposób który mnie szczerze mówiąc na początku zauroczył. Konkretnie to grają szkicowo, ultra precycyjnie, tak jakby rysują wszystko cieniutkim ołówkiem, bez wypełnienia i bez pogrubień. Nie są natomiast ani jasne ani ostre. Barwowo jest ubogo i to w zasadzie wyłącznie odcienie szarości. Dzięki takiemu graniu one pewne elementy wyolbrzymiają tworząć swój hiperrealizm. Delikatny damski wokal, cykadełka czy ogólnie metaliczne dźwięki brzmią na nich niesamowicie. Ja to strasznie lubiałem (w sumie to nadal lubie) ale też były one bardzo wybredne co do nagrań i połączeń. Można próbować (sam próbowałem) wyrównać to cudacznie grającymi dacami i okablowaniem ale moim zdaniem zawsze będzie słabo z cięższym, pełniejszym brzmieniem, odczuciem ciepła czy oddaniem wielobarwności. Sporą zmianę w pełności daje zmiana zasilacza na liniowy ale to nadal odcienie szarości.

 

Wyższe/większe modele pozatym że dają wyższą rozdzielczość i posiadają większą przestrzeń przede wszystkim nalewają w Staxy kolorytu i pełności. Można powiedzieć że na nich Staxy grają "normalniej". Nie ma wątpliwości co jest lepsze ale sposób grania z tych małych wzmaczków też ma swój niezaprzeczalny urok. 

Edytowane przez Spawn
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/9/2023 at 8:51 PM, drEvil said:

Dlatego napisałem też o L700. Omegi to już się robią duże pieniądze, jak na słuchawki. ;). Tęsknię czasami do brzmienia ortodynamików, ale szybko mi przechodzi.

Na razie czekam na natchnienie, żeby zamontować 6-mm dystanse do padów i zobaczyć, co się stanie.

Nie wiem co sie stanie po zamontowaniu dystansów, ale wiem co się stale po zastosowaniu padmodów od SoCas. Słuchawki się wyrównują jest więcej basu i nie są już tak skoncentowane tylko na górze pasma czyli same dobre rzeczy🙂. Tylko uważaj, bo pałąki pękają. Mi pękły już dwa🤣 Teraz mam taki od wcześniejszych wersji Staxów, który po prostu jest szerszy🙂

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Spawn napisał(a):

Topping więc pewnie będzie do bólu liniowy ale przy tej cenie i patrząc na specyfikacje wedle której jest prawie 2x mocniejszy niż T8000 Staxa za 30 tysi to nie ma co wybrzydzać tylko sie cieszyć. Oby tylko słuchawek nie palił ;)

Zacznę testowanie od Lambda Nova Basic, jak przeżyją to przejdę na 507 i później dam szansę 009S, nie ma co ryzykować 😅

Edytowane przez kopec23
  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
On 4/11/2023 at 5:42 PM, greg_jg said:

Nie widziałem, aby ktoś wcześniej wrzucał na forum, ale Topping wypuścił wzmacniacz dla słuchawek elektrostatycznych. Cenowo wypada bardzo konkurencyjnie ($399). Pytanie, jak zagra.

 

Birgir (Mjölnir Audio) się do jednego dobrał i nie wygląda to dobrze. 

Topping EHA-5 - Headphone Amplification - www.Head-Case.org

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Blizniak napisał(a):

 

Birgir (Mjölnir Audio) się do jednego dobrał i nie wygląda to dobrze. 

Topping EHA-5 - Headphone Amplification - www.Head-Case.org

ma on historię negatywnego wypowiadania się o wszystkich nie jego produktach... kompletnie ignorowałbym wszystkie jego komentarze jako całkowicie bezpodstawne ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 hours ago, Blizniak said:

Birgir (Mjölnir Audio) się do jednego dobrał i nie wygląda to dobrze. 

Topping EHA-5 - Headphone Amplification - www.Head-Case.org

Dzięki za linka. Fajnie, że są zdjęcia i wiemy coś o zastosowanych rozwiązaniach.

 

10 hours ago, whero said:

ma on historię negatywnego wypowiadania się o wszystkich nie jego produktach... kompletnie ignorowałbym wszystkie jego komentarze jako całkowicie bezpodstawne ;)

Jeśli pomiary z oscyloskopu są poprawne to nie jest dobrze.

Trochę chaotycznie i w pośpiechu robi tą recenzję i pomiary, ale mimo to cieszę się że ją robi.

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Znalazłem podobne zapytanie na Head Fi i właściwie tamtejsze odpowiedzi wyczerpują temat. Może mi brakować basu w Staxach, tak jak brakowało mi basu w LCD5. Bardzo mi się te Staxy wizualnie podobają, ale raczej nie są dla mnie. 

 

Dla zainteresowanych post nr. 1731 :

 

https://www.head-fi.org/threads/stax-sr-x9000.959852/page-116

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MichalZZZ napisał(a):

Znalazłem podobne zapytanie na Head Fi i właściwie tamtejsze odpowiedzi wyczerpują temat. Może mi brakować basu w Staxach, tak jak brakowało mi basu w LCD5. Bardzo mi się te Staxy wizualnie podobają, ale raczej nie są dla mnie. 

 

Dla zainteresowanych post nr. 1731 :

 

https://www.head-fi.org/threads/stax-sr-x9000.959852/page-116

 

 

 

Michał, myślę, że samo pytanie jest nie do końca właściwie.

Pytając o Staxy skupienie powinno iść na inne zakresy, w których elektrostaty się wyróżniają i w czym tkwi ich specyficzność (wyjątkowość). Od nich nie powinieneś oczekiwać basu klasy np. Abyss. 

Moje Omegi 2 oceniam, na tle wielu innych modeli, jako słuchawki basowe, ale Susvary mają wciąż lepszy.

 

Zatem jeśli ciekawią Cię X9k (nie słuchałem) to myślę, że inne ich cechy elektostatycznego grania bardziej przypadną Ci do gustu niż bas właśnie. Z tego co pamiętam, nie miałeś okazji obcować z wyższymi elektrostatami w ogóle — przekonasz się, o czym mówię, gdy posłuchasz.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji w ogóle obcować z elektrostatami :) Nie oczekuje od nich basu jak z Abyssów i zdaję sobie sprawę, że ich wyjątkowość leży gdzie indziej np. w rozdzielczości. Niemniej jednak mając na uwadze Audeze LCD5, które były niedostatecznie dla mnie dobre przy niższym zakresie pasma (anemiczne) i musialem sie ratować EQ, co też nie do końca spełniało swoje zadanie, bo poprawa owszem byla, ale juz przy bardziej basowych kawałkach słyszałem przestery i nie było to dla mnie wygodne, kiedy musiałem non stop operować suwakami, to nie chce drugi raz popełnić tego samego błędu i odczuwać jakiś braków przy dolnym paśmie ;)

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2023 o 18:48, pabloj napisał(a):

Podłączyłem dziś Staxowy D10 do swojego daca SMSL M400 i muszę przyznać, że jest lepiej :) Pełniej, potężniej, po prostu lepiej. Nie wiem czy to zasluga nieco większego niż standardowe napięcia w M400 czy co (bo impedancje wyjściową ma też wyższą) ale na tej samej głośności na gałce D10, jest od razu głośniej niż na D10. Staram się jakoś wyrównać mniej więcej porównując Daca D10 z M400, ale za każdym razem wychodzi mi, że na tym drugiej brzmi to dla mnie bardziej satysfakcjująco. 

 

Zgadzam się, że w systemie stacjonarnym (czy do podłączenia takiego D10) brzmienie L700mk2 się dociąża, nabiera masy, wypełnia na basie i średnicy, a staje delikatniejsze na sopranach. Jestem ciekaw, jak odbierasz lambdy po dłuższym użytkowaniu :)

 

W dniu 12.04.2023 o 10:24, kopec23 napisał(a):

Zacznę testowanie od Lambda Nova Basic, jak przeżyją to przejdę na 507 i później dam szansę 009S, nie ma co ryzykować 😅

 

Też wybrałbym podobną kolejność - najpierw lambdy, potem Omega :)

 

@MichalZZZ dziękuję za przesłanie linku do wątku! 🙂👍 Sprawa charakteru brzmienia elektrostatów (w tym ich basu) jest zależna od każdej składowej toru, a szczególnie energizera. Podczas AVS próbowałem najpierw X9000 pod T8000, a kilka godzin później Susvary i te ostatnie pod względem fizyczności oraz ilości basu (lecz nie jego jakości - tak klarownej prezencji jak na nich nie słyszałem do tej pory na żadnych słuchawkach) wypadały zdecydowanie lepiej. Jednak mając okazję miesiąc później posłuchać 009s na zestawie @kopec23, a także swoim, porównując z T+A Solitaire P... w dolnych rejonach pasma wypadły bardzo satysfakcjonująco, niewiele ustepując niemieckim planarom, co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło, bo nie spodziewałem się tego 😉 X9000 na AVS z T8000 miały bas zdecydowanie lepiej wypełniony, mocniej zaznaczający się w przekazie, niżej schodzący niż 009S. Z tego względu na pewno w przyszłości chciałbym je sprawdzić na spokojnie u siebie przynajmniej przez kilka dni. Tym bardziej, że bardzo pozytywnie odebrali je Koledzy z Audiohobby, w tym Stefan (ductus), którego fragment porównania z Abyssami pozwolę sobie zacytować:

 

"Następnie podłączyliśmy Abyss Phi pod Rivierę i ten wzmacniacz dostał sygnał od DP720. Natomiast X9k grał połączony jak poprzednio, tj, z DP720->Pre C290->moc A50V->LST1. Duże zaskoczenie kolegi Cortazara - bas w X9k był na poziomie Abyssów! Do tego Abyss był "bardziej suchy, mniej wibrujący, mniej było przekazu detalu, przy wycofanej górze".

 

http://audiohobby.pl/index.php?topic=10048.1290

 

Dodam też, że X9000 zostały bardzo pozytywnie odebrane na tegorocznym CanJam w Nowym Jorku podłączone do prototypowego energizera HeadAmp (od twórców BHSE) Grand Cayman (na czterech lampach mocy EML 20B-V4), gdzie za przetwornik służył Mytek Empire. Klasa brzmienia jest podobno nawet lepsza niż zestawu Sennheiser HE1. 

 

 

Zgadzam się z @RadekBe, że warto dać szansę elektrostatom :) Jeśli lubisz charakter brzmienia LCD-5, ale chciałbyś uświadczyć względem nich więcej basu oraz bardziej mięsistej średnicy, trochę lepszych technikaliów, na pewno warto skusić się na odsłuch poniższego modelu :)

 

20230508_222643.jpg

 

 

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 3
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Przemku za powyższe. Jutro na spokojnie sobie wejde w link, ktory podsyłasz. Co ciekawe na wspomnianym forum Audiohobby w temacie X9k koledzy którzy testowali te sluchawki nie za bardzo pochlebnie się wyrażają o flagowym wzmaku Staxa do tych właśnie słuchawek. Zresztą nie tylko tam, bo znalazłem jeszcze inne miejsca, gdzie parę osób pisze, że T8000 nie jest najlepszym wyborem i da się lepiej (w sensie np. wyciągnąć z nich więcej basu). W każdym razie jeżeli miałbym się decydować na Staxy, to napewno nie chciałbym do nich wzmacniacza z lampami. Wystarczy, że już mam jeden taki wzmacniacz, którego notabene uwielbiam, ale lampy jednak dają dużo ciepła i mając tylko tego typu wzmaki, to faktycznie mógłbym dostać w lecie udaru ;)

 

Tak, lubiłem LCD5 przede wszystkim przez te ich wspaniałe wokale, ale jak już wspomniałem miały te sluchawki swoje wady. Zresztą nie ma tego złego, bo Susvara moim zdaniem gra od nich lepiej w zasadzie pod każdym względem (wokale ma jeszcze piękniejsze, a do tego mocniejszy bas, przyjemniejsza barwa, lepsza rozdzielczość, wieksza scena itd itd) wiec w razie czego mam je czym zastąpić 👍

 

O CRBN sobie jeszcze poczytam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ ja słyszałem, że do 009S nie ma co podchodzić bez wzmacniaczy rzędu T2 czy KGSS lub podobnych, a z T1 grają wg mnie wyśmienicie. Bez własnego odsłuchu i oceny możesz gdybać i nigdy nie będziesz wiedział.

Jak chcesz posłuchać 009S i wyrobić sobie zdanie, to zapraszam do siebie 😉

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności