Skocz do zawartości

FanKlub TAKSTAR


retter

Rekomendowane odpowiedzi

dopisuję się z TRANSHINE PRO80 (choć nie wiem czy grają jak oryginały bo sporo się różnią), jeszcze żadne słuchawki nie zagrały tak dobrze zaraz po wyjęciu z pudełka :)

fakt faktem że pady ciasne, przewód mega ;) jakości

wytłumialiście muszle?

 

zmierzyłem driver ma 45 mm średnicy, sama membrana jeszcze mniej

53 mm to może ma ale wraz z obudową co wprowadza klienta w błąd bo kogo interesuje wymiar całej części.,

HP100 miały 50 mm jak napisali.

 

TRANSHINE PRO80 różnią się od oryginału, nie wyglądają jak te

blog_import_53b3f593362ab.jpg?resize=480

nie mają otworów w kopułce magnesu, zewnętrzna kratka ma tylko 2 dolne otwory reszta jest pełna.

Odsłonięty jest jeden otwór z tyłu przetwornika nie tak jak PRO80 wszystkie.

Przewody sygnałowe są inne nie wyglądają najgorzej ;)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś zmiany w dźwięku odnotowałeś?

Mam wrażenie, że w porównani do padów z CAL! są lekko rozjaśnione, grają trochę dalej od głowy (albo to autosugestia, bo pady od hm5 są jednak wyższe, więc i przetwornik dalej od ucha). W sumie teraz mam do nich 4 pary padów - oryginalne, CAL!, fatal1ty i hm5, trzebaby posiedzieć chwilę nad tym i zrobić jakieś porównanie, ale z czasem jest słabiutko...

W sumie, to jakby ktoś z Warszawy chciał, to mógłbym słuchawki udostępnić na kilka dni, jeśli komuś chce się porównać te pady i opisać wrażenia. No i moje ldsystems hp700 są rekablowane kanarkiem, więc jakby ktoś miał stockowe (takstary albo ld) to i od razu mógłby i wpływ zmiany kabla sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A impedancja tych Transhine jest 60Ohm? Czy może 32? Bo ja mam te moje nieśmiertelne ISK HP2011, co jest mieszanką obudowy PRO80, a brzmieniowo to coś a'la HD2000, do tego właśnie 32 Ohm. Tymczasem ja czekam na moje Transhine ML620.

Edytowane przez 1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A impedancja tych Transhine jest 60Ohm? Czy może 32? Bo ja mam te moje nieśmiertelne, co jest mieszanką obudowy PRO80, a brzmieniowo to coś a'la HD2000, do tego właśnie 32 Ohm. Tymczasem ja czekam na moje Transhine ML620.

masz zdjęcie drivera ISK HP2011?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarłem jednak te gąbki w hd2000, tak jak kiedyś bodajże miki_w1 pisał. Wcześniej mi to nie podeszło, teraz poprawa jest dość spora moim zdaniem. Wypchnęło średnicę trochę do przodu, szczególnie wokale, bo jednak były dość mocno wycofane. Odkorkowało też odrobinkę górę.

Mam te słuchawki od zamówienia zbiorowego 1313, czyli jakoś już ponad pół roku (może i sporo ponad, nie pamiętam już kiedy to było) i wciąż jestem nimi zafascynowany. Przewinęło się trochę rzeczy sporo droższych przez moje ręce przez ten czas, a moje uwielbienie dla tych słuchawek nie maleje. To chyba jakaś choroba jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba muszę je jeszcze raz skołować, bo mnie zupełnie nie podeszły wtedy :P.

Za szybko się podajesz albo masz po prostu lepsze na stanie ;)

 

Hd2000, hd6000, ts671, pro80 to najbardziej udane słuchawki tego producenta i posiadają zarówno zalety jak i wady ale całokształt jest na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe a nie mówiłem ze warto te gąbki usunąć? :) Chciałem się pozbyć tych słuchawek, ale raczej zmienię kabel i może spróbuję pady hm5. Obecnie brakuje mi separacji i góry.

 

Wystukane w skale dłutem stożkowym

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak brakuje separacji, to wrzuć do środka jakiś wygłuszacz - watolinę, owatę, czy wełnę do kolumn. Zdejmie pogłosów ze średnich to może i wysokie się przez nie przebiją :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe a nie mówiłem ze warto te gąbki usunąć? :) Chciałem się pozbyć tych słuchawek, ale raczej zmienię kabel i może spróbuję pady hm5. Obecnie brakuje mi separacji i góry.

 

Wystukane w skale dłutem stożkowym

Hm... W sumie to jakbyś chciał, to mogę Ci podesłać moje do porównania z całym zestawem padów (łącznie 4 pary), kilka dni mógłbym jeszcze przeżyć na samych rockitach, bo dość wygodne są. Żebyś nie wyrzucił pieniędzy w błoto na kabel i pady, nie uzyskując oczekiwanych efektów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak brakuje separacji, to wrzuć do środka jakiś wygłuszacz - watolinę, owatę, czy wełnę do kolumn. Zdejmie pogłosów ze średnich to może i wysokie się przez nie przebiją :) .

Taki zdolny moder, a takie bzdurki pisze? :) Nie mówiłem o separacji na wysokich. Tylko o separacji w ogóle. Stara pułapka, słuchawki z większą ilością góry wydają się bardziej szczegółowe. To wynika z krzywej słyszenia.

Hm... W sumie to jakbyś chciał, to mogę Ci podesłać moje do porównania z całym zestawem padów (łącznie 4 pary), kilka dni mógłbym jeszcze przeżyć na samych rockitach, bo dość wygodne są. Żebyś nie wyrzucił pieniędzy w błoto na kabel i pady, nie uzyskując oczekiwanych efektów...

 

Na dniach jakieś pady będę miał na testy. Także na razie dzięki. Oczywiście podzielę się wrażeniami.

Pobawię się też z tłumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak brakuje separacji, to wrzuć do środka jakiś wygłuszacz - watolinę, owatę, czy wełnę do kolumn. Zdejmie pogłosów ze średnich to może i wysokie się przez nie przebiją :) .

Taki zdolny moder, a takie bzdurki pisze? :) Nie mówiłem o separacji na wysokich. Tylko o separacji w ogóle. Stara pułapka, słuchawki z większą ilością góry wydają się bardziej szczegółowe. To wynika z krzywej słyszenia.

Ale ja pisałem o separacji w ogóle. Gorsza separacja bierze się głównie z pogłosów - jak je zniwelujesz, to poprawisz separację.

Druga sprawa, że pogłosy są głównie na średnich tonach, jak je zniwelujesz to trochę mniej średnich będzie, przez co wysokie powinny być bardziej słyszalne na tle całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że bez walizki zachodzi prawdopodobieństwo, że będą to podróbki? Znajduje się obecnie na Wyspach i zakup na Ali wychodzi dużo atrakcyjnej niż na np amazonie. To może inaczej.. Jak z awaryjności tych słuchawek, dużo się słyszało dotychczas o wadliwych egzemplarzach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc odpowiedź wydaje się prosta.. Wygląda na to, że za ok 180 zł nie kupię lepszych słuchawek. ;-) Tylko teraz pytanie.. Brać wersje pierwsza ze zwijania kablem czy druga z prostym kablem?

Edytowane przez Thomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności