Skocz do zawartości

FanKlub TAKSTAR


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dziwne rzeczy się ze mną dzieją :) nie odmawiam Pro80 tego, że to kozackie słuchawki, ale są agresywne. Wczoraj mi to granie pasowało, a dziś wolę DT990Pro. Fatso miał rację, że sprzedaż DT990Pro uczyniła by mnie kolejnym, który by za nimi zapłakał :)

 

Wziałem wczoraj do pracy moje słuchawki (Pro80), ogólnie do ludzi, którzy z dźwiękiem nie mają za wiele wspólnego. Jako, że trochę się podśmiechiwali z racji tego, że często kupuję jakieś chińskie produkty uświadomiłem im, że taki sprzęt gra już z integry (komp z pracy z jakimś nowszym kodekiem Realtek). To zdziwienie, jak założyli słuchawki - bezcenne.

 

Potem już miałem 3 chętnych na ten sprzęt...

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ts671 i są świetne, choć wolałbym żeby były trochę cieplejsze ; )

Myślę nad kupnem drugich słuchawek, bardziej rozrywkowych, do tej 'nowszej' muzyki a także do portable. HD2000 nadadzą się?

Edytowane przez aneno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ts671 i są świetne, choć wolałbym żeby były trochę cieplejsze ; )

 

Myślę nad kupnem drugich słuchawek, bardziej rozrywkowych, do tej 'nowszej' muzyki a także do portable. HD2000 nadadzą się?

 

Cieplejsze i bardziej rozrywkowe?! :blink: One są aż kluchowate na średnicy.. Rozrywkowe=energiczne czy nie? Nie ogarniam chyba niektórych pojeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że to ja nie potrafię jeszcze odpowiednio wysłowić tego co mam na myśli.

Tak, energiczne i muzykalne z dynamicznym i nie zamulającym reszty pasma basem. W żadnym wypadku analityczne czy z uwypukloną średnicą, od średnicy mam TS671. :D
Mogą więc grać lekką V-ką. SL HD330/660 byłyby dobre, tylko że do portable trochę za duże, a na recabling nie mam teraz czasu.

Edytowane przez aneno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złym rozwiązaniem jest dobieranie kabla na pałę byle jak bez wiedzy, prawidłowe dobranie elementu do danego reszty toru pod konkretne wymagania powinno być poprawą i to ma znamiona dobrej decyzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rozrywkowe oznacza szybsze, bardziej energiczne i z pazurem to superluxy są dobrym wyborem. Jak nie mają być zbyt analityczne to 330 a jeszcze lepiej 681 evo. Moje 671 niedługo będą miały wymieniony kabel, wypiorę pady i podkleje plastrem. Szczerze mówiąc zastanawiam się nas zakupem dodatkowej pary takstarów. TS671 grają szeroko i łagodnie, są dużo wygodniejsze niż superluxy z welurami i nie czuje ich na głowie pomimo rozmiaru i wagi. Zastanawiam się nad pro80, chciałbym właśnie granie energiczne z wykopem na basie jak kolega wyżej, wokalami niedużo gorszymi od 671 (choć to trudne) i niezbyt natarczywą górą, może być schowana ale nie tak jak w TSach. Jak myślicie, lepiej brać pro80 czy hd6000? W obydwu przypadkach założyłbym welury.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, są ciepłe, przymulone i niezbyt szczegółowe. Takie granie w połączeniu z wygodą jest fajne do całodziennego słuchania, ale jak pisałem - nie do ostrzejszych gatunków. W sumie mógłbym wziąć Evo ale w moim odczuciu ts671 prezentują dużo wyższy poziom, więc celowałbym w coś z takstarów.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zmień źródło, musisz mieć strasznego muła skoro tak piszesz. U mnie stock'owe TS671 sybilują na nautralnym/lekko jasnym źródle. Basu tez jest dużo, więcej niz w Staxach (Chociaż może to takie wrażenie przez podbity kickbass), a źródło akurat niedomaga w tym zakresie.
Fakt, że wysokie są przyciemnione, ale dziwnym trafem sybilują :D

Edytowane przez minczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że TS-671 mają spore różnice w brzmieniu poszczególnych egzemplarzy. U mnie nie mam sybilantów, szczegółowość bym ocenił wysoko, dynamikę też (za sprawą braku zamulonego basu). Grają ciepło i z dużą dawką "powietrza". Do mocnego metalu są już trochę słabsze, do elektroniki bym ich wcale nie polecał. Zimne nigdy u mnie nie były. Zamulone? Superluxy HD330 są zamulone, TS-671 mają mniejszego muła niż HD650 wg mnie ;)

 

Mam stockowy kabel, średnio wygrzane, pady nie prane, jeszcze twarde.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie powiedziałbym że ts671 są zmulone, za to 681 evo to największe muły jakie słyszałem.

@gumiak9 - ja już swoje plastrem podkleiłem, ale inne mody (od perula) zupełnie mi nie podeszły.

Edytowane przez aneno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TS-671 mają dosyć spory rozrzut przy produkcji, ale takie rzeczy zdarzają się nawet w słuchawkach za 7k, także to nic nowego ;) Moim brakuje trochę basu i najwyższego górnego pasma, poza tym grają bardzo fajnie, dynamicznie, z dużą ilością powietrza. Co do 681Evo - na początku strasznie dużo basu i tak jakoś sztywno, ale z czasem (u mnie po ok. miesiącu, oczywiście nie ciągłych tylko normalnych odsłuchów) ilość basu sporo spada, tło nie jest już takie ciemne i trochę wigoru dostają słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barthuss

A mi z nauszników zostały TS-671 które z powodzeniem napędza soha II.Pojawia się ta magia lampowa która jest urzekająca. Generalnie TSy lubią lampki i barwne tory, źródło to DAC na PCM61+XMOS. Po modach forumowych one się bardzo wyrównują i chyba tylko ostatnie HD600 bardziej by mnie bawiły jako nauszniki. Naprawdę jeśli się nie chce totalnie wypaśnego dźwięku to można spokojnie słuchać z zadowoleniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności