Skocz do zawartości

FanKlub TAKSTAR


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio trafiłem w necie na zdjęcia HD6000 w środku i okazało się, że siedzą tam te same przetworniki co w PRO80/Hi2050 i pochodnie TS671. Moim zdaniem HD6000 mają lepszą barwę od PRO80 tak więc postanowiłem spróbować zmodyfikować PRO80 w stronę HD6000. Efekt jest na tyle pozytywny, że na tą chwilę nie muszę już kupować HD6000.

 

Użyte materiały:

1.Gruba taśma malarska z dobrym klejem

2.Waciki kosmetyczne

 

 

takstar1.jpg

takstar2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, że to z tyłu przetwornika coś przysłoniłeś - przynajmniej tak zrozumiałem z wczorajszego statusu. Wacikami to głównie wysokie się obcina, chociaz i średnie też trochę łagodnieją.

W HD6000 nie ma chyba tych papierowych grodzi (domyślam się, bo nie widziałem), tylko wszystko z plastiku między muszlą a uchem. Te "papierki" zauważalnie rozjaśniają słuchawki, możesz je zakleić np pianka pod panele i wtedy słuchawki będą ciemniejsze - HD565 po takim zabiegu niezłe muły się zrobiły, musiałem część pianki usunąć ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie źle się wyraziłem z tym przysłanianiem. Na przodzie dałem waciki ponieważ po zasłonięciu tyłu głośnika bez nich było spore "V" Góra aż cięło uszy na pół. Na zdjęciu oryginał.

tastar3.jpg

Edytowane przez ALTON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hd6000 nie znam, ale pro80 i hi2050 mają inne przetworniki

Znowu to samo... To są na pewno te same przetworniki! Różnią się tylko bassportami.

Różnice są w muszli i jej wytłumieniu.

 

ALTON, lajkujesz i lajkujesz, a o scenie coś napiszesz? Jakby Ci wyszły z tych siekących uszy Pro80 słuchawki mięsiste jak hd6000 ale bardziej sceniczne, to gratulować...

Edytowane przez miki_w1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w V2 nic nie było, ale wsadziłem tam cienką gabkę. Niby zmiany ciężko wychwycić, ale od tego czasu Pro80 to moje ulubione słuchawki. Góra już mnie nie drażni. No, ale ja lubię dużo góry.

 

Taka siatka jak wyżej to bardziej osłona przetwornika przed syfem niż jakieś wytłumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że pod koniec tygodnia skończę rekablować pro80 kablem occ 7n i postaram się wstawić zdjęcie i opisać zmiany. Skończyła się kalafonia i muszę wyskoczyć do sklepu i znaleźć trochę czasu pomiędzy egzaminami :). W tych słuchawkach drzemie spory potencjał ale na stockowym kablu dźwięk jest za ostry, tak samo na klotz my206.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ponownie w świetnej cenie rebrandy HD2000 i tutaj mam pytanie.

Da się jakoś poprawić pałąk aby bardziej dociskał do uszu? Z dociskiem bas akurat mi odpowiada, ale nie będę dociskać rękoma słuchawek ;)

 

Faktycznie w swojej cenie to kosa, a nie słuchawki :P

Są mega lekkie. Cały czas używałem klocowatych Denonów D600, więc przejście na tak małe słuchawki odczułem od razu jako ulga.

 

Dla mnie grają lepiej od Pro80, ale tak jak tutaj piszą, gusta i guściki.

Z izolacją to u nich słabo w dwie strony, tak jak w "Calach"

Ja preferuję "misiowate" słuchawki.

 

Jakiego DAC'a do Taksów dokupić? Coś taniego, Fiio D03K czy U2?

Muzyka POP.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś HD2000 i nie znasz teorii padów do tych słuchawek? :D

Kup pady od CAL! lub podobne, beats studio, fatality (ale welurki słabo izoluja) itp. Ja mam zamienniki od Beats Studio z Chin, skóropodobne z cienkim materiałem w środku. Sprawdzają się idealnie. Koledzy tutaj wypróbowali różne pady, poczytaj. Tylko nie bierz tych od HM5, one pasują do wszystkich słuchawek na świecie ale do tych akurat nie (chociaż tylko sonicznie, bo założyć założysz) :P Opis mojego moda w sigu.

Poczytaj też posty Piotrus1910 on chyba wszystkie pady świata do nich przerobił i wgl jest ekspertem od HD2000. Chociaż (się nie chwaląc), dobrze mu podpowiedziałem że tą piankę z przetwornika się zrywa :)

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, coś podobnego mam.

Teoria, w sensie że wielu użytkowników miało problemy z dociskiem słuchawek do ucha i każdy stosował jakieś pady na tą przypadłość. Nic lepszego się nie wymyśli, pałąk jest ewentualnie do wymiany bo do przeróbek się średnio nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, coś podobnego mam.

Teoria, w sensie że wielu użytkowników miało problemy z dociskiem słuchawek do ucha i każdy stosował jakieś pady na tą przypadłość. Nic lepszego się nie wymyśli, pałąk jest ewentualnie do wymiany bo do przeróbek się średnio nadaje.

Zrobiłem mod (dopóki nie przyjdą pady) który zastosowałem do rozwalonych Cal! swojego czasu (spisywał się świetnie) i działa (tylko wygoda lekko kuleje).

Tylko muszę jakiś miękki materiał podłożyć, aby ten drut nie kuł w szyję.

 

http://imgur.com/a/3VBtc

 

Pady do Cal! mam w domu, ale w stanie agonalnym. Więc zamówię te z Beatsów bo chyba są najlepszymi padami do HD2000, tak?

 

Nawet z modem basu super dużo nie ma, ale ja mam pewnie zboczenie względem Denonów D600, bo tam basu jest dużo.

Tak jak ktoś napisał niedawno, że w niektórych piosenkach jest w sam raz, a w innych go lekko brakuje.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności