Skocz do zawartości

FanKlub TAKSTAR


retter

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dobra inaczej, które słuchawki Takstar dobrze się zgrywają z O2 + U2?

Muzyka elektroniczna (POP, Dance).

 

W grę wchodzą HD5500 (nówka za 150 pln), HD6000 (używka za 200), Pro80 V2 (używka za 200 pln).

Reszta rodziny nie nadaje się do muzyki w poście.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu leżą u mnie fatal1ty czekające na naprawę i z ciekawości wrzuciłem ich pady na hd2000. Nie słuchałem na padach CAL! bezpośrednio przed zmianą niestety (jak zwykle o tym nie pomyślałem...), postaram się bardziej je porównać jakoś na dniach, ale wstępnie - chyba więcej góry, mam wrażenie szerszej sceny i wydaje mi się, że nie zmniejszyła się ilość basu... może najniższego subbasu odrobinę ubyło. No i teraz mam zerową izolację w obie strony. Za to - co dla mnie w najważniejsze w tej zmianie - wygoda, wygoda, wygoda. Pady od fatal1ty są odrobinę większe od CAL! W zasadzie to są dokładnie takiej wielkości jak oryginalne od takstarów, więc jak komuś się uszy mieszczą w fatal1ty to tu na pewno też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio 99% czasu słucham DT990Pro, ale przed godziną żona nie mogła zasnąć i zostałem zj...any. Na głowie wylądowały Pro80v2 (od wczoraj z padami HM5), a od czasu kupna słuchawek (tj. 10.09.2014) w ogóle ich nie słuchałem. Boże, a ja je kiedyś tak tanio sprzedałem. Jest lepiej niż bardzo dobrze. One nie mają się czego wstydzić przy DT990Pro. Fakt granie inne, ale ogólne wrażenie bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio 99% czasu słucham DT990Pro, ale przed godziną żona nie mogła zasnąć i zostałem zj...any. Na głowie wylądowały Pro80v2 (od wczoraj z padami HM5), a od czasu kupna słuchawek (tj. 10.09.2014) w ogóle ich nie słuchałem. Boże, a ja je kiedyś tak tanio sprzedałem. Jest lepiej niż bardzo dobrze. One nie mają się czego wstydzić przy DT990Pro. Fakt granie inne, ale ogólne wrażenie bardzo dobre.

Czyli jakie pro80 mają ? w odniesieniu do dt990 i ts671

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do TS-671 w ogóle bym nie porównywał, bo mają zupełnie inny charakter. Grają średnicą, z małą ilością basu (jak dla mnie), ale bas ma bardziej podobny charakter do DT990 niż Pro80. Ja lubię elektroniczne kawałki, tam się zupełnie nie sprawdzają.

 

DT990Pro i Pro80 mają ogólny charakter brzmienia podobny z tym, że Pro80 ma więcej midbasu, pogłosu basowego, którego jest sporo, ale bas ma walnięcie. Wysokie są bardziej sykliwe, czasem mogą lekko wiercić w uszach :P

 

DT990Pro wydają mi się spokojniejsze, mniej agresywne, bas jest szybki, krótki, ale z uderzeniem. Nie ma tego midbasu, pogłosu basowego, jak w Pro80. Wysokie nie są tak sykliwe, dają te detaliczność, ale bez przekłamań na górze.

 

Nie umiem płodzić dobrych opowiadań o dźwięku, ale może ktoś coś z tego zrozumie :)


Podsumowując DT990Pro dają spokój, ukojenie, a Pro80 agresję i mocne walnięcie.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując DT990Pro dają spokój, ukojenie, a Pro80 agresję i mocne walnięcie.

Czyli Pro80 bliżej do DT990 Premium niż Pro.

Jak scena w Pro80 i czy masz je na innym kablu?

 

Pozbyłem się HI2050 bo się na portable nie nadawały, od biedy pro80 dałyby radę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT990 Premium ja nie znaju :P mam tylko DT990Pro. W Pro80 kabel stockowy, tylko pady HM5 nałożone.

 

11.11.2014 będą już modded by Fatso.

 

Dla kogoś oczywiście spostrzeżenia mogą być inne. Może dzieli te słuchawki większa różnica, ale według mnie po przesiadce z jednych na drugie nie czuje takiej miażdzącej zmiany, jak w innych modelach jakie miałem.

 

Pro80 jest bardzo dobrą opcją na portable, jeśli komuś nie zależy na wielkości.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal nie znam różnicy miedzy pro a premium w dt990 :D

Chcesz powiedzieć ze pro80 mają ją bardziej krzykliwą niż dt990 aaaaucc !

 

Ale najlepsze jest to ze hd565 mnie tak nie drażniły krzykliwością góry jak dt990 a to na te pierwsze ludzie narzekają ze mają za dużo góry:P bas to inna sprawa. Dziwny jest ten świat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie (dt990 Pro vs dt990 edition 250 ohm = ten sam przetwornik)

Bas: Pro ma więcej

Średnica: wyraźniejsza w Premium, ale chyba tylko dlatego, że w Pro bardziej przykrywa ją bas

Góra: bardziej kłująca w Premium, gładsza ale mniej szczegółowa w Pro

Scena: nieco lepsza w Premium

 

Ogólnie różnice są znacznie mniejsze, niż się wydaje. Kablem albo odsunięciem przetwornika w Pro dałoby się zapewne uzyskać dźwięk Premium. Różnica w budowie to nieco inny grill i większy docisk w Pro.

 

Z opisu to wynika właśnie że raczej Takstary Pro80 przypominają DT990 Premium. Kiedyś myślałem, że będą podobne do DT770 z racji zamkniętej konstrukcji, ale mają więcej basu od Beyerów i są subiektywnie lepsze.

 

@retter jeśli w Pro kłuje Cię góra, to w Premium będzie jeszcze gorzej... różnica w górze Sennków w Beyerów jest taka, że pomimo podobnej ilości to ta w Beyerach kłuje, zdarza się zasyczeć, Sennki mają jakąś magię w tym dźwięku że góra jest bardzo gładka i szczegółowa naraz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem DT990 Pro auuuuuucccc :/ ale jeden z prostych rzeczowych opisów dzięks :)

Nie jestem audiofilo-poeto-amatorem ;)

Akurat z X1 ta góra robi się gładsza nawet w Premium. Więc z takimi funowymi, basowo-średnicowymi źródłami fajnie to gra.

 

Nie pamiętam Pro80 ale jeśli góra bardziej kłuje niż w dt990, to będzie podobnie jak w HI2050 czyli auć. Ciepłe źródło trzyma w ryzach, dlatego HI słuchałem na Bravo V2. Fatso coś poradzi na tą górę swoim modem w Pro80? Mam w głowie bitwę Pro80 vs S680 na portable (oraz SHP9500 vs Sennki 5x5 do domu) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba być poetą tylko umieć oddać różnice, ot tyle i aż tyle.

HI u mnie właśnie dlatego poszły w świat bo męczyła mnie górą i przegrały całościowo oraz tonalnie z 668b.

 

Hmmm pro powinny mieć więcej góry i deko mniejsze zejście niz hi ... jeśli tak to nie rozumiem tego hajpu na pro80, no ale jak to ktoś napisał zeby nie wierzyć hajperom :P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dt990 dobrze zgrywają się z bravo v2, który je ładnie łagodzi i skraca górę.

Co do pro 80 to góra kłuje niesamowicie ale po modach i zmianie kabla i zmianie padów są to jedne z najlepszych słuchawek zamkniętych. Najlepszy przykład po mnie, już je miałem wystawione w komisie ale szybko je wycofałem ze sprzedaży po odsłuchu pro 80 by Fatso. Warto w nie zainwestować kilka stówek żeby uzyskać rewelacyjny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od biedy pro80 dałyby radę :P

 

Nie polecam. czasem w nich chodziłem na spacery i uważam, że nie nadają się jako outdoor. Ogólnie za ciężkie, z duże, za długi kabel i uszy mi się pociły.

Edytowane przez loathe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś napisać jakie mody do Pro80 na poprawienie paskudnej kłującej góry?

Miałem kiedyś Pro80 ze sławnego zbiorowego zamówienia i jedyna rzecz która mnie niesamowicie irytowała to paskudna góra i mały pałąk.

Dlatego je sprzedałem.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności