Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Grado PS1000 vs Denon AH-D7100


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam jednak watpliwosc co do tych audeeze. Nie chodzi o to zeby realizator mial przyjemnosc, tylko sluchacz. A sluchacz lubi duzo basu i wypelnienia. (Tzw. Sredniak). Robiac material na audeze, dostaniesz to od sluchawek, i mastering moze byc o te cechy ubozszy. Zedl bym raczej w pelna analityke, niz w w fun. W koncu, to sluchacz ma go miec. I nie mozemy na etapie studia zabrac czegos, co daja od siebie sluchawki.

 

Jakbym mial decydowac to hifimany he5le lub he6. Dla mnie wystarczajaco monitorowe, z odpowiednia predkoscia i jakoscia poszczegolnych elementow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym mial decydowac to hifimany he5le lub he6. Dla mnie wystarczajaco monitorowe, z odpowiednia predkoscia i jakoscia poszczegolnych elementow.

HE-6 przy Grado PS-1000 wysiadaja. Przez dwa tygodnie porownywalem obie pary i Grado to jest defitywnie wyzsza polka. HE-6 sa dosc powolne w ataku. Napewno nie sa to sluchawki do masteringu, bo one sa nastawione na romantycznosc oraz ciagle umilanie sluchacza.

Edytowane przez patrykvel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ps1000 to end user hp, a kolega szuka raczej utility hp.

 

O ile pamietam brzmienie psow, to nie byly w zadnym wypadku rowne.

He6 wydawaly mi sie mniej zbalansowane od he5le, dlatego wlasnie w koncu na te drugie sie zdecydowalem. Wydaly mi sie rowniez szybsze od he6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego niech gosc kupi sobie te Denony AH-D7100 ktore mozna wyrwac za 450funtow aktualnie.

Ja gorke na basie i wysokich tonach w Grado uslyszalem dopiero na kiepskim sprzecie, tam gdzie po prostu sluchawki ukazaly wiecej syfu. Na dobrym systemie sluch sobie szybko wyrownuje pasmo. Wiekszym problemem sa rozne wstrety w sluchawkach ktore pozostaja przez caly czas. Glowne ulomnosci HE-6 wzgledem Grado PS-1000 to mniej rozdzielczy dzwiek z mniejsza rozpietoscia tonalna, gora pasma ma metaliczny nalot oraz scena jest duzo mniej rozbudowana. Na Grado mozna sobie liczyc plany wglab nagran.

Edytowane przez patrykvel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@artimal jak sam nie posłuchasz to się nie dowiesz - co człowiek to inne spojrzenie. ; ) Przy tej cenie odsłuch własny jest rzeczą niezbędną. Listę modeli już masz, niech będzie ona dla Ciebie pkt. wyjścia. Ja bym do listy dodatkowo dopisał HE-400 (jako tańszą alternatywę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym miał wątpliwości pomiędzy napędzonymi ps1000 a NAPĘDZONYMI !!! he-6. Scena w ps1000 będzie lepsza jeśli chodzi o jej wielkość i głębię, liczna szczegółów też, ale reszta to nie wiem. Miałem na uszach oba modele i bym w życiu nie powiedział, że he-6 nie mają silnego ataku czy że są wolne - w życiu.

denony 7100 słuchałem w tym tygodniu już 3 raz - mają bardzo dobry bas i bardzo nasyconą barwę dźwięku, bardzo mi się spodobały i poleciłbym je - wykonanie pierwsza klasa.

Z trzech brałbym ps1000 - sprawę opakowania, wykonania, awaryjności, ceny z kosmosu za nówkę, brak możliwości wykonywania gwałtownych ruchów głową itd.itp. pomijam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE5-LE mają przesadnie podbity przełom basu i średnicy, a nieco za mało dociążony niższy sopran. Są mniej równe od HE-6. Te ostatnie to już patrykvel opisał - dołączam się do opinii. NAPĘDZONE też słyszałem. Za dużo jest w necie egzaltacji na ten temat, naprawdę żadna rewolucja nie zachodzi. Nadal są powolne w ataku i podpicowane na średnicy

Co do Shure SRH-1840, Słuchałem ich ostatnio z lepszym kablem. Jak gościowi SRH-940 nie pasują, to te nie mają prawa również. Poza tym taki dźwięk się otrzymuje ze starych Sennheiserów HD565 tylko z lepiej schodzącym basem. Trzeba im tylko gąbki powyrywać z obu stron przetwornika. Ryzyko żadne, bo słuchawki kupuje się za grosze. Po recablingu grają wyraźnie lepiej, liga Shure SRH-1840 po wszystkich zabiegach. Potwierdza to moje spostrzeżenia zgodne z recenzenckimi, że te i te grają lepiej od HD600. Tu już porównywałem bezpośrednio obydwa Sennheisery.

Z propozycji autora - Denony do takiej muzy, natomiast PS1000 akurat znakomicie grają elektronikę. Jeden i drugi model jest w miarę uniwersalny pod względem gatunków muzycznych, tylko inne pośród gatunków mają te modele preferencje. Zaletą Denonów jest wymienny kabel i niższa cena.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he-6 nie są wolne. Wiem, że masz takie zdanie, ale ja należę do obozu Piotra R., który też twierdzi, że są szybkie i mają bardzo dobry atak. Nie chodzi o to, kto się lepiej zna i kto ma więcej członków w swojej partii; he-6 są przereklamowane itd., ale z wad powolności bym nie wymienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc ;)

Stwierdzam jedno... Potrzebuję 2 par słuchawek :)

 

Pierwsza musi być do części artystycznej w produkcji i do normalnego słuchania a więc nie mogą to być słuchawki studyjne. Myślę że najlepszym wyborem tutaj będzie LCD-3 do których zacząłem nielekko wzdychać. I na pewno je do tego wybiorę. Stwierdziłem to i parę innych rzeczy na podstawie tego wykresu:

>>>WYKRES<<<

1. SHURE SRH940 - dokładnie za to ich nie lubiłem... Malutko bassu, zmniejszony zakres około 6khz co skutkowało słabym wokalem, co prawda bardzo dobrze sprawująca się średnica min. w klasycznej ale straszna suchość brzmienia od 7khz wzwyż przytłaczała nie tylko psychicznie ale również i fizycznie gdyż uszy dostawały STRASZNIE popalić... Co nie zmienia faktu że do mixingu i masteringu sprawowały się dobrze ;)

2. Denony - Bassowy potwór, dobry i nic więcej realizm, za jasne jak dla mnie wokale... Bardzo dobre i PIĘKNE słuchawki ale to nie to czego szukam...
3. PS 1000 - Podobnie tu z bassem jak u shure-a co mi się nie podoba... Średnica równa i przyjemna, wokale zapewne świetnie wyróżnione i ciepłe tak jak całe słuchawki gdyż od 10,5khz widzimy spore odcięcie...

4. LCD3 - Wygląda na prawdę apetycznie. Do 1000hz jest super równo, bassu w sam raz ;) 6khz ładnie podbite a całość ożywiona wzrastającym od 10khz do 20khz podbiciem które za pewne owocuje nadaniem fajnej ostrości i klarowności na sumie odsłuchu. Do tego podobno są bardzo szybkie. Wygrały ;)

 

Moim pierwszym zakupem będą właśnie LCD3. No chyba że nie są zbytnio lepsze od LCD2 ? :)

Ale i tak postaram się przesłuchać jak największej ilości słuchawek jakie dzisiaj zostały podane zanim wydam tak sporą ilość pieniędzy...

 

A drugim zakupem będą słuchawki typowo techniczne, przeznaczone do wspierania masteringu i mixingu. I tutaj nie mam pomysłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykresami bym sie nie zamartwial. Jezeli juz to odsluch.

To co napisales na podstawie wykresow ma sie nijak do dzwieku tych sluchawek. :) Denony to nie sa sluchawki grajace ostro, Grado maja naprawde dobrze schodzacy bas o bardzo fajnej fakturze i rozdzielczosc, a same w sobie nie sa nawet zdziebko cieple, sa bardzo rozdzielcze na gorze pasma. LCD3 to sa sluchawki grajace na ciepla strone, bas nie jest taki twardy i fakturowy jak w Denonach/Grado, szybkoscia i klarownoscia tez nie dorownuja swoim konkurentom o ktorych wspomniales. W sumie zamiast LCD3 to wolalem swoje HE-6 ktore lepiej oddawaly cholografie oraz byly bardziej zaakcentowane na gorze pasma, ale ogolna sygnatura dosyc podobna.

 

Najwazniejsza sprawa, do czego beda podpiete sluchawki?

Edytowane przez patrykvel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś co może cię zainteresować:

 

A Note For Audio Pros
Most audio pro headphone use requires sealed headphones. In those instances I like to recommend the Beyer DT1350 or Sennheiser Amperior/HD 25-1 II for location recording and ENG work, and the AKG K550 for a full-size can in the studio. But there are applications where open headphones can be used, and high prices can be tolerated for headphones that deliver exceptional performance in professional applications. My go-to recommendation is the Sennheiser HD 800--there's simply nothing in the mix that will escape detection with the HD 800. They're the audio microscope; great for mastering work. The problem is, they're not much fun to listen to. They lack bass extension somewhat and they have a glare-y spot at about 6kHz (this mod can help), and if you mix with them you might end up with a bit of bass boost and laid-back mid-treble.

Though not the microscope that the HD 800 is, in many ways the Audeze LCD-2 and LCD-3 are the more neutral sounding cans. I think the LCD-2 is perfectly adequate to the tasks of general audio recording and production work, but the slightly quicker and livelier sound of the LCD-3 is probably a more accurate representation of what's on the tape (or hard drive). I think I'd trust either of the Audeze cans for general balance and mixing over the HD 800, and I'd certainly prefer them for pleasurable listening. OTOH, the Sennheiser is cooler (temperature-wise) and more comfortable to wear for long periods, and it will let you hear low-level tweets and glitches more clearly.

http://www.innerfidelity.com/content/spectacularly-yummy-audeze-lcd-2-and-lcd-3-page-3

Z tego co też słyszałem LCD-3 nie są aż tyle lepsze od LCD-2 żeby płacić dwa razy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, WYKRESY KŁAMIĄ. Od dzisiaj tylko słuch... Muszę po prostu je wszystkie przesłuchać... I znaleźć sklep który da mi taką możliwość...

 

Sygnał idzie z DAW / foobar2000 + Izotope Ozone 5 przez kartę Roland Capture Quad jak na razie... A wzmacniacz będzie musiał być dobry i do produkcji i do słuchania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, WYKRESY KŁAMIĄ. Od dzisiaj tylko słuch...

 

To od zawsze był głównie odsłuch :). Wykresy nie grają, mogą dać pogląd na dane słuchawki, ale masz tam tyle zmiennych i całą metodologię, że nie sposób się tym w 100% precyzyjnie kierować. Wykres nigdy nie powie Ci wszystkiego o słuchawkach.

 

 

Jeszcze coś co może cię zainteresować:

 

A Note For Audio Pros

Most audio pro headphone use requires sealed headphones. In those instances I like to recommend the Beyer DT1350 or Sennheiser Amperior/HD 25-1 II for location recording and ENG work, and the AKG K550 for a full-size can in the studio. (...)

 

See? Told ya.

 

HD800 (...) They're the audio microscope; great for mastering work. The problem is, they're not much fun to listen to. They lack bass extension somewhat and they have a glare-y spot at about 6kHz (this mod can help), and if you mix with them you might end up with a bit of bass boost and laid-back mid-treble. (...)

 

Nie tylko one mają tego typu uwagę, bo Q701 zachowują się podobnie. Po prostu ten typ słuchawek tak ma i można co najwyżej próbować naginać ich przeznaczenie poprzez doraźne modyfikacje wkładek akustycznych lub okablowania. Charakter jednak zawsze pozostanie zbliżony.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE5-LE mają przesadnie podbity przełom basu i średnicy, a nieco za mało dociążony niższy sopran.

 

Wykresami bym sie nie zamartwial.

Ale właśnie Majkel podał odczyt wykresu niewygrzanych HE5-LE. Więc jak to jest ? Wykres gra czy nie ? Bo ja widze tak: Jak jest wygodnie to gra, a jak niewygodnie, to już nie gra.

 

Dzisiaj byłem po raz kolejny na odsłuchach AH-D7100 - tym razem miały już miesiąc grania za sobą. Teraz nie są już zgodne z wykresem, załączonym powyżej. Ale miesiąc temu były to basowe potwory. Czy są lepsze od HP-100 ? Nie są, jakościowo to ta sama półka, są na pewno ciemniejsze, HPki grają bardziej otwartym dzwiękiem. Ale Denony są bardziej szczegółowe i lepiej dociążone. Ale zdecydowanie nie są to słuchawki monitorowe, i jak mam za zadanie coś poskładać, to HiFimany są o niebo lepsze.

 

Na koniec - tak zamówiłem sobie Denony, zobaczymy co z tego wyniknie. Na dzień dzisiejszy, nadal nie wiem czy wolę je od HP-100. Ale jak z nimi jakiś czas nie pobędę to się nie dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do samego odsłuchu muzyki elektronicznej i pochodnych Grado będą akurat z uwagi na nieco podkreślony dół i górę. Natomiast do realizacji na pewno lepiej sprawdzą się HD800 wspomniane, głównie przez bardzo wyrównane brzmienie z technicznym zacięciem. Nie ma żadnego koloryzowania czy eksponowania konkretnych pasm, a to jest właśnie potrzebne przy produkcji...

 

D7100 nie słuchałem, ale z tego co można wyczytać z opinii osób je posiadających to raczej nadal granie 'denonowe' i choć może być świetne do muzyki, to jako monitory już słabiej.

 

Jako amp Black / Sonic Pearl i na pewno żaden detal nam nie umknie ;)

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE5-LE mają przesadnie podbity przełom basu i średnicy, a nieco za mało dociążony niższy sopran.

 

Wykresami bym sie nie zamartwial.

Ale właśnie Majkel podał odczyt wykresu niewygrzanych HE5-LE. Więc jak to jest ? Wykres gra czy nie ? Bo ja widze tak: Jak jest wygodnie to gra, a jak niewygodnie, to już nie gra.

Skąd wiesz, że wykres dotyczy niewygrzanych? Ja oczywiście pisałem o odsłuchach takich mocno wygrzanych, pady welurowe lub skórzane, kabel fabryczny lub z mojej oferty, w sumie 4 kombinacje. Moja ulubiona - alternatywny kabel + welur.

 

HE-6 - szybkie czy nie szybkie, na pewno wolniejsze od większości słuchawek jakie znam bez względu na cenę. Oczywiście to nadal jest bardzo szybko, bo to ortodynamiki przecież. :D

 

Wyższość nowej serii Denona nad starą jest taka, że jest wygodniej, pady zdecydowanie lepiej dolegają do głowy, no i nie ma opcji, żeby urwać ten mikry zawiasik nad muszlą, a to naprawdę spora zaleta.

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem stad, ze moje tak jak ten wykres graly w okolicach 100 h, a nie dzisiaj.

A skorzane pady skad miales, bo w zestawie nie ma? Ciekawi mnie efekt na nich.

 

Do tego BP czy SP to nie jest najszczesliwsze polaczenie z He5Le. Ale pewnie jestem w tym zdaniu odosobniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał idzie z DAW / foobar2000 + Izotope Ozone 5 przez kartę Roland Capture Quad jak na razie... A wzmacniacz będzie musiał być dobry i do produkcji i do słuchania...

Hmmm - mozna wiedziec jakich monitorow uzywasz w tym zestawie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności