Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

fabryka znakuje drivery? który monter je robił, u mnie wszystkie tak maja

fabryka znakuje drivery? który monter je robił, u mnie wszystkie tak maja

Tak podejrzewałem, bo dźwiękowo nie ma różnicy, dotychczas spotykałem modele, które nie miały takich udziwnień, stąd moje zdziwienie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To może być niezła rzecz, jak zrobisz, to skrobnij coś na forum. :) Bo idealnie jak HD650 nie zagrają (inna obudowa).

Cytuję post iDaft napisany w temacie "Muzyczne Zakupy"

Wygląda na to, że HD 565, w środku nie różnią się niczym od hd 650, poza przetwornikiem.
Można by dyskutować jaki wpływ na dźwięk ma sama osłona przetwornika, jednak w mojej opinii ma ona niewielki.
Dla mnie hd 565 z przetwornikami od hd 650 grają jak hd 650.
Porównanie:

297106.jpg
980295.jpg
Edytowane przez bakus1233
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz HD565. Po dołożeniu kabla na sonolene3014 z wtykiem amphenol TS3PBM-AU to są inne słuchawki. Charakteryzują się bardzo dużą przejrzystością i świetną sceną. To poziom dzisiejszych słuchawek dynamicznych z wyższej półki na pewno.

Tak więc potwierdzam informacje Majkela o jakości brzmienia tych sluchawek po rekablingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam po rekablingu właśnie tym kablem w moich HD580 brzmienie stało się właśnie takie jak lobię plus ogólna poprawa we wszystkich aspektach. ;)

SENNHEISER HD580 PrecisionWood MOD+Leather PADS+Conducfil 3014+Neutrik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMGP2485.JPG

IMGP2481.JPG

IMGP2488.JPG

 

Najstarsze, jak już pisałem to HD 424, ponoć ich protoplastą był mikrofon. Dalej HD 430 już mają dużą wokółuszną muszlę, HD 560 Ovation ( tu chronologicznie zamieszałem, bo najpierw były HD 540), później 540 Refence, HD 580 Precision i dodatkowo na kiju, już nie topowe HD 520 i HD 530 II. Jak widać z cyferek Sennheiser trochę mieszał z numeracją i trudno było dojść po latach co jest, co? Żeby do tego dojść musiałem dokonać poważnych prac googlewykopaliskowych ;)

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torów odsłuchowych mam parę, ale dla mnie najbardziej satysfakcjonujące to klon Lehmanna+DAC TDA 1541+różne CD lub laptop, Marantz CD 60 Skorpion + Luxman L530- ten jest najwspanialszy choć pierwszy też jest fajny.

 

W stosunku do współczesnych modeli nie mają się czego wstydzić. Szczególnie od modelu 540 Reference, to już brzmienie porównywalne jakościowo do tego co dziś można kupić HD 424 grają bardzo przyjemnie, przestrzennie, jasno z lekkim basem... trochę za lekkim. HD 430 są dla mnie za powściągliwe, przygaszone, ale też całkiem spoko.

 

Natomiast, jako już pisałem od modelu 540, to już inna bajka. Osobiście dla mnie najciekawsze są właśnie HD 540, 560 i..... 520. Czyli całkiem średni model z 1989 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej interesuje porównanie HD540 vs HD560. Kiedyś miałem HD540 ale nie pamiętam zbyt dobrze (poza tym, że były jasne), obecnie mam HD560 i chciałbym poznać opinię, czy warto do HD540 wracać.

 

Dawno temu też HD420 miałem, ale one to ciemne były prawie jak PX100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze jeszcze dodać, że ze względu na brak nowych padów do HD 540, kupiłem pady od HD 250. Czyli teraz są pół zamknięte. Bardzo istotne w przypadku Sennheisera jest po kupnie używanych słuchawek wymienić pady na nowe. Sennheiser stosuje w padach pianki, które po dwóch, trzech latach tracą swoje pierwotne właściwości i nie grają tak jak nowe. Właściwie uważam, że Sennheiser przesadził z planowanym starzeniem w wypadku padów. Zmiana po paru latach nowych padów w klapnięte purkle, to lekka przesada, szczególnie w aspekcie ile sobie życzą za nowe. AKG jakoś latami są ok, więc nie ma tu jakiejś bariery technologicznej!


Ovation to przede wszystkim piękna, czarująca średnica i doskonała przestrzenność, lepsza niż AKG K701. Słuchanie młodych kobiecych wokali na dobrym systemie, to prawie erotyczne doznanie ;)

Organy Hammonda też jak żywe, wielobarwne, autentyczne.

Reference to dynamika, sprężysty, dynamiczny bas... właściwie basiszcze. Tempo, energia i otwartość. Słuchanie na nich Metaliki to prawdziwe, koncertowe przeżycie... ściana dźwięku. Ogólnie wraz z HD 520 to najbardziej uniwersalne słuchawki. Choć 520 są na górze przyciemnione, ale to dla mnie bardzo przyjemne granie, bez tego koca, co w HD580/600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... coś jest w tych starych sennkach jednak. Jest duża różnica dodatkowo po wymianie kabla.

Ja mam teraz HD565 ale idą do mnie HD600. Sennki mają dobrą przejrzystość w całym paśmie ale są bardzo wrażliwe na tor, przede wszystkim na źródło. Można więc mieć np. dobry barwny kompakt lub DAC i nawet prosty wzmacniacz aby fajnie je napędzić. Ja kiedyś fajne efekty uzyskałem ze wzmacniaczem mikroforum na jednym NE5532 Signetics ze słuchawkami HD530 II.

 

Jestem ciekaw tych HD540, na allegro są HD540 reference w wersji GOLD, wie ktoś czym róznią się od wersji standardowej?

Mają impedancję 600ohm , w sam raz do wzmacniacza OTL który właśnie zaposiadałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do HD560 to w 100% się zgadzam - takiej przestrzeni nie mam nawet w X1. Średnie to chyba domena Sennheisera, z wyższych modeli zawsze prezentują klasę.

 

Jeśli zaś chodzi o HD540 to ja je sprzedałem głównie ze względu na brak basu, fakt, że wtedy miałem inne upodobania i może obecnie byłyby akceptowalne, ale na pewno basu za dużo to nie miały. Pewnie te pady HD520 sporo tu poprawiły.

 

@Barthuss - HD540 GOLD to wersja kolekcjonerska, różnią się tylko wyglądem. Brzmieniowo to samo co zwykłe HD540 - imo nie warto dopłacać do wyglądu. Niedawno widziałem na Allegro HD540 w ładnym stanie w okolicach 200-250zł a zdarzało się że i za 160zł były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD 560 i HD 565 to zupełnie inne granie. W tym wypadku nazwa Ovation wprowadza w błąd. 565 jest bardzo blisko do 580/600. Otwartość, przestrzenność 560 jest poza zasięgiem 565.

 

Perul 540 Reference są fajnym uzupełnieniem do 560 Ovation. Są do czego innego, choć w Reference średnica jest fajna, to nie gra tej roli co w 560. Ovation są szybkie, ale nie mają takiego dociążenia, impetu na basie i wysokich, co Reference. Co ciekawe tanie kiedyś HD 520 z mięsistym, szybkim basem, choć nie schodzącym tak nisko jak w Reference świetnie uzupełniają tę dwójkę.

Dla przykładu:

HD 560 pięknie na Legendary Pink Dots "The Tower", Sade "Love Deluxe",

HD 540 rewelacja na Metallica Black, Marillion "Script for a Jester Tear"

HD 520 super na Faithless "To all new arrivals", Sade "Diamond life"

 

Dla mnie od jakiegoś czasu to ulubione trio. Zmiana płyty, zmiana słuchawek i jest cały czas uczucie pełnego zadowolenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły do mnie HD600 i grają bardzo dobrze, warunek aby wymienić cokolwiek słaby kabel stockowy. Na pierwszy rzut ucha musi być dla nich też dobre barwne źródło. Wzmocnienie dla nich na razie ćwiczę, jest dobrze zarówno na dziurce denona dcd-1700GAT oraz iście hi-end`owo na OTLu BottleHead Crack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko przy śniadaniu Miles Davis "Blue in Green"

 

Przestrzenność, otwartość, szybkość, ekspresja, orientacja po stronie Ovation.

 

Masa, informacja o wewnętrznej strukturze instrumentów, bardziej mięsisty bas, lepiej oddana natura saksofonu 580/600

 

Miotełki wydają się też bardziej naturalne na 580, ale sposób ich używania, orientacja w przestrzeni znowu po stronie 560.

580 wnikliwiej analizują poszczególne instrumenty zapominając o całości ściskają je w głowie/tłoczą/nakładają na siebie, 560 oddają lepiej energię instrumentów, rysują otwarte, dynamiczne zjawisko muzyczne częściej zmuszając do ściągnięcia z uszu ułudą dochodzenia dźwięków z poza słuchawek, jednak kosztem ich masy.

 

Konkludując najczęściej ostatnio zakładam HD520 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w swoich hd 650 zmienisz kabel na zbalansowany, to masz taką wersje, fabrycznie chyba nie było takich (?)
Podobno przez taki kabel uzyskuje się lepszy dźwięk/inne brzmienie, ale nie wiem czy to prawda, bo nie sprawdzałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej, napisałem przecież, że na poziomie percepcji, albo nawet poniżej tego. Z kilku powodów, a najważniejszy jest taki, że nie wiesz jaki jest błąd pomiaru metody badawczej. Popatrz dokładnie na te dwa wykresy- one są praktycznie identyczne, z bardzo subtelnymi zmianami, których ucho nie jest nawet w stanie wychwycić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności