Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

... stare sennki HD565 ktore mozna kupic za 200zl

Niestety po wielu opiniach na tym forum już za tą cenę ich nie kupisz (chyba, że z padami do wymiany to może) - teraz koło 350zł stoją. Za tyle to można czasem HD580 kupić (w mocno średnim stanie) - w mojej ocenie są lepsze od DT860.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dołączam do fanklubu Sennhaisera z moimi uber modowanymi :wub:
HD580 Lakier WOOD Mod z Leather PAD's + WireEssence Conducfil 3014 Neutrik
post-38242-0-51026100-1357595548_thumb.j post-38242-0-86637900-1357595557_thumb.j

http://forum.mp3store.pl/topic/89926-bd-bohaterem-w-swoim-audio-czyli-dzisiaj-sam-zrobiem/page-23#entry895831

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie oddają tego efektu ale muszle wyglądają stylowo i w standordowym oświtleniu prezentują się bradzo ładnie. ^_^
Natomiast co do dźwięku to zamknięcie + drewniene muszle + skórzane pady sprawiły że są to zupelnie inaczej grające słuchawki. :P
Jak jasteś ciekaw opini to zapytaj Kuropa, Fatso lub Jhonysa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmazynowy czemu z lampa bzdura? Z jaka słuchałes? Lampa lampie nierówna...

 

Ok, może bzdura to za mocno powiedziane, może na jakiś lampach zagra to dobrze, ale obstawiam, że tranzystor będzie bezpieczniejszym zakupem.

 

Po prostu u mnie HD650 skończyły z klonem bo z nim grają najlepiej, i znając charakterystykę tych słuchawek szukałbym do nich szybkiego, przestrzennego i neutralnego wzmaka. Słuchałem ich kilka miesięcy na SOHA III (z różnymi lampami), równolegle z LC, kilka razy na HPA Master, na chińskiej taniej lampie no i na Forumie IV.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

wybaczcie, że tu się podłączam, ale gdzie dostanę lepszą odpowiedź, niż w Fanclubie Sennheisera :)? Otóż chciałem sprzedać słuchawki takie:

http://gdgt.com/sennheiser/hdr/110/

 

Ale w sieci ani w żadnym serwisie sprzedażowym prawie nie istnieją, ten powyżej to jedyny link, który znalazłem i to na jakimś zagranicznym portalu. Natomiast przy poszukiwaniu tego modelu (HDR 110) wielokrotnie wyskakiwał mi model RS 110 II, czyli:

http://allegro.pl/sluchawki-bezprzewodowe-sennheiser-rs-110-ii-i3311011417.html

 

Czy to jest może to samo? Bo zgłupiałem.

 

Pozdrawiam,

m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj zrobiłem sobie wieczór odsłuchowy na HD560 - świetne słuchawki :) . Może nie tak detaliczne jak HD580/HD600 ale chyba dzięki temu bardziej emocje oddają. Jeszcze im kabel muszę lepszy zrobić. Podejrzewam, że sporo zyskają, takie HD580 basu całkiem konkretną dawkę dostały :) . W HD560 też by się przydał ten bas, choć z pamięci to jest nieco więcej niż w HD580 przed wymianą i był na akceptowalnym poziomie. Właściwie nie było typu muzyki, w których nie zagrałyby co najmniej nieźle, ale stworzone są do wszelkiej muzyki granej na naturalnych instrumentach (z resztą HD580/600 również).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennheiser Momentum - kupiłem, bo mi się podobały :D Na początku bardzo na nie narzekałem, że niewygodne, że dołączone kable są żartem biorąc pod uwagę cenę. Teraz coraz bardziej je lubię. Gdyby były troszkę wygodniejsze to można by siedzieć w nich w nieskończoność. Grają bardzo przyjemnie, nic nie drażni, słuch nigdy się nie męczy. Byłyby to słuchawki bliskie ideału, ale moje małżowiny uszne po około 2h słuchania niemalże dosłownie wyją z bólu :D

 

Sennheiser HD650 - przez dwa lata o nich marzyłem i nigdy nie mogłem ich kupić, bo jako polski student nie miałem szans odłożyć 1500zł. Wreszcie w Finlandii spełniłem swoje marzenie i uwielbiam je. Korzystam z nich nawet do grania w Battlefielda 3. Jestem osobą lubiącą dużo basu, ale HD650 nauczyły mnie, że są ważniejsze rzeczy ;)

 

Następne w kolejce do zakpupu są HD239 i HD800. Te pierwsze już niedługo - jako słuchawki na zewnątrz - ani AKG K619 ani Koss Porta Pro mnie nie satysfakcjonują. HD800 w dalekiej przyszłości, bo po pierwsze są dla mnie na razie za drogie, a po drugie zbieram na Audeze LCD-2.

 

Być może nawet bym się zdecydował dłużej odkładać i najpierw kupić HD800, ale wg mnie są paskudne :) Generalnie, poza Momentumami, nie podoba mi się stylistyka Sennheiserów. Całe szczęście nie ma to wpływy na jakość grania! :D

 

Odkopię post z początku wątku.

 

Ja jestem z tych szczęśliwców, którym uszy mieszczą się idealnie w Momentum. Zapominam, że w ogóle mam je na głowie :)

Wspominane w wątku HD239 również już przetestowałem. Bardzo fajne słuchawki, specyficzne - średnica jest taka trochę AKaGowa. HD800 sprawdzę w sierpniu - nie mogę się doczekać.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sennheiser Momentum - kupiłem, bo mi się podobały :D Na początku bardzo na nie narzekałem, że niewygodne, że dołączone kable są żartem biorąc pod uwagę cenę. Teraz coraz bardziej je lubię. Gdyby były troszkę wygodniejsze to można by siedzieć w nich w nieskończoność. Grają bardzo przyjemnie, nic nie drażni, słuch nigdy się nie męczy. Byłyby to słuchawki bliskie ideału, ale moje małżowiny uszne po około 2h słuchania niemalże dosłownie wyją z bólu :D

 

Sennheiser HD650 - przez dwa lata o nich marzyłem i nigdy nie mogłem ich kupić, bo jako polski student nie miałem szans odłożyć 1500zł. Wreszcie w Finlandii spełniłem swoje marzenie i uwielbiam je. Korzystam z nich nawet do grania w Battlefielda 3. Jestem osobą lubiącą dużo basu, ale HD650 nauczyły mnie, że są ważniejsze rzeczy ;)

 

Następne w kolejce do zakpupu są HD239 i HD800. Te pierwsze już niedługo - jako słuchawki na zewnątrz - ani AKG K619 ani Koss Porta Pro mnie nie satysfakcjonują. HD800 w dalekiej przyszłości, bo po pierwsze są dla mnie na razie za drogie, a po drugie zbieram na Audeze LCD-2.

 

Być może nawet bym się zdecydował dłużej odkładać i najpierw kupić HD800, ale wg mnie są paskudne :) Generalnie, poza Momentumami, nie podoba mi się stylistyka Sennheiserów. Całe szczęście nie ma to wpływy na jakość grania! :D

 

Odkopię post z początku wątku.

 

Ja jestem z tych szczęśliwców, którym uszy mieszczą się idealnie w Momentum. Zapominam, że w ogóle mam je na głowie :)

Wspominane w wątku HD239 również już przetestowałem. Bardzo fajne słuchawki, specyficzne - średnica jest taka trochę AKaGowa. HD800 sprawdzę w sierpniu - nie mogę się doczekać.

 

na czym będziesz testowa hd800? ja po zakupie i przesłuchaniu swoich na lovely cube i black pearlu pożyczonym odstawilem LC na bok. słuchawki wyciągnąłem dopiero z pudła ponownie jak odebralem Sonica ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądałem film z HD650 na uszach. Nadają się wyśmienicie do tego zastosowania. : D

 

BTW. dawno już grado nie słuchałem, więc zapomniałem jak brzmi bliskie granie na twarz, lecz wielu ludzi określa i w dodatku podkreśla to jakoby HD650 grały z dystansu, dla mnie po prostu efekty przestrzenne są bardzo dobre, jakiegoś nienaturalnego dystansu jaki np. w HD668B spotkałem, tutaj nie znalazłem. Kiedy trzeba grają blisko, kiedy trzeba daleko. Roland przyrównywał PX360 do HD650, dla mnie porównanie chybione.

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście następcę HD 25?

 

 

Okropne. Wbudowany limiter. Podobno lepsza góra niż w HD 25-1.

 

 

Edit: Znalazłem również info o okolicznościowych HD 25 z okazji 25 rocznicy! Są aluminiowe i wyglądają jak Amperior, co moim zdaniem jest błędem.

Zachowały impedancję i wygląda na to, że mają nowe pady, skórzane:

 

500x1000px-LL-d4c0405b_1002809_497605470

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja może niedługo będę miał okazję - chociaż zmuszony jestem zrezygnować z któryś słuchawek i jeszcze nie wiem, które to będą...

 

Podobno różnice są niewielkie - Amperiory są bardziej wygłuszone w środku, mają aluminiową kopułkę i inne pady, jednak wyglądają efektowniej i to driver 18 Ohm, co moim zdaniem jest wadą, bo 70 Ohm HD 25-1 pozwala napędzić je z lepszym tłumieniem membrany na źródłach z większą impedancją wyjściową. Dlatego ja chyba wybrałbym klasyczne HD 25-1. Tyll na Innerfidelity je kiedyś porównywał, ale nie wziął pod uwagę różnicy nauszników.

 

weronix, w sygnaturce masz wersję Adidas - dlaczego chcesz kupować HD25-1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno HD598 i chyba dołączam do fanklubu Sennheisera :)

 

Martwi mnie natomiast jedno - są one już dobrze wygrzane i jak na mój gust mają zbyt wiele (w dodatku zamulającego) basu. Da się coś z tym zrobić?

rad jest kilka

albo je przytkaj muszle zaklej taśma na próbę

albo je całkowicie otwórz przetwornik może mieć z tyłu gąbkę zdejmij ją

albo daj im jaśniejszy sygnał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności