Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, blackromek napisał:


OK dzięki tak myślałem mam ochotę na senki więc chyba znowu hd 650


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Zaraz będzie lincz, że wszędzie je polecam, ale jak HD650, to lepiej SR2, imo. 😆 A jeszcze, jak chcesz koniecznie wyjść za pułap 3kzł, to wtedy Eather Flow. 😉

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, blackromek napisał:

Witam panowie może jest jakiś obecny lub były użytkownik hd 800s chodzi mi oto jak naprawdę sprawują się one w rock metalowej muzie


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Do powolnych riffów granych trzema palcami a la Black Sabbath będą OK, ale do szybkich i precyzyjnych cięć rodem np. ze Slayera to ja ich nie widzę. Chociaż sa tu tacy, co by nawet Audeze polecili do metalu. Dla mnie to jest pokaz kung-fu w wykonaniu zawodnika sumo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem wcześniej o bas w HD650. Byłem dzisiaj na odsłuchu:

Sundara - obiektywnie dobre, ale nie dla mnie, mało dociążenia, zdecydowanie za mało.

Amiron - trochę lepiej dociążone, ale jakoś bez szału, jasne, ostrawe lekko, scena ani jej głębokość mnie nie powaliły.

HD650 - one są naprawdę takie dobre? Nie wiem czy słyszałem takie 3D w nausznych, to jest ta wąska scena? Na dodatek fajnie niższy bas słychać. No i taka relaksacyjna, nie krzykliwa góra. Może i bym je kupił, ale była ostatnia sztuka obdarta, co mnie raziło.

 

Teraz siedzę i myślę, czy Sennki zamawiać i żałuję, że nie miałem X2 na porównanie :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę! Nie wiem na czym słuchałeś, ale w ich przypadku prawie zawsze może być lepiej. Też nigdy nie rozumiałem tego narzekania na scenę. Według niektórych one w ogóle nie posiadają sceny. Moje ulubione brzmienie blach. Słuchałeś "rumuńskich"?

Edytowane przez bendezar
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Luk@s napisał:

No i taka relaksacyjna, nie krzykliwa góra

 

14 minut temu, Luk@s napisał:

żałuję, że nie miałem X2 na porównanie

X2 nie są tak łagodne, nawet bym powiedział, że są dość ostre. Mi osobiście bardziej pasują HD650, poza najniższym basem, którego X2 mają więcej i fajnie "wachlują".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poczytania, jakbyś miał chwilkę.

https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-s-se/hd650/

Nie wiem czy to kwestia padów czy coś tam jednak gmerali.

Pady wydają sie sporo twardsze, mam wrażenie, że odrobinę szersze, bo w mniejszym stopniu ucho opiera mi się mi o pad. W tym artykule piszą, że także wyższe i biorąc pod uwagę różnice w brzmieniu, jestem skłonny się do tego przychylić.

Bas jest dużo bardziej konturowy, nie taki "misiowaty", mam wrażenie, że twardszy, bardziej zróżnicowany niż ten z HD 600. Średnica robi kroczek w stronę HD 600. Jest więcej powietrza, jakby odrobinę jaśniej, ale nadal gładko i naturalnie, nie wpada w "darcie mordy".

Mam też wrażenie, że pierwszy plan i środek sceny w mniejszym stopniu wchodzą w środek głowy. Góra raczej bez zmian, nie ma jej więcej, ale jest, jak dla mnie oczywiście, świetnej jakości. Tak jak pisałem, to moje ulubione brzmienie "blach" i nawet niespecjalnie chce mi się zastanawiać czy naturalne czy przesłodzone. Małe składy akustycznego jazzu i muzyka kamaralna to ich żywioł.

Edytowane przez bendezar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audionanik napisał:

Raczej około 4mW

Według prawa ohma tak, ale czytałem test z pomiarami i black miał w praktyce 0.8mW a red około 10mW przy 300ohm, więc przepaść.

 

Myślę o czymś mobilnym bez baterii najlepiej, ewentualnie z, bo w domu 99 procent czasu używam tableta. Może Sabaj DA3, ale pewnie lepsze coś jak Topping NX3, albo iFi Hip Dac.

 

Jak ktoś z Was tego typu wynalazki słuchał z HD650, to każda opinia mile widziana :)

Edytowane przez Luk@s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Luk@s napisał:

czytałem test z pomiarami i black miał w praktyce 0.8mW

Bardzo dziwny wynik.

34 minuty temu, Luk@s napisał:

Jak ktoś z Was tego typu wynalazki słuchał z HD650

Miałem hd650 kilka razy i słuchałem w wielu konfiguracjach (podobnie jak kilku innych tutejszych zboków) - Tr-ampa od Earmen bym sprawdził; nie słuchałem ich w duecie, ale jak znam jedno i drugie, to powinno nieźle banglać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Luk@s napisał:

czytałem test z pomiarami i black miał w praktyce 0.8mW

W HD650 z tym blackiem to o głośność nie ma się co martwić, może być jej aż za dużo. Tylko czy efekt brzmieniowy będzie sie podobał to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bendezar napisał:

 

Czyli tak jak wcześniej pisałem, cały temat rozbija się o pady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kartonik napisał:

 

Czyli tak jak wcześniej pisałem, cały temat rozbija się o pady.

Zrozumiałem, że te z 2014 nawet z nowymi padami brzmią z "kocykiem".

Muszę gdzieś dorwać te z 2017 dla porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, dj1978 napisał:

W HD650 z tym blackiem to o głośność nie ma się co martwić, może być jej aż za dużo. Tylko czy efekt brzmieniowy będzie sie podobał to inna sprawa.

Miałem ze sobą blacka. Porażka, głośność na maksimum ledwie akceptowalna, wystarczy cichszy utwór czy coś i będzie kiepsko. Nie wspominam już nawet o brzmieniu.

 

45 minut temu, audionanik napisał:

Bardzo dziwny wynik.

Miałem hd650 kilka razy i słuchałem w wielu konfiguracjach (podobnie jak kilku innych tutejszych zboków) - Tr-ampa od Earmen bym sprawdził; nie słuchałem ich w duecie, ale jak znam jedno i drugie, to powinno nieźle banglać.

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/review-and-measurements-of-audirect-beam-and-aq-dragonfly.5455/

PS. Zapoznam się z tym Tr-ampem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bendezar napisał:

Zrozumiałem, że te z 2014 nawet z nowymi padami brzmią z "kocykiem".

Muszę gdzieś dorwać te z 2017 dla porównania.

Nie, to nie tak. Mam HD650 z 2008 roku ale ze srebrnymi przegrodami i faktycznie na starych padach grały misiowato, to na nowych padach kupionych w zeszłym roku jest jak w nowych modelach. Bez misia, czysto, detalicznie i energicznie. Jest bardzo duża różnica, wiem bo mam jedne i drugie pady.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, komeko napisał:

Nie, to nie tak. Mam HD650 z 2008 roku ale ze srebrnymi przegrodami i faktycznie na starych padach grały misiowato, to na nowych padach kupionych w zeszłym roku jest jak w nowych modelach. Bez misia, czysto, detalicznie i energicznie. Jest bardzo duża różnica, wiem bo mam jedne i drugie pady.

No ale te drugie pewnie już oklapłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności