Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

56 minut temu, mrbudyn napisał:

Czy to może oznaczać, że Denony są mocno podobne do Sennheiserów ? Czy po prostu słuchawki dynamiczne grają podobnie ?

Nie jestem kompetentny do takich ocen. Naczytałem się o różnicach miedzy 580-600-650 a nie słyszę znaczących. Denonko to potężne granie, trochę jak z dużych kolumn, a senki to takie bardziej monitorki.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem, ale pamiętam, że Tyll polecał kiedyś Aeony jako upgrade dla 650-tek.

Sam mam Elexy - je teź niektórzy traktują jako upgrade dla 6xx. Dla mnie oprócz tego, że upgrade to też trochę sidegrade.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Palpatine napisał:

Aeon Flow Open powinny być zatem pierwszym wyborem jeśli chodzi o średnią półkę. Są jeszcze chińczyki, ale tego rynku nie śledzę

Chińczyki po HE400i już mnie nie interesują ( za jasne granie, wolę ciemne ) . Ostatnio miałem okazję słuchać AQ NightHawk i to mi się również spodobało. Na pewno pójdę w kierunku brzmienia 650 i NighHawk-ów. Aeon Flow wyglądają na dobry nastęny krok/kierunek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie w trakcje testów wzmacniacza Tisbury audio ca1 i pragnę się podzielić z wami moimi odczuciami. Z tego co wyczytałem intencją producenta było stworzenie sprzętu dopasowanego do słuchawek między innymi sennheiser. Po podpięciu do niego moich senników stwierdzam, że udało się to świetnie. Spędziłem całą sobotę na odsłuchu i wciąż mi mało. Wcześniej sennki grały u mnie pod cd denona lub pod toppingiem nx4 i to już sprawiało mi radość. Jednak po podpięciu ich do tisbury jestem w niebie. Nie potrafię ocenić w jakim stopniu na ten efekt składa się jego wspaniały wygląd i zapewnienia producenta, a ile faktycznie zmiana w odsłuchu, jednak polecam wam przekonać się o tym na własnej skórze. Jeśli będziecie mieli możliwość podpiąć sennki pod taki model to skorzystajcie. Ewentualnie za kaucją mogę wysłać go na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, hibi napisał:

Poszukuję materiału do zastąpienia gąbki tej przed driverem, taki co by był neutralny akustycznie.

(HD58X)

Cienki filc (ok 1mm) powinien się nadać, a przy okazji będzie trwalszy i można go uprać :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, hibi napisał:

Będę szukał

Pasmanteria, albo sklep z artykułami artystycznymi - filc dekoracyjny, najczęściej arkusze wielkości około A4. Ewentualnie Allegro, ale wtedy przesyłka dojdzie, więc nie wiem czy się będzie kalkulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Perul napisał:

Pasmanteria, albo sklep z artykułami artystycznymi - filc dekoracyjny, najczęściej arkusze wielkości około A4. Ewentualnie Allegro, ale wtedy przesyłka dojdzie, więc nie wiem czy się będzie kalkulować.

Filc o tej grubości nic nie wniesie? Ten w dt880 ma ze 3 mm gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, hibi napisał:

Filc o tej grubości nic nie wniesie?

Trochę obetnie wysokie, ale 1mm na pewno nie tyle co 3mm - tylko proporcjonalnie do grubości (przy założeniu, że gęstość jest taka sama).

Akurat te dekoracyjne nie są zbyt gęste/zbite, więc bardzo nie ingerują w brzmienie. A materiału całkiem obojętnego akustycznie to nie ma, nawet ten na maskownice do kolumn ciutkę zabiera (choć prawie nie do zauważenia), tylko jak z takiego materiału zrobisz wkładkę przed przetwornik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Perul napisał:

Trochę obetnie wysokie, ale 1mm na pewno nie tyle co 3mm - tylko proporcjonalnie do grubości (przy założeniu, że gęstość jest taka sama).

Akurat te dekoracyjne nie są zbyt gęste/zbite, więc bardzo nie ingerują w brzmienie. A materiału całkiem obojętnego akustycznie to nie ma, nawet ten na maskownice do kolumn ciutkę zabiera (choć prawie nie do zauważenia), tylko jak z takiego materiału zrobisz wkładkę przed przetwornik?

Pytanie z innej beczki, wywalenie gąbki z maskownicy co spowoduje?  Modele 600/650 jej nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, hibi napisał:

gąbki z maskownicy co spowoduje?

Co dokładniej masz na myśli? Masz jakieś foto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hibi napisał:

Pytanie z innej beczki, wywalenie gąbki z maskownicy co spowoduje?  Modele 600/650 jej nie mają.

W graniu prawie nic nie zmieni, tylko przetwornik będzie narażony na brud, ponieważ nie ma osłony bezpośrednio przy przetworniku jak w hd600. 

Jak chcesz usunąć tę gąbkę, to musisz czymś ochronić przetwornik. Ja przykleiłem tam gąbkę akg. Bas jest trochę mniejszy, mniej wchodzi na średnicę. Jest też więcej powietrza i scena zyskuje nieco na szerokości. Mi bardziej pasuje granie z modem i słuchawki też lepiej wyglądają. 

Nie mam porównania do hd660 ale z modem podobno grają bardzo do nich podobnie. 

W linku poniżej masz wszystko super opisane i jest też odnośnik do modyfikacji. 

https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-s-se/hd58x-jubilee-massdrop/

Edytowane przez jarzyna
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jarzyna napisał:

W graniu prawie nic nie zmieni, tylko przetwornik będzie narażony na brud, ponieważ nie ma osłony bezpośrednio przy przetworniku jak w hd600. 

Jak chcesz usunąć tę gąbkę, to musisz czymś ochronić przetwornik. Ja przykleiłem tam gąbkę akg. Bas jest trochę mniejszy, mniej wchodzi na średnicę. Jest też więcej powietrza i scena zyskuje nieco na szerokości. Mi bardziej pasuje granie z modem i słuchawki też lepiej wyglądają. 

Nie mam porównania do hd660 ale z modem podobno grają bardzo do nich podobnie. 

W linku poniżej masz wszystko super opisane i jest też odnośnik do modyfikacji. 

https://diyaudioheaven.wordpress.com/headphones/measurements/brands-s-se/hd58x-jubilee-massdrop/

Z tym czarnym markerem dobry patent :)

Osobiście bez gąbek grają czyściej, może to autosugestia :)

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainspirowany Waszymi rozmowami zrobiłem 'firanka' mod w swoich HD58x :)

Zamiast gąbek użyłem gładkiej firanki z bardzo drobnymi oczkami, wieczorem edytuję post i napiszę czy jest zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, GhalMaraz napisał:

Zainspirowany Waszymi rozmowami zrobiłem 'firanka' mod w swoich HD58x :)

Zamiast gąbek użyłem gładkiej firanki z bardzo drobnymi oczkami, wieczorem edytuję post i napiszę czy jest zmiana.

Wywal obie gąbki z maskownicy i drivera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wstawiłem z powrotem gąbki z maskownicy do już zmodowanych słuchawek, to miałem wrażenie, że bez nich jest lepiej. Ale w moim przypadku są one teraz bardzo blisko gąbek z AKG. 

Jakby ktoś chciał to mogę podesłać niewykorzystaną resztę gąbki od AKG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności