Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.09.2022 o 12:30, kajo1971 napisał:

HD800

Wg mnie kapitalne słuchawki o ile ktoś lubi taki ostry, analityczny sznyt. Z wyjątkiem fanów marki zakochanych od pierwszego odsłuchu, publika omija ten model szerokim łukiem. 

Edytowane przez Kazimierz9
  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
3 godziny temu, Suszec napisał(a):

W ramach zapoznawania się z audiofilskimi klasykami dotarły do mnie HD600 z nowej produkcji. 

 

Zacznijmy od wykonania. Pomijając kwestie kolorystyczne i imho niezbyt pasujące niebieskie oznaczenie modelu, to same słuchawki prezentują się bardzo dobrze, a w ręku sprawiają wrażenie solidnych mimo niewielkiej wagi, krawędzie plastików są bardzo dobrze wykończone. 

 

Wrażenia z kilkugodzinnego odsłuchu są takie, że się zacząłem głowić czemu sobie to zrobiłem i tych słuchawek nie kupiłem wcześniej (moja przygoda z audio zaczęła się w 2012 roku :o). Kiedyś tylko na meecie słuchałem chwilę HD650, ale nie zrobiły na mnie wtedy większego wrażenia. Natomiast co do HD600 to już rozumiem czemu mimo upływu lat to wciąż bardzo popularny model i ma niezmiennie rzesze fanów. Nie ma tutaj efekciarskiego grania, próby zwrócenia uwagi, wszystko jest po prostu niesamowicie realistyczne, tak jakby słuchawki kierują uwagę na muzykę, zamiast na siebie.

 

Detal i rozdzielczość jest, ale bez szaleństw. Tak w sam raz, żeby wszystko brzmiało naturalnie. Scena jest niewielka, poszczególne instrumenty nie są bardzo separowane. Zamiast tego wszystkie źródła są ze sobą delikatnie "sklejone", przekaz jest bardzo całościowy, spójny i emocjonalny. Zakres dynamiki również nie jest duży. Jest po prostu wystarczający.

 

W porównaniu z HD660S kuleje dynamika, scena, separacja i rysowanie źródeł pozornych. W nowszym modelu wszystkie te aspekty stoją na naprawdę wysokim poziomie, ale kosztem naturalności i swobody. Na tyle spodobały mi się HD600, że HD660S poszły do komisu, jak się nie sprzedadzą to zostaną, ale już wiem, że HD600 muszą ze mną zostać. Z opisów HD600 nie zachwycają. Technikalia są po prostu "good enough", ale nie przeszkadza to w czerpaniu czystej przyjemności z odsłuchów.

 

Jedna jeszcze rzecz, którą zauważyłem to to, że przy HD660S stopniowo podnosząc głośność dosyć szybko nadchodzi moment w którym dźwięk robi się "twardy" i mniej przyjemny, a przy HD600 mogę jechać daleko z potencjometrem i po prostu robi się coraz głośniej, ale sam dźwięk pozostaje niezwykle przyjemny.

 


Tak jest 👍 Pomimo upływu lat HD600 nadal są świetną referencją, dobrze to określił Resolve w ostatnim materiale na kanale Theheadphoneshow - nawet mając inne, „lepsze” modele warto je mieć w swojej kolekcji, żeby posiadać coś co brzmi po prostu normalnie ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suszec witamy
Obczaj starsze rewizje tego modelu, jakieś wzmaki lampowe i sensowny kabel miedziany ew mała domieszka srebra.

Długo miałem hd600 i robiłem z nimi cuda

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Suszec napisał(a):

W ramach zapoznawania się z audiofilskimi klasykami dotarły do mnie HD600 z nowej produkcji. 

 

Zacznijmy od wykonania. Pomijając kwestie kolorystyczne i imho niezbyt pasujące niebieskie oznaczenie modelu, to same słuchawki prezentują się bardzo dobrze, a w ręku sprawiają wrażenie solidnych mimo niewielkiej wagi, krawędzie plastików są bardzo dobrze wykończone. 

 

Wrażenia z kilkugodzinnego odsłuchu są takie, że się zacząłem głowić czemu sobie to zrobiłem i tych słuchawek nie kupiłem wcześniej (moja przygoda z audio zaczęła się w 2012 roku :o). Kiedyś tylko na meecie słuchałem chwilę HD650, ale nie zrobiły na mnie wtedy większego wrażenia. Natomiast co do HD600 to już rozumiem czemu mimo upływu lat to wciąż bardzo popularny model i ma niezmiennie rzesze fanów. Nie ma tutaj efekciarskiego grania, próby zwrócenia uwagi, wszystko jest po prostu niesamowicie realistyczne, tak jakby słuchawki kierują uwagę na muzykę, zamiast na siebie.

 

Detal i rozdzielczość jest, ale bez szaleństw. Tak w sam raz, żeby wszystko brzmiało naturalnie. Scena jest niewielka, poszczególne instrumenty nie są bardzo separowane. Zamiast tego wszystkie źródła są ze sobą delikatnie "sklejone", przekaz jest bardzo całościowy, spójny i emocjonalny. Zakres dynamiki również nie jest duży. Jest po prostu wystarczający.

 

W porównaniu z HD660S kuleje dynamika, scena, separacja i rysowanie źródeł pozornych. W nowszym modelu wszystkie te aspekty stoją na naprawdę wysokim poziomie, ale kosztem naturalności i swobody. Na tyle spodobały mi się HD600, że HD660S poszły do komisu, jak się nie sprzedadzą to zostaną, ale już wiem, że HD600 muszą ze mną zostać. Z opisów HD600 nie zachwycają. Technikalia są po prostu "good enough", ale nie przeszkadza to w czerpaniu czystej przyjemności z odsłuchów.

 

Jedna jeszcze rzecz, którą zauważyłem to to, że przy HD660S stopniowo podnosząc głośność dosyć szybko nadchodzi moment w którym dźwięk robi się "twardy" i mniej przyjemny, a przy HD600 mogę jechać daleko z potencjometrem i po prostu robi się coraz głośniej, ale sam dźwięk pozostaje niezwykle przyjemny.

 

No ja mam rewizję z 97 r  :) Grają świetnie ale po wymianie kabelka na zbalansowany 4 żyłowy miedź pozłacana od kolegi Jimmiego Dragona to dopiero dostały skrzydeł  :) rasowe granie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, kajo1971 napisał(a):

No ja mam rewizję z 97 r  :) Grają świetnie ale po wymianie kabelka na zbalansowany 4 żyłowy miedź pozłacana od kolegi Jimmiego Dragona to dopiero dostały skrzydeł  :) rasowe granie :)

U mnie grają z Audeosem Deluxe single-ended z Element III, też bardzo dobrze im to robi :) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, FranticPhil napisał(a):

Wykres jaki pokazał Sennheiser naprawdę robi wrażenie, tym bardziej że cena będzie atrakcyjna :)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Dokładnie, na wykresie wyglądają bardzo podobnie do IE600 (to dobrze, bo są to udane słuchawki), jest spora szansa na jeden z najciekawszych rozsądnie wycenionych modeli na rynku ;) 

 

Link do produktu:


https://www.sennheiser-hearing.com/en-US/p/ie-200/


Link do materiału filmowego z wykresami porównawczymi z innymi modelami z serii IE:

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2023 o 19:10, Suszec napisał(a):

U mnie grają z Audeosem Deluxe single-ended z Element III, też bardzo dobrze im to robi :) 

 

 

HD600 bardzo dobrze skalują się ze wzmacniaczem, im lepszy tym lepiej grają. To taka ciekawa konstrukcja, że w zasadzie nigdy nie mamy poczucia, że już dotarły do granic swoich możliwości. Zawsze można jeszcze lepiej i lepiej, z lepszym wzmacniaczem. 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Aulait napisał(a):

Hej, a gdzie upolowałeś Jubile? 🙂Może jakieś fotki, chętnie bym oczy nacieszył. mi się jeszcze nie udało złowić tej wersji. 

A u Niemca, na Ebaju.

Co do fotek - najlepiej zobaczyc je na zywo :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2023 o 21:34, marekhall napisał(a):

A u Niemca, na Ebaju.

Co do fotek - najlepiej zobaczyc je na zywo :)

Chętnie bym Cię zaprosił na kawkę i porównał z moimi HD580 Precision i HD600, choć pewnie i tak nie usłyszałbym jakieś istotnej różnicy. Niestety od jakiegoś czasu praktycznie nie mieszkam w Krakowie i swoje sprzęty też wywiozłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.12.2022 o 19:24, Kazimierz9 napisał(a):

Jakim wzmacniaczem Koledzy napędzają swoje Sennheisery HD800? Moje od paru miesięcy leżą i się kurzą, więc myślę nad uzupełnieniem toru. Źródłem jest odtwarzacz CD (jako odtwarzacz lub transport).

Był Burson Soloist SL Mk2 - więcej ciepła niż Meier. Jest Meier Corda Classic FF - więcej przestrzeni niż Burson. Zaraz będzie uzupełniony przez Eufonica H5KCSU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności