Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś odważny podeśle mi HD600 na mody?

Najlepiej takie bez gąbki z tyłu przetwornika, bo chciałem pokombinować z tym niskim basem.

Mam już pomysł jak, tylko nie wiem w jakim stopniu to zadziała, bo damping przy 300 omach daje sporo mniejsze efekty niż przy 32.

 

Swego czasu teść zmienił w swoich HD600 pady na welury HM5 i był zadowolony z efektu - przybyło dołu i góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnej stronie ceny ich innych produktów też są wyższe niż w sklepach internetowych. Dziwne? Nie bo to rekomendowane ceny sprzedaży a inny sklep może mieć swoje.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBB powiedział ciekawą rzecz, mianowicie powtarzalność i wykonanie u Sennheisera są top level. 

Sam miałem Tripowin Olina od HBB (99$), które pomimo super drivera w środku miały problemy z QC, Salnotes Dioko (99$), które pomimo super drivera przyszły mi z jednym filtrem (w lewej słuchawce) SOOB, Veedix Silver String (300$) które miały taki driver flex w prawej słuchawce, że oddychanie i przełykanie sliny powodowało klikanie membrany itd itd

 

Jednak.. co senek to senek, szczególnie jak wziąć z thomann.de 3 lata gwarancji i cieszyć się muzyką ;)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marek_m napisał(a):

 

Lekko schłodził entuzjazm ;) 

Moim zdaniem ie200 technicznie są nie gorsze niż Tanchjim Oxygen, dość chwalone tu i tam ale troche nie lubiane przez fit... tonalnie to całekiem inna bajka, to nie jest tuning uniweralny, to jest V-ka lub tym podobne. Ale góra ma energie, bas fajnie się załącza, może nie najlepsze to wszystko jakościowo ale wciągające. Nie słyszałem jeszcze wielu słuchawek ale te są naprawde dobre w swojej cenie. Mam np. ThieAudio Legacy 4 które teraz wydają mi się spokojne, IE200 są dużo ciekawsze, powiedziałbym że coś pokroju Focal Clear w wersji IEM, no taka "baby" wersja. Zdania pewnie będą podzielone ale hit sprzedażowy nieunikniony.😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marek_m napisał(a):

 

Lekko schłodził entuzjazm ;) 

Jeżeli jest faktycznie tak jak wspominali na Headfonii, ze iE200 są słabsze w zasadzie pod każdym względem IE300, to nie spodziewałbym się szału.

IE300 w większości repertuaru, który słuchałem miały niestety zdecydowanie zbyt dużo basu. Średnica co prawda miała neutralną barwę, ale była mocno wycofana w wyższym zakresie przez co damskie wokale brzmiały dziwnie przygaszone i oddalone. Najlepiej sprawdzały mi się w metalu i w filmach, gdzie subbas robił robotę. Z kolei komfort w IE300 był ponadprzeciętny. Najwygodniejsze doki jakie miałem.

 

3 godziny temu, FranticPhil napisał(a):

HBB powiedział ciekawą rzecz, mianowicie powtarzalność i wykonanie u Sennheisera są top level.

Myślę, że HBB w tym przypadku bardziej starał się za wszelką cenę znaleźć jakieś pozytywy i nie zjechać całkiem produktu, bo Sennheiser to jednak poważny gracz na rynku.

 

Takie rzeczy jak kontrola jakości u Senhheisera pewnie nie odbiega od innych dużych przedsiębiorstw typu Sony, Samsung itp, ale też na pewno znajdą się jakieś niechlubne odstępstwa od reguły. Tutaj korpo zawsze będzie miało przewagę nad jakąś małą manufakturą.

Edytowane przez Akustik
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, GaryP napisał(a):

Moim zdaniem ie200 technicznie są nie gorsze niż Tanchjim Oxygen, dość chwalone tu i tam ale troche nie lubiane przez fit... tonalnie to całekiem inna bajka, to nie jest tuning uniweralny, to jest V-ka lub tym podobne. Ale góra ma energie, bas fajnie się załącza, może nie najlepsze to wszystko jakościowo ale wciągające. Nie słyszałem jeszcze wielu słuchawek ale te są naprawde dobre w swojej cenie. Mam np. ThieAudio Legacy 4 które teraz wydają mi się spokojne, IE200 są dużo ciekawsze, powiedziałbym że coś pokroju Focal Clear w wersji IEM, no taka "baby" wersja. Zdania pewnie będą podzielone ale hit sprzedażowy nieunikniony.😉 

 

Nabyłeś jakoś superekspresowo czy jest może w jakimś salonie możliwość odsłuchu? Swoją drogą to zastanawiam się czy w mp3store ie200 będą dostępne z opcją testu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, FranticPhil said:

HBB powiedział ciekawą rzecz, mianowicie powtarzalność i wykonanie u Sennheisera są top level. 

Sam miałem Tripowin Olina od HBB (99$), które pomimo super drivera w środku miały problemy z QC, Salnotes Dioko (99$), które pomimo super drivera przyszły mi z jednym filtrem (w lewej słuchawce) SOOB, Veedix Silver String (300$) które miały taki driver flex w prawej słuchawce, że oddychanie i przełykanie sliny powodowało klikanie membrany itd itd

 

Jednak.. co senek to senek, szczególnie jak wziąć z thomann.de 3 lata gwarancji i cieszyć się muzyką ;)

 

Raczej bym powiedział że co chifi to chifi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marek_m napisał(a):

Pierwsze, wstępne wrażenia tutaj :) 

Czytałem, i jeśli wierzyć pierwszej recenzji wypadają dobrze. Pytanie tylko czy warte będę tych 600 Euro? Trzeba by je porównać raz do HD600/HD660 oraz do innych dynamików w tym przedziale cenowym. Ja osobiście jestem ciekawy, bo jak do tej pory linia HD6xx nie robiła na mnie wrażenia tak z tego opisu może to być coś co mi się spodoba.

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marek_m napisał(a):

Też jestem zainteresowany :) 

 

Stosunkowo niedawno zmontowałem drugi tor: xDuoo TA-26 & HD650, więc ewentualny upgrade pewnie nie wcześniej niż pod koniec roku (Black Friday ?) ;) 

 

Też się nad nimi zastanawiam w kontekście budowy lampowego toru.

Z tego, co widzę pierwsza recenzja była na sprzęcie mobilnym (fakt - z wyższej półki), ale pytanie, jak zagrają na stacjonarnym "tranzystorze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem i uwielbiałem Hd-650 ( kupuję po raz kolejny ) . Mam prośbę o kilka słów na temat Hd-600 których nigdy nie słyszałem  
Wystarczy że przeczytasz ten temat, po co wyważać otwarte drzwi??

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności