Skocz do zawartości

Fanklub Sennheisera


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem sobie dzisiaj taką zamianę z ciekawości, ale efekt słaby. HD650 na padach z kel zamuliło i co ciekawe bas zaczął lekko dudnić tak jak to w kel bywa czasem. Natomiast Kel z padami welurowymi od HD650 zagrały zbyt chudo i ostro. Zaobserwowałem też, że kel nawet bez padów ciekawie grają ;)20220502_210935.jpg20220502_211339.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nauszniki to element akustyczny słuchawek i słuchawki projektuje się z myślą o konkretnych nausznikach więc szansa że słuchawki zagrają tak samo a tym bardziej lepiej na innych, jest bardzo mała.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niedawno kupiłem HD 650 i sprzedałem HD 58X (zmodowane gąbką z k240), więc mogę napisać parę słów porównania.

Słuchawki podpinałem do iFi Zen Can.

Zmodowane HD 58X vs stock to granie jaśniejsze, bardziej przestrzenne, z trochę odchudzonym basem. W stockowej wersji jak dla mnie bas trochę wchodził na średnicę, modyfikacja ładnie ją oczyszczała.

HD 650 to granie gęstsze, cieplejsze z wolnejszym basem i bardziej kameralną sceną. W HD 58X bas jest szybszy i potrafi zejść niżej (zwłaszcza z włączonym X-Bassem w Zen Can).

Wysokie tony w HD 650 są lekko schowane, ale ich jakość i rozdzielczość jest poziom wyżej. Właśnie góra w HD 58X czasami mnie denerwowała, a tu jest pięknie.

HD 650 odbieram jako bardziej kompletne i lepiej dopracowane brzmienie. Słucham ich głównie wieczorową porą i do takich odsłuchów bardzo mi odpowiadają. 

Po zmianie kabelka na miedź cynowaną od Perula, HD650 dostają więcej energii w wysokich tonach i bas jest mniej bułowaty, co dla mnie jest zmianą na plus.

Z HD 58X można korzystać mobilnie podpinając pod DAP lub dongiel i cieszyć się ich graniem, ale więcej prądu także dobrze im robi. HD 650 zagrały dobrze tylko z Zen Can, z mobilnych źródeł grały płasko i bez życia.

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

@mariuszryszarddziękuję za podanie linku do modyfikacji!🙂👍

 

@bakus1233 od strony wizualnej również uważam HD600 za ładne słuchawki, które w dużej mierze nawiązują do elektrostatycznych protoplastów, tj. HE90, a w większym stopniu do HE60 :)

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

HD560S (podobnie jak ATH-M50X Audio-Technica), to wg mnie jedne z takich słuchawek, które mają wybitny stosunek jakości do ceny. Często słuchawki kosztujące 2 a nawet 3 razy więcej grają gorzej lub niewiele nielepiej.

Myślę, że spokojnie mógłbym się ze stajni Sennheisera zadowolić samymi 560S i już nie sięgać po nic. Żałuję i jednocześnie zadziwia mnie, że Sennheiser dotąd nie wypuścił do nich zbalansowanego kabla 4.4. Chciałbym ich posłuchać po balansie, z pewnością wiele by zyskały. Wiem jak dużo daje dobrej jakości miedziany zbalansowany kabel 660S, więc tutaj napewno byłoby podobnie. Ma ktoś z was namiary na dobry zbalansowany kabel DIY do 560S?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, blueme napisał:

HD560S (podobnie jak ATH-M50X Audio-Technica), to wg mnie jedne z takich słuchawek, które mają wybitny stosunek jakości do ceny. Często słuchawki kosztujące 2 a nawet 3 razy więcej grają gorzej lub niewiele nielepiej.

Myślę, że spokojnie mógłbym się ze stajni Sennheisera zadowolić samymi 560S i już nie sięgać po nic. Żałuję i jednocześnie zadziwia mnie, że Sennheiser dotąd nie wypuścił do nich zbalansowanego kabla 4.4. Chciałbym ich posłuchać po balansie, z pewnością wiele by zyskały. Wiem jak dużo daje dobrej jakości miedziany zbalansowany kabel 660S, więc tutaj napewno byłoby podobnie. Ma ktoś z was namiary na dobry zbalansowany kabel DIY do 560S?

Zapytaj u Kuby ( Jimmy Dragon ) z forum . Mi robił do HD600 z miedzi złoconej 4 żyłowy z wtykiem 4.4 . Zgrywa się to rewelacyjnie :):):) Doradzi jaki kabelek i z czego do reszty systemu . Pełna profeska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kajo1971 napisał:

ale go masz na odsłuchach ? 

 

Tak i muszę powiedzieć gra jak kabel za 150 dolarów. Holografia, detal przejrzystość to wszystko uległo poprawie. On musi być w 100% z miedzi i też jakość wykonania znakomita, dostarczony w etui. To jest raczej kabel DIY a nie z jakiejś chińskiej fabryki produkującej masowo tandetę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Well, na ali jest kilka wersji tego kabla.
Ali nie wpuszcza raczej ludzi dprzedajacych pojedyncze wytwory. To musi być fabryczką mniej lub bardziej masowa, ewentualnie jakaś manufaktura. Dodatkowo misie chwalą się że wtyczki robią metoda wtryskową - kaman, DIY? :D
Pewnie, zawsze to fajniej łudzic się że ktoś włożył serce w twój kabelek... Nie w Chinach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, blueme napisał:

 

Tak i muszę powiedzieć gra jak kabel za 150 dolarów. Holografia, detal przejrzystość to wszystko uległo poprawie. On musi być w 100% z miedzi i też jakość wykonania znakomita, dostarczony w etui. To jest raczej kabel DIY a nie z jakiejś chińskiej fabryki produkującej masowo tandetę 

no porównujesz go z jakimiś kabelkami ? jakimi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hammerh34d napisał:

Well, na ali jest kilka wersji tego kabla.
Ali nie wpuszcza raczej ludzi dprzedajacych pojedyncze wytwory. To musi być fabryczką mniej lub bardziej masowa, ewentualnie jakaś manufaktura. Dodatkowo misie chwalą się że wtyczki robią metoda wtryskową - kaman, DIY? :D
Pewnie, zawsze to fajniej łudzic się że ktoś włożył serce w twój kabelek... Nie w Chinach :D

 

Hehe, no może masz rację, ale jak się ich poprosi o kabel na jakieś konkretne słuchawki (niewystawiony na Ali) bazujący na tym przewodzie to go robią, więc to raczej jest manufaktura DIY 😉

 

Godzinę temu, kajo1971 napisał:

no porównujesz go z jakimiś kabelkami ? jakimi ? 

 

O matko, nie męcz mnie, jak nie chcesz to nie kupuj :P Po prostu nie chcę i nie muszę udowadniać komukolwiek na siłę, że to dobry i stosunkowo tani kabel. Wystarczy mi, że ja go mam i wiem, że taki jest i że z zadowoleniem słucham na nim muzyki po balansie, i że sprawił, że zrezygnowałem ze sprzedaży 660S

Edytowane przez blueme
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności