Skocz do zawartości

Rozczarowania sprzętem audio


blueme

Rekomendowane odpowiedzi

ja zdaję sobie sprawę, że wykres nie pokaże mi barwy brzmienia (np. tego czy jest naturalna, ocieplona lub ochłodzona, wyostrzona - złagodzona) ani ich detaliczności, przejrzystości... ale dobry pomiar balans słuchawek pokaże - to czy są ciemne, jasne, neutralne - to jest dużo

poza tym zestawienie wykresu z odbiorem może być pouczające i bardziej uwrażliwić na błędy subiektywnej oceny - niejako lepiej skalibrować słuch i percepcję słuchawek

mnie to kręci i dostrzegam właściwie same plusy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób kompletnie nie rozumie wykresów, a nimi się podpiera.

 

W takim razie trzeba dobitnie wyjaśnić sprawę czytania wykresów, po to jest forum ;)

 

Wiele osób nie rozumie zależności w dźwięku. Sam tego nie rozumiałem i dalej w całości nie rozumiem. Lecz czy ktoś postarał się to wytłumaczyć? - Nie. W każdym razie nie w sposób zrozumiały i jednoznaczny.

 

 

Wręcz przeciwnie, ale nie dyskryminujmy osób którym mimo wykresów coś się podoba lub nie.

 

Najlepiej nikogo nie dyskryminować ;)

 

 

Mam nadzieje, że więcej osób zrozumie, że najlepszy sprzęt na świecie jest ten który Tobie/użytkowniku się podoba.

 

Zgadzam się, a audiofilskie "poziomy" można sobie wsadzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zdaję sobie sprawę, że wykres nie pokaże mi barwy brzmienia (np. tego czy jest naturalna, ocieplona lub ochłodzona, wyostrzona - złagodzona) ani ich detaliczności, przejrzystości... ale dobry pomiar balans słuchawek pokaże - to czy są ciemne, jasne, neutralne - to jest dużo

poza tym zestawienie wykresu z odbiorem może być pouczające i bardziej uwrażliwić na błędy subiektywnej oceny - niejako lepiej skalibrować słuch i percepcję słuchawek

mnie to kręci i dostrzegam właściwie same plusy :)

WIesz co tu wlasnie lezy problem - te wykresy trzeba UMIEC czytac. Zobacz co potrafi ktos kto ma wieksza wiedze niz my w tym temacie.

http://www.innerfidelity.com/content/headphone-measurements-explained-square-wave-response-page-2

Ja tego nie potrafie - Ty jak widac tez - ktokolwiek tutaj potrafi ? Watpie.

Czy wiec ktokolwiek tutaj ma prawo je krytykowac ? imo jedynie ignorant albo idiota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytykuję osoby słyszące słuchawki dopiero po obejrzeniu wykresu.

 

Fajnie jakby ktoś pokusił się o przetłumaczenie kilku artykułów opisujących czytanie wykresów. Moglibyśmy wtedy to puścić w Boomie.

Edytowane przez WojtekC
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytykuję osoby słyszące słuchawki dopiero po obejrzeniu wykresu.

Mamy jeszcze sytuacje adekwatna - wielki guru powiedzial ze to gra zle - grupa wyznawcow podaza wytyczona sciezka - co wedlug Ciebie jest gorsze ?

Bo dla mnie to ten sam bubel

Edytowane przez GigereE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wielu jest chłopaków na forum którzy robią "testy" bo maja bubel i muszą go sprzedać. Wychwalają sprzęt pod niebiosa, a potem leci on do komisu. Wielu jest tez takich, którzy wychwalają swój sprzęt jako best of the best, a potem po kupnie nowego tamten okazuje się być dla nich kupą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GigerE

to co podałeś dotyczy tylko wykresu przebiegu prostokątnego, ja skupiam się z kolei właściwie tylko na wykresie pasma przenoszenia

z pewnością z całych publikowanych pomiarów da się wyczytać więcej informacji, ale nie wydaje mi się, żebym źle odczytywał wykres pasma.

odczyt Tylla też skupia się na balansie brzmienia i tym które pasmo dominuje (basy, soprany, środkowy zakres)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wielu jest chłopaków na forum którzy robią "testy" bo maja bubel i muszą go sprzedać. Wychwalają sprzęt pod niebiosa, a potem leci on do komisu. Wielu jest tez takich, którzy wychwalają swój sprzęt jako best of the best, a potem po kupnie nowego tamten okazuje się być dla nich kupą.

dlatego kupując trzeba zrobić dobry research, poczytać w wielu źródłach. następnie najlepiej posłuchać kilku modeli słuchawek. zdecydowanie nie polegac na opinii tylko jakiejś jednej czy dwóch osób; bo to co jednemu pasuje drugiej odpowiada i vice versa.

 

wykresy trzeba umieć czytać (ja nie umiem). wydaje mi się, że sa jednym z elementów układanki, która podpowiada nam czy warto się zainteresować danym modelem czy nie.

 

podejście krytyczne jest jest zdrowe i odpowiednie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krytykuję osoby słyszące słuchawki dopiero po obejrzeniu wykresu.

 

Fajnie jakby ktoś pokusił się o przetłumaczenie kilku artykułów opisujących czytanie wykresów. Moglibyśmy wtedy to puścić w Boomie.

 

Jestem za !!!

Jak ktoś piszę recke i potem ląduje to w komisie, na allegro to do razu włącza sie czerwony napis UWAGA :)

Chyba więcej warta jest recka kogoś komu nie podszedł dany sprzęt (bo widzi wady) niż taka wychwalana gdzie są same plusy a wad niema.

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze sie zreflektowacPrzez ten peak potrafią w bardzo irytujący sposób sybilować, nie jest to bolesne, ale w piosence w której nie słyszałem, żadnej sybilacji nagle jest posiane rzężenie jak na wegetariańskim polu soi. :P

Musze sie zreflektowac - jak najbardziej miales racje z tym peakiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co czytać wykresy? Jeśli coś ci się podoba, a na wykresie jest kupa to co z tego, mam to gdzieś. Wiem, że dla mnie jest dobre! Inni niech czytają wykresy i szukają w kilku kreskach tego co nie słyszą, a potem opowiadają rollof na basie, podbite 3khz itp. Ludzie pamiętajcie to co wam sie podoba jest dla was najlepsze na świecie i nie dajcie sobie wmówić, że tak nie jest!

Dla mnie rozczarowaniem staje się to forum.

 

W jednym aspekcie masz rację - nie ważne jakie coś jest obiektywnie, liczy się jak to odbieramy. Ale to nie cała historia.

 

Jest też druga strona tego zjawiska zwanego reprezentacją świata - nie sposób twierdzić, że np. w danych słuchawkach słyszymy bas na poziomie 50Hz, podczas gdy te słuchawki tego basu w ogóle nie reprodukują. Nie popadajmy więc w paranoję, bo przyjmując, że każdy żyje w swoim świecie i tylko to się liczy, to równie dobrze taki solipsyzm można uzyskać bez kupowania czegokolwiek do odtwarzania muzyki, wystarczy zażyć taki czy inny środek psychoaktywny i już słyszymy muzykę, bez nagrań i sprzętu.

 

A co do tych recenzji, to Koledzy zaprzeczają sami sobie! Trochę konsekwencji!

 

Skoro recenzja jest subiektywna, jest tylko wyrazem indywidualnej percepcji autora, a zatem umieszczenie czegoś w komisie po popełnieniu peanu na jego temat jest, co najwyżej, podejrzaną praktyką marketingową, a nie mijaniem się z prawdą, gdyż komuś innemu dany produkt może się bardzo spodobać. Bowiem sprzedawanie czegokolwiek bez pisania o tym uprzednio psalmów również nie jest odbierane negatywnie, a przecież od strony intencjonalnej - jeśli coś sprzedaję, może mi się nie podobać, a skoro ktoś to kupuje z nieprzymuszonej woli, to można przyjąć, że jednak jemu się spodoba, albo przynajmniej tak domniemywa.

 

Reasumując audio to jest forma zakupofilii na wzór babskich wypadów do marketu i tyle. Nikt zdrowy nie dopatruje się w tym logiki, racjonalnych wyborów, czyste emocje, kupowanie sobie dobrego nastroju.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Mój faworyt to Xiaomi Mi In-Ear Pro HD - dwa razy miałem egzemplarz z walniętym przetwornikiem basowym (w jednej słuchawce) (a są 2 w jednej)

 

i Kef m200 - 2 sztuki i obie wadliwe 

 

Mimo że fajne to były słuchawki to problemy z ich działaniem dyskredytowały je do ponownego zakupu.

 

Ostatnie - hifiman es100 - tylko syczą. Pomimo wielogodzinnego wygrzewania basu brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.05.2013 o 12:53, Rolandsinger napisał:

 

W jednym aspekcie masz rację - ....

 

Godzinę temu, espe0 napisał:

Mój faworyt to Xiaomi Mi In-Ear Pro HD - dwa razy miałem egzemplarz z walniętym przetwornikiem basowym (w jednej słuchawce) (a są 2 w jednej)

 

i Kef m200 - 2 sztuki i obie wadliwe 

 

Mimo że fajne to były słuchawki to problemy z ich działaniem dyskredytowały je do ponownego zakupu.

 

Ostatnie - hifiman es100 - tylko syczą. Pomimo wielogodzinnego wygrzewania basu brak.

 

Poczekałbyś ten 1 dzień było by zabawniej ale tytuł master archeologa i tak chyba dostaniesz :D

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moje rozczarowania: Sennheiser HD500 (nie polecam nawet najgorszemu wrogowi: rozciapciany zakrywający większość pasma basior, a w tle wycofany środek i słodka, ugrzeczniona góra, scena w środku głowy, efekt: dźwięk jak ze studni), interkonekty na kablach Klotz (różne rodzaje, były kiedyś na fali), a co do Holdegrona H1 - po prostu nie zgrał się z moimi obecnymi słuchawkami, to jest wzmacniacz np. pod Sennki HD650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim największym rozczarowaniem były Shure 846. Beznadziejne słuchawki. Być może są świetne do słuchania monofonicznych audycji publicystycznych nadawanych na falach długich, ale do słuchania muzyki nie polecam.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SE846 to był święty gral IEMów kilka dobrych lat temu, 4500 zł za doki uniwersalne, bardzo mało takich było... sprzedałem po batalii z serwisem i 3 miesiącach.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności