Skocz do zawartości

HE-500 czy T1?


sebna

Rekomendowane odpowiedzi

no ale słuchawek za ~3k jest kilka modeli i jestem przekonany o tym że któryś z nich sprawi że będzie w 90% zadowolony a który to nie wiem bo specjalnie nawet nie patrzę drogie słuchawki w rl ponieważ w chwili chwilowego zaćmienia ubzduram sobie że chce mieć t1 etc i będę rabotał na nie kwartał a drugi na resztę toru
a co do snobizmu to fajnie jest mieć fajne i drogie rzeczy, smutne lecz prawdziwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, w sklepie sprzętu tyle, że miałbyś za to super sportowe auto, no ale tor za 15 tyś to low end, same słuchawki też, co się bedziemy :)

 

HE-500 są spoko, ale nie wydaje mi się, żeby autorowi tematu pasowały, lepiej iść raczej w typową konstrukcję.

 

Cena o niczym nie swiadczy, klocek moze byc i za 100 kpln, a jak towarzystwo bedzie niedobrane albo on sam nie bedzie dawal tego, czego reszta potrzebuje to bedzie hiendowa kupa. Mikolaj po raz kolejny piszesz o czyms o czym niewiele wiesz - w tym przypadku o ortodynamikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast HE-500 bym predzej poszedl w HE5-LE. HE-500 graja jednak dosyc ciemno, a to jest glowna roznica wzgledem HE5-le oraz HE-6.

 

W sprawie dzwieku orthodynamikow- wiele dynamikow ma duzo bardziej pokrecony dzwiek niz orthodynamici, wiec nie wiem na jakiej podstawie wyciagniety argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT

 

"Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza. " Einstein

 

Sam często piszę takie głupoty, że jak się ponownie czytam to się pukam w czoło :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast HE-500 bym predzej poszedl w HE5-LE. HE-500 graja jednak dosyc ciemno, a to jest glowna roznica wzgledem HE5-le oraz HE-6.

 

W sprawie dzwieku orthodynamikow- wiele dynamikow ma duzo bardziej pokrecony dzwiek niz orthodynamici, wiec nie wiem na jakiej podstawie wyciagniety argument.

 

Który argument?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten, że lepiej jest pójść w jakąś typową(dynamiczną) konstrukcję. :) Nie żebym teraz bronił w jakikolwiek sposób orthodynamici, ale takie HE5-LE to powinien autor rozpatrzyć, oczywiście pod warunkiem, że kupi odpowiedni wzmacniacz. W sumie ja nic bardziej uniwersalnego od Black Pearla nie znam, a mocowo mi napędza bez problemów HiFimany HE-6.

Ludziska mówią, że nowe Beyery T-90 to niezły kąsek. Znam osobę dla której grają dużo lepiej niż Beyery T-1 oraz Sennheiser HD800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

Dziękuję wszystkim za opinie i przemyślenia w szczególności johnys-emu bo dokładnie tak rozwiniętych opinii i porównań szukam co nie zmienia faktu, że prawie każdy coś ciekawego od siebie dodał.

 

Skłaniałem się głównie ku HE-500 ze względu na ich uniwersalność oraz lekko cieplejsze granie z nieco bardziej wybaczającą charakterystyką ale po przemyśleniu i przeczytaniu w sumie potężnej dawki mocno skupionych informacji na kilku produktach, które mnie interesowały zdecydowałem się pozostać na razie przy D7100, które mam i które mnie nieco irytują ale też i mnie zachwycają. Choć nie zachwyt, lub jego brak są prawdziwymi powodami takiej decyzji, tylko ich charakterystyczna sygnatura brzmieniowa, która zawsze będzie fajnym i dość innym dodatkiem gdybym kiedyś chciał dokupić kolejne słuchawki.

 

Gdybym miał je wymieniać, tak jak planowałem, już teraz to bym wybierał między HE-500 i LCD2 z naciskiem na LCD2, a że ich nie wymieniam to może nadarzy się okazja do ich posłuchania gdzieś (w co raczej wątpię bo tu gdzie mieszkam nie ma takich możliwości - mówię o skali kraju nie miasta czy terenu...).

 

Na D7100 muzyki elektronicznej prawie nie da się słuchać bo bezlitośnie obnażają niedoskonałości źródła ale za to to co się dzieje przy materiale 24/192 czy 96 to jest czysta poezja i magiczne chwile mimo sporych niedoskonałości samej słuchawki.

 

Do elektroniki, dopóki nie znajdę jakichś przyzwoitych źródeł (co raczej w świecie remixów i setów nie ma prawa istnieć) będą musiały mi wystarczyć moje bardzo lubiane AH-D1000 choć hmm przesiadka z D7100 na D1000 to trochę jak patrzenie na świat przez wiadro brudnej wody choć to bardzo fajne słuchawki, które dzielnie mi służą już kilka lat i które powiem ponownie bardzo lubię i są mega wygodne.

 

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Z D7100 wybieram się na podróż w nieznane i odkrywam gatunki, które kiedyś mnie prawie nie interesowały lub zostały zapomniane takie jak muzyka klasyczna, powrót do instrumentalnej, jazz i rock a co dalej to się okażę bo droga długa przede mną nim wyczerpię lub wyczerpią mnie ciekawe utwory z tych gatunków.

 

Nie mam problemu z wyborem muzyki bo interesuje mnie i zawsze interesowało wszystko co brzmi dobrze i ciekawie.

 

A to, że kiedyś dokupię druga parę High-endowych słuchawek a pewno po nich trzecią jest bardziej niż pewne, bo od kiedy posłuchałem trochę tego co potrafią dostarczyć D7100 nie ma już dla mnie odwrotu, a myśl, że D7100 to wśród High-Endu raczej taka czarna owca czy też chłopiec do bicia mnie cieszy na myśl o tym co mnie jeszcze czeka do odkrycia z kolejnym słuchawkami, chociaż pewno takiego przeskoku jakościowego już nie będzie jak z D1000 na D7100.

 

Pozdro Panowie idę trochę posłuchać...

Edytowane przez sebna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie jest DAC, to Xonar D2, planuje mu zrobić upgrade do jakiegoś ciekawego rozwiązania na sabre pewno ale to dopiero później.

 

Ampa jeszcze nie ma ale prawie na 100% już będzie to BP.

 

PM leci w Twoją stronę :)

 

Pozdro

Edytowane przez sebna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności