Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

Doszły mi K712pro....pierwszy odsłuch i zonk....ależ detaliczne równe w przekazie, bas zero podbicia....

Takie K702 ale bez ostrości na górze....baardzo detaliczne....super.

Definitywnie jedne z najlepszych słuchawek co słuchałem....

Góra łagodna jak baranek na Essence St....

Koniecznie wymagają dopakowania basem, bas mod potrzebny, mimo podbicia 3db basem, jest dla mnie za słaby ciut....

Ergonomia bajka, największy pałąk z serii K....Wygoda 10/10....coś niesamowitego,wygodniejsze od HD800....ideał.

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doszły mi K712pro....pierwszy odsłuch i zonk....ależ detaliczne równe w przekazie, bas zero podbicia....

Takie K702 ale bez ostrości na górze....baardzo detaliczne....super.

Definitywnie jedne z najlepszych słuchawek co słuchałem....

Góra łagodna jak baranek na Essence St....

Koniecznie wymagają dopakowania basem, bas mod potrzebny, mimo podbicia 3db basem, jest dla mnie za słaby ciut....

Ergonomia bajka, największy pałąk z serii K....Wygoda 10/10....coś niesamowitego,wygodniejsze od HD800....ideał.

 

Właśnie miałem pytać jak się mają K712 do DT150? Bas nie wali tak mocno jak na DT150? Średnica jest bardziej zaznaczona? Pytam eksperta :D

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki ja tam ekspert, chyba że od picia piwa....he,he.

Dt150 nie mają startu do K712pro całościowym przekazem. Na pewno średnica,jej jakość to duży plus DT150.

Reszta to klasa wyżej w K712pro ,jak dla mnie oczywiście.

K712 grają przejrzyście i wyraziście jak górski potok w zimie, widać dosłownie wszystko w nagraniu. 

DT150 są przy nich jak zamulone...he,he.

Scena jedna z największych w słuchawkach otwartych co słuchałem ,potem jedynie HD800 i HE1000 są lepsze w tym temacie.

Jednak dla mnie ta wyrazistość i ostrość,bez sybilacji, K712 aż za mocna była, zrobiłem bas mod, odblokowałem bas porty.

Przekaz od razu zmięknął , bas nabrał mocy ale stracił tą super sprężystość.

Ktoś mi doradził kabel hybrydowy do nich,ja bym wolał super na miedzi samej by...złagodzić tak wyrazisty przekaz tych słuchawek...he,he.

Wokal chyba jednak mniej nasycony i bliski jak w Q701 lub modowanych K702, ale to tak z pamięci.

Na pewno K712pro to neutralne granie bez podbarwiania i ocieplania średnicy, nie każdemu się to spodoba .

Tańszym wyjściem jest zakup K702 i prosty bas mod + zakup padów pamięciowych.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Ryka byłby dumny :) 

Myślałem, że zostałeś wysłany na karnego jeżyka jak chodzi o droższe słuchawki, ale na szczęście się myliłem :)

K712 mają niski bas, czy ta sama sytuacja co w Q?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lemonsky napisał:

Pan Ryka byłby dumny :) 

Myślałem, że zostałeś wysłany na karnego jeżyka jak chodzi o droższe słuchawki, ale na szczęście się myliłem :)

K712 mają niski bas, czy ta sama sytuacja co w Q?

K712 nie mają niskiego basu, mimo firmowego podbicia o 3DB nadal może być uczucie niedosytu.

Chyba nawet wolałem bas z K702 ,z otwartym bas portem.

Jednak scenowo, o dziwo, biją K712 bez problemu KQ701, pozycjonowanie na scenie, powietrze, szerokość sceny ...sporo większa w K712.

Nie wiem czy nie za wyraziste dla mnie te K712, po K812 które wypalały czaszkę jak laserem swoim przekazem, K712 są niewiele słabsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być lekkie rozczarowanie po K701/702/712pro...

Scena sporo mniejsza na boki, za to w głąb lepiej. Ciemne je  odebrałem na Rapture, ale baardzo wyraziste.

Czuć że robione pod studio dla zawodowców, słychać wszystko, miałem uczucie że każde znane nagranie brzmi 

jakby idealnie,jakby lepiej się nie dało już.

Bas to jak mieszanka planarów z dynamikami, bardzo dobry,mocniejszy od tego z HD800.

Góra podobno przypomina tą z 009, nie słuchałem, z resztą były właśnie określane jako małe 009.

Dla mnie za mało muzyczne, zbyt naprężony,wyrazisty przekaz....brrr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie słucham dziś słuchawek, a nie muzyki. Powód ku temu jest taki, że za dużo ich mam i coś musi odejść. I tu właśnie ciekawostka. Jeśli miałbym zostać z jednymi z tego co mam w podpisie to chyba byłby to K272. Ot taka ciekawostka. Może Evil wyprowadzi mnie z błędu :)

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rafacio napisał:

Tak sobie słucham dziś słuchawek, a nie muzyki. Powód ku temu jest taki, że za dużo ich mam i coś musi odejść. I tu właśnie ciekawostka. Jeśli miałbym zostać z jednymi z tego co mam w podpisie to chyba byłby to K272. Ot taka ciekawostka. Może Evil wyprowadzi mnie z błędu :)

A jaki masz AMP? //wysterowanie ma znaczenie
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) 

Jeden to O2. A drugi ma 50W na wyjściu. Tyle, że ma 38 latek.

 

Dla mnie K272/271 to absolutnie doskonałe słuchawki. Mam nadzieję, że nikt nie będzie zadawał pytań czy słuchałem wykwintów za 5-15 tys zł. Tak niektórych słuchałem.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i DAC // też ma znaczenie
AKG K270 (quadrofoniki) - na 10 letnim SONY CMT-CP2W mają zlany dźwięk przy połowie głośności, głębia, holografia, separacja, dynamika  pojawiają się przy max - choć nie głuchnie się jeszcze - bo po prostu AMP jest za słaby... podejrzenie, że prądowo.

Choć nie takie złe to O2 jest dla początkujących ;)  Zmiana AMP'a może przyprawić Cię o opad szczeny :) Jeszcze nie pozbywaj się reszty kolekcji. Innego AMPaaa.... 

No to  K272/271 mają synergię z Twoimi uszami szlachetnymi :) Gratki, króliczek złapany.

Edytowane przez matkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to  K272/271 mają synergię z Twoimi uszami szlachetnymi :) Gratki, króliczek złapany.

K500 wymagające mocowo. Nie mam pojęcia jak z tym starym AMPem (miałem O2) i ile wykręca z każdych z Twoich słuchawek, ale K500, z tego co u Evila czytałem  - wymagające jednak.

Edytowane przez matkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, matkin napisał:

Genialnie ma być ;) Kocham ten utwór.

Zawsze ciekawi mnie, gdy słuchawki X pobiły słuchawki Y - będę ich szukał :) (tak tworzy się ich moja kolekcja od >2 lat)

No to jak ma być genialnie w tym utworze to zakup/posłuchaj K702/K712pro...

Potem się za głowę złapiesz co za zamulone słuchawki do tej pory słuchałeś, hd 600....:P

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwór jak utwór. Zły nie jest, ale szału nie ma. Strojenie też jak strojenie. Kiedyś też się podniecałem całym tym spiskiem z 440 Hz, ale odkąd stwierdziłem, że współczesne strojenie nie rozrywa wiązań atomowych w moim organizmie, ciało astralne pod jego wpływem nie odziela się za często od fizycznego, a paprotka trzyma się dobrze to olałem sprawę.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szkoda, że to seria K2xx, kiedy update K7???

 

K275 closed-back over-ear headphones: $211 (MSRP)

K245 semi-open over-ear headphones: $186 (MSRP)

K175 closed-back on-ear headphones: $161 (MSRP)

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności