Skocz do zawartości

Fanklub AKG


Sojek_88

Rekomendowane odpowiedzi

http://forum.mp3store.pl/topic/98589-fanklub-akg/?p=1041755

 

Powinno przyspieszyć :). Tak samo od razu dla potomności różnice w dalszych modelach:

http://forum.mp3store.pl/topic/98589-fanklub-akg/?p=1028606

 

Na dzień dzisiejszy jest tak, że jeśli ktoś ma okazję zdobyć Q701 za dobre pieniądze, to warto (chociażby dla zabaw odpinanym kablem). Jeśli jednak ma to być nówka za te 1200zł, to moim zdaniem lepiej jest poszukać w dobrej cenie K712 PRO, jako że są ogólnie ciekawsze, choć mniej sceniczne na objętość od Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel zawsze można wek i zmienić na dowolny inny na twardo :).

 

[ot] Evil, coś Ty zrobił z avem? [/ot]

 

Zmieniłem :). Ostatnio DFy zapunktowały przy awarii OPA na SC808, aby szybko móc ocenić wymianę bufora na inną kość o konkretnym efekcie tonalnym. Taki mój więc to gest w ich stronę.

 

Wiem, ze zdanie Evillkilaruna jest odmienne, ale tuszę, ze w metalu nie sprawdzał :P Grubby chyba sprawdzał i jemu też sie bodaj gubiły na dole. To jest w przypadku akg IMHO nie do pomyślenia.

JeZeli napradę k712 tak grają jak k7XX to regres IMHO względem analitycznej, szybkiej szkoły akg - k612, 701, q701

 

Ano jest, ale każdy ma prawo do swojego jak najbardziej i jedyne co mogę zrobić, to podtrzymać własne :).

 

Staram się nie postrzegać danej pary słuchawek przez pryzmat tylko jednego gatunku. Gdyby tak było, HD800 byłyby dla mnie słuchawkami od zamiatania wszystkiego dookoła w elektronice, której to słucham po prostu najwięcej. Tymczasem jest inaczej i mimo wszystko preferuję bardziej uniwersalne słuchawki. Nawet swoje brodate ze starości K240 DF cenię pod tym względem wyżej, choć oczywiście klasowo sprzęt ten jest znacznie niżej niż hadeki.

 

K7XX są dla mnie przeciwnie: progresem na tle pozostałych modeli, bo utrzymując półcień charakteru studyjnego AKG i jednocześnie korygując wady wymienionych modeli (lepsze skupienie, lepszy bas, większa muzykalność, brak mocno słyszalnych peaków na górze) za cenę mniej spektakularnej, ale też bardziej poprawnej sceny. Po prostu grają bardziej po ludzku i uniwersalniej, mają też szansę spodobać się lepiej i większej ilości osób wprost z pudełka i bez modowania.

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W thommanie Q701 są za 950 pln z wysyłką do PL i 3 letnią gwarancją.

 

Dla mnie K7XX i Q701 to ten sam poziom. Po prostu X są bardziej ugrzecznioną wersją, obie pary mi się podobały, trochę różne charaktery tej samej szkoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Szukałem jakiś nowych padów do moich K701 bo obecne już trochę zaorane. Jak do tej pory coś znajdowałem to cena była zaporowa, ale natknąłem się na aukcję na alledrogo. Na zdjęciu wyglądają na oryginały, myślicie, że rzeczywiście takie są? http://allegro.pl/akg-007-nauszniki-do-sluchawek-k701-q701-i5516112312.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I tak informacyjnie K701 nie mają żadnych bąbelków na przetworniku.

Domyślam się, że mówisz o membranie. Byłbym ostrożny z tak stanowczymi twierdzeniami. Jeden z wątków, które przytoczyłem wyżej był właśnie o K701.

 

Stanowcze bo sprawdzałem na swoim egzemplarzu K701 i nie ma, no chyba że już nie do widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

I tak informacyjnie K701 nie mają żadnych bąbelków na przetworniku.

Domyślam się, że mówisz o membranie. Byłbym ostrożny z tak stanowczymi twierdzeniami. Jeden z wątków, które przytoczyłem wyżej był właśnie o K701.

 

Stanowcze bo sprawdzałem na swoim egzemplarzu K701 i nie ma, no chyba że już nie do widzę.

 

Cały problem polega na tym, że jeden egzemplarz to dość mało, żeby być stanowczym w tej kwestii. manuelvetro ma Q701 Made in China - pęcherzyków brak, ja mam Q701 Made in China - pęcherzyki są. EvilKillaruna miał Q701 Made in Austra - pęcherzyki były. To działa oczywiście w obie strony, k701 opisywane w przytoczonym przeze mnie wątku mogły być wypadkiem przy pracy, ale ja byłbym jednak skłonny twierdzić, że jeśli takie coś zostało przez kogoś zauważone w k701 to nie jest to jedyny przypadek, a zatem twierdzenie, że k701 nie mają pęcherzyków na membranie jest moim zdaniem dość na wyrost.

 

Powiedziałbym, że najbezpieczniej byłoby stwierdzić, że partia produkcyjna z której pochodzi Twój egzemplarz jest PRAWDOPODOBNIE wolna od tego problemu. Nic to natomiast nie mówi o ogóle K701 dostępnych obecnie na rynku.

 

Nie staram się być złośliwy, ani nic w tym stylu, po prostu po przeczytaniu kilkunastu, jeśli nie kilkudziesięciu stron różnych tematów na temat AKG K612/K701/K702/K712/Q701 obawiam się, że te pęcherzyki na membranie dotyczą całej rodziny.

 

K612 Pro widziałem zresztą na własne oczy i także występowały tam pęcherzyki.

Edytowane przez TomaszBarney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Sądziłem, że na podstawie swojego egzemplarza mówiłeś ogólnie o K701.

 

Ciężko powiedzieć, co jest przyczyną tego stanu rzeczy. Z plotek wynika, że mogli zmienić membranę na delikatniejszą w celu wywołania lepszej odpowiedzi w zakresie basu, ale biorąc pod uwagę, że Q701 Made in Austria (EvilKillaruna) miały już pęcherzyki, a Q701 Made in China (manuelvetro) ich nie mają oznaczałoby to, że w Austrii zmieniono coś w procesie produkcji, natomiast w Chinach robiono Q701 jeszcze przez jakiś czas według "starej receptury". Nie byłoby to znowu takie dziwne zważając na to, że wszystkie te słuchawki były projektowane w Autrii, to i tam zapewne dokonowanoby zmian i sprawdzano co z tego wyniknie.

 

Plotki...plotki...plotki.

Edytowane przez TomaszBarney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

K7XX są dla mnie przeciwnie: progresem na tle pozostałych modeli, bo utrzymując półcień charakteru studyjnego AKG i jednocześnie korygując wady wymienionych modeli (lepsze skupienie, lepszy bas, większa muzykalność, brak mocno słyszalnych peaków na górze) za cenę mniej spektakularnej, ale też bardziej poprawnej sceny. Po prostu grają bardziej po ludzku i uniwersalniej, mają też szansę spodobać się lepiej i większej ilości osób wprost z pudełka i bez modowania.

 

Mógłbyś opisać różnicę pomiędzy K7XX a HD600?

Edytowane przez kartonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie miałem HD600 na uszach już spory kawał czasu + model, który testowałem, był starym egzemplarzem z wczesnych lat produkcji, ale z tego jak zapamiętałem obie pary:

 

Bas

Przynajmniej porównywalny, ale nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że K7XX miały go trochę więcej i z nieco lepszą definicją od samego spodu. Jest to cecha dziedziczna w całej serii 700, bo z punktu widzenia czystej akustyki to właśnie bas wydawał mi się najlepszy jakościowo ze wszystkich podzakresów w zasadzie w każdych 700-tkach.

 

Średnica

Bliższą, bardziej namacalną zapamiętałem w HD600, w 7XX była nieco bardziej oddalona od słuchacza (taki swego rodzaju "margines bezpieczeństwa"), ale wiele zależeć może tu finalnie od toru. Gdyby skupić się tylko na wokalach, uznałbym HD600 za nieco lepsze, bo bardziej analogowe i przyjemniejsze przez swoją bliskość w odbiorze.

 

Góra

K7XX trochę jaśniejsze i mniej chropowate na sopranie niż HD600 z fabrycznym kablem. Tutaj właśnie sporo dobra robił owy kabel w 600-tkach, ale za każdym razem, nawet z fabryką, Senki brzmiały dla mnie bardziej naturalnie i bez stresu w rejonach typowo przez AKG wzmacnianych (sławne już określenie że "AKG jest dla głuchych") w obszarach 2-4 i 6-8 kHz. Senki grają bardziej analogowo na charakterze, bez stale obecnej studyjnej naleciałości płynącej z rodowodu AKG.

 

Scena

Większa w K7XX. W HD600 bardziej "zwyczajna" konstrukcyjnie, a przez to przewidywalna i opanowana, co wbrew pozorom też może być poczytane za plus.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dołączam do fanklubu z AKG k551, piękne granie, a z dobrym źródłem to po prostu bajka :)

Z jednej strony gratuluje zakupu, a z drugiej zal mi Ciebie, bo sadzac po tonie wypowiedzi, choroba mocno postepuje :unsure::D.

 

Teraz musze troche przystopowac bo portfel troszke ucierpial, ale co tam :D jak to mowi manu pieniadze nie graja :D a tak na powaznie czas sie porozkoszowac muzyka, a nie szukac kolejnych sluchawek...do czasu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dużym opóźnieniem, ale tym większym zdecydowaniem, proszę o przyjęcie mnie w poczet. Do niedawna byłem tylko posiadaczem, a teraz jestem fanem K612. Wszystko za sprawą odblokowania bas portów i wyłożenia pałąka gąbką. Teraz to są moje ulubione słuchawki domowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, M220 zamówione, ale na 99% spodziewam się tego co pisałem wcześniej odnośnie ich pokrewieństwa z K240 MKII. Jako że znam na szczęście te modele, na pewno będę wiedział już po paru chwilach co i jak. DFy oczywiście nietykalne, nie ma możliwości ich przebicia na niczym prócz scenie objętościowo.


+ ciekawostka

 

http://shop.harmanpro.com/p/av100

 

av100_seitlich_weiss_1000.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klubie 'byłem' cały czas, ale członkostwo odświeżam, AKG K601 zastąpiłem K612 :)

 

Z dużym opóźnieniem, ale tym większym zdecydowaniem, proszę o przyjęcie mnie w poczet. Do niedawna byłem tylko posiadaczem, a teraz jestem fanem K612. Wszystko za sprawą odblokowania bas portów i wyłożenia pałąka gąbką. Teraz to są moje ulubione słuchawki domowe :)

 

Jakie różnice po otwarciu bassportów? Pamiętam, że K601 fabryczne podobały mi się bardziej, niż modowane, uciekł gdzieś niski bas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Evil, AV to skrót od Aviation, to słuchawki dla pilotów, nie sądze, żeby to dobrze grało muzykę... pewnie ma mocno podbite określone częstotliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ok, ja już je chyba w zeszłym roku widziałem. Siedzą mocno w PRO audio, w mikrofonach, więc czemu nie iść w tym kierunku? :) Mogliby w jakieś monitory aktywne uderzyć, ciekawe co by z tego wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem byłoby na tą chwilę lepiej gdyby najpierw ogarnęli główne podwórko - słuchawkowe. To co np. ostatnio stało się z ceną K812 PRO jest daleko zastanawiające i to naprawdę bardzo delikatne słowo. Po sprzedaży LCD-3 brałem je mocno pod uwagę, ale jak zobaczyłem mocny wzrost ceny, to stwierdziłem, że zostaję przy planie pierwotnym, tj. część środków przeznaczyć na tablet, resztę w słuchawki pewne i sprawdzone, które nie będą ani kotem w worku, ani miną.

 

Tak samo wiele osób nie może wybaczyć im porzucenia linii K240 z klasycznymi cewkami 600 Ohm na rzecz bardziej mainstreamowych 55, włącznie ze mną :). Dlatego ciekaw jestem czy przy M220 coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności