Skocz do zawartości

retter

Rekomendowane odpowiedzi

Cena nie jest wysoka więc zaryzykować można, najwyżej się sprzeda.

 

Grado rzeczywiście potrafią być ostre na górze, ale dla mnie minimalnie, zresztą sobie pady obszyłem to balans się leciutko obniżył.

DT990pro mają też dosyć ostrą górę (dla mnie jest ok), ale znów za mało środka, a za dużo basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak mniej więcej ja też mam trochę lepszą kartę w kompie niż Realteki, ale chodziło mi to bardziej o moc wyjściową. Jak to gra na słabym poziomie mocy, wtedy zobaczyś czy jest ciemno, gdyż właśnie to co Retter6 napisał o nich że są ciemne spowodowało to że wybrałem Takstary Hi2050, które grają zależnie od tego jak podpinam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz prostuje, superluxy hd681 dość ostre i jasne momentami podbijałem nawet +12dB istny hardcore.

 

HD600 sa dla mnie ciemne, acz bardziej łagodne, TSy ciemniejsze ale grają inaczej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego plastikowego brzmienia w Hi2050 to się zgadzam, ale to tylko midbass brzmi plastikowo, kompletnie bez basie one nie mają niskiego basu. I to jest właśnie dla mnie ich bolączka plastikowy midbass i brak subbasu. Góra mi się w nich bardzo podoba. Dlas mnie Senki HD600 też są ciemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dt931 czyli jedne z udanych bajerów, dt grały (bardziej do studia) TSy śpiewały i śpiewają nadal czarująco.

Tonalnie TSy maja braki, grają dziwnie nie naturalnie, itd ble ble ble.

 

Dajcie spokój z opisem TSów do zwykłych słuchawek jest problem się odnieść, a do TSów jeszcze trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze zaciekawiliście mnie tymi Takstarami. Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad słuchawami nausznymi, ale kompletnie się nie znam na nich.

Z nauszych jedyne co mam, to PX100. Generalnie są fajne, ale myślałem o czymś nieco większym w rozsądnej cenie.

PXy trochę za bardzo basują na mój gust - a on jest taki, że najbardziej lubię moje Audeo na szarych filtrach z lekko obniżoną górą (na moim ciepławym Clixie2 góra za bardzo kłuje, jeśli się jej troszkę nie zbije w dół).

 

I właśnie szukałem czegoś grającego w ich stylu - w miarę zrównoważone pasma i neutralne brzmienie (z lekkim wskazaniem na jaśniejszą stronę mocy), z dużą ilością przestrzeni i powietrza.


Z tego co wyczytałem w tym wątku te Takstary właśnie grają w taki sposób, a cena (serio 55 dolców?) jest śmieszna - tyle płaciłem za moje px100 kilka lat temu.

Jedynie pytanie pozostaje, czy może coś o wyżej przedstawionej charakterystyce brzmienia znalazłoby się pośród półzamkniętych słuchawek?

Może też coś z owego Takstara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barthuss

Dotarły do mnie TS-671 i grają jak na początek bardzo dobrze. Przestrzennie, otwarcie z lekko wysuniętą średnicą do przodu. Grają nieźle z wyjścia słuchawkowego denona dcd-1700GAT oraz wzmaka Q-Audio, który je bardziej trzyma za twarz. W kategorii słuchawek dynamicznych do 1000,-zł robią chyba małe zamieszanie...ale jeszcze ich posłucham, dam im czas.

 

Ale zaskoczeniem małym in plus jest to że zagrały całkiem nieźle z iphone`a :)

 

Teraz recabling i wygrzeję je dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie TS-671 i grają jak na początek bardzo dobrze. Przestrzennie, otwarcie z lekko wysuniętą średnicą do przodu. Grają nieźle z wyjścia słuchawkowego denona dcd-1700GAT oraz wzmaka Q-Audio, który je bardziej trzyma za twarz. W kategorii słuchawek dynamicznych do 1000,-zł robią chyba małe zamieszanie...ale jeszcze ich posłucham, dam im czas.

 

Ale zaskoczeniem małym in plus jest to że zagrały całkiem nieźle z iphone`a :)

 

Teraz recabling i wygrzeję je dobrze.

patrz ich efektywność 103-105dB

pady do pralki i kabel ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@retter

 

Hmm, przebiłem się przez 20 stron wątku o tych SLkach 668b no i chyba jednak nie są do końca tym o co mi chodziło. Szczególnie razi mnie ta ostra góra, która w Audeo na szarych filtrach (i w połączeniu ze standardowymi silikonami) też występuje (odczuwalna szczególnie w zakresie tonów średnich wysokich), i którą zawsze lekko muszę zbijać w dół, żeby ją wygładzić i zbalansować całość dźwięku (wraz z lekkim podbiciem dołu).

I faktycznie fajnie się wtedy słucha muzyki poważnej (np. koncerty chopina, szczególnie te nagrywane na żywo), ale słuchając rocka robi się sieczka na gitarach i w wyższych rejestrach.

Dlatego chodzi mi nie o analityczność, a o słuchawy, które będą miały przede wszystkim dużo powietrza, niezłą separację i będą zrównoważone, ale w sposób naturalny, a nie na zasadzie 'zróbmy fun - dodajmy mięsa na dole, wyostrzmy górę, niech się dzieje'.

 

A czy te TSy grają w sposób Sennheiserowy? Czyli taki ciepły, misiowaty, z wycofaną górą i średnimi wyższymi?

Byłbyś w stanie jakoś, bardzo ogólnie, ich brzmienie porównać do Sennków?

Edytowane przez mx19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

imod video -srebro- o2 - TSy i mój uśmiech :)

 

TSy odzyskały jasność i klarowność, no chyba przyspawam video do o2 na stałe :) panie i panowie rzeźnik i łzy szczęścia w oczach ;) ....

 

koncert na żywo tylko dla mnie :wub: ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dotarły do mnie TS-671 i grają jak na początek bardzo dobrze. Przestrzennie, otwarcie z lekko wysuniętą średnicą do przodu. Grają nieźle z wyjścia słuchawkowego denona dcd-1700GAT oraz wzmaka Q-Audio, który je bardziej trzyma za twarz. W kategorii słuchawek dynamicznych do 1000,-zł robią chyba małe zamieszanie...ale jeszcze ich posłucham, dam im czas.

 

Ale zaskoczeniem małym in plus jest to że zagrały całkiem nieźle z iphone`a :)

 

Teraz recabling i wygrzeję je dobrze.

Gadaj Panie jak TSy ??

 

Mamy kolejnego z odchyłem do TSów i myślą odstawiania innych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TSy są dobre, z czasem coraz lepsze. Po recablingu zaczyna być klasowo. Jak na dynamiki są naprawdę zjawiskowe, mam teraz w domu HE5LE oraz moje fostexy T50RP Mad Dog więc jest na czym słuchać - ale TSy mają swoje argumenty. Mają super scenę, są szczegółowe i bardzo transparentne. Potrzebują jednak dobrego, moim zdaniem chyba jednak łagodnie grającego toru. Słaby wzmak nie pokaże ich pełnego wachlarza zalet. Bez wątpienia mają bardzo fajną scenę, separację dźwięków i poukładanie. Za tę cenę to jest nokaut, bez dwóch zdań - pewnie większość forumowiczów nie zdaje sobie sprawy co można kupić za niecałe 200,-zł ;)



TSy bardzo dobrze różnicują zarówno nagrania - jak i co ważne elementy toru audio. Zgodnie z tym co piszę Fatso jeszcze ich w pełni nie wygrzałem(500h), tak więc czekam na efekt finalny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

http://forum.mp3store.pl/forum/236-diy/

 

Pierwszy temat i masz listę osób kto to może zrobić.

 

Ja mogę ci dodatkowo zmodyfikować pałąk swój lub ten twój. Przez to zyskują bardzo na wygodzie.

 

PS witamy kolejnego usera tych dziwnych słuchawek :)

PS2 Fataso masz jeszcze TSy bo widzę że w stopce brak ? no nie mów ze pożegnałeś ...

Edytowane przez retter6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C

Zekam na przesylke z chin. Moduje kolejne sztuki i co rusz ktos mi je zabiera...

I nic nie mówisz ??? ładnie to tak... gadaj mi już tu czy na PW co w nich majstrujesz bom ciekaw może sam coś zrobię, chodzą mi kolejne po głowie to jakieś nie normalne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności