Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się teraz będę czaił na może nie najtańsze, ale strasznie ładne Bosshifi B8 :) Zamówię jeszcze przed świętami, a potem pogrzeję i puszczę do Mistrza Perula na tuning :) Czuję, że będzie moc i totalny overkill za tą kasę :D

Tylko uwaga, to nie jest mahoń a orzech.

Taka podróba Danonków mm400.

A te podobne do Oppo ? Z drewienkiem na muszlach ?

Które są podobne do Oppo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja się teraz będę czaił na może nie najtańsze, ale strasznie ładne Bosshifi B8 :) Zamówię jeszcze przed świętami, a potem pogrzeję i puszczę do Mistrza Perula na tuning :) Czuję, że będzie moc i totalny overkill za tą kasę :D

Tylko uwaga, to nie jest mahoń a orzech.

Taka podróba Danonków mm400.

A te podobne do Oppo ? Z drewienkiem na muszlach ?

Które są podobne do Oppo?

 

Może być nawet brzoza z lasu za moim domem, póki tak ładnie wygląda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remax 800MD - mój oryginalny, ale już nieprawdziwy spis ne ich temat znajduje się poniżej, cytowany przez @ Vaieta, dzięki któremu właściwie mogłem przetestować te doki.

 

Wykonanie - trochę tandetne, coś tam krzywo docięte, wizualnie jakość materiałów nie powala, aczkolwiek są lekkie i o dziwo nawet poręczne.

Ergonomia pilota żadna. Kabel wydaje się solidny, przynajmniej grubo zalany.

 

Słuchawki są naprawdę łatwe w napędzeniu, P8 ciągnie spokojnie.

 

Dźwięk - silikony odpadły (aczkolwiek na małych była fajna góra, ponieważ brak seala pozwalał jej przejąć skrzypce), zostały pianki, największe dają najfajniejsza przestrzeń, ale cisną, więc w użyciu docelowo średnie pianki. Dół trochę za bardzo wychodzi przed szereg, jest trochę misiowaty, ale nie przytłaczający. Środek lekko oddalony, ale bardzo wyraźny i zaznaczony (a miały być V), bardzo mocny punkt tych słuchawek. Góra nienatarczywa, nie pozwala na dokładną analizę szczegółów, trochę mi jej brakuje. Chętnie odciął bym trochę z dołu, poprawił go technicznie, średnie bym zostawił i dodał ostrości na górze (czyt. małe silikony). Przestrzeń zaskakująco dobra (szczególnie na niewygodnych już dla mnie dużych piankach).

 

Przyznam, zwracając honor (patrz cytat w poście niżej), że jestem bardzo zadowolony z dźwięku, gdyby udało mi się poprawić odrobinę dół, dołożyć górę, poprawić wygodę, to chyba był by strzał w 10. Jeszcze trochę i napiszę że słuchawki wybitne.

 

 

Testowane na P8 po wyłączeniu ****** DTS, dlatego takie różnice w odczuciach (spotify, wbudowany i power amp czy coś podobnego).

 

Za słuchawkami około 5h grania.

Edytowane przez Kalitus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje właśnie Remax 800MD i powiem szczerze nie rozumiem "jeszcze" podniet jakie wzbudziły, aczkolwiek z dokami nie mam doświadczenia (miałem chyba dwie pary budżetowych) i cały czas słucham

 

Wykonanie - trochę tandetne, coś tam krzywo docięte, wizualnie jakość materiałów nie powala, aczkolwiek są lekkie i o dziwo nawet poręczne.

Ergonomia pilota żadna. Kabel wydaje się solidny, przynajmniej grubo zalany.

 

Słuchawki są naprawdę łatwe w napędzeniu, P8 ciągnie spokojnie.

 

Dźwięk - niestety tylko średniej wielkości silikony są dla mnie słuchalne,w reszcie wali marnej jakości basem, który przykrywa resztę pasm. Góra niezła i szczegółowa na najmniejszych silikonach, jednak brak seal i zero niskich je dyskwalifikuje.

 

Na średnich silikonach, niskie już zaczynają dominować, przy czym nie są to fajne niskie, tylko grube i misiowate (blee), średnica taka sobie, lekko wycofana, góra jest bo jest, bez rewelacji. Przestrzeń słabiutka, jakieś stereo jest ale reszta aspektów głębia jakaś się pojawia, ale szerokość to bieda.

 

Konkludują wnioski na gorąco, to zawiodłem się na dźwięku, jest grubo na dole, lekko z tyłu na środku i bardzo słabo na górze. Myślałem o comply Sx do nich, ale chyba szkoda inwestować.

 

Trzeba wziąć poprawkę, że jeszcze kilka miesięcy temu słuchałem HD-600 na lampie i dlatego moje wymagania mogą być grubo wygórowane, poza tym jestem zupełnie zielony w dokach.

 

Testowane na P8 (spotify, wbudowany i power amp czy coś podobnego), oraz na lapku Della z żałosną kartą Realteka. Na laptopie jeszcze da radę słuchać jest sporo lepiej niż na P8, podejrzewam że Huawei może być nędzny dźwiękowo. Za słuchawkami około 3h grania.

Poszperaj w opcjach P8 za funkcją "Słuchakowe DTS", bo przez ten syf mój Mate 9 brzmiał jak kupa. Walił basem, mulił średnicę, a wszystko brzmiało ogólnie tak pięknie, że miałem myśli samobójcze. Wystarczyło wyłączyć DTS i mate 9 zagrał mi bajecznie :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, dzięki Vaiet, ogromna zmiana na telefonie, chyba będę żył. Mam u Ciebie dług.

 

Mobilnie

Dług mamy obaj u @SlawekR, który sprzedał ten patent :D Ale dobrze, że pomogło.

 

A propos tanich chińczyków. Na Ali pojawiły się w ograniczonej ilości nowe doczki od Fiio, bodajże model F1, za jedyne ~15$ :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje Axgio poleciały w komis po posłuchaniu FLC8 :ph34r: ...

 

I co, że niby masz czyste sumienie bo sprzedałeś Axgio, więc możesz sobie pozwolić na FLC? :D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dotarły Urbanfuny. Grają naprawdę dobrze, jest fun (konkretny ale nie zalewający bas) i cała reszta bardzo fajnie z nim się zgrywająca. Najlepiej grają mi na gumkach fabrycznych (najwięcej środka), ale niestety wypadają z uszu. Dostały gumki od Philipsów SHE8000 i nie wypadają ale niestety trochę środek się wycofał - mniej jednak niż na choinkach.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dotarły Urbanfuny. Grają naprawdę dobrze, jest fun (konkretny ale nie zalewający bas) i cała reszta bardzo fajnie z nim się zgrywająca. Najlepiej grają mi na gumkach fabrycznych (najwięcej środka), ale niestety wypadają z uszu. Dostały gumki od Philipsów SHE8000 i nie wypadają ale niestety trochę środek się wycofał - mniej jednak niż na choinkach.

Mi najbardziej podpasowały do nich gumki z tennmaków diy ie800.

Czyli jednak coś w nich jest ;)

Edytowane przez ikar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dotarły Urbanfuny. Grają naprawdę dobrze, jest fun (konkretny ale nie zalewający bas) i cała reszta bardzo fajnie z nim się zgrywająca. Najlepiej grają mi na gumkach fabrycznych (najwięcej środka), ale niestety wypadają z uszu. Dostały gumki od Philipsów SHE8000 i nie wypadają ale niestety trochę środek się wycofał - mniej jednak niż na choinkach.

Mnie fabryczne gumki leżą bardzo dobrze w uchu i na nich też mam najbardziej satysfakcjonujące mnie brzmienie,

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka notka od AudioBudget:
"Working on the review of URBANFUN HiFi.

Fun fact: you can significantly alter the sound signature of earphones with different tips, and there's a solid difference between Ø4mm-bore faux foam tips (like the ones you get with these earphones and DZAT's earphones), Ø3mm-bore faux foam tips (like the ones you get with KZ ATE) and true memory foam tips (like the ones you get with boarseman CX98/CX98S).

* With the stock silicone tips AND the stock Ø4mm-bore faux foam tips that you get with URBANFUN HiFi you get the brightest highs, yet the lows are quite balanced.
* With the Ø3mm-bore faux foam tips that you get with ATE you get deeper response of lows, with just a tiny bit of highs sacrificed.
* With the true memory foam tips you get deeper response of lows, with a significant drop in the response of the upper-highs."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One są faktyczne niezłe i warte w 100% tej niezbyt dużej kasy jaką za nie trzeba zapłacić.

Audiobdget dodał też coś takiego :

"URBANFUN HiFi are simply awesome for vocal-oriented music styles! Beats the crap out of Senfer 4in1! "

Nie wiem jak senfery ( nie mam ich ... jeszcze) , ale potwierdzam tą opinię w więcej niż stu procentach.

Edytowane przez ikar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem swój post #1654 z poprzedniej strony, dotyczący Remax 800MD. Muszę im zwrócić honor i was przeprosić, za to że moja ułomność w wiedzy dot. urządzeń elektronicznych, skrzywdziła opinią te słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje Vivo wysłane 17.11 jeszcze nawet nie ma ich w WER. Normalka?

 

Raczej tak. Ja zamówiłem 28.10 kilka par tipsów, etui na doki i Senfery 4in1 na przetestowanie. Paczkę dostałem dziś. Otwieram a tu niespodzianka.. tipsy są, etui jest a Senferów brak :huh: Majfrend albo sobie jaja robi, albo zwyczajnie zapomniał wysłać. Tak czy inaczej już mu wysłałem "pozdrowienia". Zobaczymy co odpisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje Vivo wysłane 17.11 jeszcze nawet nie ma ich w WER. Normalka?

Moje szły 32 dni kalendarzowe. Przekonasz się, że cierpliwość będzie wynagrodzona. Z Rillpaca dostałem jeszcze ładne etuii.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności