Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Inszy napisał(a):

To byś musiał iść w XD-05 Bal, bo ma przełącznik pomiędzy zasilaniem zewnętrznym i wewnętrznym. Na wersji Basic i Plus byś zajechał baterię korzystając z niego jako ze stacjonarki.

Właśnie mam tą wersję bodajże chyba tą pierwszą wersję xduoo-05 ale na baterii i tam nie ma przełącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Hustler napisał(a):

@marek_m Podobno to takie budżetowe Moondrop Aria i to głównie pod względem ceny, jakości wykonania i wyposażenia. BTW czy można zwracać kupione na Amazonie IEM-y?

 

Tak, można. Jak z Amazon.pl to nawet za darmo. Z tym, że jak za dużo zwracasz, to Bezos może Cię zbanować :D

 

Co do Hola, to mam nadzieję, że jednak tuning jest lepszy, niż w Ariach gdzie sopran był naprawdę kijowej jakości. I Hola są plastikowe, co dla mnie akurat jest zaletą.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2023 o 10:52, Perul napisał(a):

Wziąłem je, wygląda na to, że są skręcane, więc łatwiej będzie je rozebrać w razie jakbym chciał dostroić. 

FZ max. Doszły? Dźwięk do przyjęcia. oczywiście bez pretensji do doskonałości?

Edytowane przez Broda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Broda napisał(a):

FZ max. Doszły?

Wczoraj doszły, nie miałem jeszcze kiedy na nie spojrzeć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1674120211355x.jpg

Cadenza wrażenia wstępne:

Dosyć małe, lekkie, cieplutkie i przyjemne - chędożyć metal. 3 komplety tipsów w zestawie aż przesada. Czy wpływają na dźwięk nie wiem słucham na razie na swoich bo może na bazar polecą. Macie jakieś wnioski na ich (tipsów) temat?

Chyba najlepszy seryjny kabel jaki widziałem - dobrze wyprofilowane odcinki zauszne, ultralekki, miękki, kątowy i jeszcze dobrze wygląda. Tylko suwak chodzi mega ciężko aż się boje ruszać. 

Wreszcie ktoś otworzył atlas anatomiczny i zrobił ludzki kąt tulejki choć jak dla mnie mogli to zrobić jeszcze mocniej ale dobry i mały krok w prawidłowym kierunku. Z tego co widziałem po zdjęciach Tangzu Wan Er ma chyba jeszcze lepszy. Rzeczony kąt w połączeniu z ich lekkością i obłym kształtem tworzy bardzo wygodne słuchawki, nawet dociśniecie ich palcem nie bardzo wpływa na dźwięk więc podejrzewam pod czapką będzie dobrze. Wizualnie ładne, szkoda że nie dali napisu na obu bo bardzo elegancko wygląda. Moje czerwone są raczej różowe ale to zależy od światła przy czym nigdy tak brzydko jak na moich zdjęciach 😝

Dźwiękowo za wcześnie na opisy bo już się nie raz naciąłem na zbyt szybkiej ocenie ale potrzebują prądu mniej niż Salnotes Zero ale tych też mało słuchałem. Zdaje się że dźwiękowo porównanie tych dwóch modeli było by najbardziej trafne. Dla bassheadów się nie nadają i to się z czasem raczej nie zmieni. 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2023 o 14:20, Kuba_622 napisał(a):

Tak, można. Jak z Amazon.pl to nawet za darmo.

Szanowni - ale ktoś to testował w praktyce? Chodzi o zwrot przesłuchanych iem-ów

Bo wiem, że wszędzie piszą o zwrotach - niemniej nieużywanych - i co to znaczy?

Chciałem właśnie zamówić większą partię na odsłuch i porównanie, większość zwrócę... wiadomo

więc będą używane, oczywiście bez śladów - poza zniszczeniem folijek z opakowania...

 

nie chciałbym ponad 1k umoczyć w tamach źle pojętej nowoczesności sklepów... ;)

Edytowane przez baxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, baxxx napisał(a):

Szanowni - ale ktoś to testował w praktyce? Chodzi o zwrot przesłuchanych iem-ów

Bo wiem, że wszędzie piszą o zwrotach - niemniej nieużywanych - i co to znaczy?

Chciałem właśnie zamówić większą partię na odsłuch i porównanie, większość zwrócę... wiadomo

więc będą używane, oczywiście bez śladów - poza zniszczeniem folijek z opakowania...

 

nie chciałbym ponad 1k umoczyć w tamach źle pojętej nowoczesności sklepów... ;)

 

Tak, w praktyce testowałem :D Zwróciłem IEMy na amazon.pl. Przysłali etykietę do wydrukowania na zwrot do magazynu do Niemiec.

Z polski to x-kom też przyjmuje zwroty IEMów.

 

Natomiast jak zamierzasz zamawiać kilka par w celu odsłuchu i odesłania, to weź pod uwagę, że narażasz sklep na straty finansowe. Może jednak lepiej iść do jakiegoś sklepu typu mp3store i odsłuchać na miejscu?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kuba_622 napisał(a):

zamawiać kilka par w celu odsłuchu i odesłania,

ten bandycki przepis powinien zostać zniszczony natychmiast. Przecież to oczywiste, że przewidziane w ten sposób straty są wliczone w cenę produktu. Ostatecznie ten uczciwy co najbardziej się przyłożył do zakupu za to zapłaci.

Dwa że to nie jest zbyt mądre bo słuchawki często graja odpowiednio po wielu godzinach. Także na głowie jak to jest w przypadku dużych słuchawek bo tu ułożenie się padów miewa kolosalne znaczenie. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... ciężko mi się wypowiedzieć w temacie zarzutów filozoficznych, btw to totalny offtop

 

oczywiście, że to nie do końca uczciwe... ale czy aby na pewno? kiedyś z pewnością... ale teraz?

wszystko jest już wliczone w koszty i kosmiczne marże - tak się prowadzi biznes. Nikt nie produkuje niczego aby zarobić uczciwe 20%

same sklepy to wprowadziły

w hameryce to norma - nie da się tego odwrócić, chyba że rząd zakaże

też się z tym borykam w prowadzonym sklepie

problem moim zdaniem jest inny - te wszędobylskie folie

słuchawki które oddam będą w stanie idealnym - nie mówię o sytuacji, gdy ktoś ciora coś 30 dni i potem oddaje, bo jest beee

ideologicznie nie mam nic przeciwko temu, żeby sklep sprzedał mi takie jako nowe, albo z drobniutkim tylko upustem - tak powinno być

ale nie jest, bo mamy ekonomię nadmiaru - jak coś tylko ktoś dotknął, to rynek wycenia to na połowę ceny, a to i tak pokrywa koszty producenta albo i sprzedawcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Birken said:

ten bandycki przepis powinien zostać zniszczony natychmiast. Przecież to oczywiste, że przewidziane w ten sposób straty są wliczone w cenę produktu. Ostatecznie ten uczciwy co najbardziej się przyłożył do zakupu za to zapłaci.

Dwa że to nie jest zbyt mądre bo słuchawki często graja odpowiednio po wielu godzinach. Także na głowie jak to jest w przypadku dużych słuchawek bo tu ułożenie się padów miewa kolosalne znaczenie. 

 

Jak zawsze prawda leży pośrodku.

 

Np tacy headphones.com dają 365 dni na zwrot...

Problem standardowo mają mniejsi przedsiębiorcy, bo nie sposób im konkurować z molochami które stawiają takie a nie inne warunki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kuba_622 napisał(a):

 

Tak, w praktyce testowałem :D Zwróciłem IEMy na amazon.pl. Przysłali etykietę do wydrukowania na zwrot do magazynu do Niemiec.

Z polski to x-kom też przyjmuje zwroty IEMów.

 

Natomiast jak zamierzasz zamawiać kilka par w celu odsłuchu i odesłania, to weź pod uwagę, że narażasz sklep na straty finansowe. Może jednak lepiej iść do jakiegoś sklepu typu mp3store i odsłuchać na miejscu?

 

Tylko mp3store też nie ma na stanie wszystkiego co potrafią naprodukować inżynierowie z chin. Do wypełnienia tej niszy najlepiej by było otworzyć usługę odsłuchiwania słuchawek, "wypożyczasz" takie na powiedzmy 10 dni za 10% ceny, po czasie albo odsyłasz albo sklep sciąga ci z karty resztę kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś  z szanownego grona miał do czynienia z kabelkiem? Komplet zawiera kabel i trzy końcówki. Jeśli to nie zamiennik sznurowadeł, to byłby tani komplet. Proszę o informację.

Tutaj tanie komplety:

Edytowane przez Broda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inszygo, jeśli się nie mylę, mial

Ja mam TRN T2 Pro i śmiało go mogę pokecic. Teraz nawet usb-c i lighting końcówki do niego są z DACiem wbudowanym 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel niby jest ok, ale luźne wymienne wtyki pozbawiają go sensu poza domem. Po prostu się wypinają w trakcie chodzenia. 

I mój nie jest po prostu nieudanym egzemplarzem, bo takie same opinie widziałem na Reddicie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przechowujecie tipsy i kable do słuchawek?

 

Trochę mi się tego nazbierało i trzymam je w zwykłym kartoniku włożone w fotki, a część w małych plastikowych pudełeczkach, które do niektórych modeli nakładek były dodawane. Zastanawiam się czy nie kupić jeszcze jednej takiej lub takiej torby, bo mam podobną, trzymam w niej różne przewody, ładowarki, akumulatory itp. i bardzo jestem z niej zadowolony. Tylko przydałyby się jeszcze jakieś pudełeczka na tipsy. FiiO do zestawu HS18 dodaje całkiem fajne, ale nie widziałem takiego w osobnej sprzedaży, choć i tak przydałoby się zdecydowanie więcej tych kołeczków. To co znalazłem to opakowania tego typu - wtedy pozostaje dobrać wymiary w miarę pasujące do dużego etui i powinno być elegancko.

 

Moja torba wygląda tak i oprócz głównej kieszeni ma jeszcze mniejszą na kabelki i inne płaskie przedmioty.

1.jpg

2.jpg

Edytowane przez Hustler
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Hustler napisał(a):

Jak przechowujecie tipsy i kable do słuchawek?

na kable i słuchawki (mobilne) pojemnik na herbatę ze sklejki. Ale na tipsy najlepsze są właśnie takie organizery jak pokazałeś w ostatnim z linków. Albo ze sklepu z akcesoriami do majsterkowania na śrubki itp. albo takie na tabletki.

A te torbę co pokazałeś w pierwszym linku zaraz chyba zakupie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kable mam drewnianą skrzynkę "na herbatę". Coś takiego

 

A tipsy różnie: w oryginalnych opakowaniach, małych pudełkach plastikowych / metalowych, woreczkach, itp.

 

 

Edytowane przez marek_m
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazbierałem tipsów od cholery i właśnie zastanawiam się nad sposobem "składowania" i myślę, że taki pojemnik byłby ok: https://pl.aliexpress.com/item/4000843855474.html?

Edytowane przez Nazar70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Birken@marek_m Ja IEM-y trzymam w etui, gdy takowe były dołączone, a jak nie było to wkładam do swoich, bo zawsze mam parę wolnych, ale o tych pudełkach na herbatę czytałem już w kilku miejscach. Fajna opcja jak ktoś ma już bardziej "stabilną" kolekcję.

 

5 godzin temu, Birken napisał(a):

A te torbę co pokazałeś w pierwszym linku zaraz chyba zakupie :)

Też dokupię jeszcze jedną, ale nie wiem jeszcze którą.

 

5 godzin temu, Nazar70 napisał(a):

Nazbierałem tipsów od cholery i właśnie zastanawiam się nad sposobem "składowania" i myślę, że taki pojemnik byłby ok: https://pl.aliexpress.com/item/4000843855474.html?

To taki jak wkleiłem i póki co niczego sensowniejszego nie znalazłem. Potem wystarczy podpisać markerem/korektorem albo karteczki powsadzać i powinien być porządek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Hustler napisał(a):

Ja IEM-y trzymam w etui, gdy takowe były dołączone, a jak nie było to wkładam do swoich, bo zawsze mam parę wolnych,

 

IEM'y trzymam w metalowych pudełkach TRN (były dostępne po parę złotych na Shopee). Solidne, z miękką wyściółką.

 

trn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Hustler napisał(a):

To taki jak wkleiłem i póki co niczego sensowniejszego nie znalazłem. Potem wystarczy podpisać markerem/korektorem albo karteczki powsadzać i powinien być porządek.

mi się bardziej podobają takie otwierane niezależnie jak np. ten lub ten. Zostaje podrukować naklejki i super sprawa.

To też niegłupie a ten i ten to już na bogato jak ktoś ma naprawdę potężną kolekcję tipsów. 

 

 

Edytowane przez Birken
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Birken napisał(a):

mi się bardziej podobają takie otwierane niezależnie jak np. ten lub ten. Zostaje podrukować naklejki i super sprawa.

To też niegłupie a ten i ten to już na bogato jak ktoś ma naprawdę potężną kolekcję tipsów. 

 

 

Dobre rozwiązanie - ale ja nie mógłbym używać, bo mam takie na swoje cholerne piguły na nadciśnienie - i właśnie wyobraziłem sobie, jak rano, zaspany łykam Kbaer 07 w rozmiarze L , a potem wciskam sobie pigułe do ucha 😂

 

@Hustler - mój błąd - nie spojrzałem, że dałeś linka do tego samego - mamy podobne podejście do tematu ;) 

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności