Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, LeonidK napisał(a):

Jest w tym momencie na rynku coś lepszego od Chu w budżecie do 200zł, jeśli główne kryteria to neutralny-jasny i szczegółowy dźwięk i wymienny kabel? Strojenie Chu generalnie bardzo mi odpowiada, ale chyba przez ten fatalny kabel wypadają mi z uszu, no a strona techniczna też nie wypada jakoś super. Chyba czas sprzedać moje Blessing 2, skoro prawie ich nie wykorzystuję. Zastanawiałem się nad używanymi Ariami, ale jesli mają więcej basu niż Kato, to prawdopodobnie będzie go trochę za dużo.

Więc bierz HZsound Heart Mirror. Nic więcej Ci do szczęścia nie potrzeba, bo idealnie wpasowują się w Twoje kryteria. Dla wielu niedoceniany diament. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2022 o 19:22, SeagaL napisał(a):

Napisz proszę kilka słów jak one grają i jaka maniera/sygnatura.

 

To jest takie rozrywkowe, wesołe, czyste, relaksujące, spójne i przeraźliwie muzykalne granie. Wstępnie określę je jako połączenie naturalności Salnotes ZERO z basem CRA. Od siebie dodają iskierki w górze i super wokale. Takie jakby W - dół, środek i góra są bardzo fajnie zaznaczone, ale nie przesadzone. Rewelacyjna i przestrzenna scena, dobra separacja instrumentów. Bardzo dobrze sobie radzą ze wszystkim, czego słuchałem. Nie są super techniczne, precyzyjne, trudno przy nich szukać fałszywie zagranej nutki, ale morda się cieszy jak się na nich słucha. Są malutkie, dobrze się układają w uchu, nie uwierają. 

To tak na szybko, więcej wyjdzie w trakcie. Wiele słuchawek mnie zachwycało przez tydzień, później mniej lub bardziej coś było nie tak. Obawiam się, że na mrozie będzie się kondensować wilgoć i będą się zatykać (metalowa konstrukcja), ale okaże się w trakcie używania.

 

edit:

Są łatwe do napędzenia, w moim Hiby R3 Pro Saber po balansie lecą na vol. 35, z reguły leciałem na vol. 40-45.

Ależ jest w nich wypas bas, Faith No More nabrało nowego, głębszego i lepszego wymiaru.

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LeonidK Tak jak kolega doradził bierz HZSound Heart Mirror, ale oryginalne, a nie wersję Pro. Super słuchawki o ciekawym i niespotykanym w tym segmencie cenowym brzmieniu. Dobrze wykonane, bogato wyposażone. Jakbyś się zastanawiał nad wersją z mikrofonem to odradzam, bo był kiepski, ale sam kabel naprawdę spoko. Ja ostatecznie je sprzedałem i zostawiłem BLON BL-05S, które grają bardzo podobnie, ale mają bardziej dociążony dół i mi lepiej leżały w uchu. Heart Mirror można łatwo dociążyć poprzez zaklejenie tego otworu wentylacyjnego plastrem albo dołączonymi zapasowymi filtrami.

 

Jakby ktoś szukał kabla modularnego to jest taki w niezłej cenie. Wiem, że kiedyś chwalono tę firmę.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2022 o 21:17, LeonidK napisał(a):

Jest w tym momencie na rynku coś lepszego od Chu w budżecie do 200zł, jeśli główne kryteria to neutralny-jasny i szczegółowy dźwięk i wymienny kabel? Strojenie Chu generalnie bardzo mi odpowiada, ale chyba przez ten fatalny kabel wypadają mi z uszu, no a strona techniczna też nie wypada jakoś super. Chyba czas sprzedać moje Blessing 2, skoro prawie ich nie wykorzystuję. Zastanawiałem się nad używanymi Ariami, ale jesli mają więcej basu niż Kato, to prawdopodobnie będzie go trochę za dużo.

Salnotes Zero. Wszystkie pozycje z listy odchaczają.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2022 o 22:17, LeonidK napisał(a):

Jest w tym momencie na rynku coś lepszego od Chu w budżecie do 200zł, jeśli główne kryteria to neutralny-jasny i szczegółowy dźwięk i wymienny kabel? Strojenie Chu generalnie bardzo mi odpowiada, ale chyba przez ten fatalny kabel wypadają mi z uszu, no a strona techniczna też nie wypada jakoś super. Chyba czas sprzedać moje Blessing 2, skoro prawie ich nie wykorzystuję. Zastanawiałem się nad używanymi Ariami, ale jesli mają więcej basu niż Kato, to prawdopodobnie będzie go trochę za dużo.

 

Aria w porównaniu z Chu jest ciemna i zamulona, bas wchodzi na średnicę. Technicznie to powiedzmy audiofilska "półka wyżej" - lepsza przestrzeń, separacja instrumentów, ale dźwięk nie jest neutralno- jasno, ja Arii bez EQ nie mogłem słuchać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, meehooj napisał(a):

te Salnotes Zero takie dobre?

 

W swoim przedziale cenowym nawet bardzo dobre :)Jako "tanie słuchawki do noszenia w kieszeni kurtki" wolę te drugie Zero, czyli Truthear, ze względu na bardziej wyczynowy bas, ale 7Hz też są dobre, dla wielu wybór między nimi pewnie będzie się sprowadzał do tego, które okażą się wygodniejsze :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Kuba_622 napisał(a):

 

W swoim przedziale cenowym nawet bardzo dobre :)Jako "tanie słuchawki do noszenia w kieszeni kurtki" wolę te drugie Zero, czyli Truthear, ze względu na bardziej wyczynowy bas, ale 7Hz też są dobre, dla wielu wybór między nimi pewnie będzie się sprowadzał do tego, które okażą się wygodniejsze :)

 

Ja miałem oba ZERA i zostały Salnotes właśnie ze względu na wygodę. W Truthear tulejka była długa i szeroka, jakoś nie dogadaliśmy się.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie 7Hz Zero lepsze niż Chu, choć strojenie podobnie. Może to kwestia tego, że lepiej leżą mi w uszach. Poza tym w Chu dźwięk jest mocno "ściśnięty", czego nie można powiedzieć o Ariach. Oba Zero jak dla mnie też są lepsze jeśli chodzi o separację instrumentów, niż Chu.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe podsumowanie po otrzymaniu zestawu Whizzer.

Wszystkie z nich mają wycofaną średnicę, grają bardziej dołem, nie wiem czy dobrze to określam, że są ciemniejsze - tzn są mniej detaliczne wokale i szczegóły od 7Hz zero. Najbardziej to widać po OS1.

W OM1 i OM3 jest dużo lepiej, wokal bardziej słyszalny ale bardziej leży mi granie Zero.

Jedyny mankament w zero to trochę mało dołu. Zero ma go za mało a CRA za dużo, przydało by się coś pośrodku.

C3 nie wiem jak grają bo nie BT ich nie widzi...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, wwd napisał(a):

Małe podsumowanie po otrzymaniu zestawu Whizzer.

Wszystkie z nich mają wycofaną średnicę, grają bardziej dołem, nie wiem czy dobrze to określam, że są ciemniejsze - tzn są mniej detaliczne wokale i szczegóły od 7Hz zero. Najbardziej to widać po OS1.

W OM1 i OM3 jest dużo lepiej, wokal bardziej słyszalny ale bardziej leży mi granie Zero.

Jedyny mankament w zero to trochę mało dołu. Zero ma go za mało a CRA za dużo, przydało by się coś pośrodku.

C3 nie wiem jak grają bo nie BT ich nie widzi...

 

 

 

 

Ktoś tutaj polecał mod do 7Hz dodajacy subbasu: zaklej np. taśmą malarską albo izolacyjną otwór przy tulejce od strony ucha.

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mr Krzychoo napisał(a):

 

Ktoś tutaj polecał mod do 7Hz dodajacy subbasu: zaklej np. taśmą malarską albo izolacyjną otwór przy tulejce od strony ucha.

Faktycznie, było w tym wątku, nawet sam o to pytałem..... skleroza.... dzięki :)

 

 

Edit:

czy zwiększając otwór wyrównujący ciśnienie zmniejszy się bas?

Edytowane przez wwd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, wwd napisał(a):

C3 nie wiem jak grają bo nie BT ich nie widzi...

A w ogóle się uruchamiają? Moje były kompletnie rozładowane, po naładowaniu ożył "powerbank" i prawa słuchawka, lewa niestety martwa :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Perul napisał(a):

A w ogóle się uruchamiają? Moje były kompletnie rozładowane, po naładowaniu ożył "powerbank" i prawa słuchawka, lewa niestety martwa :( 

Jak siedzą w etui to świecą na czerwono ale jak wyciągnę to nie ma żadnych oznak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Perul napisał(a):

A w ogóle się uruchamiają? Moje były kompletnie rozładowane, po naładowaniu ożył "powerbank" i prawa słuchawka, lewa niestety martwa :( 

Tak jak u mnie @Perul, też lewa martwa. Świeci, że niby ładuje ale nie ładuje wcale, chyba tylko diode 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbujcie może parować wyjmując najpierw tę martwą. Miałem tak kiedyś z chińskim szajsem na by, że grała tylko jedna po tym jak w złej kolejności wyjąłem je z etui.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, FranticPhil napisał(a):

Spróbujcie może parować wyjmując najpierw tę martwą. Miałem tak kiedyś z chińskim szajsem na by, że grała tylko jedna po tym jak w złej kolejności wyjąłem je z etui. emoji3061.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pod warunkiem, że coś więcej niż dioda będzie się ładować. W naszym przypadku tylko dioda się "laduje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak u mnie [mention=36702]Perul[/mention], też lewa martwa. Świeci, że niby ładuje ale nie ładuje wcale, chyba tylko diode 
Czyli teraz już wiemy, że nie było to czyszczenie magazynu Whizzer w Hiszpanii tylko eksport odpadów, m.in. do Polski.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, SeagaL napisał(a):

Czyli teraz już wiemy, że nie było to czyszczenie magazynu Whizzer w Hiszpanii tylko eksport odpadów, m.in. do Polski.

Tak im napisałem to byli bardzo urażeni, że oni mi tyle wysłali a ja ich obrażam. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem etui podaje 5V, słuchawka po wyjęciu ma napięcie ok 0.5V i spada co wskazuje na padniętą baterię.

Trzeba by rozebrać i sprawdzić jaka jest i czy da się wymienić ale pewnie będzie mocno sklejone.

Mnie zaniepokoiło jak pytałem o tws to, mi odpisali że nie ma gwarancji na gratisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro54 napisał(a):

byli bardzo urażeni, że oni mi tyle wysłali a ja ich obrażam. 😀

 

13 minut temu, wwd napisał(a):

nie ma gwarancji na gratisy

 

Dlatego ja do nich nie pisałem ;) .

 

A wracając do reszty paczki, to wczoraj posłuchałem trochę OM3 i jak na początek jest całkiem dobrze, takie ciepłe granie ale i z dobrym detalem. Mam nadzieję, że z czasem góra pasma się ułoży, bo do niej mam najwięcej zastrzeżeń póki co.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy jak gratis to mogli równie dobrze dać pluszaka albo książeczkę Mao ? Równie przydatne jak zepsute TWS

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wwd napisał(a):

Sprawdziłem etui podaje 5V, słuchawka po wyjęciu ma napięcie ok 0.5V i spada co wskazuje na padniętą baterię.

Trzeba by rozebrać i sprawdzić jaka jest i czy da się wymienić ale pewnie będzie mocno sklejone.

Mnie zaniepokoiło jak pytałem o tws to, mi odpisali że nie ma gwarancji na gratisy.

Nie ukrywam, że z całego zamówienia zależało mi właśnie na C3. Jak się okazuje wszystkie C3 z zamówień to kosz. Oferują promocyjnie zestaw z bonusem, potem argumentują, że zakup dotyczy jedynie OM3. Napisałem im w końcu, że nie jestem koszem na elektrośmieci. Wymieniłem z nimi bardzo długą korespondencję, i jak na zakupy na Ali, to jedyni jak dotąd twardzi tupeciarze. Każda informacja zwrotna była coraz mniej przychylna. Takie podejście bardzo mnie poirytowało, zwłaszcza biorąc pod uwagę firmę. Przed chwilą dokonałem zwrotu do paczkomatu. Co z tego, że tanio, jak słuchawki są z 2018 roku, a bonusy popsute. Taka między innymi odpowiedź: 

Cześć przyjacielu, kolega z działu produktów powiedział mi, że wadą produktu byłaby wadliwa płyta główna. 

Bardzo przepraszam za wadliwy produkt, poprosimy hiszpańską hurtownię o sprawdzenie jakości produktu i po weryfikacji przestaniemy sprzedawać produkt i oczywiście nie będziemy oferować C3 jako produktu gratisowego w naszych kolejnych promocjach.

12:48

Dziękuję bardzo za informacje. Nie zmienia to jednak w żaden sposób mojej sytuacji. W transakcji promocyjnej dostałem wadliwy zestaw. Rozumiem, że kolejni kupujący będą w lepszej sytuacji. Ale czy powinienem zostać z uszkodzonymi słuchawkami? I nawet gdyby były dodatkiem do zakupu OM3, nie zmienia to faktu, że powinny działać. Nie jestem koszem na elektrośmieci. W takim razie oficjalnie otwieram spór na platformie Aliexpress.

Edytowane przez Broda
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że z całego zamówienia zależało mi właśnie na C3. Jak się okazuje wszystkie C3 z zamówień to kosz. Oferują promocyjnie zestaw z bonusem, potem argumentują, że zakup dotyczy jedynie OM3. Napisałem im w końcu, że nie jestem koszem na elektrośmieci. Wymieniłem z nimi bardzo długą korespondencję, i jak na zakupy na Ali, to jedyni jak dotąd twardzi tupeciarze. Każda informacja zwrotna była coraz mniej przychylna. Takie podejście bardzo mnie poirytowało, zwłaszcza biorąc pod uwagę firmę. Przed chwilą dokonałem zwrotu do paczkomatu. Co z tego, że tanio, jak słuchawki są z 2018 roku, a bonusy popsute. Taka między innymi odpowiedź: 
Cześć przyjacielu, kolega z działu produktów powiedział mi, że wadą produktu byłaby wadliwa płyta główna. 
Bardzo przepraszam za wadliwy produkt, poprosimy hiszpańską hurtownię o sprawdzenie jakości produktu i po weryfikacji przestaniemy sprzedawać produkt i oczywiście nie będziemy oferować C3 jako produktu gratisowego w naszych kolejnych promocjach.

12:48
Dziękuję bardzo za informacje. Nie zmienia to jednak w żaden sposób mojej sytuacji. W transakcji promocyjnej dostałem wadliwy zestaw. Rozumiem, że kolejni kupujący będą w lepszej sytuacji. Ale czy powinienem zostać z uszkodzonymi słuchawkami? I nawet gdyby były dodatkiem do zakupu OM3, nie zmienia to faktu, że powinny działać. Nie jestem koszem na elektrośmieci. W takim razie oficjalnie otwieram spór na platformie Aliexpress.
Słusznie. Daj znać jak się zakończyło.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Tak im napisałem to byli bardzo urażeni, że oni mi tyle wysłali a ja ich obrażam.
No tak, przecież jeszcze powinniście ich przeprosić za to, że się domagacie działającego produktu...

Skoro mamy już 3 przypadki to oznacza, że doskonale o tym wiedzieli, że wysyłają bubel, a teraz palą głupa, jak to chinole.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności