Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, MakYs18 napisał(a):

Dostałem wczoraj CCA CRA i jestem zachwycony - stosunek ceny do jakości naprawdę 10/10 :D 

Ja zakupiłem za 92 zł CRA+ i za taką kasę mały szok ,średnie są co najmniej bardzo dobre, o klasę wyżej niż w droższych KZ Zax , bas też za taką kasę jest dobry  , tylko  lepiej zmienić kabelek stokowy na coś lepszego , muszą  trochę pograć bo z początku są przeciętne, zmiana tipsów na Spin Fit także nieco im pomaga , firmowe są takie sobie .

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Robert73 napisał(a):

Ja zakupiłem za 92 zł CRA+ i za taką kasę mały szok ,średnie są co najmniej bardzo dobre, o klasę wyżej niż w droższych KZ Zax , bas też za taką kasę jest dobry  , tylko  lepiej zmienić kabelek stokowy na coś lepszego , muszą  trochę pograć bo z początku są przeciętne, zmiana tipsów na Spin Fit także nieco im pomaga , firmowe są takie sobie .

Jest chyba spora różnica w dźwięku pomiędzy CRA a CRA +

https://headphones.com/community/reviews-learning-and-news/cca-cra-vs-cra-comparative-review

 

Edytowane przez wwd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, wwd napisał(a):

Jest chyba spora różnica w dźwięku pomiędzy CRA a CRA +

https://headphones.com/community/reviews-learning-and-news/cca-cra-vs-cra-comparative-review

 

Możliwe , za to po lekkim wygrzaniu scena CCA CRA+, na Fiio BTR 5 i Shanlingu UA2 mnie zaskakuję i to nie na balansie  , takie Aune E1 nie mają podejścia w kwesti pozycjonowania i głębi , FiiO FH3 też wcale nie są lepsze scenowo , jedynie KZ ZAX coś tam próbują stawać w szeregi , ale średnie tony są wyraźnie gorsze niż w CRA+ , jedynie wysokie tony na moich FiiO , Aune i ZAX są lepsze od CCA , po prostu jest  słyszalny roll-off na górze .

Edytowane przez Robert73
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, wwd napisał(a):

Jest chyba spora różnica w dźwięku pomiędzy CRA a CRA +

https://headphones.com/community/reviews-learning-and-news/cca-cra-vs-cra-comparative-review

 

 

To są właściwie 2 różne strojenia, wg niektórych recenzentów CRA+ nie powinny się tak nazywać, tylko jakoś inaczej. Nie są to CRA tylko bardziej, ale coś całkowicie innego. Poza obudową. Nie każdy kto lubi CRA lubi tak samo CRA+, i odwrotnie. 

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mr Krzychoo napisał(a):

Nie każdy kto lubi CRA lubi tak samo CRA+, i odwrotnie. 

 

Racja, CRA - ok, plusy czekają na nowego właściciela...  Tak czy inaczej, NRA wg mnie poza konkurencją...🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, janek patufka napisał(a):

 

Racja, CRA - ok, plusy czekają na nowego właściciela...  Tak czy inaczej, NRA wg mnie poza konkurencją...🙄

 

18 godzin temu, Robert73 napisał(a):

Możliwe , za to po lekkim wygrzaniu scena CCA CRA+, na Fiio BTR 5 i Shanlingu UA2 mnie zaskakuję i to nie na balansie  , takie Aune E1 nie mają podejścia w kwesti pozycjonowania i głębi , FiiO FH3 też wcale nie są lepsze scenowo , jedynie KZ ZAX coś tam próbują stawać w szeregi , ale średnie tony są wyraźnie gorsze niż w CRA+ , jedynie wysokie tony na moich FiiO , Aune i ZAX są lepsze od CCA , po prostu jest  słyszalny roll-off na górze .

 

8 godzin temu, Mr Krzychoo napisał(a):

 

To są właściwie 2 różne strojenia, wg niektórych recenzentów CRA+ nie powinny się tak nazywać, tylko jakoś inaczej. Nie są to CRA tylko bardziej, ale coś całkowicie innego. Poza obudową. Nie każdy kto lubi CRA lubi tak samo CRA+, i odwrotnie. 

 

 

Właśnie odebrałem CRA (nie mogłem się powstrzymać i zamówiłem:)), porównując do 7Hz zero góra jest bardziej ostra ale nie ma tragedii, w 7hz  góra i środek przyjemniejsze, natomiast dół..... no panie....pięknie...  nie wiem jak oni mogli zrobić taki badziew jak nra który kosztował mnie drugie tyle, a tu takie miłe zaskoczenie....  chyba na razie zostaną, zawaliłem tylko,  że nie kupiłem wersji z mikrofonem - były by fajne słuchawki do fona.

 

Edit: nie ma jakiegoś niezbyt drogiego kabla z mikrofonem? 

Edytowane przez wwd
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wwd napisał(a):

Edit: nie ma jakiegoś niezbyt drogiego kabla z mikrofonem? 

Możesz kupić ten https://shopee.pl/Wysokiej-czystości-Drut-miedziany-beztlenowy-KZ-OFC-0-75-mm-Pozłacany-kabel-ulepszony-do-ZSN-ZSN-Pro-ZS10-Pro-i.545120974.13678914015 Miałem go i to właściwie prawie ten sam co dostajesz do CRA(A właściwie to do nowszych KZtek), tylko nie kupuj taniego Jcally(PJ2 czy jakoś tak) bo jest mega cienki i ma z góry pokrzywiony kabel prowadzony za uchem. No chyba że chcesz kupić coś lepszego niż to co w pudełku, to wtedy z tego co pamiętam to Panowie tutaj polecali mi Jcally JC08P albo JCally JC08S i jeszcze bodajże JCally JC20 - można powiedzieć że do wyboru, do koloru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, janek patufka napisał(a):

 

Racja, CRA - ok, plusy czekają na nowego właściciela...  Tak czy inaczej, NRA wg mnie poza konkurencją...🙄

 

8 godzin temu, wwd napisał(a):

nie wiem jak oni mogli zrobić taki badziew jak nra który kosztował mnie drugie tyle

 

Widzę, że zdania ekspertów są podzielone. ;)

Ogólnie tak to jest w audio, że trzeba samemu posłuchać. Mnie CRA też się bardzo podobają i to szok, że można mieć takie brzmienie za grosze. NRA nie słuchałem, ale ZEX mi nie pasowały.

 

 

W dniu 26.10.2022 o 23:36, Robert73 napisał(a):

Możliwe , za to po lekkim wygrzaniu scena CCA CRA+, na Fiio BTR 5 i Shanlingu UA2 mnie zaskakuję i to nie na balansie  , takie Aune E1 nie mają podejścia w kwesti pozycjonowania i głębi , FiiO FH3 też wcale nie są lepsze scenowo , jedynie KZ ZAX coś tam próbują stawać w szeregi , ale średnie tony są wyraźnie gorsze niż w CRA+ , jedynie wysokie tony na moich FiiO , Aune i ZAX są lepsze od CCA , po prostu jest  słyszalny roll-off na górze .

To ciekawe, co napisałeś, bo akurat się zastanawiałem nad KZ ZAX, czy by ich nie przetestować, ale chyba nie warto, bo ze 200 zł musiałbym na nie wyłożyć. Odnośnie FiiO FH3 się zgadzam - mnie one też nie porwały i jedynie wyróżniały się świetnym wyposażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Hustler napisał(a):

 

 

Widzę, że zdania ekspertów są podzielone. ;)

Ogólnie tak to jest w audio, że trzeba samemu posłuchać. Mnie CRA też się bardzo podobają i to szok, że można mieć takie brzmienie za grosze. NRA nie słuchałem, ale ZEX mi nie pasowały.

 

 

To ciekawe, co napisałeś, bo akurat się zastanawiałem nad KZ ZAX, czy by ich nie przetestować, ale chyba nie warto, bo ze 200 zł musiałbym na nie wyłożyć. Odnośnie FiiO FH3 się zgadzam - mnie one też nie porwały i jedynie wyróżniały się świetnym wyposażeniem.

ZAX są dość jasne , bas jest dopalony w średnim paśmie , subbas jest też mocny , ale do basu FH3 jednak brakuję , ogólnie CRA+ są bardziej mięsiste w średnicy , zagęszczone ,  nie ma odchudzenia w dolnej średnicy w ZAX lekko jest , wysokie tony tutaj CCA są lekko uspokojone aby nie męczyć , ZAX są bardziej dosadne , z ciepłym źródłem jest ok , scenowo są podobne , nieco więcej powierza masz w ZAX w racji silniejszej góry , pozycjonowanie wg mnie ciut lepsze w CCA , za 92 zł na  takim LG V30 to bajka jak to gra . ZAX są dość duże , nieco odstają ale ja nie cierpię jakiegoś dyskomfortu , choć do wygody FH3 to brakuję sporo , CCA są wygodniejsze .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2022 o 01:11, Hustler napisał(a):

Widzę, że zdania ekspertów są podzielone. ;)

Ogólnie tak to jest w audio, że trzeba samemu posłuchać. Mnie CRA też się bardzo podobają i to szok, że można mieć takie brzmienie za grosze. NRA nie słuchałem, ale ZEX mi nie pasowały.

 

Żaden ze mnie ekspert, jestem bardzo początkujący w temacie słuchawek.

NRA dla mnie nie grały wcale - mało dynamiki, słabe wokale - nie wiem, może z moimi było coś nie tak?

7hz zero jest dla mnie dużym postępem. Jak szukałem słuchawek stacjonarnych tak zostałem z iem.

CRA kupiłem z ciekawości i po wyjęciu grały dziwnie, mocny bas, detaliczna góra ale bardzo metaliczna.... nie wiem jak to określić, może coś jak dźwięk z głośniczka piezo. Ale po kilku godzinach gdzieś to zniknęło i tera grają naprawdę super jak za te pieniądze. Są podobne do 7Hz zero z tym że dół i góra są podbite i to dosyć sporo. Takie 7Hz z filtrem loudness :) W muzyce wokalnej się nie sprawdzają ale w reszcie są świetne.

 

 

W dniu 27.10.2022 o 22:08, Wiher123 napisał(a):

Możesz kupić ten https://shopee.pl/Wysokiej-czystości-Drut-miedziany-beztlenowy-KZ-OFC-0-75-mm-Pozłacany-kabel-ulepszony-do-ZSN-ZSN-Pro-ZS10-Pro-i.545120974.13678914015 Miałem go i to właściwie prawie ten sam co dostajesz do CRA(A właściwie to do nowszych KZtek), tylko nie kupuj taniego Jcally(PJ2 czy jakoś tak) bo jest mega cienki i ma z góry pokrzywiony kabel prowadzony za uchem. No chyba że chcesz kupić coś lepszego niż to co w pudełku, to wtedy z tego co pamiętam to Panowie tutaj polecali mi Jcally JC08P albo JCally JC08S i jeszcze bodajże JCally JC20 - można powiedzieć że do wyboru, do koloru :D

Jaki to ma być format wtyczki, QDC?

Edytowane przez wwd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wwd napisał(a):

Jaki to ma być format wtyczki, QDC?

QDC lub też podpisany jako typ C, najlepiej sprawdzić w opisie czy jest np. model ZSN, ZEX albo EDX Pro, to wybierasz ten typ który ma te słuchawki w opisie, bo z tego co orientuje, to nie ma na ten moment podobnego wejścia do QDC(Czyli prawie całe ukryte te 2 piny)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekawy które te wszystkie iemowe słuchawki i te nauszne oraz wokółuszne które te od Chińskich producentów nie są szkodliwe dla zdrowia. Jak w przykładzie Monoprice 8323.

Jednak zapewne ten składnik jest powszechny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych koneserów chi-fi ;)

 

Czy ma/miał ktoś może model HBB KAI ? Ponoć b. podobne do Mele (które mam i bardzo lubię), ale jeszcze lepsze? Jeśli tak czy mógłby podzielić się wrażeniami?

 

Widziałem wykresik u Crina i jakoś nie mogę uwierzyć w tę studnię >10 kHz (spadek 20 dB) 😮

 

 

Edytowane przez Dav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenia ze słuchawkami Hidizs Seeds i jest w stanie porównać je z Salnotes zero? Które są w ogólnym rozrachunku lepsze w brzmieniu, głównie chodzi o szczegółowość, scenę, nie za ostrą górę? Na oficjalnej stronie Hidizs te Seeds są po 20$, a kiedyś już chciałem je nabyć, jak były droższe. Jeszcze myślę nas Reecho sg-1. Jeżeli ktoś może podpowiedzieć, które z tych trzech modeli byłyby najlepszym wyborem, to będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2022 o 12:34, Jaro54 napisał(a):

Tak zamawiałem OM 3,a dostałem jeszcze OM1 i C3. 

Zarówno OM 3 jak i OM 1 grają dość ciepło ale z bardzo dobrą holografią. Słuchałem je tylko chwilę wczoraj i jestem miło zaskoczony ich brzmieniem.

Jak ktoś będzie brał to bierzcie darmową przesyłkę bo ta płatna trwa tyle samo albo dłużej a traci się parę dolarów niepotrzebnie. Ceny są niskie bo zamykają magazyn w Hiszpanii 

Wg mnie warto brać 

@Jaro54 Czy już możesz się pokusić o krótką recenzję, które słuchawki z zakupionej trójki brzmią najlepiej, oczywiście subiektywnie :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TWSy nie brzmią ładnie, bo prawa słuchawka nie działa. Pozostałe nie miałem czasu na odsłuchy ( po za pierwszym odsłuchem "zapoznawczym" 30 min po dostawie). 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś od pana chińczyka dostarczył mi pan kurier w zeszły czwartek. Na razie się oswajamy, ale jak najbardziej rozumiem tak wysokie oceny tych słuchawek na Head Fi czy na Ali.

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mr Krzychoo napisał(a):

Takie coś od pana chińczyka dostarczył mi pan kurier w zeszły czwartek. Na razie się oswajamy, ale jak najbardziej rozumiem tak wysokie oceny tych słuchawek na Head Fi czy na Ali.

czyli tulejka nie jest tak wielka jak mi się zdawało a słuchawki są dość małe. Szkoda że całe z metalu :(Dobrze ze chociaż gniazdo wysunięte.  Czekam na dokładny opis brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mr Krzychoo napisał(a):

Takie coś od pana chińczyka dostarczył mi pan kurier w zeszły czwartek. Na razie się oswajamy, ale jak najbardziej rozumiem tak wysokie oceny tych słuchawek na Head Fi czy na Ali.

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Czekamy na porównanie z Zero i CRA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie coś od pana chińczyka dostarczył mi pan kurier w zeszły czwartek. Na razie się oswajamy, ale jak najbardziej rozumiem tak wysokie oceny tych słuchawek na Head Fi czy na Ali.
 
DSC7637.jpg
 
DSC7639.jpg
 
DSC7642.jpg
 
DSC7643.jpg
 
DSC7644.jpg
 
DSC7649.jpg
 
Napisz proszę kilka słów jak one grają i jaka maniera/sygnatura.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym momencie na rynku coś lepszego od Chu w budżecie do 200zł, jeśli główne kryteria to neutralny-jasny i szczegółowy dźwięk i wymienny kabel? Strojenie Chu generalnie bardzo mi odpowiada, ale chyba przez ten fatalny kabel wypadają mi z uszu, no a strona techniczna też nie wypada jakoś super. Chyba czas sprzedać moje Blessing 2, skoro prawie ich nie wykorzystuję. Zastanawiałem się nad używanymi Ariami, ale jesli mają więcej basu niż Kato, to prawdopodobnie będzie go trochę za dużo.

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności