Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Na naszym forum już naliczyłem cztery przypadki, czyli to nie przypadek, a prawidłowość.

I nie chodzi o cenę zestawu. Chodzi o wiarygodność oficjalnego przecież sklepu Whizzer.

Ja nie zdecydowałbym się na zakup, gdyby nie oferowane i gwarantowane w zestawie bonusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Broda napisał(a):

Nie ukrywam, że z całego zamówienia zależało mi właśnie na C3. Jak się okazuje wszystkie C3 z zamówień to kosz. Oferują promocyjnie zestaw z bonusem, potem argumentują, że zakup dotyczy jedynie OM3. Napisałem im w końcu, że nie jestem koszem na elektrośmieci. Wymieniłem z nimi bardzo długą korespondencję, i jak na zakupy na Ali, to jedyni jak dotąd twardzi tupeciarze. Każda informacja zwrotna była coraz mniej przychylna. Takie podejście bardzo mnie poirytowało, zwłaszcza biorąc pod uwagę firmę. Przed chwilą dokonałem zwrotu do paczkomatu. Co z tego, że tanio, jak słuchawki są z 2018 roku, a bonusy popsute. Taka między innymi odpowiedź: 

Cześć przyjacielu, kolega z działu produktów powiedział mi, że wadą produktu byłaby wadliwa płyta główna. 

Bardzo przepraszam za wadliwy produkt, poprosimy hiszpańską hurtownię o sprawdzenie jakości produktu i po weryfikacji przestaniemy sprzedawać produkt i oczywiście nie będziemy oferować C3 jako produktu gratisowego w naszych kolejnych promocjach.

12:48

Dziękuję bardzo za informacje. Nie zmienia to jednak w żaden sposób mojej sytuacji. W transakcji promocyjnej dostałem wadliwy zestaw. Rozumiem, że kolejni kupujący będą w lepszej sytuacji. Ale czy powinienem zostać z uszkodzonymi słuchawkami? I nawet gdyby były dodatkiem do zakupu OM3, nie zmienia to faktu, że powinny działać. Nie jestem koszem na elektrośmieci. W takim razie oficjalnie otwieram spór na platformie Aliexpress.

 

Niestety ja też miałem nadzieję na działające tws. Jeszcze udało mi się zmienić w zamówieniu na B6 ale okazało się że w magazynie nie ma więc wysłali C3.

Myślałem również o zwrocie ale sama przesyłka kosztowała 60zł, a za przesyłkę ali chyba nie zwraca?

 

Edytowane przez wwd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta OM3 ma w dalszym ciągu możliwość darmowego zwrotu do paczkomatu. To akurat regulują przepisy w UE. Warunki - zwrot w ciągu 15 dni od daty otrzymania przesyłki.

 

Zwracają kwotę wraz z kosztami obsługi transakcji. Zwrot poprzez otworzenia sporu na platformie Ali.

 

Dodam jedynie, że to mój pierwszy zwrot w całej historii zakupów przez sieć. Bywało, że przełykałem ślinę i zagryzałem wargi, na szczęście bardzo sporadycznie. Ale tym razem ich tupet, brak jakiegokolwiek zrozumienia, oraz specyficzność firmowej dominacji w odpowiedziach spowodowała moją reakcję.

Edytowane przez Broda
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Broda napisał(a):

Oferta OM3 ma w dalszym ciągu możliwość darmowego zwrotu do paczkomatu. To akurat regulują przepisy w UE. Warunki - zwrot w ciągu 15 dni od daty otrzymania przesyłki.

 

Zwracają kwotę wraz z kosztami obsługi transakcji. Zwrot poprzez otworzenia sporu na platformie Ali.

Jeśli zwracają całą kwotę to warto rozważyć zwrot, tym bardziej że jest na to 2 tygodnie.

Chyba że trafi się chętny na kupno :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że zdrowy rozsądek wziął górę i nie skorzystałem z tej "promocji", bo przecież już mam tanie, a dobre CCA CRA oraz KZ ESX i DQ6. Jak dla mnie to typowe oszustwo, bo co ma za znaczenie czy to gratis, czy nie? Sprzęt niesprawny powinni zutylizować, a nie dokładają go do słuchawek, których normalnie by ktoś nie kupił bez owych "gratisów". Moje doświadczenie z tą firmą zaczęło się i najwyraźniej skończy na modelu HE-03 Kylin, który swoją drogą jest bardzo przeciętny.

 

Z IEM-ów za grosze ciekawie na wykresie wyglądają TANGZU Waner (wiem jak to przeczytałeś :lol:), a przy tym wyglądają na nieźle wykonane (obudowy z plastiku, ale z metalową tulejką i kabel w stylu starszych modeli KZ) i mają bardzo fajne wyposażenie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Perul napisał(a):

 

 

Dlatego ja do nich nie pisałem ;) .

 

A wracając do reszty paczki, to wczoraj posłuchałem trochę OM3 i jak na początek jest całkiem dobrze, takie ciepłe granie ale i z dobrym detalem. Mam nadzieję, że z czasem góra pasma się ułoży, bo do niej mam najwięcej zastrzeżeń póki co.

 

 

Ja dziś musiałem iść do pracy, więc zabrałem OM1 I OM3. W sumie za kwotę którą zapłaciłem nawet bez TWSów to dobry zakup. OM 3 mają więcej subbasu i lepszą holografię. W starych rockowych utworach i z żywymi instrumentami jest całkiem dobrze. Nie ma żadnego kocyka (do dziś grały ok 30 minut każde). Dźwięk jest czysty, bez zniekształceń. Nawet jak puściłem trio McLaughlin/Paco de Lucia/Al DiMeola to pięknie pozycjonowało każdego z muzyków. Jako słuchawki na codzień do kieszeni obie pary są warte zakupu. 

Szkoda że Whizzer tak zepsuł sobie wizerunek, bo robią w sumie ciekawe i dobrze wycenione słuchawki 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Birken napisał(a):

@Mr Krzychoo jak izolacja? Jak napędzenie?

 

Tak w normie z prądem bym powiedział, z Hiby R2 i R3 Pro na volume 40-45 jadą na low gain i jest dobrze. Reecho SG-01 podobną głośność na volume 35 osiągają.

Na izolację nie mam żadnych zastrzeżeń, Moodrop Spring rozmiar L i jest dobrze. Stockowych tipsów nie używam, sprawdziłem czy są 😉

Kabel KZ taki z nimi współpracuje:

https://shopee.pl/KZ-Srebrny-niebieski-mieszany-8-udostępnia-784-rdzenie-posrebrzany-kabel-do-modernizacji-DIY-kabel-do-słuchawek-do-zsn-zazn-pro-zs10-pro-ZAX-ASX-DQ6-CA4-AS16-i.545120974.13136717914?sp_atk=0f4fdcd5-f5c1-4dbd-b0d9-6518c439d8ec&xptdk=0f4fdcd5-f5c1-4dbd-b0d9-6518c439d8ec

Ale bardzo możliwe że przygarnę taki przewód, też od QKZ, żeby poleciały po balansie z R3 Pro:

https://shopee.pl/Qkz-Q1-MAX-16-Stojak-352-Rdzenie-OFC-Posrebrzane-MMCX-QDC-KZ-C-Pin-Kabel-do-aktualizacji-słuchawek-do-QKZ-HBB-ZXT-AK6-MAX-ZXD-AS16-PRO-ZSN-PRO-X-PR1-MT1-SE215-UE900-i.574319367.21454723679?sp_atk=76bd0eb3-f9f4-4801-be6a-e2d977fdf312&xptdk=76bd0eb3-f9f4-4801-be6a-e2d977fdf312

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Birken napisał(a):

A w porównaniu do Salnotes Zero? Bo mój telefon chyba słaby i z dongla grają prawie na max a ja cicho słucham. 

 

Właśnie posłuchałem kilku kawałków i na tą samą głośność wygląda to tak + krótka charakterystyka:

- Reecho SG-01 OVA - vol. 25 - wesołe W, rozrywkowe granie z takim (termin z fotografii) saturate +25 na basie, średnicy i górze,

- QKZ HBB - vol. 30 - basowe, szerokie, przestrzenne i ciemne,

- Salnotes ZERO - vol. 35 - neutralne i naturalne.

Każde na swój sposób są rewelacyjne.

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Właśnie posłuchałem kilku kawałków i na tą samą głośność wygląda to tak + krótka charakterystyka:
- Reecho SG-01 OVA - vol. 25 - wesołe W, rozrywkowe granie z takim (termin z fotografii) saturate +25 na basie, średnicy i górze,
- QKZ HBB - vol. 30 - basowe, szerokie, przestrzenne i ciemne,
- Salnotes ZERO - vol. 35 - neutralne i naturalne.
Każde na swój sposób są rewelacyjne.

Jak byś porównał fit QKZ HBB?
Podobny do CRA np?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FranticPhil napisał(a):


Jak byś porównał fit QKZ HBB?
Podobny do CRA np?

 

Fit od CRA jest lepszy, są bardziej wyprofilowane od strony małżowiny, mają małą płetwę/wypustkę jak np. DQ6, tylko krótszą. CRA ma dosyć wąską (zbyt wąską moim zdaniem) tulejkę, tipsy lubią z nich się zsuwać, QKZ HBB mają grubszą z większym kołnierzem na końcu. CRA leżą w szafie i nie chciało mi się ich wyciągać, więc nie zrobiłem fot porównawczych. Jeśli Ci na nich zależy, to na dniach poszukam i cyknę fotki.

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jaro54 napisał(a):

Ja dziś musiałem iść do pracy, więc zabrałem OM1 I OM3. W sumie za kwotę którą zapłaciłem nawet bez TWSów to dobry zakup. OM 3 mają więcej subbasu i lepszą holografię. W starych rockowych utworach i z żywymi instrumentami jest całkiem dobrze. Nie ma żadnego kocyka (do dziś grały ok 30 minut każde). Dźwięk jest czysty, bez zniekształceń. Nawet jak puściłem trio McLaughlin/Paco de Lucia/Al DiMeola to pięknie pozycjonowało każdego z muzyków. Jako słuchawki na codzień do kieszeni obie pary są warte zakupu. 

Szkoda że Whizzer tak zepsuł sobie wizerunek, bo robią w sumie ciekawe i dobrze wycenione słuchawki 

 

Ja próbowałem dać im szansę, pograłem i wygrzałem, po kolei sprawdzałem z tym co mam czyli 7Hz zero i CRA i jest słabo. Bas wcale nie jest jakiś dobry, środek jest słaby i wycofany - no może jeszcze w OM3 da się słuchać, góra nie wyraźna. Wokale dziwne i zniekształcone, sprawdzałem na tym samych kawałkach i nie można nawet jakoś tego zmienić w eq bo mało podatne na zmianę. CRA za 45 i Zero za 90zł kopie whizzerowi tyłek i przy tym są bardziej podatne na eq i można bardziej dopasować pod siebie.

Oczywiście to moja opinia, bo każdy słyszy inaczej, ja mam zamiar zwrócić towar chyba że ktoś chce komplet w cenie zakupu :D w co bardzo wątpię...

Edytowane przez wwd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tipsów. Ja słuchałem na CP 145 i Ostry (wszystkie trzy kolory). Jak nie złapiesz seala to tak grają jak piszesz. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Fit od CRA jest lepszy, są bardziej wyprofilowane od strony małżowiny, mają małą płetwę/wypustkę jak np. DQ6, tylko krótszą. CRA ma dosyć wąską (zbyt wąską moim zdaniem) tulejkę, tipsy lubią z nich się zsuwać, QKZ HBB mają grubszą z większym kołnierzem na końcu. CRA leżą w szafie i nie chciało mi się ich wyciągać, więc nie zrobiłem fot porównawczych. Jeśli Ci na nich zależy, to na dniach poszukam i cyknę fotki.

Dla mnie KZ są nie do używania bo ten fit jest nie na moje ucho totalnie. Myślałem o QKZ HBB żeby dodać sobie trochę cieplejszej opcji do zmiany z Salnotes Zero ale boje się że to będzie kolejna wtopa dla mnie


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FranticPhil napisał(a):


Dla mnie KZ są nie do używania bo ten fit jest nie na moje ucho totalnie. Myślałem o QKZ HBB żeby dodać sobie trochę cieplejszej opcji do zmiany z Salnotes Zero ale boje się że to będzie kolejna wtopa dla mnie

 

W DQ6 ta płetwa jest duża, w QKZ HBB jest minimalna, taka raczej służąca stabilizacji słuchawki w uchu. Porównaj na fotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Jaro54 napisał(a):

Kwestia tipsów. Ja słuchałem na CP 145 i Ostry (wszystkie trzy kolory). Jak nie złapiesz seala to tak grają jak piszesz. 

 

Myślę ze te z zestawu są niezłe, przynajmniej dla mnie - ale próbowałem innych i nic to nie daje, może lepszy kabel zrobi więcej? Ja nie słyszę różnicy w różnych tipsach, być może nie mam odpowiednich albo słabo wyczulony słuch.

 

Ale czy ktoś z Was robił spór na ali z powodu zepsutych C3?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.11.2022 o 12:41, Mr Krzychoo napisał(a):

Kolejną paczkę od pana chińczyka dostarczył mi pan kurier w zeszły czwartek. Jest mocno basowo, tak mięsiście, ciut ciemno i ciepło. Holografia i przestrzeń w nich to jest jakiś kosmos. Kawałek Machine Head Arrøws In Wørds Frøm The Sky (Acoustic) na ŻADNYCH słuchawkach nie grał mi tak dobrze jak na QKZ HBB. W środku sceny dobrej jakości wokal i 2 gitary akustyczne, jedna z lewej druga z prawej. Detale, brzmienie, palce sunące po strunach... Miazga, przykro mi panie Akros, Erasmusy nie mają startu tutaj.

QKZ HBB są bardzo wygodne, mała płetwa się fajnie układa w małżowinie, tulejka w sam raz. Ani za długa, ani za szeroka. 

To chyba jeden z lepszych roków w ChiFi, za 20 zielonych prezydentów można dostać tak dużo, za tak niewiele.

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

Dostałeś 3 pary za 20$?

Ktoś to próbował?

oracle.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Chu, które dziś przyszły, pograły miło dwie godziny i lewa słuchawka znacznie straciła głośność. To znany problem, czy na mnie trafiło, bo nie wiem, czy kupować jeszcze raz to samo, bo granie mi się podobało czy spróbować czegoś innego (ale czy w podobnych pieniądzach można znaleźć coś lepiej wykonanego/ z lepszą kontrolą jakości?)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, marco-polo napisał(a):

Dostałeś 3 pary za 20$?

 

No w sensie takim, że gdyby słuchawki QKZ HBB były sprzedawane 3 razy drożej, to i tak jakością dźwięku by się śmiało obroniły i byłyby warte tych pieniędzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mr Krzychoo napisał(a):

 

No w sensie takim, że gdyby słuchawki QKZ HBB były sprzedawane 3 razy drożej, to i tak jakością dźwięku by się śmiało obroniły i byłyby warte tych pieniędzy. 

Dałeś zdjęcia z trzema modelami  słuchawek to może ktoś pomyślał że były gratis 😁

Swoją drogą QKZ HBB w porównaniu do CRA mają obniżoną górę, możesz napisać czy nie jest jej za mało w qkz?

 

Screenshot_2022-11-08-09-52-09-639_com.sec.android.app.sbrowser.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wwd napisał(a):

Dałeś zdjęcia z trzema modelami  słuchawek to może ktoś pomyślał że były gratis 😁

Swoją drogą QKZ HBB w porównaniu do CRA mają obniżoną górę, możesz napisać czy nie jest jej za mało w qkz?

 

Screenshot_2022-11-08-09-52-09-639_com.sec.android.app.sbrowser.jpg

 

Nie wiem czy za mało, bo to sprawa indywidualna, jest jej mniej, ale mi to akurat odpowiada. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mr Krzychoo napisał(a):

 

No w sensie takim, że gdyby słuchawki QKZ HBB były sprzedawane 3 razy drożej, to i tak jakością dźwięku by się śmiało obroniły i byłyby warte tych pieniędzy. 

Widzę że każde w podobnej cenie 20$

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności