Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Mr Krzychoo napisał(a):

Jak już pojawił się temat Erasmusów, to mam taką kwestię: jak to z nimi jest, że raz grają absolutnie rewelacyjnie, a raz tak se. Czy są tak dobre, że brutalnie, po chamsku i bezczelnie obnażają słaby mastering? Czy może mam mózg wypalony chińskimi dokami i ich pikami w górnych rejestrach, że pewne rzeczy brzmią inaczej niż zapamiętałem?

Udało mi się seal załapać na największych tipsach z zestawu, bo na mniejszych przy obracaniu głową lubiły go tracić. Pewnie sprawię sobie CP100+ i wtedy już powinno być elegancko. 


Pora dnia/poziom zmęczenia/ciśnienie atmosferyczne? Przy dokach każdy najmniejszy szczegół może mieć znaczenie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, szukam czegoś do 100 z shopee, nie chcę przekłamanego basu, bardziej taki "miękki, subtelny", czy Moondrop Chu to dobry wybór, czy coś innego polecacie? :D

 

Edit: po małym research na Reddit ludzie sugerują głównie CCA CRA - zgadzacie się? 

Edytowane przez MakYs18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, docentore napisał(a):

Chyba mam zarezerwowaną, muszę potwierdzić. Kiedy masz dostać?

 

Ja jestem na liście, ale dałem mu znać, że będę chciał kupić za miesiąc/dwa :D 

Nie śpieszy mi się, dostanę może na święta to akurat zrobię sobie prezent :D 

 

Przy okazji - dotarły Celest Gumiho, jak znajdę chwilę to unboxing i pierwsze wrażenia :D 

Do tego mam kabelek od Kinery - model Ace z odpinanymi wtykami (3.5 i balanse), obfocę i opiszę :D Taki jak tutaj: https://aliexpress.com/item/1005003691951165.html

 

Edit:

Mam ciarki na plecach po pierwszych odsłuchach Gumiho :D

Świetne funowe granie, szeroka scena, intymne, kojące i łagodne wokale oraz wysokie, które kompletnie nie sybilizują.

Niskie tony mnie powalają, brzmią jakby dochodziły z nausznych słuchawek albo podłogowych kolumn, a nie z dokanałówek..

Najlepszy subbas jaki słyszałem w tego typu słuchawkach, zarówno ilościowo, jak i w barwie i teksturze. Brzmi to lepiej niż w BQEYZ, które zawsze uważałem za podium w strojeniu "dołu".

W spokojnych utworach bas nie zalewa innych pasm, a w kawałkach gdzie ma być łupnięcie to potrafi zejść do piekła ;) Przy tym nie jest nachalnie i "sztywno" tylko bardzo miękko i wciągająco :D

To tyle na pierwszy odsłuch bo sama Kinera pisze żeby wygrzać minimum 50h :D

Ja jestem oczarowany na ten moment i słucham bez przerwy od czasu odpakowania :D

 

Edytowane przez ryankgb
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ryankgb napisał(a):

 

Ja jestem na liście, ale dałem mu znać, że będę chciał kupić za miesiąc/dwa :D 

Nie śpieszy mi się, dostanę może na święta to akurat zrobię sobie prezent :D 

 

Przy okazji - dotarły Celest Gumiho, jak znajdę chwilę to unboxing i pierwsze wrażenia :D 

Do tego mam kabelek od Kinery - model Ace z odpinanymi wtykami (3.5 i balanse), obfocę i opiszę :D Taki jak tutaj: https://aliexpress.com/item/1005003691951165.html

 

Edit:

Mam ciarki na plecach po pierwszych odsłuchach Gumiho :D

Świetne funowe granie, szeroka scena, intymne, kojące i łagodne wokale oraz wysokie, które kompletnie nie sybilizują.

Niskie tony mnie powalają, brzmią jakby dochodziły z nausznych słuchawek albo podłogowych kolumn, a nie z dokanałówek..

Najlepszy subbas jaki słyszałem w tego typu słuchawkach, zarówno ilościowo, jak i w barwie i teksturze. Brzmi to lepiej niż w BQEYZ, które zawsze uważałem za podium w strojeniu "dołu".

W spokojnych utworach bas nie zalewa innych pasm, a w kawałkach gdzie ma być łupnięcie to potrafi zejść do piekła ;) Przy tym nie jest nachalnie i "sztywno" tylko bardzo miękko i wciągająco :D

To tyle na pierwszy odsłuch bo sama Kinera pisze żeby wygrzać minimum 50h :D

Ja jestem oczarowany na ten moment i słucham bez przerwy od czasu odpakowania :D

 

Podobno są agresywne, dobre do wokalu. Nie każdemu może się to strojenie podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marco-polo napisał(a):

Podobno są agresywne, dobre do wokalu. Nie każdemu może się to strojenie podobać.

 

Wręcz przeciwnie :D

Nie wiem gdzie czytałeś, że są agresywne i do wokalu, ale one są dość mocno basowe i wygładzone :D Miśkowate takie nawet bym powiedział :D

W każdym razie jak dla mnie petarda :D

Wygrzeje je do końca, oslucham się i jakaś recenzja wleci pewnie :D

Jeszcze co do wyglądu - na zdjęciach mi się kompletnie nie podobały, a w rzeczywistości są ładniutkie, a ten wzór na faceplate jak namalowany ręcznie, z wypukłosciami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2022 o 19:02, MrSheep napisał(a):


Pora dnia/poziom zmęczenia/ciśnienie atmosferyczne? Przy dokach każdy najmniejszy szczegół może mieć znaczenie :D 


No nie wiem właśnie, bo do tej pory AŻ takich różnic nigdy nie zanotowałem. Czyżby Erasmusy były aż tak wrażliwe na jakość plików audio, na tipsy, na izolację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ryankgb napisał(a):

 

Ja jestem na liście, ale dałem mu znać, że będę chciał kupić za miesiąc/dwa :D 

Nie śpieszy mi się, dostanę może na święta to akurat zrobię sobie prezent :D 

 

Przy okazji - dotarły Celest Gumiho, jak znajdę chwilę to unboxing i pierwsze wrażenia :D 

Do tego mam kabelek od Kinery - model Ace z odpinanymi wtykami (3.5 i balanse), obfocę i opiszę :D Taki jak tutaj: https://aliexpress.com/item/1005003691951165.html

 

Edit:

Mam ciarki na plecach po pierwszych odsłuchach Gumiho :D

Świetne funowe granie, szeroka scena, intymne, kojące i łagodne wokale oraz wysokie, które kompletnie nie sybilizują.

Niskie tony mnie powalają, brzmią jakby dochodziły z nausznych słuchawek albo podłogowych kolumn, a nie z dokanałówek..

Najlepszy subbas jaki słyszałem w tego typu słuchawkach, zarówno ilościowo, jak i w barwie i teksturze. Brzmi to lepiej niż w BQEYZ, które zawsze uważałem za podium w strojeniu "dołu".

W spokojnych utworach bas nie zalewa innych pasm, a w kawałkach gdzie ma być łupnięcie to potrafi zejść do piekła ;) Przy tym nie jest nachalnie i "sztywno" tylko bardzo miękko i wciągająco :D

To tyle na pierwszy odsłuch bo sama Kinera pisze żeby wygrzać minimum 50h :D

Ja jestem oczarowany na ten moment i słucham bez przerwy od czasu odpakowania :D

 

Czy planarne słuchawki Gumiho różnią się jakoś w odsłuchu od takich typowych jak np salnotes zero? Grają jakoś lepiej czy tylko inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ryankgb napisał(a):

 

Wręcz przeciwnie :D

Nie wiem gdzie czytałeś, że są agresywne i do wokalu, ale one są dość mocno basowe i wygładzone :D Miśkowate takie nawet bym powiedział :D

W każdym razie jak dla mnie petarda :D

Wygrzeje je do końca, oslucham się i jakaś recenzja wleci pewnie :D

Jeszcze co do wyglądu - na zdjęciach mi się kompletnie nie podobały, a w rzeczywistości są ładniutkie, a ten wzór na faceplate jak namalowany ręcznie, z wypukłosciami :D

na aliexpress. Jest też polska recka.

Podobne słuchawki do edifier h850 albo klony podobne do budowy i dźwięku gdzieś na chińskim sklepie znajdę?

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marco-polo napisał(a):

 

Podobne słuchawki do edifier h850 albo klony podobne do budowy i dźwięku gdzieś na chińskim sklepie znajdę?

To są jakieś OEMy Takstar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2022 o 20:49, MakYs18 napisał(a):

Hejka, szukam czegoś do 100 z shopee, nie chcę przekłamanego basu, bardziej taki "miękki, subtelny", czy Moondrop Chu to dobry wybór, czy coś innego polecacie? :D

Za stówkę to w ogóle opłaca się kupić Takstar HI1200 (99 zł Allegro). Jest miękko, ciepło i przyjemnie. Zero pójścia w neutralności. Może będzie trzeba skręcić bass, może lekko podkręcić wysokie. Jakość brzmienia na pewno warta ceny.

Gorzej z wykonaniem, trzeba uważać już przy wyjmowaniu z pudełka. Obudowy potrafią się rozklejać i można pozrywać przewodziki w środku. Ja jedną miałem rozklejoną tuż po zakupie. Teraz obie są na kropelkę. Jeśli ktoś słuchał ich, to niech pisze jakie są lepsze od nich.

Edytowane przez aaamp3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, aaamp3 napisał(a):

Za stówkę to w ogóle opłaca się kupić Takstar HI1200 (99 zł Allegro). Jest miękko, ciepło i przyjemnie. Zero pójścia w neutralności. Może będzie trzeba skręcić bass. Jakość brzmienia na pewno warta ceny.

Gorzej z wykonaniem, trzeba uważać już przy wyjmowaniu z pudełka. Obudowy potrafią się rozklejać i można pozrywać przewodziki w środku. Ja jedną miałem rozklejoną tuż po zakupie. Teraz obie są na kropelkę. Jeśli ktoś słuchał ich, to niech pisze jakie są lepsze od nich.

Dziękuję Ci bardzo za rekomendacje. Kilka lat temu słyszałem o nich, były rekomendowane nawet chyba na tym forum :)

 

Póki co, z chin zamówiłem cca cra i FAAEAL Iris 2.0. Jeśli nie będę z nich zadowolony to sprawdzę chętnie te, które poleciles. Czy w budżecie do 200/300 zł dostanę coś wiele lepszego? Może warto byłoby pójść w nauszną konstrukcje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2022 o 19:09, docentore napisał(a):

To są jakieś OEMy Takstar?

Bardziej na pałąku i wokółuszne nie produkują.

Dlaczego dobrych słuchawek nie produkują więcej?

Te edifiery h850 to chyba były też pod inną nazwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest zainteresowany słuchawkami Erasmus od Antonio (AKROS) to informuję, że ma świeżą dostawę i na stanie wolnych 15 par do sprzedania. Cena 135 euro z wliczonym szipem. 

 

Kontakt do niego przez Messengera ( https://www.facebook.com/antonio.teixeira.37853 ) albo na maila ( antoniofranciscotg@gmail.com ).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ryankgb napisał(a):

Jeśli ktoś jest zainteresowany słuchawkami Erasmus od Antonio (AKROS) to informuję, że ma świeżą dostawę i na stanie wolnych 15 par do sprzedania. Cena 135 euro z wliczonym szipem. 

 

Kontakt do niego przez Messengera ( https://www.facebook.com/antonio.teixeira.37853 ) albo na maila ( antoniofranciscotg@gmail.com ).


Niestety, kurs dolara/euro spowodował drobną korektę ceny o 10 euro, nie zmienia to faktu, że za €135 to są świetne doki.
PS. Ten wpis chyba powinien trafić do 'Droższych...' ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, docentore napisał(a):


Niestety, kurs dolara/euro spowodował drobną korektę ceny o 10 euro, nie zmienia to faktu, że za €135 to są świetne doki.
PS. Ten wpis chyba powinien trafić do 'Droższych...' ;)

 

Niestety, mnie informował o zmianie ceny już na początku rozmowy :D

Trafił też i tam, a tutaj ze względu na większy ruch w temacie, a wiem, że tutaj też udzielają się osoby, które o tych słuchawkach pisały :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, typ na tipsy dla Salnote Zero? A moźe - jest moźliwe polaczyć ich kablem zbalancowanym (konektor 2,5mm)?

439952feecebc57c9c82bf24fbdddd30.jpg
Kabel 2.5 balans działa wszystko super :)
Tipsy CP100 L polecam gorąco.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, linecur said:

Nie masz link dla zakupienia tego kabla, prosze?

To jest kabel od Thieaudio Oracle.

Jakikolwiek kupisz 0,78 będzie pasował. Ja polecam jakieś KBEar na Shopee, np KBEar Rhyme.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, linecur napisał(a):

Nie masz link dla zakupienia tego kabla, prosze?

Warto też ten TRN T2 Pro  kupić. I dokupić komplet wtyczek. Nic cię nie zaskoczy 😊. Dobry kabel, a w tej cenie bardzo dobry. Mam go już parę miesięcy i jestem zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marco-polo napisał(a):

Tutaj wszelkiego typu tańsze słuchawki czy tylko iemy? Jak tylko iemy to gdzie się znajduję temat inne tanie nauszne i wokółuszne?

 

Teoretycznie wszystkie słuchawki tańsze z Chin :D

W praktyce większość skupia się raczej na dokanałowych :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności