Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Kuba_622 napisał(a):

 

Ale korzystałeś z tej dożywotniej gwarancji, czy sobie teoretyzujesz? Nikt mu nie wymienił na nowe, tylko kabel mu wymienili w starych. 1/3 ceny słuchawek za taką usługę, to uważam zupełnie normalna opłata, żadna łaska.

Tak korzystałem przy połamanym pałąku. Dostałem nowe słuchawki.

 

50zl za wymianę kabla to nie łaska, bo materiały i robocizna są przecież za darmo, xd.

 

Koniec OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, docentore napisał(a):

50zl za wymianę kabla to nie łaska, bo materiały i robocizna są przecież za darmo, xd.

 

To Ty to powiedziałeś, nie ja. Kabel z pewnością swoje kosztuje, pewnie z 0.10 $, 30 sekund lutowania przez serwisanta też trzeba opłacić, jak i gościa który to spakuje i odeśle...

 

Po prostu zwróciłem uwagę na fakt, że ta "dożywotnia gwarancja" nie jest darmowa, tylko wychodzi około 50 zł, bo nie każdy jest tego świadomy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kuba_622 napisał(a):

 

To Ty to powiedziałeś, nie ja. Kabel z pewnością swoje kosztuje, pewnie z 0.10 $, 30 sekund lutowania przez serwisanta też trzeba opłacić, jak i gościa który to spakuje i odeśle...

Przecież ja parafrazowałem Ciebie, 'xd' na końcu oznacza sarkazm :D
Koszty przy naprawie ESP950, które kosztują 1k$ też są ustalone na 10$/45zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, docentore napisał(a):

Przecież ja parafrazowałem Ciebie, 'xd' na końcu oznacza sarkazm :D
Koszty przy naprawie ESP950, które kosztują 1k$ też są ustalone na 10$/45zł.

 

To szacunek dla nich. Tylko to jest firma, robią to co im się opłaca, nie działają charytatywnie. I konsument też szuka opcji która jest dla niego najkorzystniejsza. Kolega odesłał do serwisu, bo myślał, że dostanie nowe. Za 50 zł, to by sobie sam o wiele lepszej jakości kabel przylutował, więc zadowolony nie był i to chyba zrozumiałe. Widać morał z tej historii jest taki, że przed wysyłką do serwisu Koss trzeba słuchawki połamać na kawałki, to będzie większa szanse, że wymienią na nowe ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, meehooj napisał(a):

masz jakies kupony shopee jeszcze?

Nie mam, wszystko wyszło. Ale co jakiś czas wrzucają ciekawe (chociaż na BF to się nie popisali). Dodatkowo warto co jakiś czas sprawdzać w sklepie, bo też dają fajne kupony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jot R napisał(a):

Nie mam, wszystko wyszło. Ale co jakiś czas wrzucają ciekawe (chociaż na BF to się nie popisali). Dodatkowo warto co jakiś czas sprawdzać w sklepie, bo też dają fajne kupony.

Skąd je bierzesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja se odkupiłem od jednego gościa na ulicy takie tam chińskie... I bardzo fajnie grają... 493d1a3a7564d184b7b986515a73494f.jpg

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

A ja se odkupiłem od jednego gościa na ulicy takie tam chińskie... I bardzo fajnie grają... 493d1a3a7564d184b7b986515a73494f.jpg

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka


Z wymienionym softem w A55...

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, meehooj napisał(a):

Skąd je bierzesz? 

W aplikacji masz u góry karuzelę i tam jest "Z kuponami taniej" (teraz akurat są słabe 20/200 czy cashbacki) oraz sklep ma swoje kupony. Czasem pojawiają się też kupony specjalne czy dedykowane do konta. Mi się udało trafić kupon 15/65 i cashback w monetach ponad 2 tys. (czyli równowartość 20 pln).

 

Edit: @meehooj znalazłem jeszcze coś takiego

Edytowane przez Jot R
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanko - dostałem właśnie QKZ x HBB i jak dla mnie wcale basu nie mają... muszę je dociskać do ucha żeby się pojawił. źle aplikuję czy  takie maluchy już tak mają? to już któreś dokanałowe i zawsze to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, m4jq napisał(a):

to już któreś dokanałowe i zawsze to samo...

sam sobie odpowiedziałeś. To nie wina słuchawek.

Mam je od sześciu godzin i właśnie jakoś pół godziny słucham 😃. Basu dużo. Spróbuj popracować nad uszczelnieniem. 

Pan Krzychu tak chwalił to nie mogłem się powstrzymać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Birken napisał(a):

sam sobie odpowiedziałeś. To nie wina słuchawek.

Mam je od sześciu godzin i właśnie jakoś pół godziny słucham 😃. Basu dużo. Spróbuj popracować nad uszczelnieniem. 

Pan Krzychu tak chwalił to nie mogłem się powstrzymać. 

tylko jak? próbowałem różne tipsy, kręciłem w uchu ;) i niewiele pomaga. miałem nadzieję na zamiennik dla wiekowych pmx95 ale chyba będę musiał je naprawić i odnowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Birken napisał(a):

Coś musisz mieć nie tak skoro po dociśnięciu jest ok. 

Jak lubisz bas ponad wszystko to polecam audictus explorer 2.0. Mam nawet w komisie. Dla mnie nie do zaakceptowania.

no nie ponad wszystko ale powinien być słyszalny. nie chce mi się wierzyć że mam tak niedopasowane uszy... jak nie próbuje to bass jest tylko po dociśnięciu, na żadnych tipsach nie mogę tak ułożyć aby siedziały i dobrze grały.  nie będę się męczył - lecą na olx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, m4jq napisał(a):

jak nie próbuje to bass jest tylko po dociśnięciu, na żadnych tipsach nie mogę tak ułożyć aby siedziały i dobrze grały.  nie będę się męczył - lecą na olx.

mnie własnie tak kopią ze zgłupieć idzie więc coś jest z pewnością nie tak. Źródło rozumiem inne próbowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Birken napisał(a):

mnie własnie tak kopią ze zgłupieć idzie więc coś jest z pewnością nie tak. Źródło rozumiem inne próbowałeś?

jak napisałem - wszystko jest ok jak dociskam paluchem ale "luzem" na żadnych tipsach nie da się wykrzesać z nich basu. Krzywe uszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, m4jq napisał(a):

jak napisałem - wszystko jest ok jak dociskam paluchem ale "luzem" na żadnych tipsach nie da się wykrzesać z nich basu. Krzywe uszy :)

 

Skoro dociskasz i bas się pojawia to problem leży w izolacji, więc kwestia tipsów i budowy ucha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Birken napisał(a):

Pan Krzychu tak chwalił to nie mogłem się powstrzymać. 

 

I jakie wrażenia? Za to ile kosztują, to raczej nie mają się czego wstydzić. Jak dla mnie są niezbywalne, jak CCA CRA.

 

Godzinę temu, m4jq napisał(a):

jak napisałem - wszystko jest ok jak dociskam paluchem ale "luzem" na żadnych tipsach nie da się wykrzesać z nich basu. Krzywe uszy :)

 

No to pozostaje Ci operacja plastyczna uszu i wyprostowanie rzeczonych 😉

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, m4jq napisał(a):

no nie ponad wszystko ale powinien być słyszalny. nie chce mi się wierzyć że mam tak niedopasowane uszy... jak nie próbuje to bass jest tylko po dociśnięciu, na żadnych tipsach nie mogę tak ułożyć aby siedziały i dobrze grały.  nie będę się męczył - lecą na olx.

To znaczy jakbyś musiał doscisnąć żeby usłyszeć ten bas. Daj im czas może się wyrobią, chociaż wiem że ta kultura to bardziej strojenie ma takie jak ich instrumenty bardziej góra jak flet,harfa, nwm co jeszcze pianino, Sprawdź czy kościelne organy dobrze będziesz słyszał. Przy nich bass najbardziej się chyba uwypukla.

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, m4jq napisał(a):

jak napisałem - wszystko jest ok jak dociskam paluchem ale "luzem" na żadnych tipsach nie da się wykrzesać z nich basu. Krzywe uszy :)

A próbowałeś tipsów "choinkowych"? W sensie chodzi o te z podwójnym, albo potrójnym końcem, no i problem masz tylko z dokami z kablem OTE(idący za uchem jak w QKZ HBB) czy z kablem w dół masz to samo? Bo ja np. mam problem tylko z słuchawkami typu OTE, a generalnie z jednym uchem i jednie to customowe IEMy mogły by rozwiązać problem lub plastyka, więc nie do końca dla każdego słuchawki dokanałowe zauszne się sprawdzą(wydałem tyle na testy słuchawek OTE że zamiast tego mogłem właściwie kupić Direm'y na zapas xD)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, m4jq napisał(a):

jak napisałem - wszystko jest ok jak dociskam paluchem ale "luzem" na żadnych tipsach nie da się wykrzesać z nich basu. Krzywe uszy :)

 

Po prostu nie masz odpowiedniej szczelności. To co możesz zrobić, to kupić Symbio hybrydowe, ewentualnie pianki Comply (tylko pianki przycinają górę, co nie zawsze jest pożądane). Z nimi na pewno będziesz miał dobrą szczelność.

Choinek do słuchawek z szeroką tulejką osobiście nie polecam, bo to już rzecz dla masochistów (i piszę to jako osoba na co dzień używająca Etymotic). Poza tym zakładanie choinek na słuchawki które nie są do tego przystosowane może być niebezpieczne, mogą zostać w uchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja odnośnie kabelka QKZ Q1 MAX - jednak nie polecam.

O ile działa i wygląda bez zarzutu (nie licząc krzywych oznaczeń), tak zupełnie nie przeszedł testu terenowego. W domu na kanapie tego nie zauważyłem, ale wymienne końcówki za łatwo się wypinają z kabla przez brak jakiejkolwiek blokady. Stacjonarnie nie ma problemu, natomiast na mieście podczas chodu ciężar dongla po prostu mi wypiął wtyczkę.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QKZxHBB od wczoraj posiadam. Zdjęcia wstawiał nie będę bo po co bez sensu forum obciążać jak tyle jest w internecie. 

14 godzin temu, Mr Krzychoo napisał(a):

I jakie wrażenia? Za to ile kosztują, to raczej nie mają się czego wstydzić. Jak dla mnie są niezbywalne, jak CCA CRA.

Pierwsze z czym mamy do czynienia to jak wiadomo wygląd a te są jednymi z najładniejszych jakie miałem tylko kabel kolorystycznie się gryzie z resztą. Są duże a może nie tyle duże co grube ale to już widziałem na twoim zdjęciu porównawczym z Recho i Salnotes. Słuchawki bardzo wygodne choć jak dla mnie tej płetwy mogłoby nawet nie być. Ja lubię ten kształt bardzo tylko co mi po niej jak i tak nie sięga małżowiny? Na wysoką wygodę na pewno wpływ ma niezły kąt tulejki. Nie jest jeszcze idealnie jak dla mnie bo wolałbym większy kąt ale na cale szczęście nie jest puszczona gdzieś w p..zdu do przodu jak to wielu producentów robi. Coś tam na tej anatomii się znam i niby kto ma takie uszy? Słuchawki jak już wspomniałem grube i sporo wystają z uszu więc pod czapką na pewno będzie niewygodnie ci którzy lubią leżeć w IEMach to nie poleżą raczej 😏. 2 zestawy tipsów ale jeszcze nie sprawdzałem różnic w brzmieniu za to te jasne wygodą mi bardzo odpowiadają ludzie narzekali ja jestem z nich zadowolony. 

Co do brzmienia to pierwsze co mi się rzuciło w uszy to zaciemnienie. Się ucieszyłem jak dowiedziałem się że takie one będą bo rozjaśnionych pełen rynek a takie lekko przyciemnione ale nie ocieplone by mi bardzo pasowały ale to przyciemnienie jest w jednym miejscu i jakby zbyt mocne. Szkoda, że nie jest równiej bo mam wrażenie miejscowego zamulenia momentami. Całość wysokich wcale specjalnie zaciemnieniem nie zalatuje nawet mam wrażenie jakiegoś gorącego punktu w okolicach wokali kobiecych i talerzy perkusji ale za cienki jestem by powiedzieć jaka to częstotliwość pewnie standardowe 8khz :P . Druga rzecz to bas. Tego oto jegomościa jest bądźmy szczerzy za dużo. Jest dobrej jakości owszem ale z ilością przesadzili fest. Miał się skupiać głównie na subbasie ale jakoś nie słyszę żeby w porównaniu do midbasu było go więcej. Dodatkowo ja go słyszę w jakimś nie najlepszym miejscu tj. wysoko i blisko środka sceny. A skoro o scenie mowa to jest ona dobrego kształtu i podoba mi się. Słuchawki nie grają bokami a czymś bliżej kuli na czym mi zawsze bardzo zależy choć w pionie rozciągniecie jest takie sobie i ten odbiór basu temu winien chyba. Średnica OK ocieplenia nie słychać za bardzo, ten potężny bas jakoś się tu nie zapuszcza szczególnie, także całkiem wyraźne wokale bez mocnego pogrubienia.

Kabel na który ludzie narzekali całkiem mi do gustu przypadł. Podobnie jak w Salnotez Zero dwie oddzielne żyły ale nawet lżejszy i miększy. Wtyk kątowy - bardzo dobrze bo prostych na runku zatrzęsienie. Początkowo podpiąłem je do kabla od TRN i było większe jeszcze dociążenie i z lekka wygładzona góra. Ten z zestawu robi im lepiej na pewno bo one już w tę stronę modyfikacji nie potrzebują. Odcinki zauszne znów jakiegoś dziwnego kształtu tyle dobrego, że krótkie a nie do obojczyka 😉 Drugi jego wyraźny minus to spliter znajdujący się bliżej pępka niż mostka 😲  oraz brak slidera który to akurat rzadko jest spotykany w wersjach kabli z mikrofonem a taki właśnie posiadam. Toteż te dwie wady w duecie mogą być uciążliwe w mobilnym użytku. No i kolor tego kabla nijak nie pasuje do słuchawek mocno psując wygląd całości. 

Czy zostaną? Nie wiem. Przeszkadza mi ten bas a w sumie nie wniosły czegoś wyjątkowego czego bym gdzieś nie znalazł. Na razie posłucham jeszcze tak by do tych 20h dobić a potem sobie w pudełeczku poleżą i poczekają na zakup DAPa. A nuż dźwiękowo się zgrają lub EQ będzie na poziomie. Jak nie podejdą lub nie doczekają to lecą w komis.

Klątwa dalej działa - najwygodniejsze słuchawki śle na sprzedaż a te niewygodne mi zostają.

Dodam jeszcze, że jeśli o wspomniany korektor idzie to po podłączeniu do telefonu przez dongla i ujęciu odrobiny basu gra to bardzo dobrze. Mocno one na EQ reagują. Tyle że ja z telefonu słuchać nie lubię i nic mi to nie daje. 

Biorąc pod uwagę to co oferują za swoją cenę na pewno można je nazwać tanimi.

 

 

 

Edytowane przez Birken
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kuba_622 napisał(a):

 

Po prostu nie masz odpowiedniej szczelności. To co możesz zrobić, to kupić Symbio hybrydowe, ewentualnie pianki Comply (tylko pianki przycinają górę, co nie zawsze jest pożądane). Z nimi na pewno będziesz miał dobrą szczelność.

Choinek do słuchawek z szeroką tulejką osobiście nie polecam, bo to już rzecz dla masochistów (i piszę to jako osoba na co dzień używająca Etymotic). Poza tym zakładanie choinek na słuchawki które nie są do tego przystosowane może być niebezpieczne, mogą zostać w uchu.

nie po to kupuję jakiś produkt żeby potem kombinować aby działał poprawnie u mnie. poddałem się, już pojechały do nowego użytkownika i na trzecim podejściu kończę swoją przygodę z IEMami. nie chcą pasować mi do uszu to nie :)

pozostaje naprawić PMXy lub KSC75x ściągnać. 

Edytowane przez m4jq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, m4jq napisał(a):

nie po to kupuję jakiś produkt żeby potem kombinować aby działał poprawnie u mnie. poddałem się, już pojechały do nowego użytkownika i na trzecim podejściu kończę swoją przygodę z IEMami :)

pozostaje naprawić PMXy lub KSC75x ściągnać. 

Iemy to takie dla mnie jakby zamknięcie głośnika, lub driverów słuchawkowych większych gabarytowo w puszcze. Te dokanałowe a te co mają okrągłe zakończenia jak za starych czasów są dla mnie wygodniejsze. Ogólnie w większości to preferuję wokółuszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności